Rewolwer Remington 44 Bulldog

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Rewolwer Remington 44 Bulldog

Post autor: yeradun »

Bardzo możliwe, ale miałem już Bulldoga i nie był za bardzo celny lub ja nie umiałem być wystarczająco cierpliwy i potrenować, bo o ile pamiętam strzelałem z poprzedniego raz. Zobaczymy jak będzie z tym egzemplarzem. Mam teraz większą ilość bębnów, zatem na strzelnicy mogę się skupić tylko na celowaniu, pomijając ładowanie.
Pozdrawiam również.
Awatar użytkownika
AdrianGm
Posty: 44
Rejestracja: pt 14.sty.2022 - 14:59
Moja broń: Remington Muchacho .44

Re: Rewolwer Remington 44 Bulldog

Post autor: AdrianGm »

Witam. Znalazłem ten temat i postanowiłem zasięgnąć Waszej opinii. Jestem kompletnie zielony w temacie i szukam sobie pierwszej broni. Obejrzałem trochę poradników i wynikało z nich, że powinienem sobie kupić to, co mi się podoba na początek. Tak więc oglądam rewolwery z lufą 3 calową. Na placu były dwa modele. Pietta Snubnose i Cattleman od Uberti. Cattleman odpadł z wyścigu bardzo szybko poprzez problemy z bębnem oraz niejasną sytuację prawną (nie chce w to wnikać nawet). Zamówiłem sobie zatem Piettę Snuba w wersji niby nierdzewnej, ale tak naprawdę stali polerowanej oniklowanej. Rewolwer do mnie dotarł. Prezentował się super. Szczelina była ok, klin schodził lekko. Niestety problemem okazały się luzy na bębnie. Były za duże. Na początek skonsultowałem się z ludźmi pisemnie i dowiedziałem się że minimalne luzy, to normalna sprawa, a wylot lufy jest szerszy niż średnica bębna i mam się nie martwić. Dla upewnienia poproszono mnie o nakręcenie filmiku, aby wątpliwości rozwiać. Po nakręceniu filmiku okazało się, że luzy są za duże i polecono mi rewolwer odesłać w ramach 14 dniowego zwrotu. Tak też zrobiłem. Byłem zawiedziony. Jedną z opcji jest zamówienie kolejnej Pietty i szansa na to, że ten problem nie wystąpi. Odradzono mi zakupy przez internet. Polecano kilka sklepów z dobrą renomą. Jednym z nich był Saguaro. Po sprawdzeniu, okazało się, że sklep mieści się w Ozorkowie a ja jako mieszkaniec Łodzi mam do nich zaledwie kilkanaście kilometrów.

O istnieniu Remingtona w wersji Bulldog wiedziałem już od jakiegoś czasu. Nie widziałem natomiast aby były takie wersje gotowe do kupienia. Raczej ludzie chwalili się na forach i YT przeróbkami. Zajrzałem na ten wątek i zobaczyłem że jest w ofercie w Saguaro - Pedersoli Muchacho. Czy jest ktoś w stanie mi cokolwiek powiedzieć o tym konkretnym modelu? Wiem, że marka Pedersoli jest półkę wyżej niż Pietta oraz Uberti. Obejrzałem materiały na YT jeśli chodzi o ten model Remingtona Pedersoli (z dłuższą lufą) i widać na nich, że faktycznie wszelkie mechanizmy chodzą bardzo ładnie. Spasowanie jest bardzo dobre, a ewentualne luzy powinny być bardziej cywilizowane niż w tej Pietta. Na stronie Saguaro, jak czytamy w opisie, rewolwer posiada berylowe kominki, koronowaną lufę, lekki spust. Są to jakieś plusy. Tylko nie wiem jak do tego podejść. Cena jaka jest, każdy widzi. Jestem w stanie sobie na niego pozwolić. Martwi mnie natomiast brak inoxu. Jako kompletnie zielony człowiek w temacie trochę się boję stali węglowej. Wszystkie akcesoria i kosmetyki już tak naprawdę kupiłem. Ale poradniki odnośnie tego jak czyścić broń, są różne. Trochę się boję rdzy. Rozkładanie mechanizmu spustowego po myciu będzie wymagane?

Chciałbym zatem zadać kilka pytań:

1. Czy nie bać się stali węglowej i po prostu kupić tego Muchacho?
2. Czy w przypadku Pedersoli - Saguaro mogę oczekiwać, że broń będzie sprawdzona i mogę zakupić online (sklep stacjonarny jest zamknięty do wiosny).
3. Czy w przypadku tego rewolweru cena jakość jest uzasadniona? (ceny wszystkiego podskoczyły). Czy może jest zaporowa i jednak płaci się tu bardziej za firmę?
4. Czy może nie ma sensu się wygłupiać i kupić Uberti w inoxie i znaleźć rusznikarza, który mi go przerobi (nie znam żadnego)

Dzięki za ewentualne odpowiedzi i pamiętajcie że jestem świeży w tym wszystkim, więc mogę wymagać wyrozumiałości. Lecz nie boję się pytać.
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Rewolwer Remington 44 Bulldog

Post autor: Czarnowidz »

Ad.1 Nie bać się. Oksyda nie rdzewieje od tak. Pilnować by była nasmarowana olejem i nie łapać paluchami. A zresztą nawet jak Ci coś tam przyrdzewieje to nie znaczy że rewolwer będzie od razu do wyżucenia.
Ad.2 Raczej tak. Mam coraz gorszą opinię o firmie Pedersoli ale tyczy się to budżetowych replik. Ten rewolwer taki nie jest. Nie słyszałem też by ktoś na niego narzekał.
Ad.3 I tak i nie. Cenę za ten rewolwer ocenił bym jako bardzo wysoką.
Ad.4 Ja też nie znam. Te rewolwery zarówno w epoce jak i dziś są wytworem różnej maści "majsterklepków". (No oczywiście poza tym Pedersoliego). Nie znaczy to że nie znajdziesz rusznikarza który obetnie lufę, zamontuje muszkę i przykręci zatrzask.
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Rewolwer Remington 44 Bulldog

Post autor: yeradun »

Czarnowidz pisze: sob 15.sty.2022 - 00:50 Nie słyszałem też by ktoś na niego narzekał.
O ile mi wiadomo, to jest zupełnie nowy model na rynku, zatem o opinie na razie będzie ciężko.
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Rewolwer Remington 44 Bulldog

Post autor: Czarnowidz »

Miałem na myśli wszystkie Remingtony Pedersoliego a te już trochę czasu są na rynku i jest całkiem spore grono ich użytkowników.
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Rewolwer Remington 44 Bulldog

Post autor: yeradun »

Jeżeli miałeś na myśli wszystkie, to zgoda. Sądziłem, że piszesz o tym jednym konkretnym modelu Bulldoga.
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Rewolwer Remington 44 Bulldog

Post autor: Czarnowidz »

No nie... Masz rację. Przyznaję że wyraziłem się bardzo nieprecyzyjnie. :ops:
Myślę że ten "maluch" nie różni się mechanicznie (i jakościowo) od swoich starszych większych braci od Pedersoliego.
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Rewolwer Remington 44 Bulldog

Post autor: yeradun »

Tak czy inaczej, masz pewnie rację co do jakości. Poza tym Saquaro firmuje ten model razem z Pedersoli. A z tej kooperacji wychodzą raczej solidne produkty.
Awatar użytkownika
AdrianGm
Posty: 44
Rejestracja: pt 14.sty.2022 - 14:59
Moja broń: Remington Muchacho .44

Re: Rewolwer Remington 44 Bulldog

Post autor: AdrianGm »

Używacie rewolwerów ze stali węglowej? Czy może poczekać na wersję inox? Wysłałem maila do Saguaro i wersji inox nie planują na razie.
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Rewolwer Remington 44 Bulldog

Post autor: yeradun »

Ten ze zdjęcia, to w oryginale ze stali węglowej oksydowany. Po zdjęciu oksydy wypolerowany ręcznie. Jakoś nie lubię oksydy, szczególnie na rewolwerach. Moim zdaniem wygląda po tym zabiegu bardziej efektownie.
Awatar użytkownika
AdrianGm
Posty: 44
Rejestracja: pt 14.sty.2022 - 14:59
Moja broń: Remington Muchacho .44

Re: Rewolwer Remington 44 Bulldog

Post autor: AdrianGm »

Wczoraj szukałem informacji na temat Pedersoli-Saguaro. Podobno teraz wszędzie jakość jest tragiczna. Nieważne jaka półka cenowa. Z obsługą jest podobnie. Zarówno ja jak i kolega nie otrzymaliśmy pieniędzy ze zwrotów ze sklepu Sharg.

Obrazek

To co dostał ten człowiek, to jest mniej więcej to czego spodziewałbym się za 4000 zł:

https://www.youtube.com/watch?v=VndWuzq1644
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Rewolwer Remington 44 Bulldog

Post autor: yeradun »

No cóż, trudno to komentować. Jest jak jest. Ja sam wolę kupić tańszą Piettę i ją dopracować samemu. Ale nawet jakbym nie potrafił to bym komuś to zlecił. Majątku to nie kosztuje a dostajesz rewolwer z którego jesteś zadowolony. Jeżeli chodzi o Bulldoga, sytuacja podobna. Ciachasz lufę sam albo zlecasz ciachnięcie.
Koszty całkowite to około 50% kosztów nabycia rewolweru Pedersoli. Ale niektórzy twierdzą, że rewolwer to Pedersoli a później długo, długo nic. Więc decyzję musisz podjąć sam.
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Rewolwer Remington 44 Bulldog

Post autor: Jaroslaw78 »

Każdy rewolwer trzeba dopracować,czy stary,czy z nowej produkcji. Chociaż te z lat '70-tych moim zdaniem są lepiej wykonane, trwalsze. Nic dziwnego,że przetrwały tyle lat i działają nadal. Osobiście wolę starszą produkcję. Kupiłem Colta Army i skróciłem lufę do 3 ". Taki Snubnose 😁. Z nowych produkcji mam R1858 Pietta 2016 rocznik i jest wszystko ok,nic nie poprawiałem. Mam też karabinek rewolwerowy Uberti. Po reklamacji przyszedł pierwsza klasa. Więc nowe też może być dobre.
Awatar użytkownika
AdrianGm
Posty: 44
Rejestracja: pt 14.sty.2022 - 14:59
Moja broń: Remington Muchacho .44

Re: Rewolwer Remington 44 Bulldog

Post autor: AdrianGm »

Awatar użytkownika
AdrianGm
Posty: 44
Rejestracja: pt 14.sty.2022 - 14:59
Moja broń: Remington Muchacho .44

Re: Rewolwer Remington 44 Bulldog

Post autor: AdrianGm »

Pytanie techniczne:

Obrazek

Czy takie przesunięcie oktagonu jest normalne czy skorzystać z możliwości zwrotu?
ODPOWIEDZ