Czy zrobienie repliki samemu

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
PanTadeusz1
Posty: 34
Rejestracja: wt 16.mar.2021 - 13:28
Lokalizacja: Włocławek
Moja broń: Replika wariancją le page

Czy zrobienie repliki samemu

Post autor: PanTadeusz1 »

CZEŚĆ,
Czy wykonanie repliki we własnym warsztacie nie narusza majestatu prawa -to po ludzku Czy mogę stobic to sam?????
alterjorge

Re: Czy zrobienie repliki samemu

Post autor: alterjorge »

Możesz sobie wystrugać co chcesz. Nawet czołg. Warunek- replika nie może być funkcjonalna, w skrócie tzn. nie być zdolna do miotania i jako taka nie może miotać czegokolwiek.
P.S. Jak to jest prowokacja to słaba.
PanTadeusz1
Posty: 34
Rejestracja: wt 16.mar.2021 - 13:28
Lokalizacja: Włocławek
Moja broń: Replika wariancją le page

Re: Czy zrobienie repliki samemu

Post autor: PanTadeusz1 »

A z kupnych zestawów do składanie tzw Kit??
Awatar użytkownika
BEAR
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: pn 27.lut.2017 - 21:11
Moja broń:

Re: Czy zrobienie repliki samemu

Post autor: BEAR »

Kit to zestaw wydany przez producenta posiadającego stosowne uprawnienia. Same istotne cześci broni posiadają ostrzał wiec są bezpieczne. Praca nad kitem to szlifowanie drewana , ozdób z brązu czy mosiądzu i oksyda.
Fabrycznego "Hawkena" też możesz potraktować pilnikiem do drewana jak masz na to ochotę i to jest zgodne z prawem.
PanTadeusz1
Posty: 34
Rejestracja: wt 16.mar.2021 - 13:28
Lokalizacja: Włocławek
Moja broń: Replika wariancją le page

Re: Czy zrobienie repliki samemu

Post autor: PanTadeusz1 »

Czy jeśli uzyskam potwierdzenie od rusznikarza odnośnie specyfikacji lufy to będę mógł ją zamontować w osadzie wymyślonej i wykonanej przezemnie??
Awatar użytkownika
BEAR
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: pn 27.lut.2017 - 21:11
Moja broń:

Re: Czy zrobienie repliki samemu

Post autor: BEAR »

Sądzę że uzyskanie stosownych ostrzałów może nie być takie proste.
alterjorge

Re: Czy zrobienie repliki samemu

Post autor: alterjorge »

Rusznikarz jak zobaczy współcześnie wykonaną lufę, to zada jedno pytanie : " Kto to zrobił ? ". I w zasadzie zakończy rozmowę, bo nie wierzę, żeby chciał legalizować taki wyrób.
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: Czy zrobienie repliki samemu

Post autor: jedna_brew »

PanTadeusz1 pisze: pn 22.mar.2021 - 18:15 CZEŚĆ,
Czy wykonanie repliki we własnym warsztacie nie narusza majestatu prawa -to po ludzku Czy mogę stobic to sam?????
hej,

moim zdaniem to wyrób broni, czyli jak się zwiedzą to można spędzić w pace od roku do 10 lat.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1073
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Czy zrobienie repliki samemu

Post autor: Irek M »

Chyba, że ma licencję, której nie ma i mieć nie będzie.
PanTadeusz1
Posty: 34
Rejestracja: wt 16.mar.2021 - 13:28
Lokalizacja: Włocławek
Moja broń: Replika wariancją le page

Re: Czy zrobienie repliki samemu

Post autor: PanTadeusz1 »

Ok. Znaczy nie robić nic samemu. Sprawa jasna.dziekuje za odpowiedzi.. jeszcze mnie nurtuje pytanie co z lufami które można kupić gotowe jako tzw lufy surowe.czy z nimi też rusznikarze nie będą "gadac" a może je uznają za sprawne do strzału.? Czy może macie namiary na rusznikarzy od broni czarnoprochowej ??
Pozdrawiam.
Szescionogi
Posty: 12
Rejestracja: wt 04.lut.2014 - 10:48
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Moja broń:

Re: Czy zrobienie repliki samemu

Post autor: Szescionogi »

To jest rzeczywiście zabawny problem. :P
W takim np. Hawkenie chyba żadna z jego części składowych nie jest "istotną częścią broni". Możesz zatem każdą z nich wykonać samodzielnie, ale poskładać ich do kupy już nie możesz, bo wtedy otrzymasz urządzenie które "miota, jest przeznaczone do miotania, ... itd" - czyli broń. A za produkcję broni jest obligatoryjna odsiadka.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1073
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Czy zrobienie repliki samemu

Post autor: Irek M »

A taki przykład teoretyczny, czy wolno mi wykonać gilzę - nie łuskę tylko gilzę - do łamanej dubeltówki - dla kogoś kto posiada taką. Nie wiem czy posiada legalnie czy nie i nie interesuje mnie to.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Czy zrobienie repliki samemu

Post autor: mar_kow »

Szescionogi pisze: wt 20.kwie.2021 - 16:09 To jest rzeczywiście zabawny problem. :P
[...]
Komuś komu prokurator proponuje odsiadkę za produkcję samopału wcale nie jest do śmiechu...
raguel
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: czw 09.lis.2017 - 02:17
Moja broń: Czołg w stodole

Re: Czy zrobienie repliki samemu

Post autor: raguel »

Szescionogi pisze: wt 20.kwie.2021 - 16:09 To jest rzeczywiście zabawny problem. :P
W takim np. Hawkenie chyba żadna z jego części składowych nie jest "istotną częścią broni".
Jeden rabin powie, że zaślepiona rura z kanałem zapałowym jest lufą z komorą nabojową broni odprzodowej, drugi powie że nie. Zależy na którego trafi w sądzie. Niemniej UoBiA do istotnych części broni zalicza zamek, a takowy w hawkenie występuje.

Odpowiadając na pytanie PanTadeusz1, lufa surowa nie posiada komory nabojowej (powiększonej średnicy otworu, na pewnej długości gdzie wprowadzana jest łuska naboju wraz z pociskiem), i nie jest też zaślepiona. Więc o ile taką lufę możesz zakupić jak bułeczki w sklepie to już powiększenie jej średnicy na długościu 2cm zwykłą wiertarką wymagało będzie patentu rusznikarza, w innym wypadku można liczyć na wakacje na koszt skarbu państwa od 6 msc do 8 lat ;)

Zasadniczo zaspawanie rury od gazu może być traktowane jak produkcja broni ale oczywiście wszystko zgodnie z rozsądkiem, żaden sąd nie skaże nikogo tylko dlatego że zatkał rurę wydechową ziemniakiem.
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Czy zrobienie repliki samemu

Post autor: Marek »

Zasadniczo zaspawanie rury od gazu może być traktowane jak produkcja broni ale oczywiście wszystko zgodnie z rozsądkiem, żaden sąd nie skaże nikogo tylko dlatego że zatkał rurę wydechową ziemniakiem..
Czy aby napewno :-)
Palestynskie bojówki itd...

https://echodnia.eu/podkarpackie/donald ... ar/8558528
ODPOWIEDZ