Rolling Block Odtylcowy

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
ODPOWIEDZ
Abt
Posty: 4
Rejestracja: śr 11.sty.2023 - 09:12
Moja broń: brak

Re: Rolling Block Odtylcowy

Post autor: Abt »

Abt
Posty: 4
Rejestracja: śr 11.sty.2023 - 09:12
Moja broń: brak

Re: Rolling Block Odtylcowy

Post autor: Abt »

Abt
Posty: 4
Rejestracja: śr 11.sty.2023 - 09:12
Moja broń: brak

Re: Rolling Block Odtylcowy

Post autor: Abt »

Vegvisir

Re: Rolling Block Odtylcowy

Post autor: Vegvisir »

mar_kow pisze: czw 12.sty.2023 - 19:04
Vegvisir pisze: śr 11.sty.2023 - 21:25 [...]
Nie interesują mnie zabawki. Ten temat jednak z ciekawosci zglebialem i jedynie ci sie stalo to jakies clkp sobie wymyslilo opinie wyssana z palca a do dzis nikt tej batalii w sądzie nie zakonczyl ostatecznie.
[...] ze za strzelanie sabotami mi grozi stryczek 🤣
Wrzuciłem 9mm P.A.K. jako przykład że to co sklep sprzedaje dzisiaj jako legalne jutro może być "bee". Każdego prywatna sprawa co kupuje i z czego strzela byle to było w granicach bezpieczeństwa i nie szkodziło przede wszystkim innym użytkownikom strzelnic.
Z takim małym wyjątkiem że Forum promuje klasyczne strzelanie bez eksperymentów a przede wszystkim nie traktowanie broni czarnoprochowej jako "klamki"...
A jak ktos chce miec tą klamke to co nie moze? Moze. Co to jest klasyczne strzelanie? Czy jak ja do dubeltowki wsadze koszyczek to juz jestem bee bo nie chce mi sie chrzanic z jakimis kartonikami i innym badziewiem z epoki? Czy moze stosowanie sabotów w karabinie tez jest be bo bede przez to lepiej strzelal jak ci co stosują goly badziewnie odlany olow? Juz sie spotkalem z takimi betonami koszernosci i wiesz co- ja im nie bronie byc koszernym to niech sie koszerni tez ode mnie i takich jak ja odchrzanią. A jesli Janek sobie kupi wg ciebie nielegalny w sklepie to nic ci do tego. Nie musisz mu doradzac.
PS jak zyje i jezdze po strzelnicach na spotkania rozne to jeszcze nie spotkalem zadnego cwaniaczka co by mnie zechcial uswiadamiac- raczej przychodza zaciekawieni rozmawiac. Wiec gdzie sa te koszerni od celebracji wielkiego cp?
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Rolling Block Odtylcowy

Post autor: Wycior »

Kolego @mar_kow, mamy w tym wątku już piękną kolekcję postów aż ociekających ignorancją, głupotą i brakiem ogłady (o niechlujstwie językowym nie wspomnę). Sądzę że należny je traktować tak, jak zasługują. Są bowiem świetną ilustracją dlaczego na świecie tak popularne są Polish Jokes, Polenwitze, Blagues polonaises, czy jak to się tam nazywa w innych językach.

Strzelectwo czarnoprochowe w tym kraju zawdzięczamy nie komu innemu jak właśnie "koszernym betonom". Ludziom wywodzącym się z kręgów strzelectwa historycznego, Bractw Kurkowych i podobnych środowisk, pielęgnujących tradycje i odnoszących się z szacunkiem do dziedzictwa historycznego, także patriotycznego. Hołubienie bezideowych amatorów rozrywki, chcących po prostu "poszczelać" - wszystko jedno z czego - nie było priorytetem.
Magua
Stary bywalec
Posty: 559
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: Rolling Block Odtylcowy

Post autor: Magua »

Ad. Abt.

Jesteś kolejnym, który odkrył Rolling Blocka Argentine Modelo 1879, zwanym też modelem "Patria".
Nikt nie zaprzecza, ze dość czesto spotyka się te karabiny przerobione na kapiszonowe.
Kłopocik jest taki, że Remington trzepał amunicję do tej broni dp 1918 roku, więc udowodnienie, ze te przeróbki są sprzed 1885 może być trudne. Zwłaszcza, ze jeszcze po wojnie w USA sprzedawano te naboje jako "surplus".

Strzelba z katalogu za wiele z Rolling Blockiem wspólnego nie ma, ale oczywiście, jesli nabedziesz taki oryginał, to nikt ci legalności nie podważy. No, bo o replikę raczej trudno bedzie.
Magua
Stary bywalec
Posty: 559
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: Rolling Block Odtylcowy

Post autor: Magua »

A jak ktos chce miec tą klamke to co nie moze? Moze.
no wyszło, ze nie bardzo. Jak sam napisałeś jakos nikt nie zdecydował się na sprawy sądowe, wszyscy potulnie owe "klamki" oddali, nie ryzykując przygody z prokuratorem.

Co to jest klasyczne strzelanie? Czy jak ja do dubeltowki wsadze koszyczek to juz jestem bee bo nie chce mi sie chrzanic z jakimis kartonikami
A co to ma wspólnego z tematem przerobionych Rolling Blocków? Mieszasz ciagle to strzelanie w sabotach z innymi sprawami. Strzelaj z czego chcesz, byli tu już tacy co walili z bateryjek, albo wmłotkowywali pociski w płaszczu do bębna. I też im zajebiście celnie latało. Twoja pukawka, twoja sprawa.
A jesli Janek sobie kupi wg ciebie nielegalny w sklepie to nic ci do tego. Nie musisz mu doradzac.
Ne muszę, zwłaszcza, ze ów Janek pyta przeważnie po fakcie. Jak już ma prokuratora na karku. Znowu dubeltówki "Algierki" sie kłaniają.
PS jak zyje i jezdze po strzelnicach na spotkania rozne to jeszcze nie spotkalem zadnego cwaniaczka co by mnie zechcial uswiadamiac- raczej przychodza zaciekawieni rozmawiac. Wiec gdzie sa te koszerni od celebracji wielkiego cp?
Tak mi się widzi, ze krótko zyjesz, i jeszcze krócej jeździsz po strzelnicach. A moze nie uswiadamiają cię, bo widzą, żeś beznadziejny przypadek?
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Rolling Block Odtylcowy

Post autor: mar_kow »

Vegvisir pisze: sob 14.sty.2023 - 23:44 [...]
A jak ktos chce miec tą klamke to co nie moze? Moze. Co to jest klasyczne strzelanie? Czy jak ja do dubeltowki wsadze koszyczek to juz jestem bee bo nie chce mi sie chrzanic z jakimis kartonikami i innym badziewiem z epoki? [...]
Właśnie, przede wszystkim nie rozumiesz zasady klasycznego strzelania z broni CP. Właśnie tej przyjemności "grzebania" się z bronią. I wbrew pozorom sporo ludzi jest zainteresowanych taką wersją spędzania wolnego czasu. Z tego też płynie czysta satysfakcja z przekazywania tej wiedzy.

Jak już chcę postrzelać "klasycznie" z broni współczesnej to biorę cztery kalibry na które posiadam pozwolenie, paczki amunicji i walę do tarcz, poperów, rzutków. Ale to zupełnie inny temat...
Dlatego nigdy nie zrezygnuję z broni CP, bez względu ile tego jeszcze "złomu" będę posiadał...

Jak Cię bardziej ciągnie szybkość strzelania, to po prostu zrób pozwolenie i zapomnij o koszyczkach do dubeltówek CP - może ta bajka jest dla Ciebie...
smith
Bywalec
Posty: 209
Rejestracja: ndz 02.gru.2018 - 13:22
Moja broń: brak

Re: Rolling Block Odtylcowy

Post autor: smith »

mar_kow pisze: ndz 15.sty.2023 - 10:21 Właśnie, przede wszystkim nie rozumiesz zasady klasycznego strzelania z broni CP
Mało tego, nasz kolega na facebooku gorąco polecał stosowanie do tej odprzodowej atrapy Rolling Blocka prochu N32C firmy Vihtavuori.
Vegvisir

Re: Rolling Block Odtylcowy

Post autor: Vegvisir »

Magua pisze: ndz 15.sty.2023 - 09:21
A jak ktos chce miec tą klamke to co nie moze? Moze.
no wyszło, ze nie bardzo. Jak sam napisałeś jakos nikt nie zdecydował się na sprawy sądowe, wszyscy potulnie owe "klamki" oddali, nie ryzykując przygody z prokuratorem.

Co to jest klasyczne strzelanie? Czy jak ja do dubeltowki wsadze koszyczek to juz jestem bee bo nie chce mi sie chrzanic z jakimis kartonikami
A co to ma wspólnego z tematem przerobionych Rolling Blocków? Mieszasz ciagle to strzelanie w sabotach z innymi sprawami. Strzelaj z czego chcesz, byli tu już tacy co walili z bateryjek, albo wmłotkowywali pociski w płaszczu do bębna. I też im zajebiście celnie latało. Twoja pukawka, twoja sprawa.
A jesli Janek sobie kupi wg ciebie nielegalny w sklepie to nic ci do tego. Nie musisz mu doradzac.
Ne muszę, zwłaszcza, ze ów Janek pyta przeważnie po fakcie. Jak już ma prokuratora na karku. Znowu dubeltówki "Algierki" sie kłaniają.
PS jak zyje i jezdze po strzelnicach na spotkania rozne to jeszcze nie spotkalem zadnego cwaniaczka co by mnie zechcial uswiadamiac- raczej przychodza zaciekawieni rozmawiac. Wiec gdzie sa te koszerni od celebracji wielkiego cp?
Tak mi się widzi, ze krótko zyjesz, i jeszcze krócej jeździsz po strzelnicach. A moze nie uswiadamiają cię, bo widzą, żeś beznadziejny przypadek?
Ty czytaj najpierw dokladnie a potem sie odnos bo stek bzdur drukujesz. A jak nie pojmujesz to nie pouczaj innych jak mają zyc.
Vegvisir

Re: Rolling Block Odtylcowy

Post autor: Vegvisir »

mar_kow pisze: ndz 15.sty.2023 - 10:21
Vegvisir pisze: sob 14.sty.2023 - 23:44 [...]
A jak ktos chce miec tą klamke to co nie moze? Moze. Co to jest klasyczne strzelanie? Czy jak ja do dubeltowki wsadze koszyczek to juz jestem bee bo nie chce mi sie chrzanic z jakimis kartonikami i innym badziewiem z epoki? [...]
Właśnie, przede wszystkim nie rozumiesz zasady klasycznego strzelania z broni CP. Właśnie tej przyjemności "grzebania" się z bronią. I wbrew pozorom sporo ludzi jest zainteresowanych taką wersją spędzania wolnego czasu. Z tego też płynie czysta satysfakcja z przekazywania tej wiedzy.

Jak już chcę postrzelać "klasycznie" z broni współczesnej to biorę cztery kalibry na które posiadam pozwolenie, paczki amunicji i walę do tarcz, poperów, rzutków. Ale to zupełnie inny temat...
Dlatego nigdy nie zrezygnuję z broni CP, bez względu ile tego jeszcze "złomu" będę posiadał...

Jak Cię bardziej ciągnie szybkość strzelania, to po prostu zrób pozwolenie i zapomnij o koszyczkach do dubeltówek CP - może ta bajka jest dla Ciebie...
Nastepny z radami rodem z pod żabki.... nie interesuje mnie strzelanie scalakami. Lubie innowacje i wqrwiać takich betonow dzieki ktorym cp dalej jest w sredniowieczu. Smiech na sali wy. Jak tupet trzeba miec by mi bezczelnie dyktowac z czego, jak i czym mam strzelac! Swoim dzieciom dyktuj swoje pierdy a nie innym obcym!
Ostatnio zmieniony pn 16.sty.2023 - 15:12 przez Vegvisir, łącznie zmieniany 1 raz.
Vegvisir

Re: Rolling Block Odtylcowy

Post autor: Vegvisir »

smith pisze: ndz 15.sty.2023 - 10:35
mar_kow pisze: ndz 15.sty.2023 - 10:21 Właśnie, przede wszystkim nie rozumiesz zasady klasycznego strzelania z broni CP
Mało tego, nasz kolega na facebooku gorąco polecał stosowanie do tej odprzodowej atrapy Rolling Blocka prochu N32C firmy Vihtavuori.
Ooo pan od kominkow na floberty zdaje sie? Wydawalo mi sie ze ty mądrzejszy jestes. Uswiadomie Cie ze stosuje wylacznie blackhorn i ewentualnie triple seven, zaleznie co tu u mnie w Liberku dostepne.
Nie mam nawet konta na fb. Portalik dla ulomnych ale widze ze ty tam masz spore doswiadczenie 😂
Vegvisir

Re: Rolling Block Odtylcowy

Post autor: Vegvisir »

Vegvisir pisze: pn 16.sty.2023 - 15:11
smith pisze: ndz 15.sty.2023 - 10:35
mar_kow pisze: ndz 15.sty.2023 - 10:21 Właśnie, przede wszystkim nie rozumiesz zasady klasycznego strzelania z broni CP
Mało tego, nasz kolega na facebooku gorąco polecał stosowanie do tej odprzodowej atrapy Rolling Blocka prochu N32C firmy Vihtavuori.
Ooo pan od kominkow na floberty zdaje sie? Wydawalo mi sie ze ty mądrzejszy jestes. Uswiadomie Cie ze stosuje wylacznie blackhorn i ewentualnie triple seven, zaleznie co tu u mnie w Liberku dostepne.
Nie mam nawet konta na fb. Portalik dla ulomnych ale widze ze ty tam masz spore doswiadczenie 😂
PS. Ten niemeic co na yt publikowal video ze strzelania elaborowanymi n32c do szarpsa to jakis kosmita? Wez sobie czlowieku ogladnij, postrzelaj, porozmawiaj z madrzejszymi od siebie i nie kompromituj sie.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Rolling Block Odtylcowy

Post autor: mar_kow »

Vegvisir pisze: pn 16.sty.2023 - 15:08 [...] nie interesuje mnie strzelanie scalakami. Lubie innowacje i wqrwiać takich betonow dzieki ktorym cp dalej jest w sredniowieczu. Smiech na sali wy. Jak tupet trzeba miec by mi bezczelnie dyktowac z czego, jak i czym mam strzelac! Swoim dzieciom dyktuj swoje pierdy a nie innym obcym!
Fajnie zaczyna się dziać na Forum... Ewenementy rodem z gwiezdnych wojen... :oczy:
Vegvisir

Re: Rolling Block Odtylcowy

Post autor: Vegvisir »

Dawno nie było potrzeby moderacji, proszę wypowiadać się z większą kulturą. I uważać przy porannej defekacji bo nie wiadomo w którym kierunku to wychodzi.
mar_kow pisze: pn 16.sty.2023 - 22:13
Vegvisir pisze: pn 16.sty.2023 - 15:08 [...] nie interesuje mnie strzelanie scalakami. Lubie innowacje i wqrwiać takich betonow dzieki ktorym cp dalej jest w sredniowieczu. Smiech na sali wy. Jak tupet trzeba miec by mi bezczelnie dyktowac z czego, jak i czym mam strzelac! Swoim dzieciom dyktuj swoje pierdy a nie innym obcym!
Fajnie zaczyna się dziać na Forum... Ewenementy rodem z gwiezdnych wojen... :oczy:
Taaa, wy tylko tu zyjecie. Poza tymi forami swiat funkcjonuje zupełnie inaczej. Spotkałem setki ludzi na osiach i nie tylko ale nigdy jeszcze zaden pajac nie miał jakos odwagi nasrac tak jak wy to tu potraficie....
Nie rozumię o co boli was tyłek, nie rozumie takiego smitha co pierniczy farmazony o koszernosci jednoczesnie zaopatrujac wielu ludzi w jakies kominki na ślepaki czy inne ulepszenia. Taka hipokryzja swiadczy ze to bardzo smutny człowiek-myli mnie z kimś w dodatku(on ma pozwolenie?) nie rozumie dlaczego inni sraja sie o to ze w strzelbie uzywam koszyczka a nie kartoników itp badziewia. Przeciez ja nie bronie nikomu sie babrac ze smarami i korkami-ale niech na osi nie patrzy z durną miną, ze ja strzelam 3 raz gdy on sie dalej ładuje. Kolejne absurdy to te bezczelne "zrob sobie pozwolenie" A czy posiadanie pozwolenia zabrania mi uzywac moich odprzodowców? Nie nie zabrania wiec odpieprzyc sie prosze grzecznie. Za to na forum mam prawo krytykowac idiotyczne odzywki starych capów ktorzy musza pokazac swoja idiotyczną wyższośc nad kims nowym, kto byc moze ma poglądy bliższe moim-chce wygodniej strzelac bez pozwoleń jasnie państwa! Może to że w tym temacie kilka osob zrobiło z siebie idiotów da innym poglad,żeby nie brali pod uwage tych ich wypowiedzi nigdy wiecej. Chciałbym was ignorowac ale to dodaje wam odwagi do dalszego powielania i narzucania swoich tylko farmazonów, z ktorymi nie kazdy sie musi zgadzać.
ODPOWIEDZ