Kapiszony

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
Slow
Posty: 4
Rejestracja: wt 08.lut.2022 - 18:14
Moja broń: brak

Kapiszony

Post autor: Slow »

#kapiszony
Cześć.
Macie jakieś sprawdzone sklepy internetowe z Niemiec, gdzie kupię kapiszony z dostawą do PL? Ale takie gdzie mają w magazynie, bo wszędzie gdzie patrzę brak.
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 560
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Kapiszony

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Awatar użytkownika
szczupi26
Bywalec
Posty: 242
Rejestracja: śr 12.sty.2022 - 13:07
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Moja broń: Kilka sztuk

Re: Kapiszony

Post autor: szczupi26 »

@ up, wysyłka drugie 20 ojro.
Taniej wychodzi choćby tutaj -> https://allegrolokalnie.pl/oferta/kapis ... 4mm-250szt
Slow
Posty: 4
Rejestracja: wt 08.lut.2022 - 18:14
Moja broń: brak

Re: Kapiszony

Post autor: Slow »

Dzięki za linki, 20E dość dużo, ale nadal taniej niż PL, przy większej ilości jeszcze można pomyśleć. Na razie kupiłem na alledrogo chociaż 2 paczki, żeby nie być bez niczego, ale może w przyszłym miesiącu (jeśli jeszcze będą te podlinkowane przez chłopiec z chyloni) to dokupię z DE. Wczesniej zamówiłem na Stopper.de za 14Euro, ale napisali mi, że nie mają i czekają na dostawę do 12 miesięcy 😮😮 Także nie polecam tej strony jeśli chcecie mieć kapiszony w tym roku 😁
Ryst
Posty: 2
Rejestracja: czw 10.mar.2022 - 18:41
Moja broń: Pietta Remington New Model Army 1858

Re: Kapiszony

Post autor: Ryst »

Nie widzę możliwości wysyłki do Polskie ze sklepu Waffen Hege w Niemczech. Coś mi umknęło?
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Kapiszony

Post autor: mar_kow »

Qrcze - jak patrzę na ceny np. z Saguaro to jeden kapiszon kosztuje prawie 72 gr. A dzisiaj kupowałem naboje do .22LR po 40 gr/szt. Z czarnego prochu przestaje się opłacać strzelać...
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Kapiszony

Post autor: Jaroslaw78 »

No niestety ceny poszły w górę. Ale to i tak nie chodzi o opłacalność w tym hobby. To jest cała ceremonia 😁 rozkręcanie tej broni,czyszczenie,smarowanie, ładowanie i ta specyfika strzelania, zupełnie inna niż z nitro.
BeetleJuice
Posty: 24
Rejestracja: wt 08.mar.2022 - 19:19
Moja broń: Remington New Texas Sheriff

Re: Kapiszony

Post autor: BeetleJuice »

Ja kupiłem 2 paczki kapiszonów. Jedna za 170zl a druga za 60zł. Oczywiście różnych marek. Ja jestem teraz na świeżo z cenami. Kupiłem broń i wszystko co jest potrzebne do jej używania. No nie patrzyłbym pod kątem opłacalności. Żadne hobby sie nie opłaca tak na dobrą sprawę :D tak jak wspomniał Jarosław- jest mega radocha z samego rozkręcania, czyszczenia, czytania itd.
smith
Bywalec
Posty: 209
Rejestracja: ndz 02.gru.2018 - 13:22
Moja broń: brak

Re: Kapiszony

Post autor: smith »

Jaroslaw78 pisze: sob 12.mar.2022 - 10:15 No niestety ceny poszły w górę. Ale to i tak nie chodzi o opłacalność w tym hobby. To jest cała ceremonia 😁 rozkręcanie tej broni,czyszczenie,smarowanie, ładowanie i ta specyfika strzelania, zupełnie inna niż z nitro.
No to kup na OLX, były ostatnio RWS po 500 złotych za 250 sztuk. Nitro jeśli kupujesz 9x19 i utylizujesz jakimś plastikowym Glockiem faktycznie jest takie bezduszne. Pobaw się z .45ACP lub .45LC stosując odlewany pocisk. Tyle jest przy tym roboty począwszy od lania pocisku przez kalibrowanie, smarowanie, potem zelaborowanie naboju, gdzie nie można ominąć kielichowania i crimpu jak przy pocisku FMJ czyli pełnopłaszczowym. Roboty w cholerę. Aż szkoda z tych nabojów strzelać potem. O elavoracji .45Colt czarnym prochem to mi się nawet gadać nie chce. Czasem jak ktoś obok strzela kapiszonowym rewolwerem to mu trochę zazdroszczę. Broń współczesną też trzeba czyścić a jest bardziej skomplikowana. I różnorodna. Zasadniczo zabawy po pachy.
ODPOWIEDZ