Rewolwer cp z tłumikiem huku

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Rewolwer cp z tłumikiem huku

Post autor: Andy88 »

Zanim zacznę to od razu mówię ,że przejżałem internet i znalazłem oto taki artykuł: https://trybun.org.pl/2015/11/10/obowia ... -posiadac/

Z tego artykułu wynika ,że posiadanie tłumiku huku nie jest zabronione jeżeli broń palna nie jest do tego przystosowana a mój colt Thunderer raczej nie jest do tego przystosowany.

Więc zaczynajmy wpadłem na pomysł by zrobić taki eksperyment i stworzyć tłumik huku do broni Czarnoprochowej a tak dokładnie to do mojego colta birdshead thunderer 3,5 cala cal.44.
Ponieważ ten rewolwer jest całkiem mały to i z tłumikiem zbyt długi nie będzie.Szukałem odpowiednich materiałów bo dopiero zaczynam opracowywanie mojego projektu i zauważyłem ,że najlepiej wytłumia zestaw:pianka od starego materaca piankowego ,która otacza folię bąbelkową
albo zwykłą, bo nie wiem czy bąbelki wytrzymają ciśnienie gazów i jeszcze bym to otoczył cienką ale miarę miękką warstwom styropianu,bo okazało się
że są dwa typy styropianu miękki i twardy i ten pierwszy jest znacznie lepszy w wytłumianiu.Na końcu wszystko bym otoczył jakimś solidnym ale cienkim materiałem by się nie rozleciało.Co wy tym myślicie?Może coś dodacie od siebie? Być może później wstawię zdjęcie z postępu prac.
Willie357
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: wt 26.gru.2006 - 21:54
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Moja broń: liczna

Re: Rewolwer cp z tłumikiem huku

Post autor: Willie357 »

А jа jutro skoczę do księgаrni,i wykupię wszystkie egzemplаrze Biblii.Potem sobię pojeżdzę po przydrożnych pаrkingасh i będę je rozdаwаł dziwkom.Mа to przynajmniej jаkiś sens.
raguel
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: czw 09.lis.2017 - 02:17
Moja broń: Czołg w stodole

Re: Rewolwer cp z tłumikiem huku

Post autor: raguel »

Uczono mnie, że nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi. Odpowiem więc najlepiej jak potrafię.

Najpierw odniosę się do natury prawnej: przytoczona sprawa wyszła od broni z gwintem na końcu lufy, w który wyposażane są nowoczesne karabiny by umożliwić montaż kompensatora itp. W piśmie KGP wyraziło swoją opinię, że sam gwint nie stanowi o tym, że broń jest "przystosowana do strzelania z użyciem tłumika huku", co więcej istnieją rozwiązania które pozwalają na montaż tłumika bez gwintu i w zasadzie każdą broń można by uznać za szczególnie niebezpieczną, w myśl art. 10, pkt. 5 UoBiA. Jak zauważa sama KGP implikowało by to "w praktyce niemożność rejestracji wszelkiej broni". Przepis traktujący o broni "przystosowanej do strzelania z tłumikiem huku" jest więc de facto martwy (bo w ogóle jest głupi - ktoś naoglądał się filmów akcji, wyłączono tłumiki z użytku cywilnego, a potem ludzie się skarżą jak to im przeszkadza strzelnica 500m dalej).
Pozostaja jeszcze kwestia "broni wyposażonej w tłumik huku". Turczyn zauważył, ty może nie, że przepis nie dość że głupi, to w dodatku jest absurdalny. Nie wiadomo czy nie należy go rozumieć w ten sposób, że legalna broń wyposażona w demontowalny tłumik huku w myśl ww. art UoBiA staje się bronią szczególnie niebezpieczną (w 2019 r ustawę zmieniono, wyłączając z tego broń DO CELÓW MYŚLIWSKICH). Tak więc, o ile sam tłumik posiadać możesz, podobnie jak broń do której pasuje, to w momencie jego montażu, o ile nie jest to sztucer myśliwski, a ty nie masz pozwolenia na broń do celów łowieckich, nie wiadomo czy broń przestaje być bronią sportową/kolekcjonerską/do ochrony osobistej, a zaczyna być traktowana jak właśnie broń "szczególnie niebezpieczna", na której posiadanie wymagana jest specjalna koncesja. KGP do tego nie odniosła się w ogóle, co wcale nie oznacza, że milcząco udzieliła zgody na używanie tłumików.
Moim zdaniem ciut nietrafione jest stwierdzenie, że za użycie tłumika nie będą groziły sankcje - IMO możliwe że będą, dokładnie takie same jak za nielegalne posiadanie broni.
I teraz zagwostka - czy rewolwer rozdzielnego ładowania zbudowany na bazie repliki broni wytworzonej przed 1885r. ale wyposażony w tłumik jest nadal repliką broni sprzed tegoż roku, czy może jest już bronią właśnie szczególnie niebezpieczną? Ja nie wiem i pewności nie mam co na ten temat powiedziałby sąd.
Istnieje jeszcze art. 6 UoBiA który mówi: "Zabronione jest dokonywanie przeróbek broni zmieniających jej rodzaj, kaliber lub przeznaczenie (...)" i dalej "Przeróbki broni (...) uważa się za wyrób broni.". I tu robi się ciekawiej, bo za ten czyn już nie 8 a 10 lat można garować.

Teraz trochę praktyki: użycie tłumika huku w rewolwerze co do zasady mija sie z celem, gdyż lufa nie jest uszczelniona w żaden sposób. Wyjątkiem są konstrukcje typu rewolwer Naganta, gdzie następuje uszczelnienie. poprzez zastosowanie specjalnych lusek i dociśnięcie bębna do lufy. Nie spotkałem się jednak nigdy z pomysłem montowania na takim tłumika huku. Idąc dalej, nie rozmawiamy o rewolwerach zasilanych amunicją na proch bezdymny, a o konstrukcjach czarnoprochowych. Na pewno zauważyłeś, czy to na filmach w internecie, czy może na strzelnicy, że w efekcie wystrzału z czarnego prochu, oprócz dużej ilości nagaru w lufie i chmury białego dymu, powstaje wiele wolno spalających się resztek prochowych, które lądują naczęściej na ziemi przed strzelcem (tak, proch czarny powstaje na bazie zwykłego węgla drzewnego). Dla porównania proch nitro pozostawia nieprównywalnie mniej nagaru i niemal całkowicie spala się w lufie - niemal, bo jakaś niedopalona część też ląduje na podłożu, po całym dniu strzelania na osiach zamkniętych jest brudno. Poch czarny i iskry spadające na syf z niedopalonych prochów nitro nie raz były przyczyną pożarów na strzelnicach i to właśnie z powodu dużej ilości dymu i iskier większość zadaszonych strzelnic strzelców czarnoprochowych po prostu nie obsługuje.

I teraz zanim coś postanowisz to pomyśl, czy chciałbyś taką salwę ognia i iskier przepuszczać przez piankę z materaca, styropian czy folię bąbelkową? No weź się chłopie zastanów! Wpadasz na takie bzdurne i wrecz niebezpieczne teorie, a potem skarżysz się, że koledzy ci dokuczają - jak małe dziecko, dużo samo by chciało samo sprawdzić, mniej słucha innych.

EDIT: mam wrażenie że jesteś zwykłym trolem i inicjowanie takich tematów cię po prostu bawi.
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Rewolwer cp z tłumikiem huku

Post autor: Andy88 »

raguel pisze: sob 29.maja.2021 - 00:13 Uczono mnie, że nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi. Odpowiem więc najlepiej jak potrafię.

Istnieje jeszcze art. 6 UoBiA który mówi: "Zabronione jest dokonywanie przeróbek broni zmieniających jej rodzaj, kaliber lub przeznaczenie (...)" i dalej "Przeróbki broni (...) uważa się za wyrób broni.". I tu robi się ciekawiej, bo za ten czyn już nie 8 a 10 lat można garować.

I teraz zanim coś postanowisz to pomyśl, czy chciałbyś taką salwę ognia i iskier przepuszczać przez piankę z materaca, styropian czy folię bąbelkową? No weź się chłopie zastanów! Wpadasz na takie bzdurne i wrecz niebezpieczne teorie, a potem skarżysz się, że koledzy ci dokuczają - jak małe dziecko, dużo samo by chciało samo sprawdzić, mniej słucha innych.

EDIT: mam wrażenie że jesteś zwykłym trolem i inicjowanie takich tematów cię po prostu bawi.
To ja ci teraz odpowiem najlepiej jak potrafię.

1.Pod punkt pierwszy nie czytasz tego co sam piszesz a to już świadczy o tym że jesteś mało kompetentny.Napisałeś że zabronione są przeróbki!
Ale ja nie zamierzam zmieniać mojego rewolweru tylko zrobić do niego tłumik co oznacza ,że go nie przerabiam!
Bo przerabiać znaczy wprowadzać zmiany w broni a ja w broni nic nie zmienię tylko coś na niej zamontuje co będzie można w każdej chwili zdjąć.
W takim toku myślenia to jak założę pas na karabin by móc go nosić na plecach to przeróbka karabinu i 10 lat???

2. Pod punkt drugi problem z iskrami można rozwiązać wystarczy metalowa rurka i wkoło niej owinę styropian piankę ipt. itd.
Widzisz wystarczy trochę pomyśleć ale dzięki za podpowiedź będę wiedział jakie zmiany wprowadzić w moim projekcie.

3.Pan Turczyn słusznie zauważył że w toku myślenia ustawy zabronione jest sprzedawanie nie posiadanie, bo każda broń z tłumikiem mogłaby być uznana ze niebezpieczną ale przecież masz cały czas tą samą broń więc skoro masz prawo ją posiadać to nagle nie mogą zmienić zdania bo coś na nią założyłeś.

Jak widzisz nie jestem trollem tylko umiem czytać ze zrozumieniem a nawet jak by mnie złapali na strzelnicy to się wytłumaczę ,że w ustawie nie jest zabronione i nic o tym nie wiem będą musieli to uzasadnić. Ciekawe jak to zrobią? A no i co za to grozi, bo Turczyn napisał ,że nie ma kary w kodeksie karnym za posiadanie tłumika LOL.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Rewolwer cp z tłumikiem huku

Post autor: RedGuy »

A widzisz, jak się ktoś przyczepi to napiszesz "... bo Turczyn tak napisał... ". Pamiętaj że tu jest Polska a prawo mamy mętne jak ścieki z kanału. Zanim wytłumaczysz się że jesteś w prawie śmignie ci paręnaście miesięcy za kratą. Ale zostawmy przepisy. Interesuje mnie ta metalowa rurka co to ją owiniesz styropianem. Gdzie będzie umocowana? W którym miejscu będzie się zaczynać? Czy będzie przy wylocie zmniejszony otwór czy to będzie zwykła rura owinięta materiałem izolacyjnym?
Awatar użytkownika
BEAR
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: pn 27.lut.2017 - 21:11
Moja broń:

Re: Rewolwer cp z tłumikiem huku

Post autor: BEAR »

Willie357 pisze: pt 28.maja.2021 - 23:28 А jа jutro skoczę do księgаrni,i wykupię wszystkie egzemplаrze Biblii.Potem sobię pojeżdzę po przydrożnych pаrkingасh i będę je rozdаwаł dziwkom.Mа to przynajmniej jаkiś sens.
Willy jak już tak będziesz jeździł wspomnij proszę odemnie że proceder jaki uprawiają jest ścigany przez prawo.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Rewolwer cp z tłumikiem huku

Post autor: Irek M »

I dureń Andy znowu zganił użytkownika, który wszystko mu wyjaśnił klarownie jak upośledzonemu. Ale ten wie lepiej, jak zwykle...
raguel
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: czw 09.lis.2017 - 02:17
Moja broń: Czołg w stodole

Re: Rewolwer cp z tłumikiem huku

Post autor: raguel »

Andy88 pisze: sob 29.maja.2021 - 01:20 To ja ci teraz odpowiem najlepiej jak potrafię.

1.Pod punkt pierwszy nie czytasz tego co sam piszesz a to już świadczy o tym że jesteś mało kompetentny.Napisałeś że zabronione są przeróbki!
Ale ja nie zamierzam zmieniać mojego rewolweru tylko zrobić do niego tłumik co oznacza ,że go nie przerabiam!
Bo przerabiać znaczy wprowadzać zmiany w broni a ja w broni nic nie zmienię tylko coś na niej zamontuje co będzie można w każdej chwili zdjąć.
W takim toku myślenia to jak założę pas na karabin by móc go nosić na plecach to przeróbka karabinu i 10 lat???
Wg. ciebie przeróbką jest ingerencja w strukturę obecnych części. Czy aby na pewno? Czy montaż automatu wyzwalającego spust, tak by broń stała się bronią samoczynną (automatyczną) też w takim razie przejdzie?
Pas nośny nie zmienia "rodzaju broni, kalibru ani przeznaczenia". Czytaj ze zrozumieniem. Moim zdaniem montaż tłumika MOŻE, niezależnie czy użyto gwintu, śliny, taśmy i czy proces może być odwrócony, być traktowany jako modyfikacja zmieniająca przeznaczenie broni.
Andy88 pisze: sob 29.maja.2021 - 01:20 2. Pod punkt drugi problem z iskrami można rozwiązać wystarczy metalowa rurka i wkoło niej owinę styropian piankę ipt. itd.
Widzisz wystarczy trochę pomyśleć ale dzięki za podpowiedź będę wiedział jakie zmiany wprowadzić w moim projekcie.
Wokół penisa owiń se kapusty, tak samo będzie skuteczne. Wiesz na jakiej zasadzie działają tłumiki huku geniuszu? W jaki sposób zamierzasz uszczelnić połączenie lufa - rurka, albo lufa - bęben? Taśmą klejącą?
A z resztą, rób jak chcesz, tylko nie sugeruj komuś ryzykownych, niesprawdzonych i szkodliwych rozwiązań.
Andy88 pisze: sob 29.maja.2021 - 01:20 Jak widzisz nie jestem trollem tylko umiem czytać ze zrozumieniem a nawet jak by mnie złapali na strzelnicy to się wytłumaczę ,że w ustawie nie jest zabronione i nic o tym nie wiem będą musieli to uzasadnić. Ciekawe jak to zrobią? A no i co za to grozi, bo Turczyn napisał ,że nie ma kary w kodeksie karnym za posiadanie tłumika LOL.
Wytłumaczysz się, że "Turczyn napisał", a cały dowcip polega na tym, że w takim przypadku nie wystarczyłoby byś ty umiał się wytłumaczyć, i to raczej nie Turczyn, a sąd musiałby ci przyznać rację. Jasno ci napisałem, że Turczyn może nie mieć racji - w ustawie nie ma też sankcji za montaż ww. automatu na spust, jest za to sankcja ze przeróbki w ogólności, przy czym przez przeróbki IMO należy rozmieć także zmiany, które można odwrócić.

Pal licho z dywagacjami na temat ustawy. Nikt cię nie podpierniczy, nie odwiniesz nic głupiego to cię nie złapią. Pytaniem zasadniczym, choć retorycznym, jest: po co ci to? I po co o tym pisać, pytać się skoro masz już swoje wyrobione zdanie i opinie innych masz gdzieś? Zakładam, że albo się nudzisz, albo chciałbyś strzelać po kryjomu w ogródku, wpadłeś więc na super pomysł i szukasz poklasku dla dowartościowania swojego ego.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Rewolwer cp z tłumikiem huku

Post autor: RedGuy »

Andy88 pisze: pt 28.maja.2021 - 21:55 Być może później wstawię zdjęcie z postępu prac.
Może testy z tym?
Obrazek

Czekam z niecierpliwością na zdjęcia a może i jakieś filmy z testów - będą jaja :-D
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Rewolwer cp z tłumikiem huku

Post autor: Irek M »

ReDGuy, tego, że będą jaja możesz być pewien. Ten użytkownik jeszcze nigdy nie pochwalił się czymś mądrym czy sensownym. Ale nie oczekuj postępu prac nad tłumikiem od kogoś kto nie potrafi włożyć do komory gilzy właściwego kalibru więc pyta czy może włożyć mniejsze. Za chwilę zapyta czy do pięknego i drogiego Saquaro 45 może włożyć gilzy 38 bo tamte mu nie pasują.
Kolejny raz powtarzam, że ten osobnik prędzej czy później zrobi sobie lub komuś krzywdę. Chciałoby się napisać , że najwyżej pistolecikami na wodę powinien bawić się ale i to nie. Przecież z nudów lub by pokazać swym dzieciom jakiego moją ojca kozaka nalałby do tego pistoleciku na wodę ...benzyny zmieszanej z olejem by zrobić miotacz ognia. W końcu kto mu zabroni.
P.S pewnie za chwilę znowu odezwie się mały Tadzio, że trolluję...
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Rewolwer cp z tłumikiem huku

Post autor: Marek »

. że najlepiej wytłumia zestaw:pianka od starego materaca piankowego ,która otacza folię bąbelkową
Chętnie przekaże stary materac z jachtu i folie na cele exxperymentu. ;(
Awatar użytkownika
Nduro
Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: śr 07.mar.2018 - 20:51
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Moja broń: .45.54.58

Re: Rewolwer cp z tłumikiem huku

Post autor: Nduro »

Irek M pisze: sob 29.maja.2021 - 16:38 Przecież z nudów lub by pokazać swym dzieciom jakiego moją ojca
A ja mam nadzieję że ON nie ma dzieci, przekazanie takich genów nie może się dobrze skończyć.
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: Rewolwer cp z tłumikiem huku

Post autor: jedna_brew »

kolego Andy, nie wnikając w aspekty prawne - rewolwerów się nie wytłumia, ponieważ jest to niemożliwe (z niewielkimi wyjątkami, np. Nagant). Po prostu część gazów prochowych ucieka przez szczelinę pomiędzy cylindrem a wlotem lufy powodując huk którego nie da się w żaden sposób wytłumić.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Rewolwer cp z tłumikiem huku

Post autor: Irek M »

Kolego jedna_brew - dla takiego kozaka, czytaj "miszcza" nie ma rzeczy niemożliwych. Jeszcze nie raz zaskoczy twórczym i myślami.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Rewolwer cp z tłumikiem huku

Post autor: RedGuy »

jedna_brew pisze: sob 29.maja.2021 - 20:48 kolego Andy, nie wnikając w aspekty prawne - rewolwerów się nie wytłumia, ponieważ jest to niemożliwe (z niewielkimi wyjątkami, np. Nagant). Po prostu część gazów prochowych ucieka przez szczelinę pomiędzy cylindrem a wlotem lufy powodując huk którego nie da się w żaden sposób wytłumić.
Może tłumikiem obudować lufę razem z bębnem. Taki motocyklowy czy samochodowy jest duży, wetnie się do środka i już. Tylko przyrządy celownicze musi przespawać na obudowę tłumika no i jakiś sznurek wypuścić do tyłu by nim kurek odciągać. Potem wszystko trytytką i już takiego guna za paskiem czy pod pachą może nosić - zwą go DBKILLER :lol:
ODPOWIEDZ