Nowe zabawki

Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Nowe zabawki

Post autor: mar_kow »

No to się i stało...
W ubiegły piątek leżące już długo w sejfie 3 promesy zamieniłem na egzemplarze broni pozwoleniowej. Na początku z broni krótkiej przyglądałem się pistoletowi Beretta 92FS, później kibicowałem CZ Shadow 2 a kupiłem w końcu CZ Tactical Sport 2. Chciałem coś z kalibru .22 i w oko wpadł pistolet Smith&Wesson SW22 VICTORY. Na okrasę z gładkolufowych postawiłem na niewybrednego Mosberga 88.
Fotek nie wklejam bo można "wyguglać". Czekam na książeczkę, zimno i śnieżnie jest ale mocno mnie korci CZ-tka bo spust jest boski. Z broni służbowej od TT-ki, P-64, P-83, Vista poprzez sprzęt kolegów (sporo tego było) nastrzelałem się trochę ale nawet "na sucho" nie ma porównania do TS 2. Rękę mam szczupłą ale leży bardzo fajnie - profil kolby poprawiony jest w stosunku do jedynki.
Na razie pewnie nie będę modował ale jest to niewykluczone... :)
Może jest ktoś kto już ma, strzela i się podzieli doświadczeniami ??
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: Nowe zabawki

Post autor: donkihot »

Cześć, widzę że kolega ma podobne zainteresowania co ja (mówię oczywiście o broni) :D
Ja mam TS1 i jestem bardzo zadowolony, co prawda po kilku małych modernizacjach. Bardzo celny i wdzięczny pistolet, ale ma też swoje wady. Do tarczy dobrze jest dokupić regulowaną szczerbinkę, ja kupiłem LPA i działa jak potrzeba. W Twojej widzę że masz założone światłowody, do dynamiki jest spoko, do tarczy raczej słabo.
Mój egzemplarz wymagał polerki 2 elementów: od spustu (wzdłuż szkieletu po lewej stronie broni) idzie taki popychacz który przenosi ruch spustu na zwolnienie zaczepów kurka. Płaszczyzna tego popychacza która przylega do szkieletu jest bardzo chropowata i szoruje o szkielet. To samo w szkielecie, powierzchnia po której "ślizga" się ten popychacz była frezowana i miała rysy po obróbce (oczywiście wypolerowałem i regularnie smaruję mieszaniną smaru ceramicznego ze smarem molibdenowym) teraz spust chodzi jak marzenie. Miałem też dołożony DPM (system redukcji odrzutu) i choć robił niezłą robotę przy dynamice, to miał niekorzystny wpływ na wyniki na tarczy (wróciłem do oryginalnej sprężyny powrotnej) Tyle o CZ TS
Co do Victory to się nie wypowiem, mój kolega ma i kilka razy z niego strzelałem. On robi świetne wyniki a mi jakoś nie leży :?
Też w tym roku kupiłem Maverica 88, na razie strzelałem z niego kilka razy ale już zdążyłem zajrzeć do jego bebechów. Oj dużo pracy wymaga żeby go ucywilizować.
Zaglądaj czasem na mój kanał https://www.youtube.com/channel/UC2ir9a ... L507EVGDpQ
wolnymi chwilami (jak coś będę dłubał) postaram się wrzucać filmiki.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Nowe zabawki

Post autor: mar_kow »

donkihot pisze: czw 02.gru.2021 - 09:13 [...]
Zaglądaj czasem na mój kanał https://www.youtube.com/channel/UC2ir9a ... L507EVGDpQ
wolnymi chwilami (jak coś będę dłubał) postaram się wrzucać filmiki.
Dzięki za info, na razie i tak cierpię na chroniczny brak czasu więc na strzelnicę ciężko będzie wyskoczyć nie licząc pogody. Jako że broń CP jest dalej u mnie w strefie priorytetowej to na każdy wypad i tak będę brał coś "dymnego"...
smith
Bywalec
Posty: 211
Rejestracja: ndz 02.gru.2018 - 13:22
Moja broń: brak

Re: Nowe zabawki

Post autor: smith »

Mnie musi wystarczyć "zwykła" CZ75 z Czechosłowacji (produkcja1992)...
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Nowe zabawki

Post autor: mar_kow »

smith pisze: pt 03.gru.2021 - 11:00 Mnie musi wystarczyć "zwykła" CZ75 z Czechosłowacji (produkcja1992)...
CZ-tki są spoko... :piwo:

Obrazek
smith
Bywalec
Posty: 211
Rejestracja: ndz 02.gru.2018 - 13:22
Moja broń: brak

Re: Nowe zabawki

Post autor: smith »

Tak, CZ jest fachowa że tak powiem. Są jeszcze w moim "haremie " Tanfoglio, Beretta i kilka Waltherów. Glock mi się nie marzy jakoś. A że lubię "wynalazki" to wezmę albo Sig Sauera P230 albo rewolwer Alfa 9241 w kal. 9x19. No bo już czas o jakimś prezencie dla dziecka pomyśleć.
Ostatnio zmieniony pn 06.gru.2021 - 18:31 przez smith, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Nowe zabawki

Post autor: mar_kow »

smith pisze: pn 06.gru.2021 - 18:24 [...]Glock mi się nie marzy jakoś.
Też mi się nie podoba - jak widać na fotkach... :lol:
smith
Bywalec
Posty: 211
Rejestracja: ndz 02.gru.2018 - 13:22
Moja broń: brak

Re: Nowe zabawki

Post autor: smith »

mar_kow pisze: pn 06.gru.2021 - 18:30
smith pisze: pn 06.gru.2021 - 18:24 [...]Glock mi się nie marzy jakoś.
Też mi się nie podoba - jak widać na fotkach... :lol:
https://www.egun.de/market/item.php?id=14598266
Rozchorowałem się trochę na to. Piszę zaraz do sprzedającego, kolega ładnie przetłumaczył mi na niemiecki co mam namalować. Sprowadzenie 130 ojro, ale nawet jak licytacja przekroczy 1000 to warto. Radość dziecka z nowej zabawki będzie bezcenna.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Nowe zabawki

Post autor: mar_kow »

smith pisze: czw 16.gru.2021 - 11:51 [...]
https://www.egun.de/market/item.php?id=14598266
Rozchorowałem się trochę na to. Piszę zaraz do sprzedającego, kolega ładnie przetłumaczył mi na niemiecki co mam namalować. Sprowadzenie 130 ojro, ale nawet jak licytacja przekroczy 1000 to warto. Radość dziecka z nowej zabawki będzie bezcenna.
Piękny :ok: ale wydaje mi się że licytacja sięgnie sporo wyżej tysiąca... Życzę powodzenia w aukcji i niskiej ceny.
Nie jestem aż takim fanatykiem broni współczesnej, mam to na co dzień w pracy. Nastrzelałem się też z różnej broni służbowo (szkoląc wojsko i siebie, na misjach z broni koalicjantów w ramach zawodów) w różnych warunkach klimatycznych że aż znienawidziłem strzelnice... Aż do momentu gdy odkryłem broń czarnoprochową której dalej kibicuję gorąco. "Utopione" mam w tym "złomie" chyba ze 30k lekko i na pewno się jej nie pozbędę.
Ze współczesnej jeszcze na pewno też coś wpadnie.
Czaję się na taki: https://mcm-gizycko.pl/bron-koncesja/10 ... 01896.html
Nie jest wyrafinowany, dobra lufa tylko że "golas" i sporo trzeba doinwestować...
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Nowe zabawki

Post autor: mar_kow »

A teraz moje kolejne "wiosło" - Mossberg 590A1 Ghost Ring z oryginalnym kontraktowym bagnetem firmy Ontario. Montaż jest fabryczny pod ten typ bagnetu. Jeszcze nie wymieniłem czółenka które jest na fotce wyżej w poście. Do tego uchwyt na latarkę i samą latarkę które też już mam.
Bagnet znacznie zwiększa możliwości broni zwłaszcza w ciasnych pomieszczeniach. Oczywiście trzeba mieć trochę wprawy, chwyt pistoletowy jest wygodniejszy do manewrowania bronią niż klasyczna kolba.
No i do końca nie jesteśmy bezbronni jeżeli skończy się amunicja w magazynku. Bagnet stanowi element defensywny - na czas doładowania zawsze możemy jednym ruchem zrobić komuś krzywdę jeżeli wyskoczy nagle zza rogu osłony.
Zarówno na korpus broni jak przy kolbie mam miejsce na montaż dwóch 6-ścio nabojowych zasobników na dodatkową amunicję. Czyli mam 8+1 w komorze i magazynku + 12 przy broni. Zaletą zasobników jest to że wkładamy różnego rodzaju naboje i jeżeli zachodzi konieczność użycia breneki to wyciągamy pojedynczy nabój w wrzucamy do komory nabojowej, następny śrut ew. loftki.
https://www.youtube.com/watch?v=5KlOaqLWGSs
No i tym razem parę fotek kiepskiej jakości bo z dupofonu...:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: Nowe zabawki

Post autor: donkihot »

No to i ja pochwalę się nową zabawką, co prawda nie moja tylko syna ale i tak strzelamy razem :-D
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Nowe zabawki

Post autor: mar_kow »

donkihot pisze: sob 26.mar.2022 - 08:17 No to i ja pochwalę się nową zabawką, co prawda nie moja tylko syna ale i tak strzelamy razem :-D
[...]
Fajny sprzęcik... :)
U mnie w tym samym zakupie co 590-tka doszedł karabinek 22LR CZ 457 LUX oraz AR-15 Diamondback DB15 BGB 16" Magpul 223 Rem. / 5,56 NATO.
22-jka jest rewelacyjna, jako dzieciak zawsze marzyłem o klasycznym karabinku - efekt strzelań w LOK'u których w sumie było tak niewiele...
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: Nowe zabawki

Post autor: donkihot »

Łoł, gratuluję zabawek. A z KBKS-em mam to samo ;)
PosiadaczProcy
Bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt 10.maja.2019 - 14:10
Moja broń: brak

Re: Nowe zabawki

Post autor: PosiadaczProcy »

https://www.youtube.com/watch?v=qkLxWM7nqkA - co prawda nie CP ale rozdzielnego ładowania - bez pozwolenia niestety nie masz prawa posiadania...
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Nowe zabawki

Post autor: mar_kow »

W międzyczasie Świąteczny Zając przytargał:

Obrazek

CZ 600 Trail 223REM.
"Oczko" BURRIS RT-6 1-6/24 TACTICAL KIT, bipod FORTMEIER. Obiecał że po Świętach doniesie tłumik i jeszcze parę gadżetów...
Od Kolegi @wandzolor przytargał też kolimator Holosun Open Reflex HS510C do AR'a...
Pracowity ten sierściuch.. :)
ODPOWIEDZ