Strzelba gładkolufowa

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
Benek
Bywalec
Posty: 145
Rejestracja: śr 23.gru.2020 - 03:01
Moja broń: brak

Strzelba gładkolufowa

Post autor: Benek »

Witam mogę kupić strzelbę gładkolufową ale nie wiem właściwie nie mam przekonania czy to daje jakąś satysfakcję i z czego można tym strzelać tylko śrut czy kule też . Nie mam pojęcia o tego typu broni proszę o porady
Awatar użytkownika
JohnWayne
Posty: 47
Rejestracja: pt 08.lis.2019 - 22:29
Lokalizacja: Śląsk
Moja broń: różna ;-)

Re: Strzelba gładkolufowa

Post autor: JohnWayne »


A tu od 0:43 masz też strzelbe.
Benek
Bywalec
Posty: 145
Rejestracja: śr 23.gru.2020 - 03:01
Moja broń: brak

Re: Strzelba gładkolufowa

Post autor: Benek »

kopa toto ma
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Strzelba gładkolufowa

Post autor: mar_kow »

Poczytaj, obejrzyj filmiki a najlepiej jak ktoś znajomy ma i pozwoli postrzelać. Zazwyczaj gładka lufa ciekawi jak już obeznasz się z bronią krótką i długą. Można strzelać śrutem, loftkami, kulą, pociskiem - opcji jest sporo. Mi dużo frajdy sprawia strzelanie loftkami do improwizowanych celów. Trafienie pociskiem starej gaśnicy daje niezłe efekty wizualne...
Trochę też informacji odnośnie Howdaha Huntera:
viewtopic.php?f=93&t=3611&hilit=HOWDAH+HUNTER
escobar
Bywalec
Posty: 283
Rejestracja: pt 01.lut.2019 - 12:51
Moja broń: GA12 . GA12 SLUG GA16 .44 .44 .44 .44 .58 .45

Re: Strzelba gładkolufowa

Post autor: escobar »

Benek pisze: pn 28.gru.2020 - 18:58 Witam mogę kupić strzelbę gładkolufową ale nie wiem właściwie nie mam przekonania czy to daje jakąś satysfakcję i z czego można tym strzelać tylko śrut czy kule też . Nie mam pojęcia o tego typu broni proszę o porady
Jak dobra cena i strzelba sprawna a nie jakiś zabytek na ścianę to kupuj bo nie ma lepszej zabawy jak strzelba mam dwie jednostki 12GA + howdaha super zabawa , mam też cztery remiki i cattlemana ale to nie to samo rewolwery sobie leżakują .
Benek
Bywalec
Posty: 145
Rejestracja: śr 23.gru.2020 - 03:01
Moja broń: brak

Re: Strzelba gładkolufowa

Post autor: Benek »

escobar pisze: wt 29.gru.2020 - 11:47
Benek pisze: pn 28.gru.2020 - 18:58 Witam mogę kupić strzelbę gładkolufową ale nie wiem właściwie nie mam przekonania czy to daje jakąś satysfakcję i z czego można tym strzelać tylko śrut czy kule też . Nie mam pojęcia o tego typu broni proszę o porady
Jak dobra cena i strzelba sprawna a nie jakiś zabytek na ścianę to kupuj bo nie ma lepszej zabawy jak strzelba mam dwie jednostki 12GA + howdaha super zabawa , mam też cztery remiki i cattlemana ale to nie to samo rewolwery sobie leżakują .
A cenowo ile można dać ? to dość stara strzelba i drugie pytanie ile Twoje kosztowały jeśli to nie tajemnica
escobar
Bywalec
Posty: 283
Rejestracja: pt 01.lut.2019 - 12:51
Moja broń: GA12 . GA12 SLUG GA16 .44 .44 .44 .44 .58 .45

Re: Strzelba gładkolufowa

Post autor: escobar »

Hm dać jak najmniej , nie ok na poważnie nie znam i nie widziałem egzemplarza skoro stara to bym na początek do rusznikarza z nią poszedł
co masz na myśli stara znaczy się z epoki - ja bym odpuścił chyba że stara znaczy się replika z lat 70-80 jeżeli to z epoki a może jeszcze damast to nie kupił bym , ja kupowałem nowe repliki od Pedersoli jedną klasyczną Plains z jednym spustem drugą Slug fajna bo ma uchwyt pistoletowy i krótszą lufę niestety nie były tanie aczkolwiek kupiłem w dobrych czasach i żadna tajemnica obie po około 4 k . Napisz coś więcej na temat tej strzelby może jakieś fotki albo liki do zdjęć wtedy można coś wywnioskować .
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Strzelba gładkolufowa

Post autor: mar_kow »

Benek pisze: wt 29.gru.2020 - 18:37 [...]
A cenowo ile można dać ? to dość stara strzelba i drugie pytanie ile Twoje kosztowały jeśli to nie tajemnica
Stare repliki odradzam kupować, tak jak Kolega wyżej zaznaczył musiałyby przejść dokładne oględziny u rusznikarza. Swoją jedną używkę kupiłem za 2.4 k na sąsiednim Forum. Wersja classic w dobrym stanie. Druga nowa slug 3.8k. Do dubeltówek pasują gwintowane lufy od Kodiaka Express. Dopasowanie wymaga małej pracy z pilniczkiem. Nawet taką lufę w kalibrze .58 mam ale nie miałem czasu kombinować (mogę sprzedać) bo w sumie pełnowymiarowego Kodiaka też mam...
Dubeltówka to bardzo wdzięczna broń. Bez problemu kupisz akcesoria, chcąc samemu odlewać loftki, pociski wszystko jest nie tylko w sklepach internetowych w Polsce ale też w Czechach czy USA. Śrut np. brałem balastowy po 27zł/kg (konieczność zakupu 25kg). Najbardziej popularny kaliber to 12GA, do 20Ga jest mniej akcesoriów. Najmniej popularne to 10GA i 16GA.
Benek
Bywalec
Posty: 145
Rejestracja: śr 23.gru.2020 - 03:01
Moja broń: brak

Re: Strzelba gładkolufowa

Post autor: Benek »

jak tu wstawić zdjęcie pokazał bym tą dubeltówkę .Nie mogę sobie poradzić
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Strzelba gładkolufowa

Post autor: mar_kow »

Benek pisze: śr 30.gru.2020 - 01:07 jak tu wstawić zdjęcie pokazał bym tą dubeltówkę .Nie mogę sobie poradzić
Najpierw zdjęcie musisz wrzucić na serwer hostingowy (ja używam flickr'a). Chcąc zamieścić fotkę na Forum wybierasz share, BBcode, kopiujesz link do zdjęcia, wklejasz do posta - i gotowe...

Nie kupuj tylko przypadkiem dubeltówki z przeróbki z amunicji scalonej. Pełno tego w ofertach włącznie z "gilzami" do ładowania czarnym prochem. Lub też radosnej twórczości niby rusznikarza z Pisza... Mimo oficjalnych ofert jest to nielegalna broń i jeżeli nie chcesz wizyty smutnych panów to lepiej tego nie brać. Lepiej dopłacić i kupić nową Pedersoli...
Benek
Bywalec
Posty: 145
Rejestracja: śr 23.gru.2020 - 03:01
Moja broń: brak

Re: Strzelba gładkolufowa

Post autor: Benek »

[attachment=0]strzelba.jpg[/attachment]
[attachment=1]IMG_20201118_212925.jpg[/attachment]
[attachment=2]IMG_20201118_212921.jpg[/attachment]
Załączniki
strzelba.jpg
IMG_20201118_212925.jpg
IMG_20201118_212921.jpg
Benek
Bywalec
Posty: 145
Rejestracja: śr 23.gru.2020 - 03:01
Moja broń: brak

Re: Strzelba gładkolufowa

Post autor: Benek »

takie coś mogę kupić nawet fajne ale wolałem zapytać
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Strzelba gładkolufowa

Post autor: wyrzucony »

Made in pisz :(
Benek
Bywalec
Posty: 145
Rejestracja: śr 23.gru.2020 - 03:01
Moja broń: brak

Re: Strzelba gładkolufowa

Post autor: Benek »

Derek pisze: śr 30.gru.2020 - 10:16Made in pisz :(
Czyli co ? Coś z nią nie tak ? wygląda na starą ale nie wiem czy mogę to kupić bez zezwolenia i ten Pisz co to za gość ?
compass200
Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: czw 08.gru.2016 - 17:19
Moja broń:

Re: Strzelba gładkolufowa

Post autor: compass200 »

Nie kupuj tylko przypadkiem dubeltówki z przeróbki z amunicji scalonej. Pełno tego w ofertach włącznie z "gilzami" do ładowania czarnym prochem. Lub też radosnej twórczości niby rusznikarza z Pisza... Mimo oficjalnych ofert jest to nielegalna broń i jeżeli nie chcesz wizyty smutnych panów to lepiej tego nie brać. Lepiej dopłacić i kupić nową Pedersoli...
[/quote]
Tutaj wszystko masz wyjaśnione przez mar_kow czego nie rozumiesz?
ODPOWIEDZ