Uberti Remington - który wybrać ? Warto dopłacać ?

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
geseka77
Posty: 4
Rejestracja: śr 12.sty.2022 - 17:59
Moja broń: brak

Uberti Remington - który wybrać ? Warto dopłacać ?

Post autor: geseka77 »

Witam Wszystkich. Zdecydowałem się na zakup swojego pierwszego CP. Wybór padł na Uberti Remington bo wszyscy polecają na początek :) Zastanawiam się nad tymi modelami:

1 - 0100
2 - 0101
3 - 0102
4 - 0103
5 - 0107

a może

6 - 0120

Czy są różnice pomiędzy ramą odlewaną (0100), a kutą (0107) ? Czy warto dopłacać 200 zł do modeli z celownikami czy muszka jest wystarczająca ? No i czy może warto dopłacić 600 zł za stal nierdzewną (0102,0103) bo oprócz lepszego wyglądu (wg mnie :) ) dodatkową zaletą jest... A być może dla początkującego najlepszy będzie karabinek bo bardziej precyzyjny ?

Wszystkim za pomoc dziękuję !
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 810
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Uberti Remington - który wybrać ? Warto dopłacać ?

Post autor: Czarnowidz »

Muszka jest wystarczająca. W epoce była wystarczająca więc i dziś jest wystarczająca. Poza tym tylko rewolwery z takimi przyrządami dopuszczone są do zawodów, przynajmniej większości zawodów - tych w formule historycznej.

Z drugiej strony współczesne są o wiele przyjaźniejsze dla strzelca wspóczesnego. Ja mam Uberti Target Inox. Wszystko zależy do czego. Jeśli masz chęć brać udział w zawodach bierz historyczne. Jeśli do zabawy bardziej kameralnej i jeśli masz za sobą przeszłość związaną z pneumatykami bierz "Targeta". Niestety tu pojawia się mała gwiazdka. Uberti montuje u siebie beznadziejną płytkę szczerbinki. Płytką i bardzo szeroką. Pietta montuje zdecydowanie lepsze. Ja u siebie dorobiłem nową.

Co do Inoxa vs. oksyda to różnice są niewielkie. Oksydę czyścisz by nie rdzewiała a Inoxa bo nie będziesz mógł znieść jego widoku gdy jest brudny i nie błyszczy. ;) Mi niestety strzeladła w domu rdzewiały (i wiatrówki i CP) że względu na wilgoć i sól z potu z palców. Dlatego wziołem nierdzewkę. No i chciałem mieć nierdzewkę.

Na temat ram się nie wypowiem.
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 287
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Uberti Remington - który wybrać ? Warto dopłacać ?

Post autor: Ursus_c35 »

Ja może zacznę od tego kucia bo kiedyś Pan Michał Kuropatwa z Saguaro wyznał że wg najlepszej wiedzy jego znajomych zatrudnionych tu i ówdzie już dawno wszystkie ramy są odlewane... Gdyby był wybór naturalnie wolał bym kutą jednak w prezentowanych ofertach to zapewne manipulacja... Inox wygląda "sexi" i tylko za to dopłacisz. Czyścić trzeba każdą broń i to najlepiej jak najszybciej a mity o rdzewieniu tyczą się naprawdę rażącego niechlujstwa stalowych egzemplarzy oraz trudnego środowiska ich przechowywania. Posiadam 45cio letnie repliki w stali, które nie mają ziarna korozji i nigdy mieć nie będą. Jeśli mowa o karabinku to pozostaje Ci Uberti ale w kwestii rewolwerów nie skreślał bym za pochopnie Pietty... Ma często choć nie zawsze nieco twardszą stal , parę procent grubszy szkielet i większość gratów , głębiej wykonane nacięcia pozycji bezpiecznych oraz np coś na co zwróciłem przypadkiem uwagę i co łączy R1858 od Pietty z D.Pedersoli a mianowicie lekkie podfrezowanie ramy nad miejscem styku czoła bębna i lufy. Zapobiegać (zwalniać) to powinno bardzo powolną erozję ramy z tytułu gazów uchodzących szczeliną. Kolejną kwestią jest pytanie czy na pewno remington bo bajki z tytułu "super extra zamknięta rama" można sobie wsadzić do worka bajek o brzozie , nietoperzu i innych kołysanek... Konstrukcyjnie Colty z otwartym szkieletem (i poprawnie dopasowanym klinem) w niczym nie ustępują remingtonowi i warto mieć tego świadomość. Istotne elementy takie jak oś bębna , mechanizm obrotu bębna oraz przede wszystkim pobojczyk są w colcie dużo solidniejsze.No i ostatnia zaleta czyszczenie... że o "modułowości" nie wspomnę... Polecam na początek wizytę na strzelnicy z osobami posiadającymi kilka egzemplarzy i wypróbowanie czy np fabrycznie nie za duża rękojeść będzie na pewno pasowała i wówczas biorąc do ręki teoretycznie wymarzoną jednostkę będziesz pewny że tego właśnie chcesz ;)
geseka77
Posty: 4
Rejestracja: śr 12.sty.2022 - 17:59
Moja broń: brak

Re: Uberti Remington - który wybrać ? Warto dopłacać ?

Post autor: geseka77 »

Dziękuję za pomoc.

@Ursus_c35

piszesz, żeby nie skreślać Pietty to może na początek nie przepłacać i wziąć coś takiego ? Pietta 1858 Texas

Tylko, że tutaj mamy mosiądz, ale czy to aż tak duża wada ? Cenowo bajka.
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 287
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Uberti Remington - który wybrać ? Warto dopłacać ?

Post autor: Ursus_c35 »

Niema sprawy :) No nigdy nie słyszałem żeby coś się złego stało z mosiądzem niemniej jednak celem nienabywania komplexów zakup lepiej na pierwszy rewolwer stalową ramę w razie czego nie będzie problemu ze sprzedażą
escobar
Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt 01.lut.2019 - 12:51
Moja broń: GA12 . GA12 SLUG GA16 .44 .44 .44 .44 .58 .45

Re: Uberti Remington - który wybrać ? Warto dopłacać ?

Post autor: escobar »

Witam , panowie zawsze jest dylemat co kupić na pierwszy raz , jaki rewolwer, najczęściej zakup pokierowany jest wzrokiem czyli kupujemy to co nam się spodobało - nie koniecznie to dobry wybór , doświadczenie mam na samym sobie bo jako pierwszy był Cattleman o Ubertiego i nie był wcale tani , kolejnym zakupem oczywiście musiał być Remik 44 i to w Inox nie inaczej- kolejny zakup bo fajny i też nie był tani dopiero po 4 kolejny remiku i drugim Cattlemanie kupiłem taniego dosłownie taniego Colta Navy 44 w mosiężnej ramie z 7,5' lufą i to właśnie ten okazał się najlepiej strzelającym rewolwerem bardzo przyjemnie się z niego strzela i banalnie prosty w konserwacji . Także polecam ten model nawet w najtańszym wykonaniu z plastikowymi okładzinami i mosiężnej ramie ja mam właśnie takiego można nowy nabyć poniżej 1000 zł .
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 287
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Uberti Remington - który wybrać ? Warto dopłacać ?

Post autor: Ursus_c35 »

Dokładnie jak piszesz :D Miłość od pierwszego wejrzenia to rzadka przypadłość
Nieosiowylufamalejek
Posty: 1
Rejestracja: pt 28.sty.2022 - 14:47
Moja broń: remington 44 8 inox target

Re: Uberti Remington - który wybrać ? Warto dopłacać ?

Post autor: Nieosiowylufamalejek »

Witam, to podzielę się swoją przygodą. Remington 44, 8 cala Inox Uberti Target zakupiony w sklepie Saguaro Arms za 2979zł. nieosiowy mimo zapewnień że przed wysyłką rewolwery są dokładnie sprawdzane, szczelina i osiowość lufy z komorą bębna.
Po zgłoszeniu reklamacji bardzo długi monolog z irytacją że przecież 9 na 10szt. Remingtonów Uberti jest nieosiowych ale, cytuję "lufa ma lejek i nic się nie dzieję" !!!!
Pieniążków na przyrządy target też szkoda wydawać, bez ingerencji ślusarza lub rusznikarza się nie obejdzie.
Reklamacji nie uwzględniono :(
Przyszłym adeptom CP proponuję Remingtona 44 za 1500zł. Mniej zacięć niż w Colcie, tzn, ZERO na 10 bębenków.
Bardzo płaska parabola linii strzału do 50m. Tak że potencjał jest!!!
Awatar użytkownika
Sztywny
Posty: 12
Rejestracja: pt 21.sty.2022 - 00:53
Moja broń: Remington 1858 8" .44 HEGE-Uberti

Re: Uberti Remington - który wybrać ? Warto dopłacać ?

Post autor: Sztywny »

Nieosiowylufamalejek pisze: pt 28.sty.2022 - 18:18 Witam, to podzielę się swoją przygodą. Remington 44, 8 cala Inox Uberti Target zakupiony w sklepie Saguaro Arms za 2979zł. nieosiowy mimo zapewnień że przed wysyłką rewolwery są dokładnie sprawdzane, szczelina i osiowość lufy z komorą bębna.
Po zgłoszeniu reklamacji bardzo długi monolog z irytacją że przecież 9 na 10szt. Remingtonów Uberti jest nieosiowych ale, cytuję "lufa ma lejek i nic się nie dzieję" !!!!
Pieniążków na przyrządy target też szkoda wydawać, bez ingerencji ślusarza lub rusznikarza się nie obejdzie.
Reklamacji nie uwzględniono :(
Przyszłym adeptom CP proponuję Remingtona 44 za 1500zł. Mniej zacięć niż w Colcie, tzn, ZERO na 10 bębenków.
Bardzo płaska parabola linii strzału do 50m. Tak że potencjał jest!!!
Ja zamówiłem kilka dni temu dla siebie i kolegi u Saguaro Remiki .44 8" w oksydzie Uberti, jeden zwykły, drugi w wersji Target. Zobaczymy co przyjdzie bo pytałem, i prosiłem w wiadomości aby na pewno ktoś sprawdził osiowość i szczelinę.. Mi odpisano że jak chce dobre spasowanie, najmniejszą szczelinę itp. to wersja Macho za x2 więcej.. Czyli za 2k to ma być zaraz byle co ? Ehh.. Zobaczymy co przyjdzie, najwyżej zwrócę.

Ja też nie mogę pojąć jak można sprzedawać towar w gorszej jakości. Sam handluje drobnicą w formie dorobienia, a to latarki, a to ładowarki do ogniw itp. Wszystko sprawdzam jak tylko odbieram od producenta, jak coś jest nie tak, trefne sztuki zwracam bez żadnego gadania. A jak importerzy i handlarze producentów nie uczą żeby szrotu następnym razem nie wysyłali to co my, klienci CP możemy.. A jak 9 na 10 tak ma.. To jeśli Uberti wysłałoby mi 300 egzemplarzy, 30 jest dobra.. 30 zostawiam, 270 odsyłam. To dałoby im do myślenia.

Może pora przerzucić się na handel CP skoro konkurencja nie potrafi jakości zapewnić :D
ODPOWIEDZ