Kaliber 36

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
zicoh
Posty: 2
Rejestracja: ndz 07.lis.2021 - 18:56
Moja broń: brak

Kaliber 36

Post autor: zicoh »

Witam! Zastanawia mnie różnica w rozmiarze między poszczególnymi modelami... Wydaje się, że remingtony kalibru 36 są nieco mniejsze od remików o kalibrze 44 (jeśli chodzi całościowo o rozmiar rewolweru)... Ale czy w obrębie samych trzydziestek szóstek także są różnice rozmiarowe? Jeśli tak, to która jest najmniejsza / najlżejsza? New Army? Navy? Texas? Belt? Spiller & Burr? Coś jeszcze innego? (przypomnę, że mam na myśli tylko remingtony)
amigo
Stary bywalec
Posty: 562
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Kaliber 36

Post autor: amigo »

Najmniejsze rewolwery kal. 36 to 5-cio strzałowe colty Police i Pocket Navy ( konstrukcja na tym samym szkielecie ) i remingtony 36 z starej produkcji z lat 70-tych ( 6,5 calowa lufa i mniejszy szkielet od współczesnych replik )
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 815
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Kaliber 36

Post autor: Czarnowidz »

zicoh pisze: ndz 07.lis.2021 - 19:18 Spiller & Burr? (przypomnę, że mam na myśli tylko remingtony)
No to mam złe wieści bo Spiller&Burr to nie Remington, tak jak Ford to nie Volkswagen. Inny producent, inna marka itp.
zicoh pisze: ndz 07.lis.2021 - 19:18 Ale czy w obrębie samych trzydziestek szóstek także są różnice rozmiarowe? Jeśli tak, to która jest najmniejsza / najlżejsza? New Army? Navy? Texas? Belt? Spiller & Burr? Coś jeszcze innego? (przypomnę, że mam na myśli tylko remingtony)

A gdzieś Ty Mój Drogi Przyjacielu znalazł tyle modeli Remingtona w kal. .36"?
O ile wiem w kal. .36" robiony jest tylko Remington New Model Navy. :(
Pozdrawiam Serdecznie. :)
ODPOWIEDZ