Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Zapraszamy do umieszczania zdjęć oraz filmów z bronią CP w roli głównej. Generalnie można się pochwalić kto co ma.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: zbiho »

Nie działa matryca, uśmiałem się, może za tanią LEE kupiłeś, dobrze czasem coś z Andego przeczytać.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Irek M »

Andy88 pisze: wt 05.lip.2022 - 18:52 Dobra więc dzisiaj rozpocząłem robienie pocisków do Sharpsa i zdołałem zrobić 10 na 30
Jutro dokończę resztę,jednak co mnie zdziwiło to to że matryca crimp nie działa więc musiałem ją zastąpić tą formatującą bo do crimpa wchodzi i nic się nie dzieje luz taki a miało zaciskać ktoś wie dlaczego?
Spróbuj na kropelkę, będzie szybciej i prościej...
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Andy88 »

Irek M pisze: wt 05.lip.2022 - 19:46
Andy88 pisze: wt 05.lip.2022 - 18:52 Dobra więc dzisiaj rozpocząłem robienie pocisków do Sharpsa i zdołałem zrobić 10 na 30
Jutro dokończę resztę,jednak co mnie zdziwiło to to że matryca crimp nie działa więc musiałem ją zastąpić tą formatującą bo do crimpa wchodzi i nic się nie dzieje luz taki a miało zaciskać ktoś wie dlaczego?
Spróbuj na kropelkę, będzie szybciej i prościej...
To ja myślałem, że dostanę jakąś poradę gdzie popełniam błąd a wy tylko śmiechy sobie robicie.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: zbiho »

Wpisz sobie w googlach jak się ustawia matrycę crimpu, ktoś na pewno film nakręcił.
Jak wyjąłeś z pudełka i ma działać, to tak właśnie jest, że się z Ciebie śmieją, a i tak dużo już wiadomości dostałeś, coś za coś. Z kogoś się śmiać też trzeba. :lol:
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Andy88 »

zbiho pisze: wt 05.lip.2022 - 20:56 Wpisz sobie w googlach jak się ustawia matrycę crimpu, ktoś na pewno film nakręcił.
Jak wyjąłeś z pudełka i ma działać, to tak właśnie jest, że się z Ciebie śmieją, a i tak dużo już wiadomości dostałeś, coś za coś. Z kogoś się śmiać też trzeba. :lol:
To daj mi jakiś filmik bo nie mogę znaleźć no a normalnie robię wkręcam do praski nakładam łuskę na shellholder i wchodzi łuska do matrycy ale nic się nie dzieje nie ma żadnego oporu przy wchodzeniu do matrycy.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: zbiho »

To tak nie działa, TO MI DAJ.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Irek M »

Najprawdopodobniej wszystko wkładasz odwrotnie...
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Andy88 »

Irek M pisze: wt 05.lip.2022 - 23:04 Najprawdopodobniej wszystko wkładasz odwrotnie...
I teraz uwaga zaszokuję was udało mi się prawidłowo użyć matrycy crimpującej po obejrzeniu angielskiego filmiku bo na polskich nic nie mogłem znaleźć. Wszystkie łuski już gotowe i załadowane a do tych nowych crimpująca nie była potrzebna bo po osadzeniu dobrze się trzymały.
Teraz tylko poczekać na wypłatę i planować wyjście na strzelnicę.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: zbiho »

Andy88 pisze: czw 07.lip.2022 - 15:10
Irek M pisze: wt 05.lip.2022 - 23:04 Najprawdopodobniej wszystko wkładasz odwrotnie...
do tych nowych crimpująca nie była potrzebna bo po osadzeniu dobrze się trzymały.
Bardzo ładnie się spisałeś, tylko napisz jak osadzałeś pocisk, skoro nie używałeś matrycy crimpującej, ona przecież jednocześnie osadza pocisk?
:-? Palcem? :oczy:
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Irek M »

[Teraz tylko poczekać na wypłatę i planować wyjście na strzelnicę.
[/quote]

I kolejne miesiące oczekiwania... Ale wiesz jak prawidłowo zawiesić tarczę czy tylko aby była?
marekp
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: wt 27.lis.2007 - 20:52
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń: brak

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: marekp »

Matryca crimp jest zrobiona jak olowek automatyczny. Wiec zeby zacisnela trzeba przylozyc troche sily. W końcowej fazie. Oczywiscie potrzebna jest wlasciwa matryca. To znaczy właściwy kaliber i dlugosc. Ale w zasadzie nic zaskakujace ze Tobie nie dziala. Masz widac taki dar ze wszystko dziala inaczej i Ciebie niz u innych. Ale oczywiscie moze byc uszkodzona taka matryca. To jest szalenie proste urzadzenie i łatwo sprawdzić. Tak jak mowie. W końcowej fazie sciska tak jak lapki w ołówku.

MarekP
Nessel1
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: pn 03.maja.2021 - 12:08
Lokalizacja: Rzeszów
Moja broń: Saguaro Sharps 45-70 + 3 rewolwery

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Nessel1 »

Irek M pisze: czw 07.lip.2022 - 16:21 [Teraz tylko poczekać na wypłatę i planować wyjście na strzelnicę.
I kolejne miesiące oczekiwania... Ale wiesz jak prawidłowo zawiesić tarczę czy tylko aby była?
[/quote]
Po co czekać ? Można wziąć kredyt i zapieprzać na strzelnicę . :?:
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Irek M »

Nessel1, przestań wkręcać naszego miłego kolegę!!!Skoro ma problemy z "łuską" to wyobraź sobie jakie byłyby przy braniu kredytu!!! chyba nie chcesz czytać o tym na kolejnych stronach :-):-)
Nessel1
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: pn 03.maja.2021 - 12:08
Lokalizacja: Rzeszów
Moja broń: Saguaro Sharps 45-70 + 3 rewolwery

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Nessel1 »

Irek M pisze: śr 13.lip.2022 - 12:51 Nessel1, przestań wkręcać naszego miłego kolegę!!!Skoro ma problemy z "łuską" to wyobraź sobie jakie byłyby przy braniu kredytu!!! chyba nie chcesz czytać o tym na kolejnych stronach :-):-)
Chciałem tylko pomóc , mea culpa. :ops:
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Andy88 »

Dobra więc w końcu byłem na tej strzelnicy i przesyłam wam pierwszy filmik z youtube mam nadzieję ,że go nie ocenzurują nim zdążycie obejrzećXD
A jest tych filmików więcej ale jeszcze pozostałe będę musiał przygotować.https://youtu.be/YjsH1J_poro
ODPOWIEDZ