Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Zapraszamy do umieszczania zdjęć oraz filmów z bronią CP w roli głównej. Generalnie można się pochwalić kto co ma.
ODPOWIEDZ
Andy88
Bywalec
Posty: 297
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Andy88 »

Dzień dobry ,to znów ja tym razem z karabinem odtylcowym Sharps Berdan od Saguaro Arms.
Tak wiem mówiłem w temacie o broni długiej że nie chcę Sharpsów ale po telefonie do Saguaro Arms i rozmowie z nimi przekonali mnie do swoich wersji z łuskami cienko ściennymi i kaliber .45 o celniejsze,szczelniejsze, łatwiejsze w ładowaniu i nie trzeba robić papierowych patronów.
Tak więc się skusiłem i nie żałuję broń jest piękna ma ok 120 cm długości w porównaniu do wersji kawaleryjskiej wydaje się być lekka ale jeszcze go nie ważyłem.Dobra koniec gadania przesyłam zdjęcia.
Załączniki
SharpsSniper7.jpg
SharpsSniper6.jpg
SharpsSniper5.jpg
SharpsSniper4.jpg
SharpsSniper3.jpg
SharpsSniper2.jpg
SharpsSniper1.jpg
Andy88
Bywalec
Posty: 297
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Andy88 »

Patrzcie znalazłem tajną skrytkę w Kolbie ,można do niej kapiszony włożyć by nie musieć ciągle chodzić po nie do opakowania
Załączniki
SharpsSniperSkrytka.jpg
Nerwus2
Posty: 67
Rejestracja: czw 07.sty.2021 - 10:56
Lokalizacja: łódzkie
Moja broń: Jest moja.

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Nerwus2 »

Ty naprawdę masz 30 lat?
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Slonik »

Gratuluję nabytku i zazdroszczę :ok:
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: slaw29 »

slaw29 pisze: wt 30.mar.2021 - 18:00
Andy88 pisze: wt 30.mar.2021 - 17:20 Patrzcie znalazłem tajną skrytkę w Kolbie ,można do niej kapiszony włożyć by nie musieć ciągle chodzić po nie do opakowania
Ta tajna skrytka to nie na kapiszony tylko na kondony. No to teraz się zacznie pisanie jak zrobić " amunicje "
Daj zdjęcia pocisków jakie kupiłeś i ile masz gilz . Może ktoś kto ma 45 poradzi jak głęboko osadzić pocisk . Jaki masz proch do tego karabinu ?
Ty naprawdę masz 30 lat?
Ale konsekwentny jest :D i umie odkładać kasę. Może sobie i nikomu innemu krzywdy nie zrobi.
Ostatnio zmieniony wt 30.mar.2021 - 18:36 przez slaw29, łącznie zmieniany 2 razy.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: slaw29 »

Dubel
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1071
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Irek M »

Przyjrzyj się Sławek przed ostatniej fotce, tam widać dwa rodzaje pocisków. O ile długi może być OK to kto zgadnie po co ten króciutki? Piszę kto zgadnie bo z pewnością sam właściciel nie wie po co :-)r
marekp
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: wt 27.lis.2007 - 20:52
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń: brak

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: marekp »

Rodzaj conicala. Sam takich sprobowalem ale d.... znaczy glowy nie urwało. To do rewolweru. Tyle ze mało prochu.

MarekP

Dodam ze kiedys probowalem tez kuli. I tez taki sobie rezultat.
Ostatnio zmieniony wt 30.mar.2021 - 19:44 przez marekp, łącznie zmieniany 1 raz.
Andy88
Bywalec
Posty: 297
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Andy88 »

Więc tak panowie tym co mi pogratulowali to dziękuję ,tym co twierdzą ,że będę pytał jak robić amunicję rozczaruję ponieważ w raz z karabinem dostałem kilkunastu-stronicową instrukcję obsługi gdzie jest napisane dosłownie wszystko jak ładować jak elaborować jak czyścić itp. itd.
Niestety nie wszystko doszło do mnie w zestawie ze względu na braki w magazynie później brakujące rzeczy wyślą(za miesiąc) a poza tym jest
lock-down więc na strzelnicę i tak nie pójdę.

Ps. Na temat małych pocisków na stronie Saguaro jest napisane ,że na krótkie dystanse 50-100 metrów.
marekp
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: wt 27.lis.2007 - 20:52
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń: brak

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: marekp »

Mialem taki karabin w kalbrze .54. Fajny ale bardzo sie lufa grzeje. Proponuje po strzale chwile odczekac nim sie następny raz strzeli. Zacznij od normalnych pociskow. Takich ok. 500 gr. Nie będziesz rozczarowany. Ja mialem bez przyspiesznika czyli infanty. Ten to Berdan.

MarekP
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1071
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Irek M »

Andy88 pisze: wt 30.mar.2021 - 19:43 Ps. Na temat małych pocisków na stronie Saguaro jest napisane ,że na krótkie dystanse 50-100 metrów.
I znowu próbujesz się wymądrzać. Do szybkiego gwintu tylko długi pocisk. Ja też wziąłem te pociski - te krótkie - gdy kupowałem swego Saquaro. do szybkiego gwintu zupełnie nie to do wolniejszego trochę lepiej ale jak napisał Marek d... nie urywa. Kup 459-500-3R będziesz mega zadowolony.
Tylko trzeba strzelać, a nie szukać wymówek. Wszystkie strzelnice w moim zasięgu - słownie trzy - są otwarte.
Problemem dla ciebie będzie szybko znikający proch. Ale wziąłeś to pod uwagę kupując taką zabawkę.
Marek, miałeś na myśli, że kaliber 54 szybko się grzeje znaczy np. carbine Sharps czy tylko te długie Sharpsy. Nie grzał mi się ani długi Zouave .58 ani Kammerlader też 58. ciepłe były ale niby by się oparzyć.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: slaw29 »

marekp pisze: wt 30.mar.2021 - 19:51 Mialem taki karabin w kalbrze .54. Fajny ale bardzo sie lufa grzeje. Proponuje po strzale chwile odczekac nim sie następny raz strzeli. Zacznij od normalnych pociskow. Takich ok. 500 gr. Nie będziesz rozczarowany. Ja mialem bez przyspiesznika czyli infanty. Ten to Berdan.

MarekP
Marku możesz opisać jaki wpływ na celność ma grzanie lufy ? Generalnie człowiek nie zwraca na to uwagi. Wiem ze Twoje koncepcje czasami są niesamowicie intrygujące .
Andy88
Bywalec
Posty: 297
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Andy88 »

Irek M pisze: wt 30.mar.2021 - 20:12 Kup 459-500-3R będziesz mega zadowolony.
Tylko trzeba strzelać, a nie szukać wymówek. Wszystkie strzelnice w moim zasięgu - słownie trzy - są otwarte.
Problemem dla ciebie będzie szybko znikający proch. Ale wziąłeś to pod uwagę kupując taką zabawkę.
Na zdjęciu jest taki drugi pocisk bo ja dwa rodzaje zamówiłem ten drugi to jest ten o którym mówisz? Bo też ma 500 grs.

Jak chodzi o strzelnicę to masz szczęście bo ja mam niewiele strzelnic obok siebie i wszystkie są daleko ale już jedną mam na celowniku tylko kasę muszę mieć bo ten Sharps razem z resztą sprzętu był tak drogi,że nic mi kasy nie zostało. Czekam na wypłatę do 10-tego.A i w zestawie wyciora nie dostałem bo nie było i doślą później więc nie miał bym nawet czym wyczyścić po strzelaniu.Mam tylko smar, łuski(tylko 10 bo na więcej kasy nie starczyło),dwa rodzaje pocisków (długie i którkie) i kapiszony 4 skrzydełkowe. Mam nadzieję ,że proch złoty stok ffg jest odpowiedni, przy okazji jest ktoś na forum kto sprzedaje szwajcara bez ekb? Bo jak bym miał kasę to bym później kupił.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: slaw29 »

Nikt Ci na forum prochu nie sprzeda. Wystarczy Ci na początek Czeski proch w ilości 60 grein do pocisku 500 greinowego .
Łusek to tak fajnie by choć mieć 30 na początek . 50 to już jest full wypas .
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1071
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Irek M »

Ja mam 4 rodzaje kokil do do tego karabinu. Najbardziej byłem zadowolony z tych wymienionych wcześniej 459-500-3R. To są ostrołukowe pociski.
Ale dobremu strzelcowi i te co masz nie będą wychodził z czarnego. Tylko, że z takiego karabinu nie chciałby się wychodzić z 10 co najmniej. Z 10 gilzami nie ma co wychodzić z domu.
nie chcę ci bez przerwy dowalać ale ty sam prowokujesz takie wpisy. Kupujesz bardzo drogi sprzęt ale nie stać ciebie na podstawowe/niezbędne wyposażenie bo gilzy do takich należą. Jeśli kupisz w jakiś sposób tego Szwajcara - wiesz, że 1kg to w tej chwili ponad 400zł/kg to będziesz odmierzał po aptekarsku. Czyli może wszystko w okolicy czarnego. Tu jest moje ostatnie strzelanie po zmianie dioptera - przewiń na sam koniec. Pociski 459-500-3R
ODPOWIEDZ