Buldog

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Buldog

Post autor: yeradun »

mar_kow, nie ma sensu reagować agresją na takie pytania i kwalifikować je jako głupie, bo jedyny rezultat jaki można osiągnąć to tylko tyle, że facet obrazi się a potem zrobi coś naprawdę głupiego, co będzie wpływać negatywnie w opinii publicznej na nasze hobby.
Jedyne co można zrobić to tłumaczyć i wyjaśniać aż do urzygu.
cezary.pl
Posty: 28
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 13:58
Lokalizacja: Puszcza Stromiecka
Moja broń:

Re: Buldog

Post autor: cezary.pl »

Ja tylko napiszę że miś w Bieszczadach jest we własnym domu.
I niegrzecznie by było, przychodzić do niego w goście z załadowaną bronią.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Buldog

Post autor: mar_kow »

yeradun pisze: pt 18.cze.2021 - 13:17 mar_kow, nie ma sensu reagować agresją na takie pytania i kwalifikować je jako głupie, bo jedyny rezultat jaki można osiągnąć to tylko tyle, że facet obrazi się a potem zrobi coś naprawdę głupiego, co będzie wpływać negatywnie w opinii publicznej na nasze hobby.
Jedyne co można zrobić to tłumaczyć i wyjaśniać aż do urzygu.
Średnio inteligentny facet przeczyta komentarz i obrazi się, ale jeżeli faktycznie ma po drodze z inteligencją przeczyta drugi raz i pomyśli gdzie tkwi problem, jeżeli jest na tyle dorosły przeczyta trzeci raz i zrozumie jaki popełnił błąd. Jeżeli jest naprawdę pasjonatem broni CP zgłębi problem i będzie wart dyskusji.
Popularyzator "klamki" do samoobrony pójdzie swoją drogą w siną dal i na to czy zrobi coś głupiego nie mamy większego wpływu...
Dowiemy się najwyżej z nagłówków gazet...
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Buldog

Post autor: yeradun »

No cóż, takie właśnie rozumowanie doprowadziło to forum do stanu gdzie udziela się parę osób na krzyż, głównie w żałosnym dziale - Kolejny debil
Gratulacje
Forum zrobiło się po latach działalności można powiedzieć elitarne. A elitę można policzyć na palcach. I nie pisz, że to dobrze, bo innych nam nie potrzeba. Będzie potrzeba wtedy, kiedy inne elity zaczną kombinować dlaczego broń CP jest właściwie bez zezwolenia.
Czarny proch trzeba upowszechniać a nie tworzyć elity, bo elity szybko i łatwo wyeliminować a kupy nikt nie ruszy.
Obserwuję od wielu lat to forum i beżowe, gdzie królują podobne zachowania. Ktoś coś głupiego napisze, zaraz dostaje taki opierdol, że nie ma już więcej chęci udzielać się. Ci co nie napisali nic głupiego, ale taki opierdol przeczytali też nie kwapią się z pytaniami, bo boją się z oczywistych powodów je zadać. Z tych wszystkich osób, duża część stałaby się miłośnikami CP gdyby właściwie do nich podejść, bo nie wszyscy z nich to idioci. Może nawet nie większość.
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: Buldog

Post autor: jedna_brew »

yeradun pisze: pt 18.cze.2021 - 22:42 No cóż, takie właśnie rozumowanie doprowadziło to forum do stanu gdzie udziela się parę osób na krzyż, głównie w żałosnym dziale - Kolejny debil
Gratulacje
nic dodać, nic ująć.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Buldog

Post autor: mar_kow »

yeradun pisze: pt 18.cze.2021 - 22:42 [...] kiedy inne elity zaczną kombinować dlaczego broń CP jest właściwie bez zezwolenia.[...]
Już kombinują tylko zeszło to trochę na dalszy plan. Ilość linków w wątku "Kolejny debil" niestety zbliża nas wykładniczo do tego faktu...
yeradun pisze: pt 18.cze.2021 - 22:42 [...] Ci co nie napisali nic głupiego, ale taki opierdol przeczytali też nie kwapią się z pytaniami, bo boją się z oczywistych powodów je zadać. Z tych wszystkich osób, duża część stałaby się miłośnikami CP gdyby właściwie do nich podejść, bo nie wszyscy z nich to idioci. Może nawet nie większość.
Może i masz rację, tylko ja wychodzę od praktycznej strony sprawy. Często w ramach stowarzyszenia prowadzę na różnego typu publicznych imprezach dział z bronią czarnoprochową z pokazami, strzelaniami itp. Cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem tak że stwierdzenie "Czarny proch trzeba upowszechniać a nie tworzyć elity," mnie nie dotyczy.
Tłumaczę, opisuję, wyjaśniam zasady bezpieczeństwa, prawne ale jak widzę jak część jest zainteresowana typową bezpozwoleniową "klamką" to włos się jeży. Tym bardziej że troszkę znam okoliczne środowisko i wiem że to niestety potencjalni przyszli przestępcy którzy mogą powiększyć dział "Kolejny debil"...
Nie usprawiedliwiam się ale tak reaguję na "dziwne pytania", nie skreślam oczywiście delikwenta i jeżeli przeczyta dogłębnie treści na pewno wyciągnie wnioski.
I jeżeli będzie zadawał sensowne pytania to nikt tu z Forum niczego nie będzie mu ani wypominał ani ganił.
I tyle w temacie...
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: Buldog

Post autor: jedna_brew »

mar_kow pisze: sob 19.cze.2021 - 09:41 I jeżeli będzie zadawał sensowne pytania to nikt tu z Forum niczego nie będzie mu ani wypominał ani ganił.
I tyle w temacie...
może trzeba stworzyć jakąś lista sensownych i bezsensownych pytań, żeby każdy wiedział o co wolno pytać a o co nie wolno? proponuję utworzyć komisję ds. sensownych pytań. mając listę sensownych pytań, będzie można utworzyć listę jedynie prawdziwych odpowiedzi na te pytania a następnie ogłosić że wszelka mądrość i wiedza znajdują się pod danym adresem w internecie i zamknąć forum, bo wszystko zostało już powiedziane.
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Buldog

Post autor: Arab »

A po co ? , wystarczy przeczytać wsteczne posty "autorów " takich postów :D
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Buldog

Post autor: yeradun »

mar_kow pisze: sob 19.cze.2021 - 09:41 Może i masz rację, tylko ja wychodzę od praktycznej strony sprawy. Często w ramach stowarzyszenia prowadzę na różnego typu publicznych imprezach dział z bronią czarnoprochową z pokazami, strzelaniami itp. Cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ......
I to Ci się chwali

mar_kow pisze: sob 19.cze.2021 - 09:41 I jeżeli będzie zadawał sensowne pytania to nikt tu z Forum niczego nie będzie mu ani wypominał ani ganił.
A to już nie, bo oczekiwać od całkiem zielonego kolesia, że będzie zadawał sensowne pytania jest naiwnością albo złą wolą. I jeszcze dużo czasu minie zanim zacznie on zadawać te sensowne.
Benek
Bywalec
Posty: 145
Rejestracja: śr 23.gru.2020 - 03:01
Moja broń: brak

Re: Buldog

Post autor: Benek »

PosiadaczProcy pisze: pt 18.cze.2021 - 11:53
escobar pisze: śr 16.cze.2021 - 13:02 W Bieszczady to zabierz porządne buty a nie broń po (1) nie skręcisz kostki po (2) nie poślizgniesz się po (3) będzie ci lepiej spier.... przed misiem bo jak misia zastrzelisz albo wilka to słabo cię widzę .
Jeśli już chodzi o skuteczność takiego strzału to prędzej go postrzeli i rozjuszy a na drzewo to i miś, choć ranny, w ramach reakcji i dokończenia akcji, wlezie... :oczy: Aha - nie chwal się okładzinami z rogu bawołu błotnego bo nie wiadomo (a może akurat w Twoim przypadku tak nie jest więc Ciebie to pisanie nie dotyczy) że to gatunek objęty jakimiś tam obwarowaniami ONZ czy UE vide ciosy słonia, jakieś muszle, skórki cocodrilla czy "róg" nosorożca, i będziesz miał problem... :-(
Rogi bawoła błotnego są powszechnie sprzedawane i nie dotyczy ich juryzdykcja
Benek
Bywalec
Posty: 145
Rejestracja: śr 23.gru.2020 - 03:01
Moja broń: brak

Re: Buldog

Post autor: Benek »

Zauważyłem że nie warto pytać na forum ogólnym o wiele spraw bo zaraz zaczyna się gównoburza która niczemu nie służy wystarczyło wyjaśnić merytorycznie gdzie sięgają granice i po sprawie . Jenak co niektórzy dobrze się bawią robiąc z kogoś idiotę co już chyba tu padło i nie wiadomo co jeszcze . Trochę kultury nikomu nie zaszkodzi a tu jej niestety zabrakło . Myślę że będę tylko obserwatorem biernym lub jeśli już spytam kogoś z kim miałem już do czynienia i reprezentuje poziom inteligentnego człowieka .Hejterom dziękuję za dobrą zabawę i pamiętajcie kiedyś któryś z was będzie potrzebował pomocy . Nie bardzo wierzę w Karmę ale ponoć wraca pozdrawiam i życzę miłego weekendu
Benek
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Buldog

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Człowieku, ty się pytałeś w sprawie strzelania do zwierząt w lesie, lub ludzi w mieście.
I teraz jesteś obrażony bo sportowcy którzy się boją że ich hobby zostanie zabronione, właśnie z powodu klientów jak ciebie, ci powiedzieli co o twoich intencjach myślą.
Zamiast się zastanowić nad własnym podejściu do tego sportu, to uważasz że ci którzy krytykują są źli?
Ja ciebie na pewno nigdy nie zapytam o jaką kolwiek pomoc. Nie boj się. I mi szczerze mówiąc zwisa co ty o mnie myślisz.
Benek
Bywalec
Posty: 145
Rejestracja: śr 23.gru.2020 - 03:01
Moja broń: brak

Re: Buldog

Post autor: Benek »

Najwyraźniej źle zrozumiałeś pytanie strzelanie do zwierząt ująłem jako samoobronę nie dla sportu a do człowieka bym nigdy nie strzelił chyba że szedł by na mnie z siekierą w celu zabicia przeczytaj kilka razy pytanie zanim będziesz chciał zaistnieć jako gwiazda
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Buldog

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Ja nie chce istnieć jako gwiazda i sam jestem dość świeży tutaj. Tylko mnie teraz na prawdę dziwi czemu tak późno wyjaśniasz o co ci właściwie chodziło. Na temat jest kilka wątków i tam widać jak bardzo wrażliwi są ludzie na tym forum jeśli chodzi o temat samoobrony. Już z samego tego powodu że bron czarnoprochowa nie została udostępniona do celu samoobrony tylko do użytku sportowego, jak się nie mylę.
Weź się nie obrażaj na ludzi tylko ich zrozum. Ta ´zabawa´ może się dla nas wszystkich bardzo szybko skończyć jeżeli każdy będzie się bronił rewolwerem i go nosił wszędzie gdzie ewentualnie by mogło się coś zdążyć.
Benek
Bywalec
Posty: 145
Rejestracja: śr 23.gru.2020 - 03:01
Moja broń: brak

Re: Buldog

Post autor: Benek »

Chłopiec z Chyloni pisze: sob 19.cze.2021 - 22:14 Ja nie chce istnieć jako gwiazda i sam jestem dość świeży tutaj. Tylko mnie teraz na prawdę dziwi czemu tak późno wyjaśniasz o co ci właściwie chodziło. Na temat jest kilka wątków i tam widać jak bardzo wrażliwi są ludzie na tym forum jeśli chodzi o temat samoobrony. Już z samego tego powodu że bron czarnoprochowa nie została udostępniona do celu samoobrony tylko do użytku sportowego, jak się nie mylę.
Weź się nie obrażaj na ludzi tylko ich zrozum. Ta ´zabawa´ może się dla nas wszystkich bardzo szybko skończyć jeżeli każdy będzie się bronił rewolwerem i go nosił wszędzie gdzie ewentualnie by mogło się coś zdążyć.
Raczej się nie obrażam a z hejterów mam dobrą zabawę . W tym pytaniu pojawiły się odpowiedzi merytoryczne i te cenię bo wiem co chciałem wiedzieć resztę mam gdzieś a kto pisał jak idiota niech sam się domyśli i wysnuje wnioski
ODPOWIEDZ