Rolling Block Odtylcowy

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Rolling Block Odtylcowy

Post autor: yeradun »

Wszystko można przerobić jak się ktoś uprze. To nie jest argument.
smith
Bywalec
Posty: 209
Rejestracja: ndz 02.gru.2018 - 13:22
Moja broń: brak

Re: Rolling Block Odtylcowy

Post autor: smith »

Magua pisze: czw 11.lis.2021 - 01:16
Wisi na OLX pikny odtylcowy wynalazek
Właśnie o nim jest rozmowa.
Swoją drogą wielka to szkoda, że żaden producent nie pokusił się o replikę tego karabinu z konwersją wsteczną gilzy + kapiszon.
Pisałem wyżej dlaczego. W 5 min. można taką konwersję zmienić na centralny zapłon.
Idac tym tokiem rozumowania należało by zabronić posiadania fiuta. Bo przecież takim fiutem to można zgwałcić :lol:
Magua
Stary bywalec
Posty: 562
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: Rolling Block Odtylcowy

Post autor: Magua »

Napisz do Pedersolego zeby ci zrobili replikę Rolling Blocka na gilzy, bo wykrecenie kominka i wkrecenie iglicy jest tym samym co posiadanie fiuta. Na pewno cie zrozumieją.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Rolling Block Odtylcowy

Post autor: Wycior »

yeradun pisze: śr 10.lis.2021 - 22:24 Swoją drogą wielka to szkoda, że żaden producent nie pokusił się o replikę tego karabinu z konwersją wsteczną gilzy + kapiszon.
Abstrahując o technicznej sensowności takiego czegoś można pomyśleć o sensie ekonomicznym. Kto by go kupował? Amerykanie? Tam oryginalnego, nabojowego Rolling Blocka w bardzo dobrym stanie technicznym można dostać za paręset dolców. Z tego powodu na aukcjach często są sprzedawane na pęczki. Przykład:

5 sztuk w stanie technicznym GOOD lub FINE za średnią ceną 623 $ za sztukę (wraz z prowizją). Bagnet z pochwą na dokładkę:
https://www.rockislandauction.com/detai ... ary-rifles
3 sztuki w stanie GOOD do FINE średnio 690 $ za sztukę (z prowizją):
https://www.rockislandauction.com/detai ... hot-rifles

Jako potencjalny rynek zbytu rysuje się głównie Polska, z osobliwym zamiłowaniem tubylców do wszelkich dziwolągów ...
netzem
Posty: 6
Rejestracja: ndz 17.sty.2021 - 13:42
Moja broń: Competition, Sporting, Desperado, RB45

Re: Rolling Block Odtylcowy

Post autor: netzem »

Panowie, nie orientujecie sie? W Kaliber.pl rolling block odprzodowy, 0,50 na pozwolenie? Czy cos sie zmienilo w przepisach?
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Rolling Block Odtylcowy

Post autor: Wycior »

Najprostsze wytłumaczenie, oparte o obowiązujące przepisy, byłoby takie że uznali tego odprzodowego Rolling Blocka za broń współczesną, ku czemu mogli znaleźć przesłanki. Najlepiej zadzwoń do nich i zapytaj. Potem - bardzo prosimy - podziel się z nami ich wyjaśnieniem.
smith
Bywalec
Posty: 209
Rejestracja: ndz 02.gru.2018 - 13:22
Moja broń: brak

Re: Rolling Block Odtylcowy

Post autor: smith »

Magua pisze: czw 11.lis.2021 - 18:04 Napisz do Pedersolego zeby ci zrobili replikę Rolling Blocka na gilzy, bo wykrecenie kominka i wkrecenie iglicy jest tym samym co posiadanie fiuta. Na pewno cie zrozumieją.
Nie muszę pisać żeby zrobili mi jakiegoś dziwoląga. Jeżeli będę chciał Rolling Blocka to po prostu kupię Rolling Blocka w kalibrze 45-70 na przykład. Żeby było jasne: 45-70Government
halif
Posty: 65
Rejestracja: śr 28.lip.2021 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Rolling Block Odtylcowy

Post autor: halif »

Akurat ten Rolling Block .50" jest śliski nawet nie ze względu na rodzaj ładowania, co dyskusyjne materiały użyte. Bywały - chociaż rzadkie - wersje odprzodowe:

(np.: https://www.gunauction.com/buy/11748176) ale w tej wersji to chyba bardziej chodzi o użyte materiały które (kompozyty, włókno węglowe etc.) wykracza poza interpretację rozporządzenia, z drugiej strony wg. rozporządzenia (które nota bene dotyczy wytwórców, a nie użytkowników:
"(...)
10) replika broni czarnoprochowej – jest to strzelecka broń palna rozdzielnego
ładowania, przystosowana do strzelania wyłącznie przy wykorzystaniu prochu
czarnego, odwzorowująca broń wytworzoną przed 1900 r., z zachowaniem jej
funkcjonalności;"
Jak dla mnie to ten Rolling Block jest do obronienia, pod warunkiem, że udowodnisz, że przed 1885/1900r. wykonano taki oryginał, co zawsze jest dyskusyjne. Nawet ten z aukcji powyżej jest trudny do udowodnienia, ze taki wyszedł z fabryki, bądź też, że modyfikacja na kapiszony powstała przed 1885r.
Inna sprawa, że od 3 lat szukam już odtylcowego RB gilzowego i nie ma takich, więc nie bardzo jest się na czym oprzeć przy chęci wykonania repliki. Jak już gilzy to ze spłonką, jako nabój 43spanish, czy też popularny 12.17×42 mm RF (ale ta broń była tak funkcjonalna, żę kończyła służbę w armii francuskiej, w trakcie I wś z nabojem 8mm lebel.
smith
Bywalec
Posty: 209
Rejestracja: ndz 02.gru.2018 - 13:22
Moja broń: brak

Re: Rolling Block Odtylcowy

Post autor: smith »

https://en.wikipedia.org/wiki/Remington ... lock_rifle
Warto zwrócić uwagę na to w ilu występował kalibrach i ile armii się nim posługiwało.
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Rolling Block Odtylcowy

Post autor: yeradun »

Wycior pisze: czw 11.lis.2021 - 19:17 Jako potencjalny rynek zbytu rysuje się głównie Polska, z osobliwym zamiłowaniem tubylców do wszelkich dziwolągów ...
Tak w ogóle na całym świecie broń CP jest dziwolągiem dla dziwolągów. Ale w takim razie co Ty tu robisz ? Czyżbyś był też dziwolągiem z zamiłowaniem do dziwolągów ? :shock:
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Rolling Block Odtylcowy

Post autor: Wycior »

Podobno już fakt że czytam książki czyni mnie dziwakiem. Po co, skoro jako źródło wiedzy wystarczy TV, You Tube, Facebook i - jak twierdzą niektórzy - ambona? Tak, uwielbiam i zbieram dziwolągi, ale te historyczne, wykoncypowane przez epokowych konstruktorów i rusznikarzy. Natomiast w naszym środowisku fascynuje mnie mentalność ćmy. Tyle jest pięknej broni, spełniającej bezdyskusyjnie wymagania prawa. Mimo to wielu, jak ćmę do ognia, z magiczną siłą ciągnie do do wątpliwych, ahistorycznych "wynalazków", wykreowanych przez biznesmenów szukających ścieżek zbytu.
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Rolling Block Odtylcowy

Post autor: yeradun »

A słyszałeś, że jeden lubi śledzie a drugi Chopina?

Twoje poglądy są może i słuszne, ale nie jedynie słuszne. Inni mogą mieć inny pogląd na tę sprawę.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Rolling Block Odtylcowy

Post autor: Wycior »

Nie przypominam sobie abym kiedykolwiek twierdził że jakieś moje poglądy są jedynie słuszne. One po prostu są moje i staram się uzasadnić dlaczego są takie a nie inne. Jeżeli ktoś ma odmienne poglądy to także chciałbym aby je poparł argumentacją. Na tym polega dyskusja.
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Rolling Block Odtylcowy

Post autor: yeradun »

Sprawa jest dosyć prosta. Ciebie interesuje broń oryginalna i historyczna a kogoś innego konwersja wsteczna np. Colta Peacemakera, bo ma wyjątkową radość ze strzelania akurat z tego rewolweru. Jeżeli jest to zgodne z prawem, to co tu uzasadniać czy dyskutować ?
Po prostu nie ma potrzeby robienia kąśliwych uwag w rodzaju - dziwolągi. Nie odbieraj radości innym, nawet jeżeli przykładowy Colt to w/g Ciebie jest dziwoląg.
To są dwa różne spojrzenia na CP i to właśnie miałem na myśli pisząc " Twoje poglądy są może i słuszne, ale nie jedynie słuszne "
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Rolling Block Odtylcowy

Post autor: Jaroslaw78 »

Sprawa jest najprostsza z prostych. Po co kombinować "na granicy" prawa, albo i już po za nim. Bo "powinna być legalna" . Ale biegły Cię uświadomi,że się myliłeś. Są legalne, historyczne w sprzedaży. Co żeście się uparli na dubeltówki,czy inne Rollingi...
@Wycior ma rację. Są inne oryginały,czy repliki warte uwagi. Wszak to fachowiec w tej dziedzinie i może podpowiedzieć czego szukać. Co do wyglądu...mi też się nie podobają rewolwery angielskie, przejściowe. Dla niego to finezja. Co kto lubi. Ale po co się pchać w kłopoty bo " chcę mieć"?
ODPOWIEDZ