Tak tylko informacyjnie

Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Tak tylko informacyjnie

Post autor: Heron »

Przyjemnie w tej niekomfortowej sytuacji czuć Wasze wsparcie - co wskazuje że podjęliśmy właściwą decyzję.
Jak widać, forum po kilku właściwych decyzjach odżyło - czuć chęć wzajemnej pomocy. Myślę że razem wiele jeszcze jesteśmy w stanie zdziałać dla środowiska strzelectwa historycznego.

Poinformujemy Was o dalszym rozwoju wypadków.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Tak tylko informacyjnie

Post autor: mar_kow »

Damy radę - to My tworzymy to Forum... Do Regulaminu warto dodać zapis o tym że wszystkie wypowiedzi użytkowników i wartości z tym związane są własnością i dorobkiem Forum. Po akceptacji Regulaminu ten "ktoś" może się odwoływać stąd do wieczności... Żeby dotyczyło to wszystkich wystarczy wymusić akceptację nowych zasad pod groźbą kasacji konta. Każdy normalny oczywiście zaakceptuje i będzie O.K.
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Tak tylko informacyjnie

Post autor: Arab »

A! załapałem ,o kogo chodzi . Nie dziwota że powstało "zielone forum " :-(
Len
Bywalec
Posty: 115
Rejestracja: śr 12.lip.2017 - 21:35
Moja broń:

Re: Tak tylko informacyjnie

Post autor: Len »

mar_kow pisze: wt 16.lut.2021 - 19:44 Do Regulaminu warto dodać zapis o tym że wszystkie wypowiedzi użytkowników i wartości z tym związane są własnością i dorobkiem Forum.
Komuna się kłania, widzę.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Tak tylko informacyjnie

Post autor: mar_kow »

Len pisze: śr 17.lut.2021 - 19:56 [...]
Komuna się kłania, widzę.
He, he a w Tobie bunt dalej buzuje...:)
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Tak tylko informacyjnie

Post autor: Slonik »

Kompetnie nie wiem o kogo i o co chodzi, ale zupełnie mi to nie przeszkadza w kontynuacji drażnienia naszych forumowych „wolnych ludzi” 😉
stangret
Bywalec
Posty: 223
Rejestracja: sob 13.lut.2010 - 17:52
Lokalizacja: Londyn
Moja broń: Zdrowy rozsądek niepoprawny politycznie :)

Re: Tak tylko informacyjnie

Post autor: stangret »

Heron pisze: ndz 14.lut.2021 - 22:49 Ostatnimi czasy musimy zajmować się problemami wygenerowanymi przez byłego moderatora. Osoba ta, pomimo zaufania z naszej strony, wysokich uprawnień - stara się obecnie doprowadzić do wykasowania wszystkich swoich postów i zniszczenia tematów przez Was wspólnie tworzonych. Należy tutaj zaznaczyć, aby nie było niedomówień - że nikt z administracji czy moderatorów nie chciał aby ta osoba odchodziła, sama napisała prośbę o odebranie uprawnień.

Ostatnio otrzymaliśmy maila z prośbą (pisownia oryginalna):
„W załączeniu składam wniosek o byciu zapomnianym na portalu blackpowder.pl, forum.blackpowder.pl i w miejscach powiązanych.
Proszę o zastosowanie wniosku niezwłocznie czyli w terminie maksymalnie trzech dni.”
Taka naszła mnie refleksja: Po co kopać się z niereformowalnym koniem? Usuńcie te wszystkie "wysoce intelektualne" i stworzone przez tego zapomnianego byta posty i będzie święty spokój. Z politrukami nie warto dyskutować. To trzeba ogniem wypalać.
Ad maila: Niezwłocznie zapomnieć i usunąć z przestrzeni środowiska strzeleckiego 8)
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Tak tylko informacyjnie

Post autor: slaw29 »

Wydaje się iż tu zaistniała choroba zwana potocznie SKS ( Starość, Kurka , Starość) i odwieczna choroba niespełnionych prezesów.... Rządzić......Kurka.... Rządzić.
Na forum się to nie udało, w życiu też chyba nie bardzo jest kim - no to nastąpiła obraza majestatu .
Ponadto rzuca się w oczy od wielu lat jedynie partykularny interes w działaniu i zamiast łączyć ludzi w pięknym hobby celowo ich dzieli i próbuje skłócić, łatwiej wtedy nimi kierować.
Sianie strachu, lekceważenie innych ( dyletanci już lecą na fejsie) działania destrukcyjne, tworzenie sztucznych podziałów na lepszych i gorszych.
Ciekawe po co ?
To co osiągnoł do tego wieku , to jego. Teraz raczej już nie zdąży nic sobie udowodnić. Czas nauczyć się żyć z innymi w zgodzie i spokoju.
Wywalcie te reklamy tworzone na potrzeby handlu jego góró w niebyt.
Nareszcie się oczyściła atmosfera i nawet pies z kulawą nogą nie zatęsknił i nie zapytał co się z stało z wyciepanym że znikł.
Wycior pisze: wt 16.lut.2021 - 20:21 W szanujących się środowiskach sprawca podobnego incydentu staje się pariasem niezależnie od paragrafów na które się powoła.
Święte i mądre słowa i to chyba nie tylko z powodów stricte forumowych , ale o tym może kiedy indziej.

PS. Wielokrotne próbowałem pogodzić się z " pariasem " nawet się wydawało że się to udało. Ale zawsze gdy miał okazję mnie kopnąć .... to kopał z zaskoczenia w sam środek jajec :oops:
Kocham psychologię - ten człowiek nigdy się nie zmieni, dokładnie tak samo jak góró. Zawsze ta ich " wyższość " i " mądrość" z nimi pozostanie. Tak samo jak pozostaje w rasistach pogarda dla innych osób i nacji ( region, religia ,kolor skóry , zainteresowania czy priorytety) . Jak dla mnie przypadki beznadziejne i nie rokujące nadziej na poprawę czy nawet delikatną zmianę.

I dokładnie taką pogardę i lekceważenie dla innych osób tworzących to forum , wyciepany w duecie z góró nam tutaj pokazał :pomysl: .
Góró to już kilkakrotnie taki numer wywalił na różnych forach . Może by tak zapłacił prowizje ze te reklamy forumowe.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Tak tylko informacyjnie

Post autor: Wycior »

stangret pisze: ndz 28.lut.2021 - 21:21 [...] zapomnieć [...]
W tej kwestii w pełni się ze @stangretem zgadzam. Żeby nie było wątpliwości: mam wielki szacunek dla bronioznawczej wiedzy Nieforumowicza i przyznaję że jego postów (tych merytorycznych) mi brakuje. Podzielam jednak opinię że sama wiedza ani nie rekompensuje braku kindersztuby ani guru (przez 'u') nie czyni. Decyzja o destrukcyjnym wycofaniu się z forum była prywatną decyzją obu panów. Oceniliśmy ją krytycznie i nie bez powodu. Teraz jednak przejdźmy nad tym do porządku dziennego i więcej tej smutnej sprawy nie roztrząsajmy. Polecam przypowieść o żabie i skorpionie: te typy tak mają. Żadna racjonalna dyskusja tego nie skoryguje ani nas samych nie ulepszy.
stangret
Bywalec
Posty: 223
Rejestracja: sob 13.lut.2010 - 17:52
Lokalizacja: Londyn
Moja broń: Zdrowy rozsądek niepoprawny politycznie :)

Re: Tak tylko informacyjnie

Post autor: stangret »

Wycior pisze: pn 01.mar.2021 - 12:34 mam wielki szacunek dla bronioznawczej wiedzy Nieforumowicza i przyznaję że jego postów (tych merytorycznych) mi brakuje.
Z całym szacunkiem Wyciorze, ale wklejanie postów "guru" na zasadzie copy - paste lub też przepisywanie książek to nie wiedza 8) :lol:
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Tak tylko informacyjnie

Post autor: slaw29 »

Wycior pisze: pt 19.lut.2021 - 20:02 W tej kwestii w pełni się ze @stangretem zgadzam. Żeby nie było wątpliwości: mam wielki szacunek dla bronioznawczej wiedzy Nieforumowicza i przyznaję że jego postów (tych merytorycznych) mi brakuje.
Przypomina mi się historia Niemieckich naukowców , którzy za Adolfa przyczynili się do śmierci wielu osób.
Po upadku Hitlera , Amerykanie zamiast osadzić i skazać , przyjęli z otwartymi rękami u siebie.
Wielokrotnie byli to naukowcy którzy prowadzili eksperymenty " medyczne" w obozach koncentracyjnych.
Czy wiedza danej osoby , może usprawiedliwiać brak właściwego osądu jej osoby i akceptację ze względu na jej umiejętności czy wiedzę ? Może tak poprzez systemy totalitarne w imię zysku, ale nie na pewno w imię sprawiedliwości.
Ale dla mnie nie dopuszczalna sytuacja. Absolutnie mi ich wiedzy i zachowania tutaj nie brakuje.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Tak tylko informacyjnie

Post autor: Wycior »

slaw29 pisze: pn 01.mar.2021 - 13:27 Przypomina mi się historia Niemieckich naukowców , którzy za Adolfa przyczynili się do śmierci wielu osób.
OK, przy hitlerowcach pasuję. Ale co z takim np. (tytularnym) pułkownikiem Samuelem Coltem? Według dość zgodnej opinii współczesnych był wyjątkowo nieużytym jegomościem: aroganckim, zarozumiałym, próżnym, interesownym, chciwym egoistą, nie stroniącym od nachalnej autoreklamy ani wręczania łapówek. Czy jest to dla Ciebie wystarczający powód aby odrzucić jego rewolwer? Uważam go za wrednego faceta o ciekawym intelekcie i praktycznych osiągnięciach. Nie muszę kogoś lubić ani szanować jako człowieka, aby uznać że coś w jakiejś dziedzinie reprezentuje.
stangret pisze: pn 01.mar.2021 - 12:45 wklejanie postów "guru" na zasadzie copy - paste lub też przepisywanie książek to nie wiedza
@Stangret, pół punktu dla Ciebie: tylko połowa ponieważ to książki są źródłem wiedzy. Aby móc książki przepisywać trzeba je najpierw mieć, a potem przeczytać, aby wiedzieć co później przepisać.
stangret
Bywalec
Posty: 223
Rejestracja: sob 13.lut.2010 - 17:52
Lokalizacja: Londyn
Moja broń: Zdrowy rozsądek niepoprawny politycznie :)

Re: Tak tylko informacyjnie

Post autor: stangret »

Ja dziś doznałem podwójnego szoku :oczy:
Po pierwsze okazało się, że w środowisku strzeleckim przechadza się "chrabia" :lol: a my debilki niegodniśmy onemu butów czyścić :lol: :lol: :lol:
Nagroda - żenada roku :brawo:
Ps. Do dziś myślałem, że Rusznik to tylko niegroźny element folkloru z przerośniętym ego i pałą z ortografii. Niestety jest znacznie gorzej :cry:
Po drugie, myślałem, że to w Chinach wprowadzają punktację społeczną. Niestety geniusze podziałów I segregacji rodem z najgorszych czeluści komuny są w Polsce. Nie wiem czy wiecie ale nadszyszkownik Derek na swum forum też ma coś takiego :-o
Nazywa się to.....reputacja :cry:
Nagroda Darwina plus Marxa, Engelsa, Lenina I wszelkich pomiotów trafia w ręce Dariusza. :brawo: :brawo: :brawo:
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Tak tylko informacyjnie

Post autor: Wycior »

@stangret, proponuję odpuścić i zająć się czymś konstruktywnym. W dziedzinie chamstwa, prostactwa i rynsztokowych manier z naszym milusińskim nie wygramy, ponieważ ma w tych dziedzinach niebywały talent, rozwinięty przez długoletnią praktykę. Ludzie kulturalni i inteligentni potrafią sami wyrobić sobie pogląd na tę sytuację.
stangret
Bywalec
Posty: 223
Rejestracja: sob 13.lut.2010 - 17:52
Lokalizacja: Londyn
Moja broń: Zdrowy rozsądek niepoprawny politycznie :)

Re: Tak tylko informacyjnie

Post autor: stangret »

Cakowicie się z Tobą Wyciorze zgadzam co do zasadnści i rynsztokowego dna które ta pchła z Cieszyna reprezentuje, lecz jeszcze nigdy w historii forów które znam nikt nie wypuścił się tak daleko jak jak ten chłystek.
Jeśli wydaje się temu prostakowi, że tym razem mu się upiecze, to radzę mu albo zwijać kramik i przestać oszukiwać ludzi albo pójść do zamkniętego zakonu :-)
ODPOWIEDZ