Niewielki rozmiar i niska waga - prośba o naprowadzenie na właściwy wybór.

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ICTC

Niewielki rozmiar i niska waga - prośba o naprowadzenie na właściwy wybór.

Post autor: ICTC »

Cześć.

Jest to mój pierwszy post więc witam wszystkich Forumowiczów serdecznie.

Chciałbym zacząć przygodę z bronią czarnoprochową.

Proszę o doradzenie jaki pistolet/rewolwer zakupić biorąc pod uwagę, że priorytetem jest niska waga i niewielki rozmiar - ergonomia dla małej dłoni. Pozostałe parametry są mniej dla mnie mniej istotne, przynajmniej na tę chwilę. Kwota jaką chciałbym przeznaczyć to 2500zł za sam pistolet/rewolwer. Chętnie zapłacę mniej, ale mogę też zwiększyć budżet do 3000zł jeżeli będzie to podparte jakąś wartością dodaną. Chciałbym kupić raz a dobrze. Wiem, że jeżeli wsiąknę w temat to oczywiście poprzednie zdanie będzie pustym frazesem. :)

Naprowadźcie, pomóżcie proszę dokonać dobrego wyboru. Mam faworyta (właściwie dwóch), ale chciałbym ujawnić ich na późniejszym etapie.

Zapraszam do dyskusji.
T.
Miner
Posty: 92
Rejestracja: wt 16.mar.2021 - 21:14
Moja broń:

Re: Niewielki rozmiar i niska waga - prośba o naprowadzenie na właściwy wybór.

Post autor: Miner »

Zdecydowana większość kapiszonowych pistoletów i rewolwerów kapiszonowych (epokowych) ma rękojeści mniejsze od współczesnych. Najlepiej byłoby, gdybyś poszedł do sklepu, albo do kogoś, kto ma te sprzęty i wziął do ręki... bez tego, jest to wróżenie z fusów co jest lepsze. Broń też ma różne profile chwytu i doznania podczas jej trzymania zapewne będą inne.
Awatar użytkownika
szczupi26
Bywalec
Posty: 241
Rejestracja: śr 12.sty.2022 - 13:07
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Moja broń: Kilka sztuk

Re: Niewielki rozmiar i niska waga - prośba o naprowadzenie na właściwy wybór.

Post autor: szczupi26 »

Jeśli chodzi o niewielki rozmiar to od prawie roku bronię się przed GG Derringerem 3,5" .45 wykończonym w czarnym macie.
Nie wiem jak długo jeszcze wytrzymam :D
ICTC

Re: Niewielki rozmiar i niska waga - prośba o naprowadzenie na właściwy wybór.

Post autor: ICTC »

@Szczupi26. Trafiłeś jednego z dwóch. GG Derringer tylko 3" a nie 3.5" i nie wiem czy .45 czy 9mm.

Wizualnie, rozmiarowo i wagowo petarda ale chyba lepiej jest mieć sześć strzałów a nie dwa. ;)

@Miner, jak oswoję się z forum postaram umówić się z lokalnie mieszkającymi Forumowiczami, poszukam też najbliższego sklepu.
Awatar użytkownika
szczupi26
Bywalec
Posty: 241
Rejestracja: śr 12.sty.2022 - 13:07
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Moja broń: Kilka sztuk

Re: Niewielki rozmiar i niska waga - prośba o naprowadzenie na właściwy wybór.

Post autor: szczupi26 »

@up jak dla mnie tylko .45 no i 3,5 cala to (dla mnie) takie minimalne minimum co by z 8-10m trafić w tarczę. Na pierwszego cp bym go nie brał ale jako uzupełnienie do kolekcji i rekreacyjnego strzelania po klasycznych sześciostrzałowcach ....mmmmmm :?:
Skalski
Posty: 55
Rejestracja: czw 13.sty.2022 - 21:36
Moja broń: brak

Re: Niewielki rozmiar i niska waga - prośba o naprowadzenie na właściwy wybór.

Post autor: Skalski »

Jeśli więcej niż dwa strzały to pomyśl o Colt Police 1862 .36 4,5" lub Colt Navy 1851 cal. 36 z lufą 5,5" zwłaszcza ten pierwszy, choć teraz chyba będzie problem z dostępnością.
ICTC

Re: Niewielki rozmiar i niska waga - prośba o naprowadzenie na właściwy wybór.

Post autor: ICTC »

Czytam, oglądam YT i z tego co się orientuję to te włoskie rewolwery są niskiej jakości, często zdarzają się niedoróbki, trzeba poprawiać po fabryce. No nie, dziękuję nie chcę. Jeżeli już to tylko Uberti Birdhead Cattleman 3.5 kal. 44 - mój drugi typ.

Great Gun ponoć świetna jakość dlatego skłaniam się ku Deriingerowi. Raczej .45, może wersja Dimini 3 cale, może zwykła?

Żadnych długich luf i wielkich rewolwerów. Jestem kompaktowych rozmiarów, wyglądałbym śmiesznie.
escobar
Bywalec
Posty: 283
Rejestracja: pt 01.lut.2019 - 12:51
Moja broń: GA12 . GA12 SLUG GA16 .44 .44 .44 .44 .58 .45

Re: Niewielki rozmiar i niska waga - prośba o naprowadzenie na właściwy wybór.

Post autor: escobar »

Co do nie doróbek to zdarzają się wszystkim producentom co do porównywania jakości po między Pitą a Ubertkiem to też w Uberti trafiają się buble i to czasem większe niż u Pity , Great Gun też mu się zdarza, kolega ma egzemplarz w którym dolna lufa ma więcej niewypałów niż Ruski rakiet w Moskwie
jeżeli jesteś przeczulony na mega jakość to nie kupuj przez internet każdą sztukę oglądaj osobiście , może skup się na starszych produkcjach . Co do Birdhead Cattleman 3.5 kal. 44 nie spodziewaj się jakiś wyników na tarczy .
ICTC

Re: Niewielki rozmiar i niska waga - prośba o naprowadzenie na właściwy wybór.

Post autor: ICTC »

Interesuje mnie strzelanie rekreacyjne więc nie jestem specjalnie nastawiony na wyniki. Częściej do puszek/butelek niż do tarczy. Bez stresu, z usmiechem na twarzy. Dlatego celuję w małe rewolwery czy pistolety, bardziej do mnie pasują. Nie ukrywam też, że strona wizualna ma znaczenie. Jeżeli spodoba mi się strzelanie CP to kupię drugi egzemplarz - ten będzie musiał być celny. :)

Birdhead Cattleman 3.5 kal. 44 mam zlokalizowany, a gdzie kupię Great Gun Derringer? Najbardziej chciałbym wersję DIMINI .45 2.5'.
http://greatgun.eu/index.php?/vyroba_zb ... IMINI-45-8
Pełna czarna powłoka lub ze złotymi detalami (spust i kurek). Czy można nabyć w Czechach i nie będzie z tego tytułu problemów?
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Niewielki rozmiar i niska waga - prośba o naprowadzenie na właściwy wybór.

Post autor: mar_kow »

ICTC

Re: Niewielki rozmiar i niska waga - prośba o naprowadzenie na właściwy wybór.

Post autor: ICTC »

Nie mają wersji którą jestem zainterespowany i w tym roku nie będą mieli.
ICTC

Re: Niewielki rozmiar i niska waga - prośba o naprowadzenie na właściwy wybór.

Post autor: ICTC »

Cześć.

Zdecydowałem, że jednak będzie standardowa .45 3 cale.

Co oprócz samego pistoletu trzeba zakupić od razu?

Lista zakupowa:
- pistolet, kabura, kluczyk do kominków, zapasowe kominki
- proch (który konkretnie jest godny uwagi do 3 cali?), kapiszony (które 4mm są najlepsze?), kule (451, 445, 440, 435 - które?), pociski REAL .45 200 (jakiej firmy?)
- smar (numer 2?); flejtuchy (25 mm?), przybitka (jaka?), pobijak
- prochownica z miarkami 15, 18, 21, fiolki na proch, kapiszownik
- wycior, środek do czyszczenia i oliwienia/smarowania - jaki zestaw polecasz?

Zwyczajowo pozdrawiam
T.
ICTC

Re: Niewielki rozmiar i niska waga - prośba o naprowadzenie na właściwy wybór.

Post autor: ICTC »

Przykre to, że nie chcecie pomóc świeżakowi.
Miner
Posty: 92
Rejestracja: wt 16.mar.2021 - 21:14
Moja broń:

Re: Niewielki rozmiar i niska waga - prośba o naprowadzenie na właściwy wybór.

Post autor: Miner »

A może przykre jest to, że liczysz na to, że ludzie będą poświęcać czas na odpisywanie Tobie na tematy, które zostały opisane setki razy..., ponieważ nie chcesz użyć wyszukiwarki i znaleźć odpowiedzi :(
Podoba się Tobie, to kup go - o gustach się nie dyskutuje. Derringer jest celny może na kilka metrów i oprócz tego, że można schować go do kieszeni ma mało atutów...
Jesteś na forum od trzech dni i masz już pretensje do innych? - co za żenująca i roszczeniowa postawa!
bambus0134
Bywalec
Posty: 109
Rejestracja: śr 19.sty.2022 - 20:38
Moja broń: brak

Re: Niewielki rozmiar i niska waga - prośba o naprowadzenie na właściwy wybór.

Post autor: bambus0134 »

[quote Podoba się Tobie, to kup go - o gustach się nie dyskutuje. Derringer jest celny może na kilka metrów i oprócz tego
[/quote]
Dokładnie podoba się to kup w sklepie ci doradzą co do akcesori, ale jak nie pojedziesz na strzelnice i nie postrzelasz to nie będziesz wiedział co twoja broń lubi i co jej pasuje najlepiej.
Co do celności to najsłabszym ogniwem w połączeniu broni i strzelec zazwyczaj jest operator ;) https://www.youtube.com/watch?v=n9HayhGbuGw[youtube]
ODPOWIEDZ