Pedersoli Rolling Block .50

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Pedersoli Rolling Block .50

Post autor: zbiho »

To są pociski do polowania, tam trzeba ładować po 100 grain. Ale u nas polować z czarnego nie wolno a strzelać z tego do tarczy nie ma sensu, inne są celniejsze, chyba że do starego telewizora albo beczki z wodą, jak kogoś to bawi.
Vegvisir

Re: Pedersoli Rolling Block .50

Post autor: Vegvisir »

anubis1960 pisze: sob 29.sty.2022 - 20:40 Miał ktoś w łapkach?
https://www.militaria.pl/davide_pederso ... rownywarka
https://youtu.be/u_2uSvEdgSE
Macie namiary na dostępne saboty?
Oczywiscie, Czechy, Niemcy, Francja to najszybciej by zdobyć saboty. Sam uzywam i sobie chwale. Latają wysmienicie, moc ogromna a tylko 60greins 777👌
Ktos kto uwaza za niecelne saboty to nigdy z nich nie strzelał. Ich balistyka jest znakomita, celnosc bardzo dobra a ladowanie to bajka.
Vegvisir

Re: Pedersoli Rolling Block .50

Post autor: Vegvisir »

zbiho pisze: czw 24.lut.2022 - 23:00 Kula na flejtuchu jest prosta w obsłudze, nie znaczy ze nie można od początku pociskami strzelać.
To nic innego jak starożytna wersja sabotu.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Pedersoli Rolling Block .50

Post autor: Wycior »

Vegvisir pisze: wt 06.wrz.2022 - 07:56 To nic innego jak starożytna wersja sabotu.
To jest, niestety, nieprawda. Przeznaczenie oraz sposób działania flejtucha i sabotu są odmienne. Popatrz np. na "starożytny" sabot Dreyse.
Vegvisir

Re: Pedersoli Rolling Block .50

Post autor: Vegvisir »

Odmienne? Podkalibrowy pocisk jest prowadzony w otulinie/koszyczku- w jednym i drugim przypadku dziala tak samo. Nawet balistyke mają podobym przebiegu wzgleden bez otuliny/ koszyczka.
gureb
Posty: 25
Rejestracja: śr 25.wrz.2019 - 15:54
Lokalizacja: Pszczyna
Moja broń: Remington 44

Re: Pedersoli Rolling Block .50

Post autor: gureb »

Panowie, ja temat podbijam, czy wie ktoś gdzie można kupić pociski z sabotami .50 (tytułowy rolling block .50)?

Na strobl.cz niestety backordered, napisali mi, że muszę czekać i nie wiadomo kiedy będą mieć.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Pedersoli Rolling Block .50

Post autor: Wycior »

Vegvisir pisze: wt 06.wrz.2022 - 22:20 Odmienne? Podkalibrowy pocisk jest prowadzony w otulinie/koszyczku- w jednym i drugim przypadku dziala tak samo [...]
Nie wymyślać, książki czytać.
bambus0134
Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: śr 19.sty.2022 - 20:38
Moja broń: brak

Re: Pedersoli Rolling Block .50

Post autor: bambus0134 »

gureb
Posty: 25
Rejestracja: śr 25.wrz.2019 - 15:54
Lokalizacja: Pszczyna
Moja broń: Remington 44

Re: Pedersoli Rolling Block .50

Post autor: gureb »

Dzięki, ale tylko jeden zestaw dostępny i trzeba czekać z dostawą z USA. Idealnie byłoby coś na terenie EU.
Vegvisir

Re: Pedersoli Rolling Block .50

Post autor: Vegvisir »

gureb pisze: pt 30.wrz.2022 - 08:45 Panowie, ja temat podbijam, czy wie ktoś gdzie można kupić pociski z sabotami .50 (tytułowy rolling block .50)?

Na strobl.cz niestety backordered, napisali mi, że muszę czekać i nie wiadomo kiedy będą mieć.
Pociski kupujesz sobie w jakimkolwiek polskim sklepie a saboty sa dostepne na western gun, w czeskich czy niemieckich sklepach bez problemu. Czy wy nie potraficie tak banalnej rzeczy w google znalezc jak sklep i sabot?
Ja tylko z tego strzelam.
Vegvisir

Re: Pedersoli Rolling Block .50

Post autor: Vegvisir »

Wycior pisze: pt 30.wrz.2022 - 09:41
Vegvisir pisze: wt 06.wrz.2022 - 22:20 Odmienne? Podkalibrowy pocisk jest prowadzony w otulinie/koszyczku- w jednym i drugim przypadku dziala tak samo [...]
Nie wymyślać, książki czytać.
Nie wymyslać- strzelac i porownywac. Ksiazki czytam potem strzelam. Na fb na grupie Czarnoprochowe strzelanie jest nawet pokazana tarcza po sabotach- polecam sobie zerknac w posta.
gureb
Posty: 25
Rejestracja: śr 25.wrz.2019 - 15:54
Lokalizacja: Pszczyna
Moja broń: Remington 44

Re: Pedersoli Rolling Block .50

Post autor: gureb »

Vegvisir pisze: sob 01.paź.2022 - 08:45
gureb pisze: pt 30.wrz.2022 - 08:45 Panowie, ja temat podbijam, czy wie ktoś gdzie można kupić pociski z sabotami .50 (tytułowy rolling block .50)?

Na strobl.cz niestety backordered, napisali mi, że muszę czekać i nie wiadomo kiedy będą mieć.
Pociski kupujesz sobie w jakimkolwiek polskim sklepie a saboty sa dostepne na western gun, w czeskich czy niemieckich sklepach bez problemu. Czy wy nie potraficie tak banalnej rzeczy w google znalezc jak sklep i sabot?
Ja tylko z tego strzelam.
Bez tego wysrywu na temat ogarniania Google twój post byłby w porządku, więc czasem daj sobie na wstrzymanie zamiast mędrkować ;) Nie każdy zna wszystkie sklepy w EU, dlatego zadałem to pytanie.
Vegvisir

Re: Pedersoli Rolling Block .50

Post autor: Vegvisir »

gureb pisze: sob 01.paź.2022 - 09:47
Vegvisir pisze: sob 01.paź.2022 - 08:45
gureb pisze: pt 30.wrz.2022 - 08:45 Panowie, ja temat podbijam, czy wie ktoś gdzie można kupić pociski z sabotami .50 (tytułowy rolling block .50)?

Na strobl.cz niestety backordered, napisali mi, że muszę czekać i nie wiadomo kiedy będą mieć.
Pociski kupujesz sobie w jakimkolwiek polskim sklepie a saboty sa dostepne na western gun, w czeskich czy niemieckich sklepach bez problemu. Czy wy nie potraficie tak banalnej rzeczy w google znalezc jak sklep i sabot?
Ja tylko z tego strzelam.
Bez tego wysrywu na temat ogarniania Google twój post byłby w porządku, więc czasem daj sobie na wstrzymanie zamiast mędrkować ;) Nie każdy zna wszystkie sklepy w EU, dlatego zadałem to pytanie.
To nie wysryw tylko lenistwo po twojej stronie.
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Pedersoli Rolling Block .50

Post autor: Czarnowidz »

Używałem sabotów .45"/9mm z pociskami FMJ od 9x19 i to były najgorsze pociski jakich używałem. Praktycznie po dwuch strzałach nie dało się ich załadować do lufy a celność... Gładką lufa daje lepszą.
Vegvisir

Re: Pedersoli Rolling Block .50

Post autor: Vegvisir »

Czarnowidz pisze: pt 07.paź.2022 - 23:51 Używałem sabotów .45"/9mm z pociskami FMJ od 9x19 i to były najgorsze pociski jakich używałem. Praktycznie po dwuch strzałach nie dało się ich załadować do lufy a celność... Gładką lufa daje lepszą.
Jak saboty sobie sam strugales jakies badziewne to nie dziw sie, saboty sa dostepne w kal. .45 pod pociski .401 a .50 pod pociski .429 lub .451-.452 sa tez .54 ale nie pamietam jaie to pociski. Ja na 50m. z sabotami 85% w czarnym. Sabot to precyzja i nigdy juz ne wroce do jakis staromodnych kulek itp shitu ze smarem.
Kup sobie porzadne saboty i wtedy oceniaj.
ODPOWIEDZ