OLX vs CP

Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: OLX vs CP

Post autor: Wycior »

alterjorge pisze: czw 03.lut.2022 - 11:08 Osobno chcę podziękować Markowi za właściwe użycie uprawnień moderatora w tym temacie.
Dołączam się do podziękowań. Osobnik który najwyraźniej niczego - poza brakiem ogłady - sobą nie reprezentuje, próbuje obrażać moderatora. Zapisując się na forum nie zadał sobie nawet trudu przeczytania regulaminu. Jeżeli inni forumowicze jego ostatni post przeczytają to tym lepiej, bo przecież nie mógł wystawić sobie bardziej wymownego świadectwa. Nasze forum to nie rynsztok.
Awatar użytkownika
nerokpl
Bywalec
Posty: 263
Rejestracja: pt 10.mar.2017 - 06:53
Lokalizacja: Piaseczno
Moja broń: nie mieści się już w opisie

Re: OLX vs CP

Post autor: nerokpl »

krysto pisze: czw 03.lut.2022 - 13:02 Jak widzę popierasz Pan chamskiego moderatora, który jest na tyle bezczelny i prostacki w swym zachowaniu, że pozwala sobie na ocenę postów innego użytkownika. Aczkolwiek tobie też niczego nie brakuje, dehumanizując mnie,nazywając osobnikiem. Brawo
Przeczytaj regulamin forum, ze zrozumieniem większym niż regulamin olx. Możesz zakładać konto za kontem, a z takim podejściem efekt będzie podobny.
Len
Bywalec
Posty: 115
Rejestracja: śr 12.lip.2017 - 21:35
Moja broń:

Re: OLX vs CP

Post autor: Len »

To i ja się wtrącę, chociaż to walka z wiatrakami, ale odezwę się po raz kolejny. Nie pierwszy raz widzę, jak kółeczko różańcowe moderacji jedzie po zwykłych użytkownikach. Po mnie jeszcze bodajże się nie zdarzyło, ale chamstwo przy mnie- mnie również dotyka.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: OLX vs CP

Post autor: Wycior »

W takim razie wielka szkoda, Kolego @Len, że nie miałeś okazji przeczytać postu ze środy wieczór, który spowodował reakcję moda. Ten post został przy okazji usunięty ale był kwintesencją chamstwa i hucpy. Rozumiem że masz swoje zastrzeżenia do moda Marka, ale pomyśl proszę kiedy ostatnio Marek musiał interweniować. Ja sobie tego nawet nie potrafię przypomnieć - raczej nie w ostatnich tygodniach. Kultura dyskusji na forum sama z siebie bardzo długo trzymała się na przyzwoitym poziomie. Niech lepiej tak zostanie, ponieważ to forum pamięta inne czasy, które nie powinny wrócić. Można mieć różne zdania i ostro się spierać - nam się to już też zdarzyło. To nikomu nie przeszkadza, dopóki odbywa się z zachowaniem norm ogólnie przyjętych w cywilizowanym środowisku.
honest28
Posty: 3
Rejestracja: sob 14.sty.2017 - 23:17
Moja broń:

Re: OLX vs CP

Post autor: honest28 »

Miner pisze: śr 02.lut.2022 - 19:16 Oczywiście szkoda, że jeden kanał sprzedaży/kupna został usunięty, ale nie ma to nic wspólnego z legalnie sprzedawaną bronią CP! Jest to polityka korporacji. Jako ciekawostkę napiszę, że ludzie mają problemy z legalnymi paczkami z zagranicy z elementami wyposażenia lub broni (np. kolbami), bo znalazły się w tzw. słowniku negatywnym towarów - ktoś opracował nowomowę i blokuje na podstawie "regulaminów" dostęp do legalnych towarów. OLX realizuje tylko taką samą politykę, jak poczta polska czy inne firmy kurierskie (link do poczytania: https://prosteclo.pl/odprawa-celna-przesylki-pocztowej/ ). Jest to ogólny trend...
To co napisał kolega jest prawdą. Zamówiłem z USA same przyrządy celownicze, które przecież nie są istotnymi elementami broni a mimo to miałem bardzo duże problemy z odebraniem paczki. Przy wydawaniu paczki zostałem poinformowany, że ostatni raz jest mi taka paczka wydawana, a następna próba zamówienia jakiejkolwiek rzeczy do broni choćby kolby nie będzie akceptowana i zostanie zwrócona nadawcy. Moje doświadczenie z Urzędu Celnego w Poznaniu. Tylko dzięki uprzejmości jednej normalnej kobiety (urzędniczki która rozumiała lepiej sprawę niż jej koledzy) wydano mi paczkę. To co się teraz dzieje na świecie to jest kosmos. Choćby patrząc na przykładzie Kanady.
Pozdrawiam
honest28
alterjorge
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: sob 06.lis.2021 - 22:58
Moja broń: brak

Re: OLX vs CP

Post autor: alterjorge »

Zgadzam się całkowicie z powyższym. Od jakiegoś czasu coraz trudniej cokolwiek ściągnąć z USA na prywatny adres, a obecnie jest to prawie niemożliwe.
stangret
Bywalec
Posty: 223
Rejestracja: sob 13.lut.2010 - 17:52
Lokalizacja: Londyn
Moja broń: Zdrowy rozsądek niepoprawny politycznie :)

Re: OLX vs CP

Post autor: stangret »

Problem z importem czegokolwiek związanego z bronią z Juesej powstał kiedy wprowadzono przepisy ITAR. Było to kilka lat temu i było elementem przeciwdziałania terroryzmowi (śmiechu warte oczywiście)
Zdecydowana większość sprzedawców zza wielkiej wody nie wyśle nawet sprężynki lub śrubki. Jakieś cztery lata temu zamawiałem koledze ammo stripy do mausera i...dupa :-P ITAR :shock:
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: OLX vs CP

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Fainie by było gdyby ktoś w Polsce się zabrał za produkcje kominków typu Slix-Shot. Nie wiem czy firma Slixsprings ma patent na nie (pewnie tak) i czy dało by się skopiować chociaż ich system funkcjonowania. To są po prostu kominki z bardzo wąskim kanałem jak berylowe i dwoma dziurkami na bokach które powodują że jeszcze mniej ciśnienia idzie w stronę kurka. Właściciele Coltów by się pewnie cieszyli z dostępu do nich.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: OLX vs CP

Post autor: zbiho »

Co niby te kominki mają robić cudownego, bo nie rozumiem po co mniej cisnienia ma iść w stronę kurka, co, podrzuca kurek? a tak to przez te dziurki wali na boki, bo kurek nie przytyka otworu. Aż produkcję trzeba uruchamiać, bo chcesz 6 sztuk kupić, zrobię Ci.
alterjorge
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: sob 06.lis.2021 - 22:58
Moja broń: brak

Re: OLX vs CP

Post autor: alterjorge »

Kominki kominkami, Kol. Zbiho je zrobi porządnie, to pewne. Natomiast strzelcy i kolekcjonerzy są teraz z powodu- jak zauważył Kol. stangret- ITAR w trudnej sytuacji. Z rozrzewnieniem wspominam czasy, kiedy z S&S Firearms zamawiałem co chciałem, śrubki, łuski, celowniki,bo mają tam wszystko do popularnych modeli z okresu CW- repliki i oryginały. Niestety od czasu ITAR koniec. Jeszcze pół roku temu - z pewnymi niedogodnościami- przychodziły kompletne karabiny i rewolwery, oczywiście oryginały, bo to jeszcze szło jakoś obronić przed ITAR. Teraz już nie. Niedługo łuska do Burnisde,a będzie na wagę złota, chyba że... I tu się otwiera pole do działania dla zdolnych tokarzy :-)))
Ostatnio zmieniony sob 05.lut.2022 - 22:00 przez alterjorge, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: OLX vs CP

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Ja się już zastanawiałem nad tym by ci (Zbiho) wysłać parę do skopiowania. Bo jakiś rok temu udało mi się dwa zestawy po 6 sztuk kupić na e-Gun.
One powodują że kapiszony nie wpadają w mechanizm Coltów. Właśnie przez to że kurek nie jest odrzucany do tylu i kapiszon nie spada przy samym strzale. I te dwie dziurki powodują chyba też że kapiszon się rozszerza bardziej efektywnie na boki.
Cokolwiek powoduje to lepsze działanie Coltów, strzelcy czarnoprochowi w Ameryce (Guns of the West, InRangeTV, Dukefrazier, Duelist1954 i inni) twierdzą że rewolwery które się zacinały prawie przy każdym bębenku (capjam), z tymi kominkami są nagle 99% niezawodne.
Kapiszon chyba zakrywa te dziurki na bokach. Ja jeszcze nie miałem okazji je wypróbować bo ostatni raz jak byłem w Polsce, nie bylem na strzelnicy.
I się mówi też że zapłon jest o wiele lepszy. Ale od czego to zależy, tego nie wiem. Ten otwór na którego się kapiszon zakłada, wygląda dość duży. Może to jest to.
Załączniki
external-content.duckduckgo.com.jpg
nipples1.jpg
nipples1.jpg (8.18 KiB) Przejrzano 1853 razy
Staszek L
Bywalec
Posty: 322
Rejestracja: czw 23.lut.2017 - 18:08
Lokalizacja: Środek Polski
Moja broń: Niezawodna

Re: OLX vs CP

Post autor: Staszek L »

Ten patent stosowałem już kilka lat temu w karabinie.
W tym czasie do Volunteera nie mogłem dostać innych kominków jak oryginalny z kanałem 1,20mm ( moje początki ) po wywierceniu docelowo dwóch otworów nie sypało tak po oczach. Powinny być otwory minimum takie jak kanał w kominku a nawet większe by spełniały swoje zadanie.
Len
Bywalec
Posty: 115
Rejestracja: śr 12.lip.2017 - 21:35
Moja broń:

Re: OLX vs CP

Post autor: Len »

Wycior pisze: czw 03.lut.2022 - 17:18 Rozumiem że masz swoje zastrzeżenia do moda Marka
Do Pana Marka mam akurat symboliczne zastrzeżenia. Ale do Pana większe. Wyższość i nieomylność wylewa się nazbyt często. Co do posiadanej wiedzy nie umniejszam.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: OLX vs CP

Post autor: Wycior »

Dziękuję za jasną i szczerą opinię.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: OLX vs CP

Post autor: Irek M »

Niby CP zniknęły z olx ale przed chwilą oglądałem tę ofertę:
https://www.olx.pl/d/oferta/rewolwer-ro ... b85f2cc049
ODPOWIEDZ