Saguaro Rolling Block Premium Odprzodowy i karabiny na zamówienie

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
Andy88
Bywalec
Posty: 293
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Saguaro Rolling Block Premium Odprzodowy i karabiny na zamówienie

Post autor: Andy88 »

Staszek L pisze: czw 18.lut.2021 - 22:46 Jeśli stać Cię wydać 5000 to nie warto oszczędzać. Lepiej dołożyć nawet 2000 i mieć coś nowego na gwarancji.
Wiesz ale to moj maks a ja jeszcze amunicje pobojczyk i resztę osprzętu będę musiał dokupić a taki karabin https://kaliber.pl/karabiny/111773-kara ... al-45.html może być czy za słaby?
Staszek L
Bywalec
Posty: 322
Rejestracja: czw 23.lut.2017 - 18:08
Lokalizacja: Środek Polski
Moja broń: Niezawodna

Re: Saguaro Rolling Block Premium Odprzodowy i karabiny na zamówienie

Post autor: Staszek L »

Jeśli chcesz strzelać dalej nisz 100 m to za słaby on ma skręt 1:48 Popytaj kolegę @mar- mow on ma oba matcha i targeta
Awatar użytkownika
BEAR
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: pn 27.lut.2017 - 21:11
Moja broń:

Re: Saguaro Rolling Block Premium Odprzodowy i karabiny na zamówienie

Post autor: BEAR »

A ja bym na Twoim miejscu kupił używke. Tryon to dobry wybór. Na dystansie o którym piszesz sam karabin nie będzie strzelać potrzebne są umiejętności. Ja cały czas uczę się i nie żałuję czasu jaki poświęciłem kuli na łatce.
Nerwus2
Posty: 67
Rejestracja: czw 07.sty.2021 - 10:56
Lokalizacja: łódzkie
Moja broń: Jest moja.

Re: Saguaro Rolling Block Premium Odprzodowy i karabiny na zamówienie

Post autor: Nerwus2 »

Panowie wejdźcie na jego profil i poczytajcie co wypisuje od pierwszych chwil na forum. Przecież toi stary wyga który wszystkie rozumy pozjadał a z was się naśmiewa pod nosem. Jeżeli 88 to jego data urodzenia to ja tylko cieszę się że nie strzela obok mnie na strzelnicy. Jeszcze bardziej by mnie ucieszyło gdyby nie strzelał wogóle. Ale wiesz, że do Tryona to trzeba jeszcze dokupić conajmiej taboret gazowy, kokilę i kalibrator. I co najgorsze posadzić dupę na kilka godzin i to poodlewać bez wiercenia się na forum. Najpierw bredzi coś o 1:18 później wstawia pół śrutówkę pół "karabin" a na koniec gwint 1:48 dlatego, że ma w nazwie Tryon i jest tańszych od dwóch innych modeli. Jeżeli to nie jest trol to ... szkoda gadać.
Wisi w dziale Kupię sprzedam Tryon Match z niezbędnym osprzętem. Na twoim miejscu umówiłbym się ze sprzedającym na strzelnicy poprosił go by pokazał Ci jak się z niego strzela, zrobił zdjęcie i za każdym razem gdy łzy będą ci się cisły na oczy z powodu złych wyników przez zły karabin sobie je obejrzał.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Saguaro Rolling Block Premium Odprzodowy i karabiny na zamówienie

Post autor: mar_kow »

Staszek L pisze: czw 18.lut.2021 - 22:35 Tryon match NOWY
Tu Kolega sprzedaje używkę. To bardzo dobry karabin na dalekie dystanse. Tylko że niby "prosty" to prosty do opanowania nie jest. Swoją "nówkę" ogarniałem dwa lata, w tym przypadku kolega wiele może Ci podpowiedzieć. Co ciekawe każda lufa jest inna i mimo tego samego typu nie wszystkie elementy się powtarzają. A cena jest naprawdę bardzo dobra...
viewtopic.php?f=69&t=6225
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Saguaro Rolling Block Premium Odprzodowy i karabiny na zamówienie

Post autor: slaw29 »

Tylko że niby "prosty" to prosty do opanowania nie jest. Swoją "nówkę" ogarniałem dwa lata, w tym przypadku kolega wiele może Ci podpowiedzieć.
Masz racje
Masz racje. Nie ma prostych karabinów z szybkim gwintem . Prosta to jest kula na łatce .Kolega 5 lat opanowywał Enfielda :-)
Domino81
Posty: 34
Rejestracja: pt 29.wrz.2017 - 16:24
Moja broń:

Re: Saguaro Rolling Block Premium Odprzodowy i karabiny na zamówienie

Post autor: Domino81 »

Ja bym brał używanego Gibbsa. Piękna linia, osada, możliwości ogromne. Można dokupić na początek gotowe pociski. Ostatnio było kilka używanych sztuk do sprzedania.

Ten rolling block nie będzie lepiej strzelał odprzodowo niż gibbs pedersolego.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Saguaro Rolling Block Premium Odprzodowy i karabiny na zamówienie

Post autor: mar_kow »

Domino81 pisze: pn 22.lut.2021 - 13:23 Ja bym brał używanego Gibbsa. Piękna linia, osada, możliwości ogromne. Można dokupić na początek gotowe pociski. Ostatnio było kilka używanych sztuk do sprzedania. [...]
Na sąsiednim Forum jest do kupienia z osprzętem w rozsądnej cenie.
MisterTwister
Posty: 63
Rejestracja: ndz 28.mar.2021 - 19:29
Lokalizacja: Zabrze
Moja broń: Smith .50

Re: Saguaro Rolling Block Premium Odprzodowy i karabiny na zamówienie

Post autor: MisterTwister »

Z końcem marca stałem się szczęśliwym posiadaczem tego karabinu w kalibrze .45. Nie było tygodnia żebym nie zaliczył wypadu na strzelnicę poświęcając mu minimum 2-3h za każdym razem. Urzekł mnie jakością wykonania, do znudzenia przewidywalną celnością na dystansie do 50m, łatwością czyszczenia.
Eksperymentowałem z wieloma kulami, pociskami, rodzajem prochu i różnymi naważkami. Czując już pewien niedosyt i chcąc poprawić i tak dla mnie zadowalające skupienie pomyślałem nad zakupem do niego dedykowanego dioptera i muszki tunelowej. Czy ktoś z Was strzela z użyciem takich przyrządów celowniczych? Czy widać znaczącą poprawę w skupieniu? Uprzedzając pytania już teraz odpowiem, że będę strzelał wyłącznie na dystansie 50m. Ma wykupiony roczny abonament na strzelnicy, przez co zyskałem nieograniczony do niej dostęp i raczej nie będę szukał innej z dłuższą osią - póki co 50m dla mnie jest optymalnym dystansem. Taki dedykowany zestaw od Pedersoli można już kupić za niecałe 600zł.
Awatar użytkownika
BEAR
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: pn 27.lut.2017 - 21:11
Moja broń:

Re: Saguaro Rolling Block Premium Odprzodowy i karabiny na zamówienie

Post autor: BEAR »

Jak dobry karabin i strzelec na 50 m wystarczą otwarte przyrządy. Sądze ze troche za szybko przechodzisz na diopter. Jak zapewne zauważysz bedzie zmiana w ostrości celowania ale nie koniecznie w celności. Z czasem stwierdzisz że na 50 m wytarczą otwarte przyrządy.
MisterTwister
Posty: 63
Rejestracja: ndz 28.mar.2021 - 19:29
Lokalizacja: Zabrze
Moja broń: Smith .50

Re: Saguaro Rolling Block Premium Odprzodowy i karabiny na zamówienie

Post autor: MisterTwister »

@BEAR - wydatek 600zł był dla mnie akceptowalny. Nie ukrywam, że RB spełnia wszystkie bez wyjątku moje oczekiwania. Nie sądzę bym prędko się go pozbył. Celownik przeziernikowy i muszka tunelowa to od zawsze były moje ulubione przyrządy celownicze - to całkiem inne wrażenia i odczucia podczas strzelania - przynajmniej tak było jak strzelałem z PCP. Stąd decyzja o doinwestowaniu tego karabinu. No nic, diopter już jedzie do mnie, w niedzielę pierwsze strzelanie. Podzielę się z Wami moimi odczuciami i wynikami na tarczy.
Willie357
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: wt 26.gru.2006 - 21:54
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Moja broń: liczna

Re: Saguaro Rolling Block Premium Odprzodowy i karabiny na zamówienie

Post autor: Willie357 »

Jak już musisz dzielić się odczuciami,to kup jakiś karabin, a nie te narzędzie na jelenie virgnijskie.
MisterTwister
Posty: 63
Rejestracja: ndz 28.mar.2021 - 19:29
Lokalizacja: Zabrze
Moja broń: Smith .50

Re: Saguaro Rolling Block Premium Odprzodowy i karabiny na zamówienie

Post autor: MisterTwister »

@Willie357 - pozwól, że sam będę decydował o tym, czym będę strzelał, ok?
Wyniki na tarczy mówią same za siebie. Widziałem nie raz w akcji wytrawnych strzelców z prawdziwymi karabinami i mam porównanie - na pewno szybko nie zamienię mojego "narzędzia" na nic innego. Jak znam życie, nigdy zapewne nie miałeś okazji oglądać to "narzędzie" nie mówiąc już o możliwości strzelania z niego :-)
PS
Diopter z muszką już dotarł, w niedzielę pierwsze testy :-)
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Saguaro Rolling Block Premium Odprzodowy i karabiny na zamówienie

Post autor: zbiho »

MisterTwister pisze: pt 25.cze.2021 - 18:18 @Willie357 - Jak znam życie, nigdy zapewne nie miałeś okazji oglądać to "narzędzie" nie mówiąc już o możliwości strzelania z niego
No właśnie :-P
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Saguaro Rolling Block Premium Odprzodowy i karabiny na zamówienie

Post autor: Wycior »

Może powinieneś na wszelki wypadek wyrobić czerwoną książeczkę. Jeżeli do nowej UOBiA wejdzie definicja repliki z aktualnej ustawy o wykonywaniu działalności gospodarczej [...]:
https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/downl ... 1214Lj.pdf
to Twój odprzodowy Rolling Block przestanie być repliką.
ODPOWIEDZ