LeMat - ładowanie

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: LeMat - ładowanie

Post autor: Czarnowidz »

Oj tam oj tam. Trema go zjadła. ;)
W przyszłości się poprawi. :D
Ja liczę na to że Irek stanie się pierwszym kompetentnym czarnoprochowym YouTuberem w Polsce (bo wiedzę i kompetencje do tego jak najbardziej ma) i będę gorąco zachęcał do dalszej twórczości. Mam nadziej że w przyszłości będzie robił trochę dłuższe filmy i więcej w nich opowiadał. :D

P. S. Irku, "pchnięcie kulą" z gładkiej lufy wyszło super. :brawo:
alterjorge
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: sob 06.lis.2021 - 22:58
Moja broń: brak

Re: LeMat - ładowanie

Post autor: alterjorge »

Jasne. Nic się nie stało tym razem, to bagatelizujmy dalej problem bezpieczeństwa. Broń to nie jest zabawka, strzelanie to nie jest zabawa. To forma współzawodnictwa lub rekreacji obwarowana szeregiem przepisów i zasad. A do zabawy są zabawki. W czeskim Dracziku ( taki sklep z zabawkami) jest szeroki wybór modeli broni westernowej ( długa i krótka), na papierowe czy plastikowe kapiszony.Tu katalog : https://www.dracik.cz/zbrane/ To jest do zabawy, owszem. Bardzo polecam ten: https://www.dracik.cz/kovovy-revolver-2/
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: LeMat - ładowanie

Post autor: Czarnowidz »

Irku na której strzelnicy kręciłeś ten film?
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: LeMat - ładowanie

Post autor: Jaroslaw78 »

Wycior pisze: wt 01.lut.2022 - 21:33 Nie, to nie jest pytanie retoryczne. Łańcuchowe odpalenia komór zdarzały się i zdarzają nadal, ludzie roztropni o tym pamiętają. Tacy np. producenci lepszych karabinków rewolwerowych konstruowali sprzęt tak aby nie trzymać go przed bębnem. Powie mi ktoś do czego służy ten element w karabinku Adamsa?

Obrazek
Może i nie lepszy,ale karabinek rewolwerowy R1858 posiada dużo ładniejszy, mosiężny takie coś :) do trzymania palca :)
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: LeMat - ładowanie

Post autor: Jaroslaw78 »

Tu się zgodzę z przedmówcami Irku. Co innego palec przy spuście,i odciągnięty kurek przy dopiero co wyczyszczonym rewolwerze (za co się doczepili na zielonym,bo to złe zachowanie...), a co innego załadowany rewolwer...no to by nie przeszło na niejednej strzelnicy i napewno nie na tą co ja uczęszczam.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: LeMat - ładowanie

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Ale co innego jest zwracać uwagę na błąd, a co innego jest obniżanie kogoś bez końca. Irek chyba już wczoraj zrozumiał. Dajcie chłopu spokój.
Jezus Maria...
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: LeMat - ładowanie

Post autor: Czarnowidz »

Też uważam że Irek zrozumiał swój błąd i odpokutował swoje. Możecie już mu dać spokuj.
Awatar użytkownika
zlyzuw
Bywalec
Posty: 198
Rejestracja: pt 06.sty.2017 - 19:17
Moja broń: sporo

Re: LeMat - ładowanie

Post autor: zlyzuw »

Pomijając główny problem poruszony przez kolegów to film fajny. Rewolwer jeszcze fajniejszy. :) jak mi odbije i obejrzę jeszcze kilka filmików z lematami to sam za pare dni kupię.
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: LeMat - ładowanie

Post autor: amigo »

Replika Le Mata to "biały kruk " - nie do kupienia ( chyba że Pietta wznowi produkcję w co wątpię )
Awatar użytkownika
zlyzuw
Bywalec
Posty: 198
Rejestracja: pt 06.sty.2017 - 19:17
Moja broń: sporo

Re: LeMat - ładowanie

Post autor: zlyzuw »

Wszystko się da kupić. ;) Z coltem 1855 "root" palmetto faktycznie mógłby być problem ale Le Mat jest do dostania chociaż cena spora.
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: LeMat - ładowanie

Post autor: amigo »

Co do konstrukcji LeMata to pozornie wygląda na takie XIX wieczne kuriozum ale gdzieś czytałem że bardzo dobrze sprawdzał się w patrolach kawalerii. Podczas wojny secesyjnej nierzadko w zadrzewionym terenie napotykały znienacka na siebie wrogie patrole i wtedy Lemat pokazywał co potrafi - pierwszy strzał padał bez zbytniego celowania do koni z lufy śrutowej aby rażone spłoszyły się zrzucając np. jezdzców a nastepnie kończyło się temat strzelając klasycznie z wielostrzałowego bębna ( przewaga ilości strzałów nad coltem lub remingtonem )
W starciu tego typu Lemat miał taktyczną przewagę mimo swoich gabarytów - pierwszy strzał z lufy śrutowej mógł być znacznie szybszy i śrut z reguły trafiał w tak duży cel jak koń. Do tego huk wystrzału dużego kalibru jest jeszcze większy niż typowej kulowej 44-ki.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: LeMat - ładowanie

Post autor: Irek M »

Huk wystrzału dużego kalibru nie jest większy, kop jest tylko większy.
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: LeMat - ładowanie

Post autor: amigo »

Huk byłby większy , tylko za mało nasypałeś : )
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: LeMat - ładowanie

Post autor: Irek M »

Sprawdzę we wtorek. Teraz do bębna był jakieś 20 gr, a do gładkiej 2x tyle. Minimalnie przy tych naważkach wydaje się jeśli już to nieznacznie głośniej niż z .44 ale koń chyba by nie odczuł tej różnicy :-)
PosiadaczProcy
Bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt 10.maja.2019 - 14:10
Moja broń: brak

Re: LeMat - ładowanie

Post autor: PosiadaczProcy »

ODPOWIEDZ