Kolejny debil

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Kolejny debil

Post autor: RedGuy »

mar_kow pisze: sob 27.mar.2021 - 09:12
Rafnot pisze: sob 27.mar.2021 - 00:01 Nie widzisz że jest tutaj co najmniej dwóch towarzyszy których tyłek piecze o to że inni mogą mieć broń bez pozwolenia. [...]
Właśnie... "mieć broń bez pozwolenia" - jakie subtelne określenie, część przynajmniej się nie kryje i wali prosto z mostu - "mieć klamkę" "gnata" itp.
Trochę to smutne...
Nie rozumiem, a co miał napisać "mieć narzędzia do pasji strzeleckiej bez należytej zgody od organów władzy"? Wiadomo że we współczesnym świecie nasze nabytki mają zastosowanie jako dziurkacze do papieru jednak to nadal w świetle prawa i oczach władzy jest broń i jest bez pozwolenia :-) .
Jeśli chodzi tylko o "pasję strzelecką" to po jaką cholerę posiadanie? Można iść na strzelnicę i wypożyczać, nie trzeba posiadać. Ewentualnie dla bezpieczeństwa obywateli państwo może wprowadzić obowiązek przechowywania broni powiedzmy w magazynach przy strzelnicach a myśliwi odbieraliby swą broń powiedzmy na komisariatach tuż przed polowaniem. Opłacane to będzie ze składek amatorów pasji strzeleckiej. Państwo będzie zadowolone bo broń zamknięta i wiedzą gdzie, a i posiadacze bezpieczni bo ich własność strzeżona. Współczesna na pozwolenie a jak kto bez pozwolenia ze współczesnej by chciał spróbować to pod okiem instruktora czyli po staremu. Ciekaw jestem ilu z tych pasjonatów by się ostało gdyby się okazało że swe nabytki oglądać mogą tylko na strzelnicach. Takie niby moje ale jednak nie mam ale pasję strzelecką mogę uprawiać ;)
raguel
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: czw 09.lis.2017 - 02:17
Moja broń: Czołg w stodole

Re: Kolejny debil

Post autor: raguel »

Mam rozumieć, że chciałbyś łożyć m.in. na magazynowanie i konserwację mojej broni? No i znowu te "oczy władzy". Nie ma niczego takiego - są tylko ludzie, ich profity, odpowiedzialność i decyzje.
Rafnot pisze: sob 27.mar.2021 - 00:01 @RedGuy
Nie widzisz że jest tutaj co najmniej dwóch towarzyszy których tyłek piecze o to że inni mogą mieć broń bez pozwolenia. Ciągną takie tematy bez końca z nadzieją że władza w końcu zwróci na to uwagę i tylko oni będą mogli mieć broń, oni .... tacy wielcy z pozwoleniami :)
Sorki panowie, ale nie mogłem się oprzeć małej uszczypliwości bo to już nie jest śmieszne i kole w oczy.
Gdyby ktokolwiek liczył że władza zwróci na coś uwagę zapewne nie pisałby na forum tylko do władzy. Wziąłeś pod uwagę, że tu może nie chodzić o to żeby inni nie mieli, a raczej żeby ci z pozwoleniami nie stracili czegoś przez matoła który będzie zgrywał szeryfa z "własną klamką"?

Musiałeś kiedyś brać wolne w robocie, zap....ć przez pół województwa, stać 2h w kolejce na mrozie, po to tylko żeby pani z WPA litościwie zarejestrowała ci nową zabawkę i wbiła pieczątkę w książeczkę? Czy wiesz jak czasem ciężko jest sprzedać WBP (a pozwolenie masz na ileś tam sztuk, więc nie ma że jedna się nie podoba to nic, kupię następną a ta sztuka niech se leży albo opchnę na olx, allegro)? Są to niedogodnosci których wolałbym uniknąć przynajmniej jeśli chodzi o broń czarnoprochową. Jeśli będzie trzeba to i tak dam radę, bo lubię sobie czasem postrzelać, a kestia wyrobienia kwitów mnie nie przeraża. Mimo to przestaję już wierzyć, że jest możliwe, żeby broń CP pozostała wolnodostępna. Zbyt wielu kosmitów, ignorantów, ludzi z fobiami, przekonanych o jakimśtam stałym zagrożeniu, o dole z wapnem "gdy przyjdą ruscy", zaczęło się interesować CP żeby sielanka mogła trwać dalej. Moje przekonanie wcale nie wynika z artykułów które średnio raz w miesiącu pojawiają się w prasie, o tym że ktoś coś komuś zrobił albo próbował zrobić rewolwerem CP. Wystarczy wejść raz dziennie na grupę FB i poczytać bzdury jakie tam się pojawiają, poziom pytań, żenada. Kółko wzajemnej paranoicznej adoracji zawsze chętnie doradzi, czując atmosferę anonimowości, np. żeby EKB nie wyrabiać, bo przyjadą, bo zabiorą, że lepiej proch na OLX (mnie to ani ziembi ani grzeje skąd kto bierze proch ale argumentacja conajmniej zastanawiająca). A potem trwoga bo policja jednak wie. No nie ma dnia żebym nie otworzył tej strony i nie rzucił w myślach "Heniek, to pie.....ie". Prędzej czy później trafi się też taki który wyląduje w głównym wydaniu wiadomości i faktów (a przepraszam już był - w Brześciu Kujawskim), to kwestia statystyki. Teraz jedyna moja nadzieja w tym że jak już będą wymagane kwity na CP to tylko na repliki rewolwerów, bo zgodnie z dyrektywą unijną broń jednostrzałowa, a więc wszystkie odprzodówki, sharpsy, smithy itp., podchodzą pod kategorię D.

Bardzo to czerwone, nieprawdaż towarzyszu?

Obrazek
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: Kolejny debil

Post autor: jedna_brew »

raguel pisze: sob 27.mar.2021 - 10:12
Kurcze, żal mi ciebie do tego stopnia że chętnie zabrałbym cię na zawody do mojego klubu, zobaczyłbyś że jednak są ludzie którzy znajdują w tym po prostu sposób na spędzanie wolnego czasu (całymi rodzinami).

Zdrowy dystans bywa nazywany "zdrowym" ;) Pozdrawiam z tego miejsca brać strzelecką, szczególnie tę część która na strzelnice obowiązkowo wozi się multicamie.
próżne żale, ja traktuję strzelanie jako hobby i miłą formę spędzania wolnego czasu ze znajomymi i rodziną :) natomiast na strzelnicy widziałem już różnych ludzi i zawsze najwięcej ścisku rzyci na swoim punkcie mieli sportowcy (IPSC) i służby (np. więzienna), a nie dziadki z czarnym prochem :) i jak do tej pory nie spotkałem ani jednego kolegi sportowca, który byłby autentycznie zorientowany na np. pistolet pneumatyczny - mam taki, można rozwijać pasję strzelecką do bólu (serio - nic nie wychodzi taniej i naprawdę idzie się czegoś nauczyć), ale jakimś cudem pierwszą bronią którą kupują jest w 99% centralny zapłon, a nie .22 lub .177 :)
raguel
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: czw 09.lis.2017 - 02:17
Moja broń: Czołg w stodole

Re: Kolejny debil

Post autor: raguel »

Powinieneś wiedzieć, że wiatrówkami można strzelać poza strzelnicami i mało kto decyduje się na wydatek kilkudziesięciu złotych po to żeby popykać z PCA. W wypadku .177 drzwi od stodoły świetnie sprawdzają się w roli kulochwytu. Niemniej sekcje pneumatyczne dużych klubów mają się z tego co wiem conajmniej świetnie. Prawie wszyscy moi znajomi zaczynali przygodę strzelecką od właśnie wiatrówek - ja od pistoletu PCA i były to najlepiej wydane pieniądze, dziś najwięcej wystrzeliwuję 22 LR.
Jest trochę prawdy w tym co piszesz, sporo osób na początku kupuje broń 9mm (przed .223) ale trzeba przyznać że królują nieśmiertelne shadowki, ze względu na obiegowe opinie pistoletów dobrych i do tarczy i do zabawy.

Być może trochę czaruję, bo jest tak że większość pozwoleń sportowych obecnie to ludzie którzy po prostu chcą mieć broń. Wolę jednak mieć za sąsiada typa który pójdzie do psychologa i na policję, po to żeby udawać super commando na strzelnicy, niż tego który w internecie wypisuje bzdury żeby się nie ujawniać bo AKowcy we Wilnie dostali czapę. Tacy ludzie z reguły to nie dziadki o których piszesz, to raczej różne Sebixy i inni dziwni ludzie którzy na strzelnicę chodzą rzadko albo wcale bo tam musieliby wpisać swój adres do książki. Oni chcą mieć broń, najlepiej załadowaną, na wypadek "W", tak żeby organy ścigania nie wiedziały. Przy okazji samemu nie będąc pewnymi swojego zdrowia psychicznego. Ja tak to widzę. Bez odbioru.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Kolejny debil

Post autor: mar_kow »

jedna_brew pisze: sob 27.mar.2021 - 09:36 [...] nie spotkałem się aby w środowisku "pozwoleniowców" ktoś opowiadał bajki o pasji strzeleckiej...
No właśnie ja mam pozwolenie na 10 szt. kolekcjonerskiej... :lol:
I jakoś wcale mnie nie ciągnie do zakupów - z większą chęcią kupiłbym skałkę... Broń mam w pracy więc może dlatego mnie nie ciągnie. A pozwolenie wyrobiłem na wszelki wypadek, gdyby faktycznie zmieniło się prawo to tyko wpiszę do książeczki... Tym bardziej że w moim przypadku procedura jest tańsza i uproszczona...
Jako "dinozaur" ze swoimi CP funkcjonuję w naszym stowarzyszeniu "scalaków". A muszę potwierdzić że środowisko specyficzne...
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Kolejny debil

Post autor: RedGuy »

raguel pisze: sob 27.mar.2021 - 12:32 Mam rozumieć, że chciałbyś łożyć m.in. na magazynowanie i konserwację mojej broni? No i znowu te "oczy władzy". Nie ma niczego takiego - są tylko ludzie, ich profity, odpowiedzialność i decyzje.
Nie no, po strzelaniu przed zdaniem byś sobie wyczyścił i zakonserwował :-) Jaja sobie robię. Już widzę jak kwitnie "pasja strzelecka" gdyby wprowadzono takie przepisy
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Kolejny debil

Post autor: mar_kow »

https://wiadomosci.wp.pl/krakow/malopol ... 180406048a

"[...]Intruz postrzelił gospodarza z broni czarnoprochowej [...]"
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Kolejny debil

Post autor: mar_kow »

https://www.onet.pl/informacje/onetwars ... s,79cfc278

"[...]Andrzej K. sięgnął, jak ustalili śledczy, po broń palną czarnoprochową i oddał pięć strzałów do Agnieszki G., raniąc ją w tułów oraz ramię.
Oskarżony próbował również - według prokuratury - zamordować syna kobiety. Z relacji świadka wynika, że Andrzej K. chciał postrzelić 19-latka, ale broń nie wypaliła.[...]"

...
PosiadaczProcy
Bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt 10.maja.2019 - 14:10
Moja broń: brak

Re: Kolejny debil

Post autor: PosiadaczProcy »

Slonik pisze: pt 30.paź.2020 - 14:50 https://www.haloursynow.pl/artykuly/mak ... ,15889.htm

Sznurek nie wystarczył? Linii kolejowej w pobliżu nie ma? Dlatego powinny być badania przed zakupem CP. Przez takich debili inni mają potem problemy.
Trzeba być "frenetycznie uczulonym na punkcie...itd." poszukiwaczem "kija by uderzyć psa" by każdy przypadek-z bronią CP incydent ekstrapolować na innych posiadaczy broni, i mam tu na myśli WADZĘ która z "tu wam dowalę - tam kopa zasadzę" wzięła sobie za I p-kt modus vivendi i operandi sprawowanego mandatu... Za rządów Szmula Balcerberkowicza tysiące rolników powiesiło się na szelkach, paskach od spodni czy sznurku od snopowiązałki a do dziś swobodnie można go nabyć w każdej ilości, rozmiarze, kolorze i gatunku...paski i szelki też...więc bez alergii please...😍😍
Awatar użytkownika
Karew
Posty: 6
Rejestracja: wt 30.lis.2021 - 02:48
Moja broń: Uberti Remington

Re: Kolejny debil

Post autor: Karew »

Odgrzewam.
Skoro wszyscy wiedzą, jakie są przyjemniejsze sposoby na koniec, to po co się nakręcacie? Zmieni to coś w zakresie dostępu do broni? Może tymi postami zagrozicie majstrowania w UoBiA?
Zakazać wszystkiego to im się odechce ;-)
raguel
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: czw 09.lis.2017 - 02:17
Moja broń: Czołg w stodole

Re: Kolejny debil

Post autor: raguel »

Po co w takim razie odgrzewać?
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Kolejny debil

Post autor: mar_kow »

raguel pisze: pt 10.gru.2021 - 19:38 Po co w takim razie odgrzewać?
Żeby uświadamiać że głupota szkodzi strzelectwu czarnoprochowemu... Wszelkiego typu pomysły noszenia załadowanej broni, obronie miru domowego itp...
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Kolejny debil

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Z tego tylko wyjdzie: "Nikt nie powinien mieć dostępu do broni bez żadnych pozwoleń. Nawet strzelcy CP to tak widzą."
Kto będzie chciał nam hobby spieprzyć, ten to zrobi. I się ucieszy z takiej dobrowolnej kolaboracji.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Kolejny debil

Post autor: Wycior »

Całkowicie zgadzam się z @mar_kow. Nie wylewajmy dziecka z kąpielą. Są ludzie którym się wydaje że wszystko im się należy, wszystko im wolno i z nikim nie muszą się liczyć. Dlaczego? Bo są przecież tacy zajebiści, mimo że to co piszą świadczy dokładnie o czymś przeciwnym. Ogromna większość naszego środowiska to ludzie rozumni. Jeżeli nagle ktoś zaczyna wypisywać idiotyzmy, to nie należy pokrywać tego milczeniem. Trzeba to zwalczać chociażby po to aby inni ludzie, czytając to forum, nie uznali że egoistyczne, bezmyślne i hałaśliwe warchoły są w stanie narzucić swoje zdanie normalnym, rozsądnym ludziom.
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Kolejny debil

Post autor: Slonik »

W sobotę, 8 stycznia, Antoni Królikowski wraz z teściową i szwagierką udali się do domu rodziny Opozdów w Busku-Zdroju, z którego mama Joanny Opozdy chciała zabrać swoje osobiste rzeczy. Jej mąż Dariusz Opozda nie wpuścił ich do domu. W pewnym momencie mężczyzna użył broni czarnoprochowej, z której oddał strzał przez drzwi, za którymi stały jego żona, córka i zięć. Pocisk utkwił w ścianie nad drzwiami, a zebrani zaczęli uciekać w popłochu w obawie o swoje życie.
https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka ... da/8jqt0tr

Pewnie hobbysta…
ODPOWIEDZ