Ile zajmuje zasypanie bębna czarnym prochem?- Praca magisterska

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
Glana
Posty: 2
Rejestracja: śr 26.maja.2021 - 06:58
Moja broń: brak

Ile zajmuje zasypanie bębna czarnym prochem?- Praca magisterska

Post autor: Glana »

Witam Wszystkich,
Jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej na temat usprawnienia ładowania bębna rewolweru czarnoprochowego. Zaprojektowałem urządzenie przyspieszające proces zasypywania komór czarnym prochem, a teraz zbieram dane do porównania. Chciałbym się dowiedzieć, ile czasu zajmuje użytkownikom rewolwerów cp:
1) zasypanie wszystkich komór czarnym prochem,
2) zasypanie czarnym prochem urządzenia, które służy do zasypywania komór bębna (prochownica, fiolki...)

Z góry dziękuję za poświęcony czas :-)
Awatar użytkownika
Mark
Bywalec
Posty: 112
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 22:27
Lokalizacja: Beskid Mały - Zagórnik
Moja broń: brak

Re: Ile zajmuje zasypanie bębna czarnym prochem?- Praca magisterska

Post autor: Mark »

Ciekawe, na jakiej uczelni i na jakim kierunku studiów Kolega piszę tą pracę magisterską?
Ostatnio zmieniony śr 26.maja.2021 - 08:38 przez Mark, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BEAR
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: pn 27.lut.2017 - 21:11
Moja broń:

Re: Ile zajmuje zasypanie bębna czarnym prochem?- Praca magisterska

Post autor: BEAR »

Podróżniku w czasie :) witamy w XXI :)

Sądze że jak masz wszytko przygotowane na stole to 1 komora w Colt Navy - 7- 8 S wiec sadze że spokojnie do 50 s 1 bęben. Jak ładujesz bojowo dajmy na to z prochownicy bez przybitek itp to 4 s komora.
Dochodzi jeszcze założenie kapiszonów. po 1,5 s z kapiszonownika dajmy na to 9 s.

Ja mam za to pytanie do Ciebie ile ładują bębęn u Was ? np Ile czasu ładuje bęben Billy Kid ?
Glana
Posty: 2
Rejestracja: śr 26.maja.2021 - 06:58
Moja broń: brak

Re: Ile zajmuje zasypanie bębna czarnym prochem?- Praca magisterska

Post autor: Glana »

BEAR pisze: śr 26.maja.2021 - 08:38 Podróżniku w czasie :) witamy w XXI :)

Sądze że jak masz wszytko przygotowane na stole to 1 komora w Colt Navy - 7- 8 S wiec sadze że spokojnie do 50 s 1 bęben. Jak ładujesz bojowo dajmy na to z prochownicy bez przybitek itp to 4 s komora.
Dochodzi jeszcze założenie kapiszonów. po 1,5 s z kapiszonownika dajmy na to 9 s.

Ja mam za to pytanie do Ciebie ile ładują bębęn u Was ? np Ile czasu ładuje bęben Billy Kid ?
BEAR, dziękuję za zainteresowanie tematem i podesłane informacje :ok:
Moim celem było skrócenie czasu samego procesu zasypywania komór czarnym prochem. Czy czas, który podałeś (7-8 sekund na komore) to czas na zasypanie samego prochu czy również przybitka i kula ? Czy ten czas to zasypywanie komór za pomocą prochownicy ?

Potrzebuję informacji o zasypaniu czarnym prochem np.
-> Prochownica- 5s na każdą komorę + zasypanie prochownicy 15s.
-> Fiolki- 2s na każdą komorę + załadowanie fiolek 20s.
Awatar użytkownika
BEAR
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: pn 27.lut.2017 - 21:11
Moja broń:

Re: Ile zajmuje zasypanie bębna czarnym prochem?- Praca magisterska

Post autor: BEAR »

Czasy podałem z pobierznej analizy. Zrobie symulacje i podam Ci czasy. Czasy jakie podałem powyżej dotyczą sypania z prochownicy lub z fiolki.

Szybkoładowacze wg mnie to gażet nadają się do seryjnego ładowania minimalizując zmęczenie. Sądze że praktyczniejsze jest sypanie każdej komory osobno. W boju możesz doładować 1 lub 3 ile zdążysz i odożyć proces w czasie. Z szybkołądowacza nie załadujesz 3 komór i następnych 3 później.

Co do samego sypania zależy od techniki. Jak masz dozownik problemem nie jest sypanie tylko otwieranie pojemnika i zamknięcie.
Ostatnio zmieniony śr 26.maja.2021 - 11:32 przez BEAR, łącznie zmieniany 2 razy.
marekp
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: wt 27.lis.2007 - 20:52
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń: brak

Re: Ile zajmuje zasypanie bębna czarnym prochem?- Praca magisterska

Post autor: marekp »

Nie wiem czy to komentować. Zrodla historyczne podaja ze Samuel Colt ladowal wszystkie komory w 50 sekund. Moze sekundy byly dluzsze niz obecnie bo mnie sie to nie udało. Ale moze to byl Patterson i tam jest 5 Komor. Do tego byl dowcipny przyrzad do ladowania. 5 naraz i po odwrocenie 5 kul i tylko trzeba je bylo doscisnac.
Wyjasnie przy okazji. "Klamka" z tego rewolweru nie bedzie..........

MarekP
smith
Bywalec
Posty: 209
Rejestracja: ndz 02.gru.2018 - 13:22
Moja broń: brak

Re: Ile zajmuje zasypanie bębna czarnym prochem?- Praca magisterska

Post autor: smith »

2 minuty. Nabierakiem proch i kasza, smar ze strzykawki, kula pobojczykiem, kapiszony paluchami. Colt Navy.
Awatar użytkownika
BEAR
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: pn 27.lut.2017 - 21:11
Moja broń:

Re: Ile zajmuje zasypanie bębna czarnym prochem?- Praca magisterska

Post autor: BEAR »

2 minuty to robota aptekarska. Sądze że autor tematu musi sprecyzować warunki brzegowe bo tak nigdy nie uzyska odpowiedzi i szkoda będzie 5 lat nauki. Czas 50 - 65 s uważał bym za dobry. Skracanie go to pójście po bandzie w celu przetrwania.
Awatar użytkownika
Nduro
Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: śr 07.mar.2018 - 20:51
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Moja broń: .45.54.58

Re: Ile zajmuje zasypanie bębna czarnym prochem?- Praca magisterska

Post autor: Nduro »

Mało ambitna praca magisterska, można ją obszernie opisać na jednej stronie A4. Ja bym nie szedł na skróty tylko podjął rękawicę z czymś na poważnie. Np wpływ dymu uwalnianego w procesie spalania czarnego prochu, a choroby płuc pierwszych osadników Ameryki Północnej.
Bass 77
Posty: 33
Rejestracja: pn 15.paź.2007 - 10:17
Lokalizacja: Śląsk
Moja broń: brak

Re: Ile zajmuje zasypanie bębna czarnym prochem?- Praca magisterska

Post autor: Bass 77 »

marekp pisze: śr 26.maja.2021 - 10:34 Nie wiem czy to komentować. Zrodla historyczne podaja ze Samuel Colt ladowal wszystkie komory w 50 sekund. Moze sekundy byly dluzsze niz obecnie ..........

MarekP
Da się tak szybko załadować rewolwer. Patrony muszą być w historycznym kształcie - z stożkową gilzą mniejszej średnicy od pocisku, dobry niezacinający kapiszonownik, do tego jeszcze owalne okno do ładowania powinno być przeszlifowane na wzór oryginałów - w replikach jest przeważnie za małe.

Wracając do wątku tematu, to wszystko co się dało usprawnić w takiej broni, to przeważnie już wymyślono w 19 wieku. Te urządzenie do szybkiego zasypywania komór można znaleźć w oryginalnych kasetach z Coltami Paterson. Niech autor tematu sprawdzi czy przypadkiem nie jest podobne do tego co niby wymyślił.
Mariuszczs
Posty: 25
Rejestracja: śr 06.sty.2021 - 10:11
Moja broń: brak

Re: Ile zajmuje zasypanie bębna czarnym prochem?- Praca magisterska

Post autor: Mariuszczs »

smith
Bywalec
Posty: 209
Rejestracja: ndz 02.gru.2018 - 13:22
Moja broń: brak

Re: Ile zajmuje zasypanie bębna czarnym prochem?- Praca magisterska

Post autor: smith »

prasa 6krotna skróci czas ładowania o 10 sekund
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1144
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Ile zajmuje zasypanie bębna czarnym prochem?- Praca magisterska

Post autor: zbiho »

Trzeba zastoswać prasę progresywną pięciostanowiskową: Sypanie prochu, sypanie kaszy, wrzucenie kul, dociśnięcie kul, smarowanie komór. Oczywiście wszystkie komory jednocześnie.
Wtedy skróci się ładowanie o cirka fafnaście koma sex.
No i kapiszony też powinna założyć na koniec 8-)
Kozichwost
Posty: 24
Rejestracja: wt 19.sty.2021 - 11:06
Moja broń: brak

Re: Ile zajmuje zasypanie bębna czarnym prochem?- Praca magisterska

Post autor: Kozichwost »

A nie lepiej zmienić temat pracy póki jeszcze można? Bardziej rozwojowy byłby tuning optyczny lokomotywy parowej - jakieś spojlery, lotki i chromowany wydech
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1144
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Ile zajmuje zasypanie bębna czarnym prochem?- Praca magisterska

Post autor: zbiho »

I obowiązkowo dyfuzory.
ODPOWIEDZ