Bębny Colt Navy I Army firma Pietta- Wymienność

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
ODPOWIEDZ
Robert007
Posty: 41
Rejestracja: sob 11.gru.2021 - 13:06
Moja broń: Remington 1858

Bębny Colt Navy I Army firma Pietta- Wymienność

Post autor: Robert007 »

Dzień Dobry. Witam wszystkich.
Zakupiłem sobie dwa piękne rewolwery colt navy sheriff 1951 i army 1960 od firmy pietta.. Ramy stalowe. No i jest mały problem. Jeden bębenek jest wyraźnie krótszy. OK 0,5 mm. Załozony ma luzy we wszystkie strony. Duże.Po napięciu kurka to samo. Przekładałem felerny beben i to samo na drugim rewolwerze.. Teraz to juz nawet nie pamietam w której ramie był przysłany felerny beben.. Bebenek nie uzywany -widać że nowy. Coltów nie chcę odsyłać bo ładnie osiowe na dobrym bębenku . I beben ani drgnie po napięciu kurka. Podobno do ramy mosiężnej są inne wymiary niż od stalowej tych bębnów. W necie znalazłem wymiary 50mm/40mm i 50,5/40,5 mm. Możę to ten problem ?
pozdrawiam wszystkich miłosników cp , wczesniej strzelałem tylko z broni na amunicje scaloną na różnych strzelnicach komercyjnych , pozowlenia na broń nie mam ale te rewolwery mnie oczarowały. mam tez dwa remingtony 1858. Na wiosnę mam zamiar wybrać sie na strzelnicę z nowymi nabytkami.
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 810
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Bębny Colt Navy I Army firma Pietta- Wymienność

Post autor: Czarnowidz »

Jeśli bębenek jest nowy (bez śladów używania) a Ty Drogi Panie Kolego jak piszesz nie chcesz odsyłać rewolwerów bo reszta Ci odpowiada to proponuję byś w sklepie w którym kupiłeś te rewolwery zakupił również nowy bębenek. Z starym wówczas będziesz mógł zrobić trzy rzeczy:

1. Zostawić sobie na pamiątkę. Może się kiedyś przyda.

2. Wystawić na sprzedaż u nas lub (i) innym forum w dziale "kupię/sprzedam" z informacją że bębenek jest nowy ale ma takie i takie wymiary. Możliwe że ktoś będzie miał rewolwer do którego taki bębenek będzie pasował i będzie takiego bębenka poszukiwał.

3. Możesz też odesłać do sprzedawcy ten bębenek jako ten nowy z informacją że Ci nie pasuje. Zgodnie z przepisami masz na to 14 dni w czasie których możesz towar odesłać bez podawania przyczyny. Wiem że to trochę hamskie ale skoro sklep sprzedał bubla to niech sklep się martwi... :!:

Co do technikaliów czyli różnic wymiarowych replik Pietty z ramą stalową i mosiężną się nie wypowiem gdyż nie posiadam wystarczającej wiedzy... :ops:

Pozdrawiam i mam nadzieję że choć trochę udało mi się pomóc. :D
Awatar użytkownika
Nduro
Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: śr 07.mar.2018 - 20:51
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Moja broń: .45.54.58

Re: Bębny Colt Navy I Army firma Pietta- Wymienność

Post autor: Nduro »

Tak jak czarnowidz to widzę z naciskiem na punkt trzeci, jeśli byś kupił w tym samym sklepie bez krępacji.
Robert007
Posty: 41
Rejestracja: sob 11.gru.2021 - 13:06
Moja broń: Remington 1858

Re: Bębny Colt Navy I Army firma Pietta- Wymienność

Post autor: Robert007 »

Dziękuję. Zastanawia najbardziej fakt sprzedazy takie rewolweru. Może być niebezpieczny taki sprzęt ? Luzy bebna we wszystkich kierunkach są naprawdę duże jak na broń palną. Chyba w fabryce się pomylili. Nikt nie sprawdza pewnie juz w sklepie wysyłkowym co i jak spasowano. Przypomniał mi sie stary klasyk -western . Jak ten UGLY składał w sklepie broń z kilku innych aby był ok jego colt.
Awatar użytkownika
Leszek.sz.
Posty: 93
Rejestracja: wt 07.cze.2016 - 19:07
Lokalizacja: Poznań
Moja broń:

Re: Bębny Colt Navy I Army firma Pietta- Wymienność

Post autor: Leszek.sz. »

Bęben od navy w cal 36 pasuje w army cal 44 i odwrotnie? Ciekawe.
Awatar użytkownika
Nduro
Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: śr 07.mar.2018 - 20:51
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Moja broń: .45.54.58

Re: Bębny Colt Navy I Army firma Pietta- Wymienność

Post autor: Nduro »

Przecież jest Navy yank Sheriff .44
Awatar użytkownika
Leszek.sz.
Posty: 93
Rejestracja: wt 07.cze.2016 - 19:07
Lokalizacja: Poznań
Moja broń:

Re: Bębny Colt Navy I Army firma Pietta- Wymienność

Post autor: Leszek.sz. »

No tak, navy w 44 to tylko u Pietty takie wynalazki.
Robert007
Posty: 41
Rejestracja: sob 11.gru.2021 - 13:06
Moja broń: Remington 1858

Re: Bębny Colt Navy I Army firma Pietta- Wymienność

Post autor: Robert007 »

Suwmiarką pomierzyłem te bebny i sa identyczne wymiarami. Jeden na kołnierzu na górze przy tych zębach do przesuwania ma napisy pietta 2021 i cos tam. Drugi nic ( ten chybotliwy). Przy zdjetej lufie w pozycji z opuszczonym kurkiem ten dobry bębenek sztywno jak pal azji ten rozdygotany lata sobie przód tyl .Możliwe że problemem sa te wcięcia w bębnie do blokowania. minimalna niezgodnosc. Może beben to jakis starszy model i były minimalne róznice w kształcie np.blokady bebna w czasie.. W sumie z dwóch coltów złozyłem jeden . I ten całkiem ok. Tylko że drogo wychodzi jedna sztuka :) Nawet się nie martwie trudnosciami bo zabawa fajna, colty proste jak cep .Wszystko wymienne. Miedzy army i navy to chyba tylko krotszy jezyk spustowy i dluższy pałąk rękojesci w army. loteria jak z fiatami i lanciami. Pozdrawiam.
Robert007
Posty: 41
Rejestracja: sob 11.gru.2021 - 13:06
Moja broń: Remington 1858

Re: Bębny Colt Navy I Army firma Pietta- Wymienność

Post autor: Robert007 »

Suwmiarką pomierzyłem te bebny i sa identyczne wymiarami. Jeden na kołnierzu na górze przy tych zębach do przesuwania ma napisy pietta 2021 i cos tam. Drugi nic ( ten chybotliwy). Przy zdjetej lufie w pozycji z opuszczonym kurkiem ten dobry bębenek sztywno jak pal azji ten rozdygotany lata sobie przód tyl .Możliwe że problemem sa te wcięcia w bębnie do blokowania. minimalna niezgodnosc. Może beben to jakis starszy model i były minimalne róznice w kształcie np.blokady bebna w czasie.. W sumie z dwóch coltów złozyłem jeden . I ten całkiem ok. Tylko że drogo wychodzi jedna sztuka :) Nawet się nie martwie trudnosciami bo zabawa fajna, colty proste jak cep .Wszystko wymienne. Miedzy army i navy to chyba tylko krotszy jezyk spustowy i dluższy pałąk rękojesci w army. loteria jak z fiatami i lanciami. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ