OLX vs CP

Awatar użytkownika
zlyzuw
Bywalec
Posty: 199
Rejestracja: pt 06.sty.2017 - 19:17
Moja broń: sporo

OLX vs CP

Post autor: zlyzuw »

Cześć,

Co to się podziało na OLX? Poznikało 95% ofert z bronią CP, moją ofertę z remingtonem zouave też wywalili w kosmos za rzekome złamanie regulaminu... Czy ostatnio zmienił się regulamin czy jacyś pożyteczni idioci zgłaszają masowo wszystko co strzela za pomocą czarnego prochu?
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: OLX vs CP

Post autor: Wycior »

Zanim się coś zapostuje przeważnie dobrze jest się najpierw zastanowić i - jeszcze lepiej - dokładnie przeczytać jakieś regulaminy itd. Wtedy jest mniejsze ryzyko że ktoś czytając taki post się uśmiechnie. Cytuję cały nowy fragment regulaminu OLX:

Załącznik nr 5 - Przedmioty zakazane i dopuszczone warunkowo
.......................
32. Broń palna i amunicja (oraz ich istotne części), w tym broń bojowa, myśliwska, sportowa, ASG (Air Soft Gun), gazowa, alarmowa i sygnałowa, a także broń palna pozbawiona w sposób trwały cech użytkowych oraz miotacze gazu, w tym gazu pieprzowego, niezależnie od tego, czy ich posiadanie lub obrót jest ograniczony przepisami prawa oraz od tego czy dla ich posiadania lub obrotu nie jest wymagane pozwolenie;

Jak widać nowe podejście OLX do broni jest zasadnicze, globalne i raczej nie jest reakcją na donosy czarnoprochowych "szeryfów".
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: OLX vs CP

Post autor: Wycior »

Nie Kolego, masz rozumieć że odezwał się ktoś myślący. Najłatwiej rozładować frustrację szukając na oślep winnych. Nazwania ludzi zwalczających oszustwa i szachrajstwo "pożytecznymi idiotami" szczerze gratuluję. Gdybym nie był pewien że chodzi o mieszkańca kraju nad Wisłą to od tego momentu sprawa stałaby się jasna. Przegądaj i kopiuj co chcesz, OLX mnie nie obchodzi. Dla odmiany przejrzałem Twoje posty i zaczynam rozumieć dlaczego ukrócenie handelku złomem na OLX mogło Cię tak rozjuszyć.
Awatar użytkownika
nerokpl
Bywalec
Posty: 263
Rejestracja: pt 10.mar.2017 - 06:53
Lokalizacja: Piaseczno
Moja broń: nie mieści się już w opisie

Re: OLX vs CP

Post autor: nerokpl »

krysto59 pisze: śr 02.lut.2022 - 17:46 Czy Szanowny Pan sugieruje bym, również przeglądał wszystkie jego posty? Gdyż odnoszę nieodparte wrażenie, że napotkałem na forum Janusza wszystko wiedzącego. Stąd zapewno zero akceptacji dla innych na forum, wszak autorytet, prawda. Drogi Panie, ciepłym moczem olewam OLX, nie rusza mnie to. Ale Wy szeryfowie, będziecie zdruzgotani zakazem.
A czytaj Pan wszystkie posty kolegi Wycior, na pewno Ci nie zaszkodzi. Twoje nieodparte wrażenie wiedzy i doświadczenia kolegi Wycior zostanie tylko tą lekturą potwierdzone. Na pewno wszyscy na tym forum będą zdruzgotani zmianą regulaminu OLX .... Podejrzewam, że dział sprzedaży forum szybko wzbogaci się o nowe oferty.
A propos kto najwięcej skorzysta na utrudnieniu rynku wtórnego?
Miner
Posty: 92
Rejestracja: wt 16.mar.2021 - 21:14
Moja broń:

Re: OLX vs CP

Post autor: Miner »

Usuwanie broni ze świadomości społecznej jest ogólnoświatowym trendem wg którego obywatele nie powinni posiadać oraz w ogóle myśleć o broni oraz obronie! Zmiany idą powoli, ale są widoczne... może niedługo guuuugle będzie usuwało wszelkie wyniki i oferty dot. broni palnej?
Pamiętajcie w jaką stronę świat zmierza na przykładzie ewolucji ikon w aplikacjach:
Obrazek
Ostatnio zmieniony śr 02.lut.2022 - 18:38 przez Miner, łącznie zmieniany 1 raz.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: OLX vs CP

Post autor: Wycior »

Żeby było jasne: OLX, jego regulaminy, zakazy i w ogóle handel mnie nie interesują. Obchodzi mnie to że forum zostało potraktowane jako miejsce do wyładowania złości i leczenia psyche się metodą obrażania innych ludzi, nawet anonimowych. Już kiedyś to na forum mieliśmy i bardzo bym chciał aby nie wróciło.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: OLX vs CP

Post autor: Wycior »

Żeby było jasne: OLX, jego regulaminy, zakazy i w ogóle handelek mnie nie interesują. Obchodzi mnie że forum zostało potraktowane jako miejsce do bezmyślnego wyładowania złości i leczenia psychiki metodą obrażania innych ludzi, nawet anonimowych. Już kiedyś to na forum mieliśmy i bardzo bym chciał aby nie wróciło. Over and out.
Miner
Posty: 92
Rejestracja: wt 16.mar.2021 - 21:14
Moja broń:

Re: OLX vs CP

Post autor: Miner »

@krysto59 Chyba trochę przesadzasz... Czy uważasz, że zgłoszenia "ludu" dot. niezgodności z regulaminem mają jakikolwiek wpływ na politykę takich firm? Podpowiem - oczywiście, że nie bo liczy się wyłącznie kasa i czasem realizacja innych celów. Zgłaszane scalone "algierki" itp. wisiały na OLX, jako wabiki na jeleni, a nie były miejscem prawdziwego, nielegalnego handlu.
Miner
Posty: 92
Rejestracja: wt 16.mar.2021 - 21:14
Moja broń:

Re: OLX vs CP

Post autor: Miner »

Oczywiście szkoda, że jeden kanał sprzedaży/kupna został usunięty, ale nie ma to nic wspólnego z legalnie sprzedawaną bronią CP! Jest to polityka korporacji. Jako ciekawostkę napiszę, że ludzie mają problemy z legalnymi paczkami z zagranicy z elementami wyposażenia lub broni (np. kolbami), bo znalazły się w tzw. słowniku negatywnym towarów - ktoś opracował nowomowę i blokuje na podstawie "regulaminów" dostęp do legalnych towarów. OLX realizuje tylko taką samą politykę, jak poczta polska czy inne firmy kurierskie (link do poczytania: https://prosteclo.pl/odprawa-celna-przesylki-pocztowej/ ). Jest to ogólny trend...
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: OLX vs CP

Post autor: zbiho »

Tak się przyglądam, rzeczywiscie handlowałeś, a myślałem że to "Święte oburzenie"
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: OLX vs CP

Post autor: Marek »

krysto59 pisze: śr 02.lut.2022 - 19:51
zbiho pisze: śr 02.lut.2022 - 19:46 Tak się przyglądam, rzeczywiscie handlowałeś, a myślałem że to "Święte oburzenie"
Czy sprzedając swego remika, jest to handel? Czy też zbycie zbędnej broni CP?
Jak będziesz nadal obrażał kolegów to stracisz kolejne miejsce do handlu, a przeglądając twoje posty, forum niewiele straci.
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: OLX vs CP

Post autor: amigo »

Oj szybko trzeba będzie zapisać namiary na wszystkich oferentów akcesoriów CP póki i tego lewacki korpomonopol nie zbanuje. Co by nie mówić na OLX były najciekawsze oferty używek i potargować się było można : )
Awatar użytkownika
szczupi26
Bywalec
Posty: 235
Rejestracja: śr 12.sty.2022 - 13:07
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Moja broń: Kilka sztuk

Re: OLX vs CP

Post autor: szczupi26 »

Czy oprócz znanego portalu aukcyjnego i optyki myśliwskiej istnieje jakikolwiek portal z bronią cp nową i używaną ?
LongTom
Posty: 53
Rejestracja: śr 19.gru.2018 - 20:36
Moja broń: głównie colty...

Re: OLX vs CP

Post autor: LongTom »

armybazar?
alterjorge
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: sob 06.lis.2021 - 22:58
Moja broń: brak

Re: OLX vs CP

Post autor: alterjorge »

Myślę, że dobrym sposobem na sprzedaż CP są forumowe działy Kupię- Sprzedam. Sam tak sprzedawałem, kupowałem i nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Nawet polecałbym początkującym kupowanie właśnie na forach. Bywa tak, że ktoś na forum wystawia bubel za kolosalną cenę i kiedy pojawiają się rzeczowe oceny wystawionego przedmiotu weryfikujące jego stan i wartość, sprzedający się oburzają. W interesie osób nie znających się dobrze na CP najlepsze jest kupowane na forach, tak uważam. Rynek CP u nas jest płytki, nie spodziewajmy się rychło czegoś na kształt e-gun,a. W każdym razie nie ma co rozpaczać, że olx nie przyjmuje CP, osobiście uważam, że nikt poważny ani tam nie sprzedaje, ani nie kupuje .
P.S. Osobno chcę podziękować Markowi za właściwe użycie uprawnień moderatora w tym temacie.
ODPOWIEDZ