Myjka ultradźwiekowa

podstawowe informacje
muczacz
Posty: 52
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 20:30
Moja broń: brak

Re: Myjka ultradźwiekowa

Post autor: muczacz »

po perypetiach z płynem do usuwania kamienia podczas czyszczenia bębnów od tamtej pory Remiki myję tylko ciepłą wodą i o dziwo odchodzi cały syf , nie używam żadnych środków myjących tylko szmatka i wyciory , z płynami zacznę pewnie kombinować jak ogarnę dobry sposób na oksydowanie w warunkach domowych 8(
Awatar użytkownika
Nduro
Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: śr 07.mar.2018 - 20:51
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Moja broń: .45.54.58

Re: Myjka ultradźwiekowa

Post autor: Nduro »

Nie ma co kombinować i wyważać otwartych drzwi. Koszty profesjonalnych płynów do czyszczenia po czarnym prochu są tanie i ogólno dostępne
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Myjka ultradźwiekowa

Post autor: Irek M »

Czyli jest sens kupna myjki za 500zł z haczykiem o mocy 230W ultradźwięków czy wystarczy za 200 parę 120W ?
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Myjka ultradźwiekowa

Post autor: Czarnowidz »

Dziękuję bardzo Ponowie za cenne i ciekawe porady. :D
Marek pisze: ndz 02.sty.2022 - 06:42
jak poszukasz w opiniach użytkowników myjek np. na forum elaboracji to zobaczysz, że każdy ma swój pomysł, jednak płyn do mycia naczyń to zbyt mało aktywny specyfik.

Dziękuję bardzo Drogi Marku za tą cenną wskazówkę. Rozumiem że mam się skupić na przeglądaniu wątków o elaboracji amunicji czarnoprochowe bo do mycia łusek elaborowanych prochami bezdymnym na pewno używa się innych specyfików.
Awatar użytkownika
Nduro
Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: śr 07.mar.2018 - 20:51
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Moja broń: .45.54.58

Re: Myjka ultradźwiekowa

Post autor: Nduro »

Moja ma 50w i bęben po 10 minutach jak nowy. To myślę kwestia dobrego płynu do mycia
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Myjka ultradźwiekowa

Post autor: Irek M »

Dzięki Naduro. Też nie bardzo chciałbym wywalać 500 jeśli nie trzeba. A możesz napisać nawet na PW, który jest najlepszym koncentratem do tych myjek?
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Myjka ultradźwiekowa

Post autor: Irek M »

Nie można edytować więc post pod postem. Właśnie działa moja myjka 230W ultradźwięków i chyba 200W grzałki. Prawdę mówiąc spodziewałem się lepszych efektów ale może dlatego, że nigdy nie czyściłem w ten sposób. Ale gilzy 45-70 govt - zawory - idealnie przeczyszczone.
muczacz
Posty: 52
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 20:30
Moja broń: brak

Re: Myjka ultradźwiekowa

Post autor: muczacz »

no niestety za dobrą myjkę trzeba zapłacić , chińskie gówienka są do niczego
stangret
Bywalec
Posty: 223
Rejestracja: sob 13.lut.2010 - 17:52
Lokalizacja: Londyn
Moja broń: Zdrowy rozsądek niepoprawny politycznie :)

Re: Myjka ultradźwiekowa

Post autor: stangret »

muczacz pisze: wt 04.sty.2022 - 22:17 no niestety za dobrą myjkę trzeba zapłacić , chińskie gówienka są do niczego
A może kolega rozwinąć? :shock:
Mam chińską z dwoma generatorami i grzałką i bardzo sobie chwalę.
Poza tym zdecydowana większość jest produkowana małymi chińskimi rączkami :lol:
muczacz
Posty: 52
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 20:30
Moja broń: brak

Re: Myjka ultradźwiekowa

Post autor: muczacz »

może źle napisałem, chodziło mi o tanie chińskie gówienka, miałem chińskie 3 szt różne raczej z niskiej półki , nie dawały rady , może przetworniki były słabej jakości , nie wiem, cena tych myjek 70-100 zł , ja wiem że wszystkie teraz są robione w Chinach ale są też chińskie z wyższej półki i myślę że tak z 500-600 trzeba dać żeby w miarę działały
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Myjka ultradźwiekowa

Post autor: Irek M »

Kupiłem Kraft & Dele KD449 za prawie 600zł. Moc grzałki 220W, a ultradźwięków 230W. Po pierwszym myciu nie byłem zadowolony ale po następnych próbach już tak. Nie tylko łuski govt ślicznie umyte ale i blok zamka Sharps Saquaro :-) Tyle, że temperatura nigdy nie dochodziła do zadanej 60 stopni.
Sprzedający odpisał, że muszę włączyć godzinę przed myciem by doszła do tych 60st, aż nie chce mi się wierzyć , że tak długo muszę czekać. Po włączeniu na 2 x 10minut temp dochodziła do 30 stopni bez wcześniejszego podgrzewania/oczekiwania. Czy tak istotnie ma być czy powinna bardzo szybko dochodzić do temperatury zadanej?
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Myjka ultradźwiekowa

Post autor: zbiho »

Irek,
Grzałkę masz 200W, w czajniku jest 2000W, więc porównaj.

Zalej wrzatkiem z czajnika, ta grzałka to jest do podtrzymania temperatury.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Myjka ultradźwiekowa

Post autor: Irek M »

Dzięki, spróbuję i tak chociaż teraz nie mam już nic większego. A z czasem nie przesadziłem 7-10minut, nie powinien być dłuższy?
stangret
Bywalec
Posty: 223
Rejestracja: sob 13.lut.2010 - 17:52
Lokalizacja: Londyn
Moja broń: Zdrowy rozsądek niepoprawny politycznie :)

Re: Myjka ultradźwiekowa

Post autor: stangret »

Po pierwsze odpowiednia mikstura. Jest cały szereg gotowych płynów lub koncentratów. Ja używałem czasami płynu do czyszczenia zmywarek a dodatkiem płynu do mycia naczyń. Bez przesady ze stężeniem. Mikstura ma rozmiękczyć tylko nagar a ultradźwięki zrobią swoje.
Po drugie temperatura. 40⁰ w zupełności wystarczy. Wrzątek wcale nie pomoże a zaszkodzić może.
Po trzecie czas. Do 40 minut w zupełności wystarczy.
Po wszystkim wielokrotnie płukać w celu pozbycia się chemii.
Poza tym myjka to bardzo pożyteczna rzecz.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Myjka ultradźwiekowa

Post autor: Irek M »

Z myjką kupiłem też odpowiedni płyn K10 więc używam jej raczej jak należy nie licząc czasu oczekiwania na zadaną temperaturę. Tylko ona strasznie głośno pracuje, w nocy bałbym się włączać w obawie przed sąsiadami :-)
ODPOWIEDZ