KITy z USA

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
jeszua
Posty: 12
Rejestracja: sob 02.sty.2021 - 21:53
Moja broń: brak

Re: KITy z USA

Post autor: jeszua »

Kozichwost pisze: czw 25.mar.2021 - 22:16 Znajdź starego kumpla w USA. Poproś niech ci kupi i listem przyśle
...i pójdzie siedzieć. przesyłki przez osoby prywatne czegokolwiek związanego z bronią są stricte zabronione przez prawo federalne, sprawdzałem będąc na miejscu, właśnie na prośbę znajomego (a szukał chyba tylko prasy, nie broni ani jej elementów)
jsz
alterjorge

Re: KITy z USA

Post autor: alterjorge »

Dokładnie tak jest i nie warto kombinować. Absolutnie nie warto. Kol. Kozichwost z takimi radami to może naprawdę komuś narobić kłopotu.
Ciutek
Posty: 54
Rejestracja: sob 11.lis.2017 - 01:18
Moja broń:

Re: KITy z USA

Post autor: Ciutek »

marekp pisze: czw 25.mar.2021 - 21:51 Chyba warto odroznic dwa problemy. Jeden czy dany sklep wysle do Polski. I drugi co bedzie z przesylka, ktora dotrze do Polski. Czesto sklepy pisza wyraznie ze nie wysla do Kanady czy New Jersey. Mowie o broni. Kupowalem rożne rzeczy i z doswiadczenia. Nie wysla jeśli nie maja licencji eksportowej. Wtedy niczego nie wysla. Ale sa sklepy ze nie ma problemu. Problem (niewielki zreszta) pojawi sie w Urzedzie Celnym. Ale to bedzie +50% tego co sie zaplacilo.

MarekP
Bardziej spodziewałem się +/- 25% ale aż 50?
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: KITy z USA

Post autor: zbiho »

[/quote]

Bardziej spodziewałem się +/- 25% ale aż 50?
[/quote]

Najbardziej by pasowało pewnie -25% :D :-?
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: KITy z USA

Post autor: Irek M »

Mnie bardzo zdziwiło będąc zupełnie oderwany od rzeczywistości USA gdy kolega oświadczył by nie prosić go już o takie przysługi. A przywiózł tylko ...kurek. Podobno tłumaczył, że to element ozdobny mebla...
marekp
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: wt 27.lis.2007 - 20:52
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń: brak

Re: KITy z USA

Post autor: marekp »

Policz sobie. Na początek VAT. 23%. Potem bedzie cło od całości. Ponieważ to jest wszytko liczone od cena artykulu plus cena przesylki (!) to latwo osiagnac 50%. Zreszta to zostało sprawdzone. Wiec mozna sie zastanawiac czy to jest sensowne.

MarekP

Z tym moze tak byc. Ja potrzebowalem taka rurke do Malcolma. Przedluzke. To jest rurka mosiezna poczerniona z dwoma gwintami na dwoch konicach. Nie chcieli wyslac do Polski. Kolega kupil. Przyleciał do Polski to sporo go pytali co to za rurka i po co ona. Czasem szkoda "nerw" przy takim imporcie.
Kozichwost
Posty: 24
Rejestracja: wt 19.sty.2021 - 11:06
Moja broń: brak

Re: KITy z USA

Post autor: Kozichwost »

Nie miałem pojęcia, że mają takie prawo. Kolega przysłał mi pocztą szczerbinkę. Udało się.
ODPOWIEDZ