Rewolwer Remington 44 Bulldog

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Rewolwer Remington 44 Bulldog

Post autor: yeradun »

Chłopiec z Chyloni pisze: czw 18.lut.2021 - 11:31 Ale żałujesz zakup, i było by lepiej machać trzy godziny pilnikiem z niewiadomym wynikiem, nie mając wymiarów na początku?
Oczywiście, że nie żałuję. Pilnik to rozwiązanie dla mnie ostateczne, kiedy nie ma innych możliwości. Na dodatek chętnie bym zlecił ucinkę, koronę i montaż muszki komuś, kto ma odpowiednie narzędzia i zrobi porządnie. Do Smitha zrobił mi masę rzeczy 44 ( wszystkie OK i bez zastrzeżeń ), ale nie można do niego wysłać żadnej wiadomości, ani PW ani maila, nie wiem dlaczego.

Podaję wymiary sprężynki:

Długość - 14,2 mm
Średnica - 3,5 mm
Średnica drutu - 0,5 mm
Siły dociskającej, nie mam jak zmierzyć.
Na zdjęciu poniżej każdy sobie policzy zwoje.

Obrazek
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Rewolwer Remington 44 Bulldog

Post autor: amigo »

Do projektu Buldog średnio nadają się nowe remingtony - po pierwsze szkoda psuć nówki a poza tym mają za dużą ramę i rękojeść a tu liczy się każdy milimetr ( buldog ma być jak najmniejszy )
Najlepsze do tego są stare remingtony z lat 70-tych a w szczególności Brescia , Euroarms - są najmniejsze rozmiarowo a dodatkowo ze względu na pewne szczegóły konstrukcji mają większą prędkość wylotową kuli i na skróceniu nie ma dużej straty. Poza tym taki krótki remington może mieć w pełni funkcjonalny pobojczyk - prasa niepotrzebna.
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Rewolwer Remington 44 Bulldog

Post autor: yeradun »

amigo, niestety nie mogę być za bardzo wybredny, bo mam do wyboru współczesnego remika, albo nic. Wierzę Ci, że nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale jak się nie ma co się lubi....
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Rewolwer Remington 44 Bulldog

Post autor: yeradun »

Po namyśle, doszedłem do wniosku, że amigo ma rację. Zatem ostateczna wersja, to będzie bez pobojczyka z lufą 5,5". Jeszcze się z tego postrzela a i wygląd chyba lepszy. Może trafi się coś w przyszłości w dziale KS co by się nadawało do przeróbki na Bulldoga, to wrócę do tematu.


Obrazek
escobar
Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt 01.lut.2019 - 12:51
Moja broń: GA12 . GA12 SLUG GA16 .44 .44 .44 .44 .58 .45

Re: Rewolwer Remington 44 Bulldog

Post autor: escobar »

Ja bym go jednak skrócił do 2,5' i muszkę bym zrobił od samego korpusu to końca lufy i dołożył bym szczerbinkę
Benek
Bywalec
Posty: 145
Rejestracja: śr 23.gru.2020 - 03:01
Moja broń: brak

Re: Rewolwer Remington 44 Bulldog

Post autor: Benek »

A nie mamy na grupie żadnego kwalifikowanego rusznikarza ? Jak by nie pospowiedział to może by zrobił to za uczciwe pieniądze sam też chcę zrobić Buldoga na wypasie z okładkami z rogu bawoła błotnego polerowane wygląda bajeczniie problem to lufa korona i muszka
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Rewolwer Remington 44 Bulldog

Post autor: slaw29 »

Tutaj taki Bulldog ale skalkowy . Widziałem orginał malutki pistolecik
https://saguaro-arms.com/product-pol-20 ... S-333.html
A nie mamy na grupie żadnego kwalifikowanego rusznikarza ? Jak by nie pospowiedział to może by zrobił to za uczciwe pieniądze sam też chcę zrobić Buldoga na wypasie z okładkami z rogu bawoła błotnego polerowane wygląda bajeczniie problem to lufa korona i muszka
Jeden był ale koronka normalnie chyba chodziła 150 albo lepiej obcięcie tez pewno ze 150 .
Odrazu by ci jeszcze kilka rzeczy poprawił i by wyszło z 500.
Znajdz rusznikarza blisko siebie w jakimś mieście .
Benek
Bywalec
Posty: 145
Rejestracja: śr 23.gru.2020 - 03:01
Moja broń: brak

Re: Rewolwer Remington 44 Bulldog

Post autor: Benek »

Dzięki za info muszę pokopać w necie w Poznaniu jest chyba ich kilku
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Rewolwer Remington 44 Bulldog

Post autor: yeradun »

Benek pisze: pn 15.mar.2021 - 18:39 A nie mamy na grupie żadnego kwalifikowanego rusznikarza ? Jak by nie pospowiedział to może by zrobił to za uczciwe pieniądze sam też chcę zrobić Buldoga na wypasie z okładkami z rogu bawoła błotnego polerowane wygląda bajeczniie problem to lufa korona i muszka
Ja może bym się pokusił o obcięcie lufy do długości lufy Bulldoga i zrobienie korony. Ale skąd wykombinować muszkę, która by podchodziła do tego modelu.
Benek
Bywalec
Posty: 145
Rejestracja: śr 23.gru.2020 - 03:01
Moja broń: brak

Re: Rewolwer Remington 44 Bulldog

Post autor: Benek »

yeradun pisze: pn 15.mar.2021 - 22:04
Benek pisze: pn 15.mar.2021 - 18:39 A nie mamy na grupie żadnego kwalifikowanego rusznikarza ? Jak by nie pospowiedział to może by zrobił to za uczciwe pieniądze sam też chcę zrobić Buldoga na wypasie z okładkami z rogu bawoła błotnego polerowane wygląda bajeczniie problem to lufa korona i muszka
Ja może bym się pokusił o obcięcie lufy do długości lufy Bulldoga i zrobienie korony. Ale skąd wykombinować muszkę, która by podchodziła do tego modelu.
muszki widziałem na yt takie jak w howkennach
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Rewolwer Remington 44 Bulldog

Post autor: yeradun »

Coś takiego ?

Obrazek
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Rewolwer Remington 44 Bulldog

Post autor: yeradun »

W końcu wyszło na to, że sam skróciłem lufę i zrobiłem przekładkę oryginalnej muszki.

Obrazek
Remik
Posty: 1
Rejestracja: pn 04.paź.2021 - 20:28
Moja broń: brak

Re: Rewolwer Remington 44 Bulldog

Post autor: Remik »

A to blokada zamiast pobojczyka jest wogule potrzebna często w tych buldogach nie ma żadnego zabezpieczenia osi bębna (przykład o co mi chodzi na zdjęciu poniżej) możliwe jest aby wypadła podczas strzelania ? w coltach Single Action Army przerobionych na rozdzielne ładowanie często tez ludzie demontują wyrzutnik łusek bo po co w broni nie ładowanej amunicją scaloną i o ile się nie mylę tam tez oś nie jest wtedy niczym zabezpieczona ale nie mam pewności w końcu to dwa różne rewolwery.

Obrazek
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Rewolwer Remington 44 Bulldog

Post autor: yeradun »

Jakaś blokada powinna być, bo inaczej ośka będzie się wysuwać. Tą w moim Remingtonie, uważam za najbardziej praktyczną choć nie najtańszą. No chyba, że ktoś sam wyrzeźbi. Blokadę odchylam jednym palcem i od razu wysuwam ośkę. Jest dużo bardziej praktyczna od pobojczyka. Na tyle dobra, że założyłem ją w swoich dwóch rewolwerach. Nie nadaje się za to dla tych, którzy ładują rewolwer w sposób tradycyjny, czyli bez praski.
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Rewolwer Remington 44 Bulldog

Post autor: Czarnowidz »

Remik pisze: pn 04.paź.2021 - 20:55 A to blokada zamiast pobojczyka jest wogule potrzebna? W coltach Single Action Army przerobionych na rozdzielne ładowanie często tez ludzie demontują wyrzutnik łusek bo po co w broni nie ładowanej amunicją scaloną i o ile się nie mylę tam tez oś nie jest wtedy niczym zabezpieczona ale nie mam pewności w końcu to dwa różne rewolwery.

Obrazek
Colty SAA mają blokadę osi bębenka. Ma ona formę tłoczka z boku ramy podpartego sprężyną spiralną i współpracującego z obwodowym rowkiem na osi bębenka. By wyciągnąć oś trzeba tą blokatę wcisnąć.
ODPOWIEDZ