Pierwszy raz na strzelnicy - Pomoc

Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Pierwszy raz na strzelnicy - Pomoc

Post autor: Jaroslaw78 »

A przypadkiem nie jest obowiązkowy patent strzelecki, żeby zrobić prowadzącego strzelanie?
BeetleJuice
Posty: 24
Rejestracja: wt 08.mar.2022 - 19:19
Moja broń: Remington New Texas Sheriff

Re: Pierwszy raz na strzelnicy - Pomoc

Post autor: BeetleJuice »

Jaroslaw78 pisze: sob 19.mar.2022 - 11:09 A przypadkiem nie jest obowiązkowy patent strzelecki, żeby zrobić prowadzącego strzelanie?
Jest potrzebny. Na większość kursów trzeba posiadać legitymację PZSS lub oczekiwać na jej wydanie.
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Pierwszy raz na strzelnicy - Pomoc

Post autor: Jaroslaw78 »

No właśnie tak myślałem.
BeetleJuice
Posty: 24
Rejestracja: wt 08.mar.2022 - 19:19
Moja broń: Remington New Texas Sheriff

Re: Pierwszy raz na strzelnicy - Pomoc

Post autor: BeetleJuice »

Nawet tak na logikę. Jak można zrobić kurs instruktora strzeleckiego, samemu nie mając pojęcia o broni ;) myślałem że kolega ma kwity, ale w pierwszym poście napisał, że niema nic.
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Pierwszy raz na strzelnicy - Pomoc

Post autor: Jaroslaw78 »

No wiem właśnie, dlatego się zdziwiłem,że pisze że chce zrobić prowadzącego strzelanie,jak napisał że nie ma kwitów.
Ja mam patent i jak wydobrzeję po operacji robię prowadzącego. Bo na mojej klubowej strzelnicy jest wymagane, jeśli chcę strzelać sam. Natomiast tam gdzie strzelam od lat , właściciel nie wymaga...
BeetleJuice
Posty: 24
Rejestracja: wt 08.mar.2022 - 19:19
Moja broń: Remington New Texas Sheriff

Re: Pierwszy raz na strzelnicy - Pomoc

Post autor: BeetleJuice »

To szybkiego powrotu do zdrowia życzę przy okazji :piwo: no każda strzelnica rządzi się swoimi prawami, więc jak się wiąże przyszłość ze strzelaniem to warto robić uprawnienia ile się tylko da ;) ja jestem dopiero na początku przygody, ale już zakładam, że na patencie i licencji się nie skończy. Chociażby ze względu na większą swobodę.
zakooo84
Posty: 10
Rejestracja: czw 17.mar.2022 - 18:31
Moja broń: brak

Re: Pierwszy raz na strzelnicy - Pomoc

Post autor: zakooo84 »

No to mnie sprowadziliście teraz na ziemię ... musiałem źle się zrozumieć z osobą która mnie poinstruowała. Mówiłem , że nie mamy żadnych kwitów a dostałem informację że jak chcę samodzielnie strzelać z cp muszę zrobić prowadzącego strzelanie ale o patencie już mnie nie poinformował.
Btw dzisiaj pierwsze strzelanie, rewelacja !
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Pierwszy raz na strzelnicy - Pomoc

Post autor: Jaroslaw78 »

Jaroslaw78 pisze: sob 19.mar.2022 - 20:28 No wiem właśnie, dlatego się zdziwiłem,że pisze że chce zrobić prowadzącego strzelanie,jak napisał że nie ma kwitów.
Ja mam patent i jak wydobrzeję po operacji robię prowadzącego. Bo na mojej klubowej strzelnicy jest wymagane, jeśli chcę strzelać sam. Natomiast tam gdzie strzelam od lat , właściciel nie wymaga...
Dzięki :piwo: oczywiście,że się nie skończy na prowadzącym. Na spokojnie później pozwolenie :remik:
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Pierwszy raz na strzelnicy - Pomoc

Post autor: Jaroslaw78 »

zakooo84 pisze: sob 19.mar.2022 - 21:47 No to mnie sprowadziliście teraz na ziemię ... musiałem źle się zrozumieć z osobą która mnie poinstruowała. Mówiłem , że nie mamy żadnych kwitów a dostałem informację że jak chcę samodzielnie strzelać z cp muszę zrobić prowadzącego strzelanie ale o patencie już mnie nie poinformował.
Btw dzisiaj pierwsze strzelanie, rewelacja !
No na początek musisz zrobić patent, żeby później zrobić prowadzącego. Następnie pozwolenie na broń. Moim skromnym zdaniem sam patent powinien wystarczyć, żeby strzelać samodzielnie. Prowadzącego, wtedy gdy pilnujesz innych strzelających. No ale nie przeskoczymy tego :? :-(
BeetleJuice
Posty: 24
Rejestracja: wt 08.mar.2022 - 19:19
Moja broń: Remington New Texas Sheriff

Re: Pierwszy raz na strzelnicy - Pomoc

Post autor: BeetleJuice »

zakooo84 pisze: sob 19.mar.2022 - 21:47 No to mnie sprowadziliście teraz na ziemię ... musiałem źle się zrozumieć z osobą która mnie poinstruowała. Mówiłem , że nie mamy żadnych kwitów a dostałem informację że jak chcę samodzielnie strzelać z cp muszę zrobić prowadzącego strzelanie ale o patencie już mnie nie poinformował.
Btw dzisiaj pierwsze strzelanie, rewelacja !
Dobrze zroumiałeś ;) możesz samodzielnie strzelać jak masz papiery instruktorskie albo patent lub cokokwiek sobie właściciel nie wymyśli, przy czym zakładam, że goś po drugiej stronie nie wie na którym etapie jesteś. On Ci mówi jakie są warunki ;) nie zrażaj się i nie szukaj odpiwiedzi w necie. Życie napisze scenariusz i wszystko wyjdzie w praniu ;) powodzenia na strzelnicy :piwo:
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Pierwszy raz na strzelnicy - Pomoc

Post autor: Jaroslaw78 »

A z czego strzelacie? Mam na myśli jakie kule/pociski,proch. Remiki lufy 8 "?
Najważniejsze,że wam się spodobało 😁 ja też zaczynałem od wiatrówek 😋
alterjorge
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: sob 06.lis.2021 - 22:58
Moja broń: brak

Re: Pierwszy raz na strzelnicy - Pomoc

Post autor: alterjorge »

Patent strzelecki warto mieć i prowadzącego strzelanie też. Uprawnienia instruktorskie do indywidualnego strzelania nie są konieczne, ale takowego nie utrudniają . Naprawdę warto zadbać o to minimum, dla siebie i dla innych użytkowników strzelnicy.
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Pierwszy raz na strzelnicy - Pomoc

Post autor: Jaroslaw78 »

alterjorge pisze: ndz 20.mar.2022 - 13:11 Patent strzelecki warto mieć i prowadzącego strzelanie też. Uprawnienia instruktorskie do indywidualnego strzelania nie są konieczne, ale takowego nie utrudniają . Naprawdę warto zadbać o to minimum, dla siebie i dla innych użytkowników strzelnicy.
:brawo: :brawo: :brawo: :piwo: :piwo:
BeetleJuice
Posty: 24
Rejestracja: wt 08.mar.2022 - 19:19
Moja broń: Remington New Texas Sheriff

Re: Pierwszy raz na strzelnicy - Pomoc

Post autor: BeetleJuice »

alterjorge pisze: ndz 20.mar.2022 - 13:11 Patent strzelecki warto mieć i prowadzącego strzelanie też. Uprawnienia instruktorskie do indywidualnego strzelania nie są konieczne, ale takowego nie utrudniają . Naprawdę warto zadbać o to minimum, dla siebie i dla innych użytkowników strzelnicy.
Prawda to! :piwo: idziemy w te stronę.
BeetleJuice
Posty: 24
Rejestracja: wt 08.mar.2022 - 19:19
Moja broń: Remington New Texas Sheriff

Re: Pierwszy raz na strzelnicy - Pomoc

Post autor: BeetleJuice »

Jaroslaw78 pisze: ndz 20.mar.2022 - 10:51 A z czego strzelacie? Mam na myśli jakie kule/pociski,proch. Remiki lufy 8 "?
Najważniejsze,że wam się spodobało 😁 ja też zaczynałem od wiatrówek 😋
Ja mam Remika texas 5,5" kal. 44, a do tego QB78 CO2 i krótki umarex CO2 (który będzie do sprzedania swoją drogą). Na pewno chcę iść w pozwolenie sportowe, a dokładniej w strzelby.
ODPOWIEDZ