Rolling Block Odtylcowy

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
ODPOWIEDZ
Magua
Stary bywalec
Posty: 548
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: Rolling Block Odtylcowy

Post autor: Magua »

Vegvisir - brak merytorycznych argumentów, wiec zaczynaja sie inwektywy.
Vegvisir

Re: Rolling Block Odtylcowy

Post autor: Vegvisir »

Argumenty do was nie dotarły to jedyne co mozna zrobic to spiscic psy juz.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Rolling Block Odtylcowy

Post autor: mar_kow »

Vegvisir pisze: pn 16.sty.2023 - 22:40 [...] Za to na forum mam prawo krytykowac idiotyczne odzywki starych capów ktorzy musza pokazac swoja idiotyczną wyższośc nad kims nowym, kto byc moze ma poglądy bliższe moim-chce wygodniej strzelac bez pozwoleń [...]
Masz prawo komentować i prezentować własne zdanie ale nie obrażać użytkowników Forum. Tak się składa że jest tu paru "starych capów" którzy z tego Forum mogą Cię bez żalu relegować.
Dziwię się że jeszcze tego nie zrobili...
Możesz też, skoro nie podoba Ci się konwersacja zabrać swoje koszyczki i tych co mają bliższe Twoim poglądy i zmienić piaskownicę...
alterjorge
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: sob 06.lis.2021 - 22:58
Moja broń: brak

Re: Rolling Block Odtylcowy

Post autor: alterjorge »

No właśnie, mod chyba tu nie zagląda.
Magua
Stary bywalec
Posty: 548
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: Rolling Block Odtylcowy

Post autor: Magua »

Argumenty do was nie dotarły to jedyne co mozna zrobic to spiscic psy juz.
Jedyny twój argument,to tupanie nóżkami i wołanie "ja tak chcę".
smith
Bywalec
Posty: 211
Rejestracja: ndz 02.gru.2018 - 13:22
Moja broń: brak

Re: Rolling Block Odtylcowy

Post autor: smith »

Vegvisir pisze: pn 16.sty.2023 - 15:21 PS. Ten niemeic co na yt publikowal video ze strzelania elaborowanymi n32c do szarpsa to jakis kosmita? Wez sobie czlowieku ogladnij, postrzelaj, porozmawiaj z madrzejszymi od siebie i nie kompromituj sie.
Miałem już nie odzywac się gdyż uznałem że z gołębiem w szachy się nie gra. Ale coś tam napisze. W miarę merytorycznie. Ten Niemiec na youyubie to nie kosmita. To debil. Składa amunicje 45-70 na szybkim prochu pistoletowym N32C gdzie stosuje się proch N130 - N135 z zachowaniem zasady lekki pocisk szybszy proch czyli N130, ciężki pocisk wolny proch czyli N135 (im większa cyfra tym proch wolniejszy). Skoro idiota zza Odry nie wie jaki proch zastosować to i pewnie nie wie też że nabój 45-70 ma różne limity ciśnień maksymalnych w zależności do jakiej broni go elaborujemy. I tak od najniższego Pmax zaczynając: Sharps, Marliny i Rugery. Sharps "od urodzenia" jest bronią przeznaczoną do strzelania prochem czarnym, gdzie cisnienie generowane przez ten proch nie przekracza zazwyczaj 100MPa, ma do tego pewien szczzegół w swej konstrukcji. U dołu lufy wycięty jest jaskółczy ogon o szerokości 3/4 cala służący do osadzenia kostki do której przykręcamy czółenko i sprężynę kabłąka spustu. Siłą rzeczy "Jaskółka" wycięta na nieco ponad 2mm głęboko osłabia lufę, a jest ona wycięta dokładnie w miejscu gdzie kończy się komora czyli tam gdzie obciążenie na skutek działania ciśnienia gazów prochowych jest największe. W moim mniemaniu ten filmik jest niezłą receptą na wypadek z bronią. Jeden debil nakręcił debilny filmik na judupie, drugi uznał to za prawdę objawioną, swięcie w tę bzdurę wierzy i obrzuca gównem jak bezmyślna małpa myślących nie tak jak on. Sam widzisz ze w swoich, bądź co bądź, nietuzinkowych poglądach jesteś osamotniony. Spakuj więc swoje zabawki i poszukaj "piaskownicy" do której będziesz pasował a może nawet zostaniesz tam jakimś guru. Jak i inni czekam na reakcję administracji forum. A ona jak myslę jest do przewidzenia. Postąp może honorowo i opuść to gremium. Tak będzie lepiej niż brnąć dalej w te opary absurdu i wylewać pomyje.

I żeby nie było że wymyśliłem sobie z tymi prochami, tabela szybkości spalania ze strony producenta prochu Reload Swiss gdzie widać pozycje prochów N32C i N130-N135 w odniesieniu do prędkości spalania.
https://www.reload-swiss.com/en/media/e ... art_dt.pdf
No tak, ale co ja przecież wiem, elaboruje tylko 8 kalibrów amunicji...
Vegvisir

Re: Rolling Block Odtylcowy

Post autor: Vegvisir »

Magua pisze: wt 17.sty.2023 - 23:57
Argumenty do was nie dotarły to jedyne co mozna zrobic to spiscic psy juz.
Jedyny twój argument,to tupanie nóżkami i wołanie "ja tak chcę".
Ja tak chę ja tam robie i nic ci do tego typie-nie bronie ci robic tego co ty chcesz za to ty sie musisz zesrac bo ci sie moje poglady nie podobaja tymnczasem to twoj problem!Wolnosc pogladów wciąz nienaruszona!
Vegvisir

Re: Rolling Block Odtylcowy

Post autor: Vegvisir »

odnosnie pieprzenia smitha tu mamy pokazany przykład jak idiotyczne są twierdzenia tego pana co to elaboruje rzekomo 8 typów amunicji a w praktyce sa to rozne wiaderka do robienia babek z piasku. miłego ogladania smith. https://www.youtube.com/watch?v=4vAz9rSxy10
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Rolling Block Odtylcowy

Post autor: Wycior »

Może przenieść cały wątek przenieść do do działu: Humor w Hyde Parku. W międzyczasie wątek stal się po prostu komiczny, zakumulował bowiem niesamowity ładunek naiwnej ignorancji, nieuctwa, zaściankowego zadufania w sobie i aroganckiego prostactwa. Szkoda byłoby nie utrwalić tego dla potomności. Patrząc z pewnego dystansu nietrudno zauważyć o co w tym wątku chodzi.

Kolega @Vegvisir jest szczęśliwym posiadaczem współczesnego, odprzodowego karabinu czarnoprochowego "inline" o handlowej nazwie "Muzzleloading Rolling Block". Pedersoli stworzył tę broń z myślą a rynku USA, gdzie karabiny tej klasy są chętnie nabywane przez myśliwych. Nazwa handlowa apeluje do Amerykanów, gdzie Rolling Block'i (te prawdziwe) cieszą się dużym sentymentem. Na forach myśliwskich (np. namlhunt.com) o odprzodowcu piszą otwarcie:

This front-loading version of the venerable old Remington Rolling Block cartridge rifles of the mid to late 1800's captures the look of a rifle dating from that period, but internally it is one of the more practical in-line rifle designs ever offered.

Na poważnych forach zajmujących się bronią historyczną i replikami (np. n-ssa.net) postów o odprzodowym RB próżno szukać. Jakoś nikt nie próbował tam uznać go za replikę epokowej broni. Trudno się dziwić skoro sam Pedersoli uważa swój produkt za broń współczesną, listując go w dziale: Modern Muzzleloading:

https://www.davide-pedersoli.com/en/pro ... zleloading

Napisano tam: The frame is produced of light alloy, contributing to reduced weight of the rifle, while the microcell butt plate absorbs a good part of the recoil. Equipped with fiber optic front sight and a weaver/picatinny base with integrated rear sight.

Obrazek

W tym momencie nieuchronnie pojawia się pojęcie repliki. Kolega @Vegvisir wie najlepiej:
Vegvisir pisze: wt 06.gru.2022 - 16:32 [...] replika to nie musi byc wierna kopia i to okresla własnie ustawa i TO mial na mysli ustawodawca uzywając tego słowa a nie zwrotu wierna kopia [...]
Zachodzę w głowę skąd TY, kolego @Vegvisir, możesz wiedzieć co miał na myśli ustawodawca? W gruncie rzeczy istotne jest nie co myślał ale co zapisał w ustawie, a w UOBiA o interpretacji pojęcia repliki nie ma ani słowa.

Znawca historycznych militariów i biegły sądowy, pan Łukasz Suska napisał w roku 2017 w znanej ekspertyzie:

Obrazek

Pojęcie repliki rzeczywiście jest nieostre ale, jak widać, profesjonaliści świetnie rozumieją jego granice. Natomiast kolega @Vegvisir ma własną wizję:
Vegvisir pisze: pt 02.wrz.2022 - 14:23 Replika to nie kopia ale kopia moze byc replika-funkcjonalnośc to pojecie proste do zrozumienia-ma strzelać, byc bronia palną i tyle
Wycior pisze: sob 03.wrz.2022 - 13:55 Lokomotywa ma jeździć po torach, ciągnąć wagony i tyle. Czy parowóz i elektrowóz mają zatem identyczną funkcjonalność?
Vegvisir pisze: pn 05.wrz.2022 - 11:58 Tak, ciągną wagony wiec ich funkcjonalnosc jeat identyczna.
Którą interpetację przyjąć: wyważoną opinię eksperta czy oderwaną od faktów wydumkę anonimowego (i źle wychowanego) forumowicza-ignoranta? Hmm, niech pomyślę ... Na kolei wyglądało by to tak:

Obrazek

Łatwo zauważyć że lokomotywa spalinowa jest świetną repliką parowozu. Ogólny kształt podobny. Kabina maszynisty? Jest. Koła napędowe połączone wiązarami? Są! Sprzęgi? Też są. Występuje nawet jakiś kominek. Funkcjonalność? Identyczna: może ciągnąć wagony ...

Decydując się na opinię pana Suski wchodzimy na pole minowe. Czy ta szyna Picatinny jest elementem stylistycznym z epoki? Czy stosowano wtedy stopy lekkie? A zaawansowane tworzywa sztuczne były w epoce znane? Jak ze światłowodami? W historycznych książkach nic o nich znalazłem ale może nieuważnie czytałem? Czy funkcjonalność da się sprymityzować do samego miotania pocisku też nie jest całkiem pewne.

Rację ma @Magua że jedyny twój argument,to tupanie nóżkami. Stoisz w piaskownicy, pokazujesz palcem na kolegę i wrzeszczysz: "A Janek jest gupi !!!". Próbujesz uprawiać autopsychoterapię ale od tego są inne fora, na których możesz oczekiwać większej empatii.

Gdybyś, kolego @Vegvisir, uznał że masz współczesny karabin inline, gratulowano by Ci świetnej, dobrze skonstruowanej broni. Ty jednak rozpaczliwie próbujesz przekonać samego siebie i resztę świata, że posiadasz replikę epokowej broni odprzodowej. Niestety, udokumentowane fakty to nie guma do majtek, którą można naciągać wedle uznania. Dlatego usiłujesz stworzyć sobie na tym forum hermetyczną bańkę alternatywnej, magicznej rzeczywistości. Bańkę w której można ignorować fakty i zastępować je wymyślonymi zaklęciami. Przypomina to akwarium. Jego mieszkańcy w swej nieświadomości mogą uznać akwarium za cały ocean a siebie za jego władców. Jednakże obserwator z zewnątrz widzi tylko przezroczyste naczynie z małymi, nic nie znaczącymi rybkami.

Obrazek

Reasumując:

Posiadasz nie replikę ale współczesny karabin online. Twoje opinie, oparte na wydumkach i pozbawione zakotwiczonego w źródłach uzasadnienia, są merytorycznie bezwartościowe. Jesteś tylko agresywnym, chamskim intruzem. Twój sposób prowadzenia dyskusji jest na poziomie rynsztoka. Dlatego nie potrafisz nikogo "wqurwić", co najwyżej rozśmieszyć. Nic na to nie poradzisz, nawet gdy będziesz się nadymał jak kolcobrzuch.
Vegvisir

Re: Rolling Block Odtylcowy

Post autor: Vegvisir »

Reasumujac wlasnie palnąłes sobie w leb. O o to chodzilo zeby osmieszyc ciebie i innych niepelnosprytnych expertow poprzez samozaoranie. :)
Nie bede juz konwersowal z gronem "kulturalnych głupców" i ciesze sie z tego powodu. :) Wy nie musicie rozumiec nic, wazne ze wielu mądrzejszych wyciagnie wlasciwe wnioski 👌
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Rolling Block Odtylcowy

Post autor: mar_kow »

Vegvisir pisze: śr 18.sty.2023 - 12:33 [...]
A czy to czasem nie takie capy na mie naskakuja bo sie wam nie podoba ze mam inne zdanie od waszego? popatrzymy w posty i ile razy ktos zapyta o cos w kwestii innowacji-nawet ciekawej praski to wy zesracie sie rzadkim goownem na tą osobe-za to gdy ja nazwe was delikatnie po imieniu to sie majestaty od siedmiu bolesci wielce obrazaja bo nie sa w stanie mi narzucic swoich poglądów! Zaczeło sie to od mojej propozycji stosowania sabotów czy koszyczków w dubeltówce-zesraliscie się. Wam sie ie podoba to mozesz ty sam sobie isc w cholere i sie ode mnie odpierniczyć!
Jakoś nigdzie nie zauważyłem żeby ktoś cię (już specjalnie piszę małą literą) capem, kulturalnym głupcem czy rasowym hoplofobem... Po prostu nie panujesz nad swoimi emocjami... Przy braku argumentów po prostu starasz się obrażać wszystkich dookoła... Jeżeli nie potrafisz normalnie dyskutować to po prostu się wynoś z tego Forum...
Możesz założyć kooperatywę na YT - tam znajdziesz podobnych "wyznawców"...
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Rolling Block Odtylcowy

Post autor: Marek »

mar_kow pisze: wt 17.sty.2023 - 20:27
Vegvisir pisze: pn 16.sty.2023 - 22:40 [...] Za to na forum mam prawo krytykowac idiotyczne odzywki starych capów ktorzy musza pokazac swoja idiotyczną wyższośc nad kims nowym, kto byc moze ma poglądy bliższe moim-chce wygodniej strzelac bez pozwoleń [...]
Masz prawo komentować i prezentować własne zdanie ale nie obrażać użytkowników Forum. Tak się składa że jest tu paru "starych capów" którzy z tego Forum mogą Cię bez żalu relegować.
Dziwię się że jeszcze tego nie zrobili...
Możesz też, skoro nie podoba Ci się konwersacja zabrać swoje koszyczki i tych co mają bliższe Twoim poglądy i zmienić piaskownicę...
Od dawna nie trzeba było moderować wypowiedzi.
Nie chce mi się czytać o porannych defekacjach i nie będę, przekonania możecie mieć różne, ale pewne zasady obowiązujące na forum dotyczą wszystkich, kolejne takie wypowiedzi poskutkują urlopem a potem banem
Czesiek

Re: Rolling Block Odtylcowy

Post autor: Czesiek »

mar_kow pisze: wt 17.sty.2023 - 20:27
Vegvisir pisze: pn 16.sty.2023 - 22:40 [...] Za to na forum mam prawo krytykowac idiotyczne odzywki starych capów ktorzy musza pokazac swoja idiotyczną wyższośc nad kims nowym, kto byc moze ma poglądy bliższe moim-chce wygodniej strzelac bez pozwoleń [...]
Masz prawo komentować i prezentować własne zdanie ale nie obrażać użytkowników Forum. Tak się składa że jest tu paru "starych capów" którzy z tego Forum mogą Cię bez żalu relegować.
Dziwię się że jeszcze tego nie zrobili...
Możesz też, skoro nie podoba Ci się konwersacja zabrać swoje koszyczki i tych co mają bliższe Twoim poglądy i zmienić piaskownicę...
A Ty mozesz zignorowac te tematy czy posty ktore nie odpowiadaja Twoim tradycyjnym poglądom. Narzucasz swoje a do innych masz potem pretensje. Zacznij od siebie. Nie ma nic zlego w stosowaniu ulepszeń.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Rolling Block Odtylcowy

Post autor: Wycior »

Drogi kolego @Czesiek, proszę zauważyć że problemem nie są bynajmniej same kontrowersyjne poglądy. Chodzi głównie o brak kultury dyskusji oraz obraźliwy,arogancki a nawet chamski stosunek do innych forumowiczów. Poza tym na poważnych forach praktykowany jest zwyczaj uzasadniania swojego stanowiska. Jeżeli postuje się poglądy sprzeczne z ogólnie przyjętym w danej dziedzinie stanem wiedzy, trzeba się liczyć z polemiką. Jeżeli potrafi się swoje zdanie uzasadnić, np. w oparciu o literaturę albo inne źródła, to OK. Jeżeli nie, to - cóż - trzeba się liczyć z krytyką. Wyssanych z palca głupot - na forach, na YT, w ofertach handlowych itd., jest sporo i mogą wprowadzać zamieszanie a czasem zagrożenie. Dlatego nie można ich ignorować dla świętego spokoju i łechtania miłości własnej niepoważnych prostujących. To jest forum o broni a nie o o motylkach ani o znaczkach pocztowych.
alterjorge
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: sob 06.lis.2021 - 22:58
Moja broń: brak

Re: Rolling Block Odtylcowy

Post autor: alterjorge »

Drogi Wyciorze jestem pełen najwyższego uznania dla Twojej cierpliwości w wyjaśnianiu elementarnych zasad savoir-vivre'u świeżo na forum przybyłym użytkownikom.
ODPOWIEDZ