Mój pierwszy czarnoprochowiec.

Zapraszamy do umieszczania zdjęć oraz filmów z bronią CP w roli głównej. Generalnie można się pochwalić kto co ma.
GLX
Posty: 11
Rejestracja: śr 03.mar.2021 - 21:26
Moja broń:

Mój pierwszy czarnoprochowiec.

Post autor: GLX »

Witam wszystkich.
Z CP przygodę zacząłem na początku bieżącego roku od zakupu niżej na zdjęciach przedstawionego rewolweru.
Wcześniej było sporo różnych wiatrówek i krótkie epizody z paintballem :ok:
Pierwsze zdjęcie ze wszystkimi dodatkami na początku - do dziś trochę doszło dodatkowych "klamotów" - zrobię aktualizację za jakiś czas.
Po ostatniej wizycie na strzelnicy z żoną a konkretnie wczoraj 09.03 "postanowiliśmy" powiększyć kolekcję :-D
I poniżej zdjęcia z pierwszego strzelania czwartek 25.02.2021.
Pierwsze dwa bębenki na 10m i 25m. pod okiem instruktora i 12 bębnów na 25m. już bez instruktora. Ogólnie fajna strzelnica w Okuniewie.
Załączniki
Pierwsze zdjęcie kolekcji
Pierwsze zdjęcie kolekcji
Tarcza po skończonym strzelaniu na 25m.
Tarcza po skończonym strzelaniu na 25m.
Koniec strzelania
Koniec strzelania
Początek strzelania
Początek strzelania
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Mój pierwszy czarnoprochowiec.

Post autor: slaw29 »

Witaj na forum. Z czasem tarcze będą wyglądały lepiej. Trzeba tylko czytać i ćwiczyć. Ćwiczyć rękę możesz na sucho w domu , podnosząc rewolwer i celując w czarną kropkę ;)
Ale tarcze nie wyglądają najgorzej.
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Mój pierwszy czarnoprochowiec.

Post autor: Slonik »

Nie najgorzej? Jak na pierwszy raz na 25m wyglądają bardzo przyzwoicie :ok:

Jaki model rewolweru? Jaka amunicja? Jaka naważka?
Awatar użytkownika
BEAR
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: pn 27.lut.2017 - 21:11
Moja broń:

Re: Mój pierwszy czarnoprochowiec.

Post autor: BEAR »

Witaj !
Gratuluje pierwszego strzelania.
GLX
Posty: 11
Rejestracja: śr 03.mar.2021 - 21:26
Moja broń:

Re: Mój pierwszy czarnoprochowiec.

Post autor: GLX »

Slonik pisze: czw 11.mar.2021 - 07:09 Nie najgorzej? Jak na pierwszy raz na 25m wyglądają bardzo przyzwoicie :ok:

Jaki model rewolweru? Jaka amunicja? Jaka naważka?
Dzięki.

Rewolwer Pietta 1858 Texas Sheriff .44 8" rama mosiężna. Czyli kupiłem najtańszy jaki znalazłem i jaki mi się podobał. Osiowy i dobrze spasowany. Zakup uważam za udany. Nie chciałem od razu na samym początku przygody z CP wydawać 3k+ PLNów a później się rozczarować, że to jednak nie dla mnie.
Za to teraz... no cóż począć, chyba jeszcze kilka sztuk dołączy do mojej kolekcji :-D

Kule .454
Naważka 1,06g. +/- 0,005g. prochu i 1,07g. +/- 0,005g. kaszy manny - Tak. Poszedłem na całość i odważałem na wadze jubilerskiej.
Po wbiciu kul praską i po zasmarowaniu delikatnie prześwitują czubki kul. Tak na oko to z 0.2mm pod krawędzią bębna.

Na początku strzelania 90% było w czarnym i później już mi jakoś zaczęło ściągać w dół tarczy, mimo że dokładnie przeczyściłem rewolwer w połowie strzelania (oczywiście bez rozkręcania co do śrubki). Może zmęczenie ramion albo zmiana oświetlenia, temperatury. Nie mam pojęcia. Przyjechałem na strzelnicę około godziny 12 temp 8C* a kończyłem o 14 temp 16C* - 25 luty tego roku.
BEAR pisze: czw 11.mar.2021 - 07:13 Witaj !
Gratuluje pierwszego strzelania.


Dzięki. Było świetnie :)
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Mój pierwszy czarnoprochowiec.

Post autor: mar_kow »

GLX pisze: śr 10.mar.2021 - 21:34 [...]
Po ostatniej wizycie na strzelnicy z żoną a konkretnie wczoraj 09.03 "postanowiliśmy" powiększyć kolekcję :-D
[...]
GLX pisze: czw 11.mar.2021 - 09:52 [...]Czyli kupiłem najtańszy jaki znalazłem i jaki mi się podobał. Osiowy i dobrze spasowany. Zakup uważam za udany. Nie chciałem od razu na samym początku przygody z CP wydawać 3k+ PLNów a później się rozczarować, że to jednak nie dla mnie.
[...]
Witaj w Szeregach! I gratulacje przemyślanego zakupu i przemyślanego podejścia ekonomicznego z żoną... :lol: .
Też dzięki temu że "zaszczepiłem" żonę to dostałem "zielone" na kolejne zakupy... :lol: . Zakup najtańszego sprzętu też świadczy że czytasz rady bardziej doświadczonych w tym temacie.
No i życzę "kupy złomu" i samych dziesiątek dla Ciebie i żony :D
Andy88
Bywalec
Posty: 299
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Mój pierwszy czarnoprochowiec.

Post autor: Andy88 »

GLX pisze: śr 10.mar.2021 - 21:34 Witam wszystkich.
Z CP przygodę zacząłem na początku bieżącego roku od zakupu niżej na zdjęciach przedstawionego rewolweru.
Zdradzę ci prawdę o której koledzy ci nie powiedzą.Jak lubisz rewolwery czarnoprochowe to kup karabin zabawa jeszcze lepsza. 8-)
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1071
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Mój pierwszy czarnoprochowiec.

Post autor: Irek M »

Andy88 pisze: pn 15.mar.2021 - 00:27
GLX pisze: śr 10.mar.2021 - 21:34 Witam wszystkich.
Z CP przygodę zacząłem na początku bieżącego roku od zakupu niżej na zdjęciach przedstawionego rewolweru.
Zdradzę ci prawdę o której koledzy ci nie powiedzą.Jak lubisz rewolwery czarnoprochowe to kup karabin zabawa jeszcze lepsza. 8-)


A odpowiedział ten, który sprzedaje swoje karabiny bo nie radzi sobie z nimi...
Flash
Bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr 08.lis.2017 - 11:32
Moja broń:

Re: Mój pierwszy czarnoprochowiec.

Post autor: Flash »

Irek M pisze: pn 15.mar.2021 - 10:02
Andy88 pisze: pn 15.mar.2021 - 00:27
GLX pisze: śr 10.mar.2021 - 21:34 Witam wszystkich.
Z CP przygodę zacząłem na początku bieżącego roku od zakupu niżej na zdjęciach przedstawionego rewolweru.
Zdradzę ci prawdę o której koledzy ci nie powiedzą.Jak lubisz rewolwery czarnoprochowe to kup karabin zabawa jeszcze lepsza. 8-)


A odpowiedział ten, który sprzedaje swoje karabiny bo nie radzi sobie z nimi...
spokojnie, teraz kolega ma nowego Remika o 100 lat młodszego niż wszyscy :)
Andy88
Bywalec
Posty: 130
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1958 Uberti
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1071
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Mój pierwszy czarnoprochowiec.

Post autor: Irek M »

No, no, ni hu, hu... :)
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Mój pierwszy czarnoprochowiec.

Post autor: slaw29 »

Zdradzę ci prawdę o której koledzy ci nie powiedzą.Jak lubisz rewolwery czarnoprochowe to kup karabin zabawa jeszcze lepsza.
Ale prawdę napisał, też tak sądzę że karabin to jest to .
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1142
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Mój pierwszy czarnoprochowiec.

Post autor: zbiho »

Niestety dobrze strzelać z rewolweru to nie jest tak prosto jak z karabinu, dlatego większość przechodzi na karabin.
GLX
Posty: 11
Rejestracja: śr 03.mar.2021 - 21:26
Moja broń:

Re: Mój pierwszy czarnoprochowiec.

Post autor: GLX »

Andy88 pisze: pn 15.mar.2021 - 00:27 Zdradzę ci prawdę o której koledzy ci nie powiedzą.Jak lubisz rewolwery czarnoprochowe to kup karabin zabawa jeszcze lepsza. 8-)
Chodzi dokładnie o karabin rewolwerowy czy taki ładowany odprzodowo/odtylcowo jednostrzałowy?
Z resztą to dla mnie bez znaczenia bo jeżeli chodzi o jednostrzałowe jak i rewolwerowe, które są celne na osiach 50m.+ to u mnie odpada. Przynajmniej na razie. Jestem zadowolony z tego co mam. Wiem, że to nie są snajperki ale sam fakt postrzelania i nauki jak obchodzić się z bronią palną ostrą bo taką są nią wszystkie CP wystarczy. Przed pierwszym strzelaniem z CP myślałem, że to jakieś tam "popierdółki" na kapiszony,trochę prochu i kaszki plus kulka mimo, że naoglądałem się filmów na YT oraz naczytałem na forach. Nic bardziej mylnego. Przekonałem się sam po pierwszym strzelaniu, że z tymi niby "popierdółkami" należy się jednak obchodzić z jak największą ostrożnością oraz szacunkiem. A poza tym nie wiem czy tylko ja tak mam ale uwielbiam zapach czarnego prochu oraz samą otoczkę całej procedury odważania prochu, kaszki w domu. Na strzelnicy napełnianie bębna prochem, kaszką później wbijanie kul i smarowanie bębnów (dokładne!), nakładanie kapiszonów i ta chwila między naciągnięciem kurka i naciśnięciem spustu przyjemny dreszczyk, czy uda się trafić w czarne pole a najlepiej takie bez cyferki :-)
mar_kow pisze: czw 11.mar.2021 - 14:55 Witaj w Szeregach! I gratulacje przemyślanego zakupu i przemyślanego podejścia ekonomicznego z żoną... :lol: .
Też dzięki temu że "zaszczepiłem" żonę to dostałem "zielone" na kolejne zakupy... :lol: . Zakup najtańszego sprzętu też świadczy że czytasz rady bardziej doświadczonych w tym temacie.
No i życzę "kupy złomu" i samych dziesiątek dla Ciebie i żony
Dzięki.
"Kupa złomu" została dziś powiększona. Żona zadowolona. Jedziemy strzelać pod koniec marca. :ok:
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Mój pierwszy czarnoprochowiec.

Post autor: slaw29 »

zbiho pisze: wt 16.mar.2021 - 22:04 Niestety dobrze strzelać z rewolweru to nie jest tak prosto jak z karabinu, dlatego większość przechodzi na karabin.
Przyjedz na jakieś zawody i zademonstruj jakie to banalnie proste :piwo:
Na sobotę są chyba jeszcze ostatnie wolne miejsca, miło będzie poznać.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1142
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Mój pierwszy czarnoprochowiec.

Post autor: zbiho »

Sławek...
Nie powiedziałem że to jest proste ani że jestem mistrzem rewolweru, to trudniejsze niż strzelanie z karabinu. I widzę że się z tym zgadzasz. Zawody może odwiedzę, ale dla towarzystwa, ewentualnie mogę z Jaegra strzelić, ale bardziej na wiwat.
A z karabinu lubię strzelać, 75 grain prochu przy moich 75 kg z Enfielda 540 grain ołowiu to mnie cieszy.
ODPOWIEDZ