Konserwacja zabytków

Miner
Posty: 92
Rejestracja: wt 16.mar.2021 - 21:14
Moja broń:

Re: Konserwacja zabytków

Post autor: Miner »

Kupujesz przedmiot, a nie przypuszczenia dot. historii. Co do zakupu tego egzemplarza przez muzeum, to nie sądzę, żeby jakieś było zainteresowane, bo to jest złom. Spust jest ułamany z prozaicznego powodu - mechanizm spustowy chwyciła rdza i ktoś go złamał. Ja rozkręcisz szwajcarskie tarczówki, to zobaczysz, że mechanizmy (spustowe) są bardzo delikatne i dokładne.
Z pewnością należy zabezpieczyć stary karabin przed dalszym niszczeniem - często handlarze celowo sprzedają takie "dziewicze" egzemplarze prosto ze strychu, żeby kupujący poczuł okazję i miał nadzieję, że da się z tego zrobić dobry egzemplarz. Najczęściej handlarz widzi, że np. lufa jest słaba i nie czyści sprzętu, żeby przypadkiem nie było tego widać :)
Wg mnie egzemplarz po dobrej renowacji jest wart o wiele więcej niż zasyfiony i z korozją.
Oczywiście nie mówię w renowacji szlifierką w garażu, tylko technologiach zgodnych z pierwotnymi... tylko prawdopodobnie takie coś się nie opłaca handlarzom.
Tutaj masz przykład renowacji: https://www.turnbullrestoration.com/gun ... storation/
Bass 77
Posty: 33
Rejestracja: pn 15.paź.2007 - 10:17
Lokalizacja: Śląsk
Moja broń: brak

Re: Konserwacja zabytków

Post autor: Bass 77 »

Ten karabin z Allegro wymaga obowiązkowo odrdzewienia. Korozja to nie jest część historii tylko świadectwo zaniedbania tej broni, korozję należy bezwzględnie usunąć gdyż będzie się przyczyniać do dalszego niszczenia tej broni. W tym karabinie są bardzo ładnie zachowane ostre krawędzie tej broni i to należy zachować, broń nie była kombinowana jakimś domowym czyszczeniem przez lata. Korozję należy rozmiękczyć, po tym ją usunąć. Odpada mechaniczne czyszczenie szlifierkami, wiertarkami czy podobnymi wynalazkami.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Konserwacja zabytków

Post autor: slaw29 »

To kto kupi ten karabin aby przeprowadzić na nim renowację i pokazać efekt końcowy najlepiej też na strzelnicy ?
Moim zdaniem to bezsensowna operacja . Ale możemy mieć różne zdania i prowadzić konstruktywną polemikę zachowując wzajemny szacunek względem swoich stanowisk . Niewątpliwie z takiej polemiki będziemy czerpać wiedzę i radochę .
Miner
Posty: 92
Rejestracja: wt 16.mar.2021 - 21:14
Moja broń:

Re: Konserwacja zabytków

Post autor: Miner »

Mam podobny, jak brud zostanie usunięty, to dam znać ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ