Detonics

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Detonics

Post autor: Slonik »

Jak miło...
escobar
Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt 01.lut.2019 - 12:51
Moja broń: GA12 . GA12 SLUG GA16 .44 .44 .44 .44 .58 .45

Re: Detonics

Post autor: escobar »

a jak myślicie ile takich replik nie stanowiących replik jest w rękach - szafach chociażby ludzi tutaj na forum ;)
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Detonics

Post autor: Slonik »

3/4 modeli produkcji Pietta?
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Detonics

Post autor: slaw29 »

Wycior pisze: czw 18.mar.2021 - 17:23
jeszua pisze: śr 17.mar.2021 - 21:52 nie stanowi repliki broni rozdzielnego ładowania wytwarzanej przed 1885 rokiem
Biegły sądowy najwyraźniej okazał się biegły. Pytanie pomocnicze: czy kapiszonowy Cattleman stanowi replikę jakiejś broni rozdzielnego ładowania wytwarzanej przed 1885 rokiem? Na ten temat rozpisywano się na tym forum wielokrotnie, przy okazji owtrzegając potencjalnych nabywców. Teraz można tylko - zupełnie bez złośliwości i całkiem rzeczowo - napisać: sam sobie winny.
Proszę sobie przypomnieć zatrzymanie prezesa Amber Gold . Wtedy nielegalny okazał się Remington i kilo Vesuwitu .
Znamienna dla Temidy jest mnogość czynu zabronionego. Zarzuty o nielegalne posiadanie broni dostaniemy równierz w przypadku wiatrówki jak nasze dziecko przestrzeli sobie nią palec i wyląduje na SOR .
Tak samo jak nielegalną bronią będzie wiatrówka jak ostrzelamy sąsiadowi koło .
Dziwne to ale to tak w PL działa.
Ten gość od tego Cattlemana miał dużo za uszami . Gdyby miał tylko samego Cattlemana pewno sprawy by nie było.
Moim zdaniem idealnym rozwiązaniem jest wpisanie rewolweru do EKB . EKB potwierdza " sportowe, dobre, czyste " intencje posiadacza . Wszak nie ukrywa czego ma i się tego nie wstydzi.
Wycior gdybyś miał w domu z 10 kg dynamitu , albo 2 kałachy to idę o zakład że wraz z tymi kałachami zarzuty byś dostał za MLE 1822 i skałkowego 1777, a ich zdjęcia ukazały by się na czołówkach wiadomości informacyjnych .
Tak samo jak nielegalny okaże się Remington jak nim pomachamy sąsiadowi przyjaznie przez płot.
Należy więc wystrzegać się wszystkich czynów zabronionych , aby mnie było ich mnogości.
Jak miło...
Kolega wyrażnie nie trzyma sie 10 przykazań a to nie pasuje członkowi bractwa czarnoprochowego :-(
escobar
Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt 01.lut.2019 - 12:51
Moja broń: GA12 . GA12 SLUG GA16 .44 .44 .44 .44 .58 .45

Re: Detonics

Post autor: escobar »

:brawo: normalnie k.... mi ulżyło :-D
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Detonics

Post autor: Slonik »

I tu wracamy do wielokrotnie poruszanej sprawy EKB i przykładów z życia wziętych. Praktyka pokazuje, że jeśli broń CP nie jest wpisana do EKB, to działania niedouczonych knechtów, zwanych policją, często kończą się zatrzymaniem posiadacza i medialną gównoburzą - w celu odpowiedniego urobienia tzw. opinii publicznej, czyli polskojęzycznych ćwoków udających społeczeństwo polskie/naród polski (do wyboru, w zależności od idiotycznych poglądów osobistych). Natomiast wpis do EKB sprawia, że nasze orły, sokoły i stróże-anioły na ogół odstosunkowują się. Dlatego, woląc uczyć się na cudzych błędach, jadąc na strzelnicę zabieram ze sobą ten cholerny papier, bo nic tak dobrze nie przemawia do typowego funkcjonariusza, jak odpowiednio opieczętowany wyrób celulozowy. I nie dlatego jestem zwolennikiem obowiązkowej rejestracji broni CP, żebym kochał biurwokrację i państwowy zamordyzm, lecz dlatego, że to może uchronić przypadkowe osoby przed nieuzasadnionymi szykanami ze strony tzw. stróżów prawa i szeroko pojętego wymiaru niesprawiedliwości.
stangret
Bywalec
Posty: 223
Rejestracja: sob 13.lut.2010 - 17:52
Lokalizacja: Londyn
Moja broń: Zdrowy rozsądek niepoprawny politycznie :)

Re: Detonics

Post autor: stangret »

Slonik pisze: sob 20.mar.2021 - 22:58 I nie dlatego jestem zwolennikiem obowiązkowej rejestracji broni CP, żebym kochał biurwokrację i państwowy zamordyzm, lecz dlatego, że to może uchronić przypadkowe osoby przed nieuzasadnionymi szykanami ze strony tzw. stróżów prawa i szeroko pojętego wymiaru niesprawiedliwości.
A kolega to naiwny, czy... :shock:
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Detonics

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

To jest kompletnie nielogiczne. Różnica między posiadaniem papieru i nieposiadaniem jest jedynie taka, że oni wiedzą kto posiada i łatwiej jest wtedy obywateli pozbawić.
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Detonics

Post autor: Slonik »

A jeśli zmienią prawo, to zamierzasz schować niezarejestrowaną broń na strychu czy zakopać w ogródku? 😉

Papier jest po to, żeby mieć święty spokój w przypadku kontroli i nie musieć tłumaczyć knechtom, że po szkółce mają poważne luki w edukacji prawnej i zerowe umiejętności interpretacji przepisów. A ponieważ na strzelnicy każdorazowo podaję m.in. swój adres, to prawdopodobieństwo kontroli w wykonaniu nadgorliwych producentów konfetti jest dość spore. A już na pewno nie chciałbym skończyć na dołku w trakcie kontroli drogowej, jak jeden taki. Niestety, żyjemy w państwie o niskiej kulturze prawnej.
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Detonics

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Znam taki kraj gdzie musisz mieć papier i na bron, i na proch,
i już teraz nawet na pistolet hukowy(przynajmniej w Hamburgu). A nawet są gadki zabronić ludziom noszenie scyzoryków na ulicy, zawsze jak ktoś diabla narobił któremu prawo jest tak i tak obojętne.
Jakoś i tak nie ma spokoju.
Ty myślisz że jak pójdziesz im na rękę, to oni kiedyś dadzą spokój...Nie, tych świń nie nasycisz, obojętnie ile ich karmisz swoją wolnością.
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Detonics

Post autor: Slonik »

To dlaczego swoje zabawki trzymasz w Polsce, skoro taki chojrak z Ciebie? Przeczytaj jeszcze raz, co napisałem. Zabawa w partyzantkę jest dobra dla przygłupów. Jeśli zmieni się prawo, to i tak trzeba będzie zdać broń do depozytu - chyba, że ktoś ma ochotę na około 8 lat zmienić miejsce pobytu.
Anonimowo chojraczyć na forum i psioczyć na władzę każdy potrafi. Wszystko zmienia się w chwili, gdy z anonimowego chojraka ktoś staje się podejrzanym, a nawet oskarżonym. Dlatego lepiej zabezpieczyć się w jedyny możliwy sposób i nie dawać tzw. stróżom prawa pola do popisu. Z reguły okazanie EKB wystarcza.
raguel
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: czw 09.lis.2017 - 02:17
Moja broń: Czołg w stodole

Re: Detonics

Post autor: raguel »

Bardzo ciekawy wyrok, to jest mocne:
Po przeprowadzonej obserwacji psychiatrycznej (...) biegli psychiatrzy (...) wykluczyli u oskarżonego chorobę psychiczną w rozumieniu psychozy oraz niedorozwój umysłowy. Stwierdzili natomiast zaburzenia osobowości w typie osobowości paranoicznej. Cechy osobowości charakteryzujące się podejrzliwością, nieufnością w stosunku do innych osób, przypisywaniu otoczeniu intencji do " unieszkodliwienia go" wpływające na jego ocenę rzeczywistości i sposób funkcjonowania.
I wszystko jasne. Teraz już wiem co dolega połowie użytkownikom tego forum xD
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Detonics

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Slonik pisze: ndz 21.mar.2021 - 11:51 To dlaczego swoje zabawki trzymasz w Polsce, skoro taki chojrak z Ciebie? Przeczytaj jeszcze raz, co napisałem. Zabawa w partyzantkę jest dobra dla przygłupów. Jeśli zmieni się prawo, to i tak trzeba będzie zdać broń do depozytu - chyba, że ktoś ma ochotę na około 8 lat zmienić miejsce pobytu.
Anonimowo chojraczyć na forum i psioczyć na władzę każdy potrafi. Wszystko zmienia się w chwili, gdy z anonimowego chojraka ktoś staje się podejrzanym, a nawet oskarżonym. Dlatego lepiej zabezpieczyć się w jedyny możliwy sposób i nie dawać tzw. stróżom prawa pola do popisu. Z reguły okazanie EKB wystarcza.
Ja nadal nie rozumiem w jaki sposób EKB cie zabezpiecza przed czymkolwiek.
To jest po prostu jeden krok w kierunek potrzeby pozwolenia. I ty go chcesz robić dobrowolnie. A potem następny, i następny, i...
I mi to jest właściwie obojętnie co ty robisz. Mnie tylko pieni kiedy ludzie jak ty, wołają zęby wszyscy byli ZMUSZENI do tego co ty uważasz za prawidłowe. Akurat z tym wirusem widać takie zachowanie. Oddawanie praw "Bo sytuacja wymaga", i utrudnianie ludziom życie żeby "dobrowolnie" poszli się szczepić. Komuna marzyła o takich obywatelach którzy sami się w łańcuchy kują.
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Detonics

Post autor: Slonik »

Nie. To jest krok w kierunku zabezpieczenia się przed nieuzasadnionym zatrzymaniem przez niedouczonych funkcjonariuszy w trakcie np. kontroli drogowej, gdy jedziesz na strzelnicę lub wtedy, gdy odwiedzają Cię w domu po donosie życzliwego sąsiada. Takie przypadki już zdarzały się w Polsce. Okazujesz wtedy EKB i nie ma sprawy.

A komuna to jest na tym forum, ale o tym w innym temacie.
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Detonics

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

A jak nie musisz pokazywać EKB, bo nie jest wymagana,to tez nie ma sprawy. Zatrzymanie i konfiskacja jest wtedy nielegalną przemocą rządu. I tyle.
ODPOWIEDZ