Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Zapraszamy do umieszczania zdjęć oraz filmów z bronią CP w roli głównej. Generalnie można się pochwalić kto co ma.
ODPOWIEDZ
Magua
Stary bywalec
Posty: 549
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Magua »

Pewnie żeby wilgoć nie właziła od strony kominka.
Bibułka zabezpiecza przed wilgocią? :oczy:
Się całe życie człowiek uczy.
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Trochę tak. Jako były palacz to ja znam różnice kiedy w deszczu lub wysokiej wilgoci masz szluga ze zwykłego papieru w porównaniu do OCB. Nie jest wodoszczelny ale trochę wstrzymuje. Dodatkowo można go impregnować olejem lnianym.
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Andy88 »

Dobry wieczór dawno mnie tutaj nie było dużo miałem do zrobienia.Ostatnio interesowałem się tym jak działają te matryce co kupiłem.
Prawie wszystko zrozumiałem po za jednym bo jest matryca formatująca łuskę potem ta druga kielichująca i trzecia osadzająca.
Jednak jak już osadzę to osadzającą to jak to zacisnąć? Czy ta matryca jest osadzająco-zaciskająca czy tylko zaciskająca?
Bo w jednym filmie pokazał gość ,że ona zaciska tą formatującą?
Nessel1
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: pn 03.maja.2021 - 12:08
Lokalizacja: Rzeszów
Moja broń: Saguaro Sharps 45-70 + 3 rewolwery

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Nessel1 »

Ja matrycę osadzająco -zaciskajacą używam tylko do osadzania pocisków . Do crimpowania wyposażyłem się w osobną tkzw. factory crimp die , od Lee . Kosztuje grosze a sprawdza się dobrze.
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Andy88 »

Nessel1 pisze: czw 26.maja.2022 - 21:48 Ja matrycę osadzająco -zaciskajacą używam tylko do osadzania pocisków . Do crimpowania wyposażyłem się w osobną tkzw. factory crimp die , od Lee . Kosztuje grosze a sprawdza się dobrze.
A daj mi linka do tego factory crimp ze strony Saguaro Arms bo ty pewnie wiesz gdzie na stronie Saguaro tego szukać żebym znów nie pomylił się i nie kupił takiej samej jak ta którą umieściłem w dziale sprzedaż.
Nessel1
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: pn 03.maja.2021 - 12:08
Lokalizacja: Rzeszów
Moja broń: Saguaro Sharps 45-70 + 3 rewolwery

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Nessel1 »

W Saguaro tego nie mają . Ja kupiłem w STROBL.CZ ,czeskim sklepie internetowym. Wejdz na stronę sklepu , wpisz "Lee factory crimp die 45-70 GOVT"
Jest za 17,66 Euro .Jest tam więcej przydatnych rzeczy , w Polsce trudno dostępnych.
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Andy88 »

Nessel1 pisze: czw 26.maja.2022 - 22:24 W Saguaro tego nie mają . Ja kupiłem w STROBL.CZ ,czeskim sklepie internetowym. Wejdz na stronę sklepu , wpisz "Lee factory crimp die 45-70 GOVT"
Jest za 17,66 Euro .Jest tam więcej przydatnych rzeczy , w Polsce trudno dostępnych.
Łe super znalazłem jak dostane wypłatę to kupię i jeszcze ta fajna poduszeczka strzelecka też chce bo statyw trochę za drogi, dzięki fajny sklep.
Zbyny66
Posty: 32
Rejestracja: pt 18.cze.2021 - 16:08
Moja broń: Sharps Saguaro ,Tryon Credmoor

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Zbyny66 »

Do "zlikwidowania" kielicha użyj formatującej
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Andy88 »

Nessel1 pisze: czw 26.maja.2022 - 22:24 W Saguaro tego nie mają . Ja kupiłem w STROBL.CZ ,czeskim sklepie internetowym. Wejdz na stronę sklepu , wpisz "Lee factory crimp die 45-70 GOVT"
Jest za 17,66 Euro .Jest tam więcej przydatnych rzeczy , w Polsce trudno dostępnych.
Hej bo zamówiłem i jest napisane zamówienie zostało wysłane co to oznacza? Wyślą mi? Czy będę musiał płacić w Euro bo nie mam.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: zbiho »

Myslalem ze za pobraniem nie wysylaja, ale jak wyslali to najwyzej w koronach czeskich bys placil, ale przelicza ci na zlotowki, nie boj nic.
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Andy88 »

zbiho pisze: czw 09.cze.2022 - 15:53 Myslalem ze za pobraniem nie wysylaja, ale jak wyslali to najwyzej w koronach czeskich bys placil, ale przelicza ci na zlotowki, nie boj nic.
Oni napisali do mnie maila po angielsku a ja jestem dobry w angielskim,że wyślą mi wkrótce szczegóły jaki przelew mam zrobić.
Ja im odpisałem z pytaniem czy mogę w złotówkach płacić bo nie mam konta wielowalutowego i czekam na odpowiedź.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Irek M »

Andy ogarnij się trochę. Jak chcesz płacić za granicą nie mając najmniejszego pojęcia jak to zrobić? Jak wyobrażasz sobie przelew w złotówkach?
To co wyślą do Ciebie to potwierdzenie zamówienia i nr konta. Wszystko co musisz zrobić to odhaczyć, że jest to przelew zagraniczny, bank sam przeliczy na euro, a nie na korony. Będzie jeszcze podany - nie wiem jak to nazwać - kod literowy czy coś takiego i trzeba wpisać go w odpowiednim miejscu.
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Andy88 »

Irek M pisze: czw 09.cze.2022 - 22:45
Wiem tak się mi spodobał ten sklep ,że nie zwróciłem na początku na to uwagi ale znalazłem w moim banku zakładkę przelew zagraniczny walutowy i po wpisaniu numeru Czeskiego konta reszta się sama uzupełniła a ze względu na kraj Unijny była opcja z niższą opłatą także się udało.
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Andy88 »

Witam ,wszystko się udało zakupić już nie długo przyjedzie.
A w międzyczasie przjechało do.mnie nowe opakowanie łusek 45-70 govt więc mam teraz 30 łusek jak dla mnie wystarczy a przy okazji dostałem smycz z napisem Saguaro Sharps w prezencie. :ok:

No ale pojawił się inny problem bo zauważyłem że te nowy łuski są ładne czyste w środku i dlatego wszystko ładnie widać(mosiężny blask) a te stare są brudne w środku i jest jakby czarno nic nie widać. Problem polega na tym,że nie umiem doczyścić tych łusek od środka myjka ultra dźwiękowa nie pomaga a ten smar polerujący może by pomógł ale nie mam czym dosięgnąć wnętrza łuski tak by móc trochę podczyścić ,macie jakieś pomysły?
maniekmaniek9
Bywalec
Posty: 106
Rejestracja: ndz 10.kwie.2022 - 07:09
Moja broń: Mam legendarną pałę

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: maniekmaniek9 »

Cześć, ja czyszczę przy pomocy sztoki okrągłej fi10mm, plastikowej na stalowym drucie. Wkręcam to w gniazdo wkrętarki, trochę pasty polerskiej i jest czysto. Ale robię to raczej raz na kilka strzelań, w środku nie widać :)
ODPOWIEDZ