Wyrabianie EKB Wrocław

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
ODPOWIEDZ
MPH
Posty: 10
Rejestracja: pn 28.lut.2022 - 17:13
Lokalizacja: Wrocław, Oława, Brzeg, Jelcz
Moja broń: Colt Peacemaker 5,5" .44 Pietta

Wyrabianie EKB Wrocław

Post autor: MPH »

Chcę wyrobić EKB i podlegam pod Komendę Wojewódzką we Wrocławiu. Na stronie komendy znalazłem listę dokumentów jakie trzeba złożyć:

1. Podanie z uzasadnieniem i wskazanie, jakie jednostki broni winny być wpisane do karty,
2. Dokument potwierdzający legalne posiadanie broni (faktura, umowa)
3. 2 zdjęcia formatu 3cm x 4cm,
4. Dowód wniesienia opłaty skarbowej w wysokości 105,00 złotych (za wydanie Europejskiej Karty Broni Palnej)

Ad1. O co chodzi z uzasadnieniem? Serio mam pisać że moja broń nie działa bez naładowania jej czarnym prochem, na który potrzebuje EKB i bez niego sobie nie postrzelam? Jest tu jakiś haczyk? Bo wydaje mi się to tak głupie i proste że aż podejrzane. Poza tym we wzorach wniosków o wydanie EKB nie znalazłem nigdzie miejsca na wpisanie jakiegoś uzasadnienia.

Ad2. Czy można nielegalnie posiadać broń CP mając ukończone 18 lat? Jeżeli według nich legalność posiadania broni CP warunkuje posiadanie faktury lub umowy to wolałbym ją zachować i mieć do ewentualnego okazania. Dzwoniłem do komendy w tej sprawie żeby zapytać czy tą fakturę mi oddadzą to pani powiedziała mi że nie, że zostanie u nich w moich aktach. Wolałbym sam jej pilnować, a nie liczyć że nie zgubią.

Proszę o poradę osoby które przez to przechodziły.
Awatar użytkownika
andrzej11111
Posty: 84
Rejestracja: sob 13.lis.2021 - 19:55
Lokalizacja: inowrocław
Moja broń: remington

Re: Wyrabianie EKB Wrocław

Post autor: andrzej11111 »

Witam. Ja nie wypisywałem żadnego uzasadnienia , tylko nr broni i model. Wysłałem ksero faktury ,2 zdj, wniosek i ksero opłaty 105zł . po 7 dniach dostałem ekb . Wszystko wysłałem pocztą. Odesłali ekb też pocztą.
ODPOWIEDZ