Jaka jest najtańsza broń czarnoprochowa bez zezwolenia z której można strzelać i otrzymać europejską karte broni? Jak uz

podstawowe informacje
ODPOWIEDZ
guest
Posty: 1
Rejestracja: wt 25.sty.2022 - 20:19
Moja broń: brak

Jaka jest najtańsza broń czarnoprochowa bez zezwolenia z której można strzelać i otrzymać europejską karte broni? Jak uz

Post autor: guest »

Jaka jest najtańsza broń czarnoprochowa bez zezwolenia z której można strzelać i otrzymać europejską kartę broni? Jak uzyskać europejską kartę broni?
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Jaka jest najtańsza broń czarnoprochowa bez zezwolenia z której można strzelać i otrzymać europejską karte broni? Ja

Post autor: RedGuy »

Zepsuta? ;( O co w zasadzie ci chodzi? Szukasz nowej, używanej, uszkodzonej czy chodzi o firmę?
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Jaka jest najtańsza broń czarnoprochowa bez zezwolenia z której można strzelać i otrzymać europejską karte broni? Ja

Post autor: Czarnowidz »

Nie, On poprostu szuka najtańszej broni na którą można wyrobić EKB. Jak najtańszej. 8)

Sprawa oczywista! :pomysl:
Najtańsza opcja to wejść na allegro lub innego OLXa i tam poszukać za pomocą filtrów ofert - jak najtańszej opcji. Będzie to zapewne jakiś destrukt ale to nieważne. Ważne za to by spisać umowę kupna sprzedaży albo chociaż dostać rachunek. No i trzeba zadbać o to by nie było na tej umowie informacji że broń jest niesprawna. Warto za to by były numery broni. To ważne przy późniejszym wyrabianiu na nią EKB.

Z nowej broni to teraz nie wiem. Parę lat temu najtańszą repliką był przeuroczy pistolet Ardesa West Pocket. Gdy ostatni raz widziałem go w sklepie kosztował niecałe 400zł. Teraz to nie wiem, chyba repliki kieszonkowych pistoletów Pedersoliego. Ale to i tak drogo wyjdzie. Lepiej poszukać jakiejś używki w jak najgorszym stanie.

Pozdrawiam! :D
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Jaka jest najtańsza broń czarnoprochowa bez zezwolenia z której można strzelać i otrzymać europejską karte broni? Ja

Post autor: Wycior »

Czarnowidz pisze: pt 28.sty.2022 - 16:14 Lepiej poszukać jakiejś używki w jak najgorszym stanie.
Powiedziałbym jednak: jak najtańszej. Ta w najgorszym stanie wcale nie musi być najtańsza. Rzut oka na alergo czy olx powinien sprawę naświetlić.
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Jaka jest najtańsza broń czarnoprochowa bez zezwolenia z której można strzelać i otrzymać europejską karte broni? Ja

Post autor: Czarnowidz »

Zaiste słuszna to uwaga. :ok:
Zadzior101
Posty: 16
Rejestracja: czw 06.sty.2022 - 12:30
Moja broń: Colt navy 1851

Re: Jaka jest najtańsza broń czarnoprochowa bez zezwolenia z której można strzelać i otrzymać europejską karte broni? Ja

Post autor: Zadzior101 »

Pistolety czarnoprochowe dikar jukar kto produkcja hiszpańska bądź ardesa ceny w okolicy 800 zł no i przy okazji można strzelać z nich :)
Poniżej tej ceny to złomu derringera belgijskiego jest sporo tego ceny ~500 ale to są śmieci nie warte nawet 100 zł. Nie nadają się do nabicia i na pewno nie strzela.
Taniej nic innego nie dostaniesz. Handlarze teraz wyciskają ze złomu taką cenę że szok.
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Jaka jest najtańsza broń czarnoprochowa bez zezwolenia z której można strzelać i otrzymać europejską karte broni? Ja

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Pedersoli Derringer Liegi jako Kit do własnego zakończenia.
ODPOWIEDZ