Kolejny debil

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 287
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Kolejny debil

Post autor: Ursus_c35 »

Dobrym pomysłem była by mapa strzelnic z cyklu BP friendly :D
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Kolejny debil

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Coś innego dotyczące prawa i bezpieczeństwa:
Nie miał tu ktoś listy handlarzy prochu?
Bo ja sobie w poprzednim tygodniu załatwiłem EKB. Ale niemiecką.
I przy następnym wyjeździe do ojczyzny, chciałem zapytać prosto w sklepie czy oni ją uznają, bez wyjazdu na drugi koniec Polski. Więc coś w Gdyni albo najwyżej Gdańsku.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Kolejny debil

Post autor: mar_kow »

https://www.onet.pl/informacje/onetlodz ... x,79cfc278

"[...]Strzał został oddany z broni czarnoprochowej, której posiadanie w Polsce nie wymaga zezwolenia — podała rzeczniczka rawskiej policji."
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Kolejny debil

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Myślę że ta hoplofobiczna propaganda by lepiej pasowała na stronie internetowej Lewicy albo PO. Po cholerę ten medialny sabotaż na strzeleckim forum?
Ja też nie chodzę do rzeźnika i wieszam mu pro wegańskie plakaty w okno.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Kolejny debil

Post autor: mar_kow »

Chłopiec z Chyloni pisze: pn 13.lut.2023 - 20:35 Myślę że ta hoplofobiczna propaganda by lepiej pasowała na stronie internetowej Lewicy albo PO. Po cholerę ten medialny sabotaż na strzeleckim forum?
Ja też nie chodzę do rzeźnika i wieszam mu pro wegańskie plakaty w okno.
Po prostu trzeba mieć świadomość że to jest broń z której też są popełniane przestępstwa i to coraz częściej. To też przestroga dla nowych użytkowników że posiadanie wiąże się też z ograniczeniami i przestrzeganiem zasad...
I bardziej to pasuje teraz do propagandy PIS bo to oni decydują o formie tego hobby jak i o wielu innych niechlubnych rzeczach (nie mieszałbym do tego polityki)...
Więc nie unikajmy typowego oportunizmu - uwielbiam mięsko - ale przecież nie zabijam więc nie mówmy o tym...
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Kolejny debil

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Aha. To ty masz nas tu za debilpów którzy nie są świadomi tego czym się zajmują? Nie. Ty chcesz żeby broń czarnoprochowa była na pozwolenie. Ty sie boisz innych ludzi z bronią. To nie może być problemem strzelectwa sportowego, tylko to jest sprawa miedzy tobą i twoim psychologiem.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Kolejny debil

Post autor: mar_kow »

Chłopiec z Chyloni pisze: wt 14.lut.2023 - 14:47 Aha. To ty masz nas tu za debilpów którzy nie są świadomi tego czym się zajmują? Nie. Ty chcesz żeby broń czarnoprochowa była na pozwolenie. Ty sie boisz innych ludzi z bronią. To nie może być problemem strzelectwa sportowego, tylko to jest sprawa miedzy tobą i twoim psychologiem.
He, he, he - ponoszą Cię emocje, to Tobie radzę kontakt z psychologiem...
A właśnie ilość powyższych powodów może stanowić o ograniczeniu tego pasjonującego hobby... To właśnie strach ogarnia użytkowników Rolling Block'ów wyposażonych w celowniki optyczne czy Remików z laserowymi wskaźnikami celu...
Każdy wklejony link wzbudza niezdrowe emocje w ludziach którzy traktują broń czarnoprochową jak typową "klamkę"...
I co będzie jak w końcu zabiorą zabawki ??
Miner
Posty: 92
Rejestracja: wt 16.mar.2021 - 21:14
Moja broń:

Re: Kolejny debil

Post autor: Miner »

Należy zakazać siekier, noży i wszystkiego, bo z użyciem takich przedmiotów są popełniane zabójstwa (https://krosnoodrzanskie.naszemiasto.pl ... c1-9006559)... wtedy ludzie "nie bendom" robić sobie nic! Zróbmy, jak w UK z zakupem noży - dziwne, że problem nożowników nie zniknął https://www.rp.pl/spoleczenstwo/art2563 ... okaz-dowod
Kiedy zrozumiecie, że problemem są ludzie, a nie przedmioty... jeśli sąsiad nie ma rewolweru, to ma łopatę, nóż lub siekierę!
Większość drastycznych sytuacji zdarza się pomiędzy osobami znającymi się (zawody miłosne, nienawiść, zazdrość, porachunki gangusów, etc.) - nie ma sposobu, żeby takie sytuacje powstrzymać wyłącznie zakazując jakiś przedmiotów. Może pomóc zmiana mentalności i relacji międzyludzkich, ale jak to zrobić jakąś ustawą?
ps.
jakby ktoś nie wiedział to zdradzę brutalną prawdę - morderstwa były w historii od zawsze i zawsze będą w przyszłości ;)
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Kolejny debil

Post autor: Jaroslaw78 »

Jeśli broń zabija...to długopis robi błędy ortograficzne...
maniekmaniek9
Bywalec
Posty: 106
Rejestracja: ndz 10.kwie.2022 - 07:09
Moja broń: Mam legendarną pałę

Re: Kolejny debil

Post autor: maniekmaniek9 »

Co mają myśleć miliony kobiet, kiedy każdy napotkany mężczyzna posiada przy sobie narzędzie gwałtu. To cytat z JKM:)
Awatar użytkownika
andrzej11111
Posty: 84
Rejestracja: sob 13.lis.2021 - 19:55
Lokalizacja: inowrocław
Moja broń: remington

Re: Kolejny debil

Post autor: andrzej11111 »

Ci tzw pacyfiści to typowe Trole. Jak on nie ma to nikt też ma nie mieć , chyba że zapłaci za tzw pozwolenie wtedy to już ok. Jeżeli bandyta walnie młotkiem ofiarę w łeb rura, to będzie mniej zabity niż z broni palnej albo obleje kogoś benzyną i podpali.
Awatar użytkownika
andrzej11111
Posty: 84
Rejestracja: sob 13.lis.2021 - 19:55
Lokalizacja: inowrocław
Moja broń: remington

Re: Kolejny debil

Post autor: andrzej11111 »

..
Ostatnio zmieniony śr 15.lut.2023 - 08:52 przez andrzej11111, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
andrzej11111
Posty: 84
Rejestracja: sob 13.lis.2021 - 19:55
Lokalizacja: inowrocław
Moja broń: remington

Re: Kolejny debil

Post autor: andrzej11111 »

Kiedyś widziałem wywiad z politykiem i na pytanie o posiadanie broni powiedział że powinno być to zaostrzone dla cywili . A na pytanie czy posiada broń odpowiedział ze 40 sztuk . Czyli zwykli ludzie maja jeb...ć na system a pasożyty będą korzystać z tej pracy i ustalać jak my mamy żyć. Zycie takiego robola jest nic nie warte, chociaż to dzięki tym robolom maja dostatnie i bezproblemowe życie. PATOLOGIA.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Kolejny debil

Post autor: mar_kow »

Zdarzenie nabrało niestety rozgłosu...

https://tvn24.pl/lodz/rawa-mazowiecka-n ... aIEF0w3_L0

Obrazek[/url]
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Kolejny debil

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

No, to pomagaj im kolego. Już cie kupa ludzi kocha za to co ty tu próbujesz osiągnąć.
A nawet jak osiągniesz, to twoją paranoje, twoją traumę wojenną, nadal będziesz miał.
IDŹ DO LEKARZA.
ODPOWIEDZ