Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Zapraszamy do umieszczania zdjęć oraz filmów z bronią CP w roli głównej. Generalnie można się pochwalić kto co ma.
ODPOWIEDZ
Nessel1
Bywalec
Posty: 103
Rejestracja: pn 03.maja.2021 - 12:08
Lokalizacja: Rzeszów
Moja broń: Saguaro Sharps 45-70 + 3 rewolwery

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Nessel1 »

Pewna grupa ludzi nie chodzi na strzelnicę tylko trzyma broń pod poduchą na wszelki wypadek , są też kłusownicy czarnoprochowi i mieszkańcy wsi , którzy potrzebują coś na wkur...ce dziki ect.ect. tak że tego. 😁
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1075
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Irek M »

Udawajmy, że tego nie słyszeliśmy i nie widzieliśmy :-)
Andy88
Bywalec
Posty: 303
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Andy88 »

Irek M pisze: pt 01.kwie.2022 - 14:26 Udawajmy, że tego nie słyszeliśmy i nie widzieliśmy :-)
Zastanów się czy na strzelnicy wpisujesz jaką broń masz że sobą? Nie. Ty tylko wpisujesz imię ,nazwisko i numer dokumentu ewentualnie pozwolenia jak posiadasz. Dlatego mogę zawsze powiedzieć, że strzelam tylko z rewolweru i o karabinie się nie dowiedzą a sklep z kolei musi przestrzegać europejskiej rodo i nie może ujawniać nikomu moich danych bez mojej zgody.

Oczywiście jak jakimś sposobem dojdą do tego albo będą zwracać kasę to trudno oddam ale lepiej na wszelki wypadek zachować ostrożność.
Nessel1
Bywalec
Posty: 103
Rejestracja: pn 03.maja.2021 - 12:08
Lokalizacja: Rzeszów
Moja broń: Saguaro Sharps 45-70 + 3 rewolwery

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Nessel1 »

Mogę się mylić ale powoli do rządzących zdaje się docierać refleksja ,że mając w pobliżu tak agresywne i nieprzewidywalne państwo jak Rosja konieczna jest rewizja zachowawczych i w swej filozofii postkomunistycznych regulacji prawnych dotyczących dostępu do broni . Potencjalny agresor musi skalkulować ryzyko jako podwyższone , wiedząc ,że czekać go może potyczka z wielomilionową armią partyzancką. i to w kraju , który miał kiedyś najsilniejszą armię podziemną na świecie. Także nie martwił bym się na zapas.
Wycior
VIP
Posty: 2104
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Wycior »

Tak, możesz. W szczególności możesz nie znać priorytetów. Zdrowy rozsądek niekoniecznie będzie tu dobrym doradcą.
Nessel1
Bywalec
Posty: 103
Rejestracja: pn 03.maja.2021 - 12:08
Lokalizacja: Rzeszów
Moja broń: Saguaro Sharps 45-70 + 3 rewolwery

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Nessel1 »

To prawda , czas pokaże czy wygra rozsądek czy będzie jak zawsze.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1061
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: mar_kow »

Andy88 pisze: pt 01.kwie.2022 - 14:57 [...] Dlatego mogę zawsze powiedzieć, że strzelam tylko z rewolweru i o karabinie się nie dowiedzą a sklep z kolei musi przestrzegać europejskiej rodo i nie może ujawniać nikomu moich danych bez mojej zgody.

Oczywiście jak jakimś sposobem dojdą do tego albo będą zwracać kasę to trudno oddam ale lepiej na wszelki wypadek zachować ostrożność.
Jak to wszyscy się łudzą że są anonimowi... Sklep ma obowiązek przechowywania danych osobowych kupującego broń oraz udostępnienia na wniosek prokuratury czy Policji. W momencie obowiązku rejestracji czy obowiązku posiadania pozwolenia wszystkie dane otrzyma WPA danego regionu podobnie jak w przypadku broni pozwoleniowej.
Ogłoszą terminową abolicję na dobrowolne oddanie broni lub rejestrację egzemplarzy nie ujętych w rejestrach.

Za zajętą broń też nikt pieniędzy nie zwraca, jeżeli ktoś jej oficjalnie nie odda pozbywając się praw jako właściciela broń trafia do depozytu. Właściciel może ją wystawić na sprzedaż uprawnionemu kupującemu który odbiera ją z Policji z depozytu płacąc sprzedającemu. Za czas przechowywania broni w depozycie właściciel ponosi koszty jej przechowywania.
Larkana
Bywalec
Posty: 175
Rejestracja: czw 10.lut.2022 - 11:56
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moja broń: .44, 9x19

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Larkana »

mar_kow pisze: sob 02.kwie.2022 - 07:05 Właściciel może ją wystawić na sprzedaż uprawnionemu kupującemu który odbiera ją z Policji z depozytu płacąc sprzedającemu. Za czas przechowywania broni w depozycie właściciel ponosi koszty jej przechowywania.
W przypadku broni współczesnej, gdy mój dziadek zrzekał się się uprawnień do niej, na policji mówili, że przechowywanie do roku jest darmowe, później się płaci.
Nie mniej w sytuacji "delegalizacji broni czarnoprochowej bez pozwolenia/rejestracji" myślę, że jej cena na rynku mocno by spadła.
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Jaroslaw78 »

Tu kolega @mar_kow ma rację. Sklep udostępni dane kupującego. Ale co z tego? Kupiłem np rewolwer w 2017 roku. Równie dobrze mogę powiedzieć "panie ,ja go sprzedałem w 2020 ,bo mi się znudził". Nie musiałem tego robić na umowę kupna sprzedaży.
Jak ktoś zakupił używaną,z rynku wtórnego,bez faktury, od prywatnego sprzedawcy/znajomego? Może to być broń rejestrowana kiedyś w sklepie,bo pierwszy właściciel tej broni musiał ją gdzieś kupić,czy za granicą, czy też w kraju. Gdy nawet jakoś dotrą do niego,to może również powiedzieć "panie ja 15 lat temu sprzedałem komuś na targowisku"...
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1075
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Irek M »

Mar_kow ładnie was podsumował ale niektórzy dalej brną. Myślę, że nie ma co w tym temacie - anonimowy czy nie - bić piany. Skupmy się na przemyśleniach i reakcji na rady autora tematu. :-)
Andy88
Bywalec
Posty: 303
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Andy88 »

Tak sobie obejrzałem ten film https://m.youtube.com/watch?v=H0S9Po047oU
I mi się spodobało, tylko nie stać mnie na prasę. Czy da się używać tych matryc bez prasy?
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1075
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Irek M »

Chcesz kupić szwajcara 0,5kg na podsypki, które są zbędne całkowicie - za 200zł z hakiem, a nie stać Ciebie na prasę za 300 z hakiem...
Da się używać bez prasy ale będzie upierdliwe i sam uznasz, że jednak prasa potrzebna jest. Początkowo używałem wiertarki pionowej jako prasy ale dużo precyzyjniej jest używając prasy.
Andy88
Bywalec
Posty: 303
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Andy88 »

Irek M pisze: sob 02.kwie.2022 - 20:12 Chcesz kupić szwajcara 0,5kg na podsypki, które są zbędne całkowicie - za 200zł z hakiem, a nie stać Ciebie na prasę za 300 z hakiem...
Da się używać bez prasy ale będzie upierdliwe i sam uznasz, że jednak prasa potrzebna jest. Początkowo używałem wiertarki pionowej jako prasy ale dużo precyzyjniej jest używając prasy.
Gdzie ty prasę za 300 znalazłeś, na saguaro arms wszystkie wykupione po za tą za 1100 zł?
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1075
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: Irek M »

Trzeba było o tym wcześniej pomyśleć, były dokładnie z 260zł.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1061
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Saguaro Sharps Sniper .45 Berdan

Post autor: mar_kow »

ODPOWIEDZ