Scout od pedersoli dylemat wyboru.

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
ODPOWIEDZ
Leopoldos
Posty: 6
Rejestracja: sob 13.lis.2021 - 20:22
Moja broń: brak

Scout od pedersoli dylemat wyboru.

Post autor: Leopoldos »

Cześć.
Nie mogę znaleźć zbyt wiele informacji na temat tego karabinka. Bardzo przypadł mi on do gustu z wyglądu. Zastanawiam się nad wersją 45 lub 50. Oprócz kalibru, różni je dodatkowo skok gwintu. 45 ma 1/48 a pięćdziesiątka 1/34. Chciałbym zacząć od niewielkich naważek i kuli z flejtuchem. Dystans 50m maksymalnie do 100m. Czy szybszy gwint w większym kalibrze determinuje stosowanie tylko pocisków, czy poradzi sobie również z kulką? Czy jest wart zainteresowania, czy jednak pozostać przy wersji 45 i 1/48. Dylemat może wydawać się blachy, ale nie mogę znaleźć odpowiedzi (powód to nikłe doświadczenie w CP)
Może jest ktoś, kto jest posiadaczem tego karabinu i podzieli się swoim doświadczeniem.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1145
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Scout od pedersoli dylemat wyboru.

Post autor: zbiho »

50 ma za szybki skok do kuli, pocisków też mało w ofercie, 45 poradzi sobie z kula przy skoku 1-48", pocisków mnóstwo do wyboru, mozna strzelać rewolwerowymi lub trochę dłuższymi maxibalami.
Karabinek w starym stylu, takie Long Rifle, tylko krótkie:) raczej dla nieduzego faceta.
Niestety ma niewyhaczaną lufę, co może być problemem przy myciu.
Jeżeli się podoba to będzie dobry wybór na początek. Odejdziesz od tradycji pierwszego Hawkena i Remingtona w inoxie. Też wolę starsze konstrukcje, Hawken jest zbyt pospolity.
Leopoldos
Posty: 6
Rejestracja: sob 13.lis.2021 - 20:22
Moja broń: brak

Re: Scout od pedersoli dylemat wyboru.

Post autor: Leopoldos »

Do niedużych raczej się nie zaliczam. 182 i równie słuszna waga :).
Leopoldos
Posty: 6
Rejestracja: sob 13.lis.2021 - 20:22
Moja broń: brak

Re: Scout od pedersoli dylemat wyboru.

Post autor: Leopoldos »

Do niedużych raczej się nie zaliczam. 182 i równie słuszna waga :).
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1145
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Scout od pedersoli dylemat wyboru.

Post autor: zbiho »

To będziesz smiesznie z takim Scoutem dla harcerzyków wyglądał, za podobną cenę to mam do sprzedania Tryona Target kal 45 i gwint 1-48", jest dłuższy o jakieś 20cm, czyli jak powiedział car Mikołaj, na h.. dłuższy.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Scout od pedersoli dylemat wyboru.

Post autor: mar_kow »

zbiho pisze: pt 10.gru.2021 - 18:04 To będziesz smiesznie z takim Scoutem dla harcerzyków wyglądał, za podobną cenę to mam do sprzedania Tryona Target kal 45 i gwint 1-48", jest dłuższy o jakieś 20cm, czyli jak powiedział car Mikołaj, na h.. dłuższy.
Polecam tego Tryona, postrzelasz i kulą i krótkim pociskiem. Naważki prochu dobierzesz sobie w ramach eksperymentów do lufy. U mnie przy naważce od 40gr potrafi zerwać kulę z gwintu. Zależy to też od prochu. A sprawdzisz to odnajdując flejtuch na przedpolu. Musi być cały jak będzie pocięty i porozrywany przez gwint to trzeba zmniejszyć naważkę. Bardzo wdzięczny karabin dla początkującego strzelca. Wypada trochę drożej od standardowych hawkenów ale za to bardziej dopracowany.
Leopoldos
Posty: 6
Rejestracja: sob 13.lis.2021 - 20:22
Moja broń: brak

Re: Scout od pedersoli dylemat wyboru.

Post autor: Leopoldos »

Jego nie trzeba polecać. Wciąż mi chodzi pogłowie.
ODPOWIEDZ