KITy z USA

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
Ciutek
Posty: 54
Rejestracja: sob 11.lis.2017 - 01:18
Moja broń:

KITy z USA

Post autor: Ciutek »

Cześć, jak prawnie wygląda ściąganie KITów karabinów skałkowych z USA? Ostatnio zastanawiam się nad zakupem kitu produkcji Kiblers Long Rifles lub Kina Chambersa i pytanie czy do ściągnięcia czegoś takiego z USA potrzebuje uprzedniej zgody przewozowej lub innego papieru?
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: KITy z USA

Post autor: zbiho »

Pierwsze to czy oni będą chcieli wysłać się dowiedz, a potem dopiero pytaj, czy mogą.
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: KITy z USA

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Właśnie. Ja od miesięcy próbuje dostać kominki ´Slix-Shot´ bez skutku. Jeden Amerykanin (ale nie handlarz) na Youtube mi mówił że to jest powiązane z pozwoleniami i innymi papierami, przez co im się nie opłaca wysyłać do Europy. Albo ceny były by takie wysokie ze nikt by nie chciał kupić. Juź nie mówiąc o robocie dla sprzedawcy się tym wszystkim pierw zająć. Wiec, technicznie było by możliwe, tylko nikt nie ma ochoty.
Ciutek
Posty: 54
Rejestracja: sob 11.lis.2017 - 01:18
Moja broń:

Re: KITy z USA

Post autor: Ciutek »

zbiho pisze: czw 25.mar.2021 - 16:01 Pierwsze to czy oni będą chcieli wysłać się dowiedz, a potem dopiero pytaj, czy mogą.
Kibler do Europy wysyła na pewno, pytałem.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: KITy z USA

Post autor: zbiho »

W stanach uważają że Europa to taki kraj obok Niemiec. Czy pytałeś konkretnie o Polskę?
Ciutek
Posty: 54
Rejestracja: sob 11.lis.2017 - 01:18
Moja broń:

Re: KITy z USA

Post autor: Ciutek »

zbiho pisze: czw 25.mar.2021 - 17:43 W stanach uważają że Europa to taki kraj obok Niemiec. Czy pytałeś konkretnie o Polskę?
Tak, odpisał, że do Francji i Niemiec już wysyłali.
Ciutek
Posty: 54
Rejestracja: sob 11.lis.2017 - 01:18
Moja broń:

Re: KITy z USA

Post autor: Ciutek »

Chłopiec z Chyloni pisze: czw 25.mar.2021 - 16:29 Właśnie. Ja od miesięcy próbuje dostać kominki ´Slix-Shot´ bez skutku. Jeden Amerykanin (ale nie handlarz) na Youtube mi mówił że to jest powiązane z pozwoleniami i innymi papierami, przez co im się nie opłaca wysyłać do Europy. Albo ceny były by takie wysokie ze nikt by nie chciał kupić. Juź nie mówiąc o robocie dla sprzedawcy się tym wszystkim pierw zająć. Wiec, technicznie było by możliwe, tylko nikt nie ma ochoty.
Z tego co wyczytałem na przewodniku po ATF broń rozdzielnego ładowania jest u nich zwolniona z tego typu formalności, ale ja się nie znam.
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: KITy z USA

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Też nie jestem sto procent pewny. Zwłaszcza że to są tylko części broni na które nawet w Niemczech nie potrzeba pozwolenia. Ja po prostu nie znalazłem sklepu który te kominki sprzedaje i wysyła do Europy. Się na Youtube zapytałem pod jakimś filmiku(zapomniałem który) dlaczego nikt nie wysyła i jeden człowiek, chyba tylko zwykły strzelec, mi powiedział co przypuszcza.
Dwa zestawy po 6 sztuk dostałem na Egun.de, ale chciałem je jako standardowe kominki do całego mojego sprzętu.
Ale nie ma jak. I jak pisałem do paru sklepów e-maile, to nawet nie dostałem odpowiedzi. Ani jednej.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: KITy z USA

Post autor: zbiho »

Ciutek pisze: czw 25.mar.2021 - 17:51
zbiho pisze: czw 25.mar.2021 - 17:43 W stanach uważają że Europa to taki kraj obok Niemiec. Czy pytałeś konkretnie o Polskę?
Tak, odpisał, że do Francji i Niemiec już wysyłali.
To rzeczowo mi odpisałeś, Francja i Niemcy to już nie Polska, albo przynajmniej jeszcze nie.
Ciutek
Posty: 54
Rejestracja: sob 11.lis.2017 - 01:18
Moja broń:

Re: KITy z USA

Post autor: Ciutek »

zbiho pisze: czw 25.mar.2021 - 19:31
Ciutek pisze: czw 25.mar.2021 - 17:51
zbiho pisze: czw 25.mar.2021 - 17:43 W stanach uważają że Europa to taki kraj obok Niemiec. Czy pytałeś konkretnie o Polskę?
Tak, odpisał, że do Francji i Niemiec już wysyłali.
To rzeczowo mi odpisałeś, Francja i Niemcy to już nie Polska, albo przynajmniej jeszcze nie.
To czy wysyłają to najmniejszy problem. Pytanie jest co zrobić żeby dostać to zgodnie z Polskim prawem.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: KITy z USA

Post autor: zbiho »

Zgodnie z naszym prawem możesz to dostać w paczce, tak jest przy przesyłce z Niemiec, Francji, Austrii czy Holandii( wiem, bo tam kupowałem) a z hameryki to jeszcze cło trzeba opłacić. Jeżeli w ogóle wyślą.
marekp
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: wt 27.lis.2007 - 20:52
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń: brak

Re: KITy z USA

Post autor: marekp »

Sklepy z bronia w USA maja koncesje. Jesli nie maja pozwolenia na export to nie wysla nawet śrubki. Po prostu wszystko co maja w sklepie traktują jak koncesjonowany towar.

Sklep taki jak Dixie czy Track wysle do Polski. Zaplacisz tutaj cło VAT i pewnie jakas akcyze. Bedzie 50% do ceny ktora dales w USA. VAT i cło licza od całości oplata. Wiec i kosztow przesyłki.

MarekP
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: KITy z USA

Post autor: Irek M »

Z ebay'a nawet zwykłej duperelki cp nie chcą wysyłać do Polski.
marekp
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: wt 27.lis.2007 - 20:52
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń: brak

Re: KITy z USA

Post autor: marekp »

Chyba warto odroznic dwa problemy. Jeden czy dany sklep wysle do Polski. I drugi co bedzie z przesylka, ktora dotrze do Polski. Czesto sklepy pisza wyraznie ze nie wysla do Kanady czy New Jersey. Mowie o broni. Kupowalem rożne rzeczy i z doswiadczenia. Nie wysla jeśli nie maja licencji eksportowej. Wtedy niczego nie wysla. Ale sa sklepy ze nie ma problemu. Problem (niewielki zreszta) pojawi sie w Urzedzie Celnym. Ale to bedzie +50% tego co sie zaplacilo.

MarekP
Kozichwost
Posty: 24
Rejestracja: wt 19.sty.2021 - 11:06
Moja broń: brak

Re: KITy z USA

Post autor: Kozichwost »

Chłopiec z Chyloni pisze: czw 25.mar.2021 - 18:41 I jak pisałem do paru sklepów e-maile, to nawet nie dostałem odpowiedzi. Ani jednej.
Znajdź starego kumpla w USA. Poproś niech ci kupi i listem przyśle
ODPOWIEDZ