Dubeltowka gładkolufowa pomocy.

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
ODPOWIEDZ
ry0ku
Posty: 8
Rejestracja: pt 29.paź.2021 - 20:10
Moja broń: brak

Dubeltowka gładkolufowa pomocy.

Post autor: ry0ku »

Witam ,przymierzam się do zakupu pierwszej broni czarnoprochowej.Odrazu zaczynam, można powiedzieć z" grubej rury ":) Interesuje mnie produkt firmy Pedersoli , ma to być strzelba z której strzele wszystkim. Srutem ,kulą , breneką a nawet szkłem czy kamieniami. Chciałbym się dowiedzieć jeśli ktoś ma chwile czasu , co najlepiej do takiej broni dokupić w kwestii czyszczenia konserwowania. W kwestii odmierzania prochu.Czy drobić dodatkowy pobojczyk? Dokupić? Jeśli ktoś ma chiwle czasu byłbym wdzięczny za podpowiedz jaki model strzelby i jakie akcesoria na start najlepiej się zapopatrzyc. Dzieki
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Dubeltowka gładkolufowa pomocy.

Post autor: amigo »

Dubeltówka Pedersoli ma wewnątrz chromowane lufy więc wytrzyma wiele ale katować ją szkłem czy kamieniami ? Ołowiu jeszcze w kraju nie brakuje.
Dodatkowy pobojczyk przydatny ,oszczędzamy ładny ale słaby fabryczny - dorobić z pasującego wałka drewnianego ( markety budowlane )
Konserwacja i czyszczenie bardzo proste - standardowe oleje do broni i pasujące , ogólnodostępne wyciory do kalibru 12 GA.
Odmierzanie prochu miarkami z łusek 9mm para, przygotować gotowe odmierzone ładunki w fiolkach eppendorfa lub innych podobnych.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Dubeltowka gładkolufowa pomocy.

Post autor: Wycior »

Do strzelania śrutem będą jeszcze potrzebne przybitki. Pod śrut najlepiej korkowa, wystarczająco mocna (żeby śrut nie "przeciekł" przez nią w chwili strzału). Na śrut filcowa (aby śrut został na miejscu przy przechylaniu strzelby). Alternatywą dla korka mogą być ewentualnie plastikowe koszyczki do śrutu. Wszystko to do kupienia m.in. na Alergo, aczkolwiek samodzielne robienie przybitek nie jest żadną filozofią.

Pobojczyk z drewnianego pręta jest dobry ale lepszy może okazać się pręt z tworzywa sztucznego, np. z Ertalonu, który ma tę zaletę że praktycznie nie daje się złamać.
Ostatnio zmieniony pt 29.paź.2021 - 21:34 przez Wycior, łącznie zmieniany 1 raz.
ry0ku
Posty: 8
Rejestracja: pt 29.paź.2021 - 20:10
Moja broń: brak

Re: Dubeltowka gładkolufowa pomocy.

Post autor: ry0ku »

Dzięki Panowie Ale jaki model strzelby polecacie. Czy ta strzelba to dobry wybór? https://saguaro-arms.com/product-pol-17 ... letow.html
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Dubeltowka gładkolufowa pomocy.

Post autor: mar_kow »

ry0ku pisze: pt 29.paź.2021 - 21:34 Dzięki Panowie Ale jaki model strzelby polecacie. Czy ta strzelba to dobry wybór? https://saguaro-arms.com/product-pol-17 ... letow.html
Wg mnie wersja slug to najlepszy wybór.
Sporo dowiesz się z tego jak i innych postów: viewtopic.php?f=4&t=6480
ODPOWIEDZ