Remington w nowych okładzinach

Zapraszamy do umieszczania zdjęć oraz filmów z bronią CP w roli głównej. Generalnie można się pochwalić kto co ma.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Remington w nowych okładzinach

Post autor: RedGuy »

Nie wiem czy jak tu się wrzuci to tego nie wywalą. Wpisz w wyszukajce olx: Okładziny powiększające. Remington 1858 czarnoprochowy uberti ;)
FranzMaurer
Posty: 5
Rejestracja: pn 15.lis.2021 - 19:46
Moja broń: Remington

Re: Remington w nowych okładzinach

Post autor: FranzMaurer »

Ile cali ma ten Remingtonek? Pozdrawiam
escobar
Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt 01.lut.2019 - 12:51
Moja broń: GA12 . GA12 SLUG GA16 .44 .44 .44 .44 .58 .45

Re: Remington w nowych okładzinach

Post autor: escobar »

5,5'
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Remington w nowych okładzinach

Post autor: Jaroslaw78 »

Są okładziny na olx, do Pietty i Uberti. Różne.
Awatar użytkownika
Nduro
Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: śr 07.mar.2018 - 20:51
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Moja broń: .45.54.58

Re: Remington w nowych okładzinach

Post autor: Nduro »

Trochę przegięli z ceną 300-450
Awatar użytkownika
szczupi26
Bywalec
Posty: 235
Rejestracja: śr 12.sty.2022 - 13:07
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Moja broń: Kilka sztuk

Re: Remington w nowych okładzinach

Post autor: szczupi26 »

Jeszcze 3 stówy bym ogarnął ale 450 kaczogrodzkich złotówek .... :oczy:
Rozumiem wszystko, czas poświęcony na zaprojektowanie, prototypy, dopracowanie szczegółów i detali, kolejne prototypy itd ale finalnie wychodzi plik który wrzucamy na odpowiednią maszynę cnc i wszystko "robi się" automatycznie bo nie uwierzę że każdy komplet jest "handmade"
Odnoszę nieodparte wrażenie (choć jakości, dokładności wykonania i wygody użytkowania nie neguję) że to klasyczne "czesanie" samców owcy bazujące na braku jakiejkolwiek sensownej konkurencji :?
kamil191997
Posty: 20
Rejestracja: śr 06.kwie.2022 - 06:07
Moja broń: Głównie cp

Re: Remington w nowych okładzinach

Post autor: kamil191997 »

Każdy komplet robiony jest ręcznie
Awatar użytkownika
szczupi26
Bywalec
Posty: 235
Rejestracja: śr 12.sty.2022 - 13:07
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Moja broń: Kilka sztuk

Re: Remington w nowych okładzinach

Post autor: szczupi26 »

Skąd taka informacja bo mam wrażenie że to praca maszynowa łącznie z kanelowaniem. Ręczna robota może przy wykańczaniu.
kamil191997
Posty: 20
Rejestracja: śr 06.kwie.2022 - 06:07
Moja broń: Głównie cp

Re: Remington w nowych okładzinach

Post autor: kamil191997 »

szczupi26 pisze: pt 22.kwie.2022 - 12:17 Skąd taka informacja bo mam wrażenie że to praca maszynowa łącznie z kanelowaniem. Ręczna robota może przy wykańczaniu.
To myli się Pan. Rama każdego producenta jest trochę inna. Maszynowo ciężko było by się podjąć wykonywania okładzin do Remingtonów różnych producentów. Tu potrzeba dopasowania indywidualnego. Tu jest link do strony na której można zobaczyć więcej takich okładzin.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100076419995955
Awatar użytkownika
szczupi26
Bywalec
Posty: 235
Rejestracja: śr 12.sty.2022 - 13:07
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Moja broń: Kilka sztuk

Re: Remington w nowych okładzinach

Post autor: szczupi26 »

Przeczytaj mojego przedostatniego posta. Nie pracuję w branży drewnianej ale operuję na maszynach cnc i biorę czynny udział w projektowaniu różnego rodzaju elementów przestrzennych z tworzyw sztucznych.
Wszystko jest kwestią poświęcenia odpowiedniej ilości czasu (zależnie od stopnia skomplikowania projektowanego elementu) na stworzenie projektu , wykonanie prototypów oraz ich weryfikację produkcyjną (wymiary, dokładność wykonania różnych detali itp)
Ilość wykonywanych egzemplarzy testowych uzależniona jest od kilku czynników, jednak zawsze na końcu otrzymuję element taki jaki założył sobie klient a plik z projektem po ostatecznych modyfikacjach umożliwia rozpoczęcie produkcji "taśmowej"
Co do obróbki finalnej, ta oczywiście istnieje ale jest ona bezpośrednio zależna od rodzaju i dokładności używanych maszyn, obrabianego materiału oraz staranności przygotowanego pliku produkcyjnego.
Sumując, póki nie zobaczę nagrania jak za pomocą ręcznych narzędzi z kawałka drewna powstają takie okładziny póty twierdzić będę że jest to maszynowa produkcja z ewentualnym wykończeniem ręcznym (jak np. olejowanie/bejcowanie)
kamil191997
Posty: 20
Rejestracja: śr 06.kwie.2022 - 06:07
Moja broń: Głównie cp

Re: Remington w nowych okładzinach

Post autor: kamil191997 »

szczupi26 pisze: ndz 24.kwie.2022 - 12:04 Przeczytaj mojego przedostatniego posta. Nie pracuję w branży drewnianej ale operuję na maszynach cnc i biorę czynny udział w projektowaniu różnego rodzaju elementów przestrzennych z tworzyw sztucznych.
Wszystko jest kwestią poświęcenia odpowiedniej ilości czasu (zależnie od stopnia skomplikowania projektowanego elementu) na stworzenie projektu , wykonanie prototypów oraz ich weryfikację produkcyjną (wymiary, dokładność wykonania różnych detali itp)
Ilość wykonywanych egzemplarzy testowych uzależniona jest od kilku czynników, jednak zawsze na końcu otrzymuję element taki jaki założył sobie klient a plik z projektem po ostatecznych modyfikacjach umożliwia rozpoczęcie produkcji "taśmowej"
Co do obróbki finalnej, ta oczywiście istnieje ale jest ona bezpośrednio zależna od rodzaju i dokładności używanych maszyn, obrabianego materiału oraz staranności przygotowanego pliku produkcyjnego.
Sumując, póki nie zobaczę nagrania jak za pomocą ręcznych narzędzi z kawałka drewna powstają takie okładziny póty twierdzić będę że jest to maszynowa produkcja z ewentualnym wykończeniem ręcznym (jak np. olejowanie/bejcowanie)



Okładziny na zdjęciu posta oraz na udostępnionej stronie wykonuje ja. Jak już napisałem są robione ręcznie. Nie będę nagrywał żadnych filmów po to by coś komuś udowodnić. Jeśli uważa Pan że człowiek nie jest w stanie wykonać czegoś z drewna ręcznie to i tak nie mamy o czym rozmawiać.
Awatar użytkownika
szczupi26
Bywalec
Posty: 235
Rejestracja: śr 12.sty.2022 - 13:07
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Moja broń: Kilka sztuk

Re: Remington w nowych okładzinach

Post autor: szczupi26 »

Proszę nie wkładać mi w usta słów których nie użyłem, nigdzie bezpośrednio ani pośrednio nie napisałem że człowiek nie potrafi. Po prostu z ekonomicznego punktu widzenia jest to całkowicie nieopłacalne.
Jeśli to rzeczywiście Pana praca, od kołka do gotowych okładzin, gratuluję zdolności i oka (moletowanie mistrzostwo) i życzę jak największego grona klientów.
escobar
Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt 01.lut.2019 - 12:51
Moja broń: GA12 . GA12 SLUG GA16 .44 .44 .44 .44 .58 .45

Re: Remington w nowych okładzinach

Post autor: escobar »

Nowe wersje okładzin do kolekcji tym razem do Targeta okładki w wersji slim i do Cattlemana
Załączniki
Remiki 3.jpg
Remington  Target L.jpg
Remington Target R.jpg
Colt Cattleman L.jpg
Colt Cattleman R.jpg
ODPOWIEDZ