Będzie kolejna inicjatywa zmiany UOBiA

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Będzie kolejna inicjatywa zmiany UOBiA

Post autor: Andy88 »

PosiadaczProcy pisze: pt 18.mar.2022 - 23:15
Andy88 pisze: pt 18.mar.2022 - 20:09
Poza tym środowisko Czarnoprochowe jest spore bo w ostatnich czasach sporo ludzi kupiło cp więc mamy sporą zdolność wpływania na
polityków.
Ajjj..jajajjjj...czy one-te nam życia naszego Regulatory - nie wezmą tego aby za zakamuflowaną "groźbę karalną"? :shock: Pytam nie bez kozery bo ono się ostatnimi laty bardzo wrażliwe na swoim podpunkcie zrobiło... :-D :-D :-D
Ja nie mówię tu o żadnych rozruchach tylko o zwykłych pokojowych protestach z transparentami albo coś.Pamiętaj przeciwnik gra tak jak mu na to pozwalasz, znane powiedzenie ze sportu.
Awatar użytkownika
andrzej11111
Posty: 84
Rejestracja: sob 13.lis.2021 - 19:55
Lokalizacja: inowrocław
Moja broń: remington

Re: Będzie kolejna inicjatywa zmiany UOBiA

Post autor: andrzej11111 »

Widząc to co się dzieje za granica , powinni pozwolić obywatelom się zbroić .Jesteś nie karanym obywatelem masz prawo posiadać przynajmniej pistolet. Nasz kraj jest 1 jako pole bitewne aby dostać sie do reszty Europy . Polska powinna zadbać aby ta droga była usłana cierniami do reszty świata. Tymczasem wszystko się robi aby Polaków rozbroić . TO JEST RZĄD POLSKI ???CZY POLSKO JĘZYCZNY??
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Będzie kolejna inicjatywa zmiany UOBiA

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

To dopiero początek. Pan Klaus Schwab z Światowego Forum Ekonomicznego mówi: "W roku 2030 nie będziesz już nic posiadał i będziesz szczęśliwy."
I teraz patrzcie dokładnie co się od dwóch lat dzieje. Patrzcie na ceny, na to jak niszczą każdemu biznes aby bieda go przywiązała do łaski państwowej. Nawet prawa obywatelskie masz tylko wypożyczone do następnego terminu tak zwanej´szczepionki´.
W Kanadzie ludziom za protestowanie zablokowali konta bankowe i niedługo zacznie się propaganda aby ludzi przekonać jak fajnie by było zlikwidować pieniądze w kształcie gotówki. W tedy wystarczy jedno naduszenie guzika i jesteś załatwiony jeżeli im podskoczysz.
PosiadaczProcy
Bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt 10.maja.2019 - 14:10
Moja broń: brak

Re: Będzie kolejna inicjatywa zmiany UOBiA

Post autor: PosiadaczProcy »

Andy88 pisze: sob 19.mar.2022 - 13:24
PosiadaczProcy pisze: pt 18.mar.2022 - 23:15
Andy88 pisze: pt 18.mar.2022 - 20:09
Poza tym środowisko Czarnoprochowe jest spore bo w ostatnich czasach sporo ludzi kupiło cp więc mamy sporą zdolność wpływania na
polityków.
Ajjj..jajajjjj...czy one-te nam życia naszego Regulatory - nie wezmą tego aby za zakamuflowaną "groźbę karalną"? :shock: Pytam nie bez kozery bo ono się ostatnimi laty bardzo wrażliwe na swoim podpunkcie zrobiło... :-D :-D :-D
Ja nie mówię tu o żadnych rozruchach tylko o zwykłych pokojowych protestach z transparentami albo coś.Pamiętaj przeciwnik gra tak jak mu na to pozwalasz, znane powiedzenie ze sportu.
Widzę literę skomentowałeś ale nie skumałeś "ducha"-tego co "stoi" między wierszami swojego zacytowanego tekstu, szkoda... Wiesz-rozumiesz-wicie-rozumicie...."...w ostatnich czasach sporo ludzi kupiło broń CP..." - w powiązaniu z rzeczoną z tego faktu wywiedzioną "...sporą zdolnością wpływania na polityków" w głowach tych ostatnich może się zrodzić niesłuszne podejrzenie że... i te de...i te pe... i o tym pisałem - że uone-święta Politica-Ptica-Niezagranica-Machina Urzędnicza-siła sprawcza Narodowego Bytu-po(d)miot istnienia-kształtownik Porypaństwa w jego niezmienionym od dekad rozbrojonym kształcie wicie-rozumicie mogo sie tym między wierszami wyrażonym faktem pt."Obywatel Uzbrojony-Byt Urzędniczy zagrożony" poczuć osobiście dotknięte! :-D :-D :-D A kiedy sie poczują - jeszcze dłuższe magazynki w swoich UZI wyfasują... :shock: :shock:
gondoljerzy
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: czw 09.mar.2017 - 13:35
Moja broń:

Re: Będzie kolejna inicjatywa zmiany UOBiA

Post autor: gondoljerzy »

Mamy zapowiedź kolejnego projektu ustawy o broni. Tym razem zabiera się do tego Partia Republikańska:
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... -amunicji/
Awatar użytkownika
andrzej11111
Posty: 84
Rejestracja: sob 13.lis.2021 - 19:55
Lokalizacja: inowrocław
Moja broń: remington

Re: Będzie kolejna inicjatywa zmiany UOBiA

Post autor: andrzej11111 »

Bardziej im zależy na uzbrojeniu służb po robocie niż zwykłych cywili . Niewierze by się dla nas cokolwiek zmieniło wręcz mogą tylko pogorszyć . W obecnie rozwijającej się sytuacji migracji niepokoje społeczne to tylko kwestia czasu, do tego drożyzna ,rosnące raty kredytów . A i jeszcze szykuje się kolejna plandeka coraz głośniej o tym w chinach. Brakuje tylko braków żywnościowych i recesji i przepis na zadymy gotowy.
alterjorge
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: sob 06.lis.2021 - 22:58
Moja broń: brak

Re: Będzie kolejna inicjatywa zmiany UOBiA

Post autor: alterjorge »

Już się obawiam, że wyjdzie jakaś legislacyjna pokraka, za dużo chcą w tym projekcie od razu pozmieniać. Myślę, że lepiej żeby tego nie ruszali, ustawa jaka jest to jest, ale czytelna w miarę i kto chce, to na jej podstawie pozwolenie uzyska. Na obowiązującą UoBiA naprawdę nie ma co narzekać, myślę, że jak się politycy wezmą za to, to namieszają.
Awatar użytkownika
cichy
Posty: 49
Rejestracja: czw 02.lis.2017 - 17:25
Lokalizacja: warmińsko-Mazurskie
Moja broń: brak

Re: Będzie kolejna inicjatywa zmiany UOBiA

Post autor: cichy »

alterjorge pisze: czw 24.mar.2022 - 09:23 Już się obawiam, że wyjdzie jakaś legislacyjna pokraka, za dużo chcą w tym projekcie od razu pozmieniać. Myślę, że lepiej żeby tego nie ruszali, ustawa jaka jest to jest, ale czytelna w miarę i kto chce, to na jej podstawie pozwolenie uzyska. Na obowiązującą UoBiA naprawdę nie ma co narzekać, myślę, że jak się politycy wezmą za to, to namieszają.
Ok jak chcę to uzyskam ale dlaczego muszę do tego celu udawać sportowca czy kolekcjonera i zapisywać się do jakiegoś klubu? Ta ustawa powoduje tylko to że jesteśmy najbardziej rozbrojonym narodem w europie.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Będzie kolejna inicjatywa zmiany UOBiA

Post autor: mar_kow »

gondoljerzy pisze: czw 24.mar.2022 - 00:17 Mamy zapowiedź kolejnego projektu ustawy o broni. Tym razem zabiera się do tego Partia Republikańska:
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... -amunicji/
Co do tego projektu:
"Ocenił, że jeśli policjant, żołnierz musi składać bardzo podobny wniosek o wydanie pozwolenia na broń, jak zwykły cywil - to jest sytuacja absurdalna."

Nie uważam że jest to sytuacja absurdalna choć jestem czynnym mundurowym. Ostatnimi czasy do formacji mundurowych biorą każdego chętnego i co do niektórych osób które znam nie wydałbym pozwolenia na broń prywatną.
Moim zdaniem taką samą procedurę należy zachować do każdego obywatela. Wcale nie powiedziane że prywatnie tę broń wszyscy mundurowi mogą otrzymać. I tak jest prościej i taniej mundurowym bo praktycznie nie zdają egzaminów, nie płacą za badania lekarskie. Jedynym kosztem jest wniosek 242 zł i promesy po 17zł/szt.
Awatar użytkownika
cichy
Posty: 49
Rejestracja: czw 02.lis.2017 - 17:25
Lokalizacja: warmińsko-Mazurskie
Moja broń: brak

Re: Będzie kolejna inicjatywa zmiany UOBiA

Post autor: cichy »

Ok noe dawajcie broni nikomu bo polacy to debile....utrzymajcie obecne procedury...broń tylko dla sportowców i kolekcjonerów....opanujcie się i podam zmów oklepany przyklad broni naszej ulubionej cp bez rejestracji i nie ma tragedii:)))
Skalski
Posty: 55
Rejestracja: czw 13.sty.2022 - 21:36
Moja broń: brak

Re: Będzie kolejna inicjatywa zmiany UOBiA

Post autor: Skalski »

@mar_kow
Chcesz nam powiedzieć że w Polsce biorą do formacji mundurowych ludzi którzy nie powinni mieć broni i jeszcze im tę broń służbowo dają? Po tym jak aktywnie piętnujesz na forum każde niewłaściwe użycie broni przez czarnoprochowców, mam nadzieję że robisz coś aby tacy ludzie szybko opuścili szeregi służb mundurowych.
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Będzie kolejna inicjatywa zmiany UOBiA

Post autor: Jaroslaw78 »

Właśnie to powiedział. Ale to nie tłumaczy niewłaściwego użycia broni przez czarnoprochowców. Bo można to kupić gdziekolwiek. Nie oznacza to ,że jak jak ktoś kupił CP ,to zna zasady obchodzenia się z bronią. Wielu pierwszy raz ma styczność z bronią,co można przeczytać na tym forum. Moim zdaniem z CP trzeba bardziej uważać,niż z nitro. Dla własnego i czyjegoś bezpieczeństwa użytkownicy CP powinni przejść jakiś kurs, w najlepszym przypadku zrobić chociaż patent strzelecki. Żeby mieć jakieś obeznanie z bronią. Na wielu strzelnicach jest wymagane , żeby mieć prowadzącego strzelanie, żeby samodzielnie strzelać nawet z CP. I słusznie. Służby mundurowe też to powinno obowiązywać. Niezależnie od rodzaju broni.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Będzie kolejna inicjatywa zmiany UOBiA

Post autor: mar_kow »

Skalski pisze: sob 26.mar.2022 - 22:21 @mar_kow
Chcesz nam powiedzieć że w Polsce biorą do formacji mundurowych ludzi którzy nie powinni mieć broni i jeszcze im tę broń służbowo dają? [...]
Dokładniej nie mogłeś tego określić...
Więc wytłumaczę...
Swego czasu żeby ktoś mógł założyć mundur, mówię tu o służbie normalnej kontraktowej musiał się trochę natrudzić. Przejść pół roczne przeszkolenie, egzaminy itd. Sukcesywnie to skracano do miesięcznego przeszkolenia obecnie. Każdym chętnym coś kierowało: kasa, prestiż itp. No ale co z tego wśród tych młodych ludzi jest odsetek którzy popełniają wykroczenia - chleją choć wiedzą że za to mogą wylecieć, jeżdżą po pijaku, kradną, bardzo często żandarmeria interweniuje przy awanturach domowych, coraz częstsze przypadki handlu i używania narkotyków.
I CO - MAJĄ MIEĆ PRYWATNĄ BROŃ W DOMU - OT TAK ????
Po skróceniu przygotowania do miesiąca zaczyna się robić naprawdę nieciekawie. Od żony która jest dyrektorem zespołu szkół mam informację kto do nas przychodzi - coraz większa tragedia...
Skalski pisze: sob 26.mar.2022 - 22:21 @mar_kow
[...]mam nadzieję że robisz coś aby tacy ludzie szybko opuścili szeregi służb mundurowych.
No właśnie, a Ty walczysz o szeroki dostęp - a ja po wejściu bardziej liberalnej ustawy będę miał tylko więcej kłopotów. Teraz jeżeli ktoś występuje z wnioskiem o pozwolenie musie przyjść do mnie po pisemną służbową opinię - później mogę nie mieć na to wpływu. Choć wyrwałem sporo chwastów co nie jest łatwe - co najmniej rok starań, to jednak jest to plenne środowisko...
Później to Wy się będziecie obawiali wypuścić dzieci na plac zabaw czy żonę po zakupy. Ryzyko że gość po narko wyciągnie "klamkę" jak zwrócicie mu uwagę będzie tylko bardziej prawdopodobne...

Uważam że każdy nie karany, zdrowy na umyśle jest w stanie zdobyć pozwolenie na broń czy to do celów sportowych czy kolekcjonerskich na dotychczasowych zasadach. Na prawo jazdy też trzeba zdać egzamin i jakoś nikt nie narzeka. Znam szerokie grono z cywilnego środowiska które zdobyło uprawnienia, tylko trzeba zacząć coś robić w tym kierunku a nie tylko narzekać...
PosiadaczProcy
Bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt 10.maja.2019 - 14:10
Moja broń: brak

Re: Będzie kolejna inicjatywa zmiany UOBiA

Post autor: PosiadaczProcy »

Kiedy zaczną się problemy z czarnoprochowcami jedyne co nam pozostanie to kupić albo przefarbować już posiadany prochowiec na czarno... :) Miejmy nadzieję że za posiadanie "czarnegoprochowca" ścigać nie będą, ale czy w Porypaństwie Kolesiowskiego Bezprawia można być czegokolwiek pewnym... :(
Awatar użytkownika
andrzej11111
Posty: 84
Rejestracja: sob 13.lis.2021 - 19:55
Lokalizacja: inowrocław
Moja broń: remington

Re: Będzie kolejna inicjatywa zmiany UOBiA

Post autor: andrzej11111 »

Aby posiadać auto czy motocykl nie trzeba mieć prawa jazdy . Można jezdzić po torze i poza drogą publiczną. Porównanie z prawem jazdy jest bez sensu . Aby zabić człowieka nie potrzeba broni palnej, wystarczy byle jakie tępe czy ostre narzędzie lub trucizna . Kto chce zabić zrobi to, nieważne co będzie miał pod ręką. Po prostu kasa i liczba niewolników musi się zgadzać.
ODPOWIEDZ