Kolejny debil

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Kolejny debil

Post autor: Jaroslaw78 »

Przytoczę ostanie Twoje słowa..."... jakoś tego nie widać..". Nie zgodzę się. W zeszłym roku bardzo dużo ludzi dostało pozwolenie na broń. Co w tym skomplikowanego? Nic. Wystarczy umieć się nią posługiwać,być normalnym i niekaranym 🤷
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Kolejny debil

Post autor: mar_kow »

Jaroslaw78 pisze: pt 20.sty.2023 - 04:26 Przytoczę ostanie Twoje słowa..."... jakoś tego nie widać..". Nie zgodzę się. W zeszłym roku bardzo dużo ludzi dostało pozwolenie na broń. Co w tym skomplikowanego? Nic. Wystarczy umieć się nią posługiwać,być normalnym i niekaranym 🤷
Tak, normalna procedura jest do przejścia bez problemu jeżeli ktoś nie ma czegoś "za uszami"... Miałem na myśli propozycje "o powszechnym dostępie do broni" z uproszczoną procedurą. Slogany - "strzelnica w każdym powiecie" itp.
maniekmaniek9
Bywalec
Posty: 106
Rejestracja: ndz 10.kwie.2022 - 07:09
Moja broń: Mam legendarną pałę

Re: Kolejny debil

Post autor: maniekmaniek9 »

A co jest złego w pomyśle, aby dostęp do broni był jeszcze łatwiejszy? Co stoi na przeszkodzie, aby każdy mógł posiadać broń? Bo teraz niby łatwo, ale trzeba brać udział w cyrku z PZSS, ja tego nie uważam za normalne, a tym bardziej niezbędne.
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Kolejny debil

Post autor: Jaroslaw78 »

No tu się zgadzam. Powinno to być uproszczone i żeby posiadać dany kaliber broni, nie musiałoby się robić pozwolenia do celów sportowych. Niestety teraz to jest ograniczone. Zawody nie powinny być obowiązkowe, ale jeśli ktoś chciałby w nich wziąć udział,to miałby taką samą możliwość jak strzelcy sportowi.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Kolejny debil

Post autor: mar_kow »

Jaroslaw78 pisze: pt 20.sty.2023 - 17:27 No tu się zgadzam. Powinno to być uproszczone i żeby posiadać dany kaliber broni, nie musiałoby się robić pozwolenia do celów sportowych. Niestety teraz to jest ograniczone. Zawody nie powinny być obowiązkowe, ale jeśli ktoś chciałby w nich wziąć udział,to miałby taką samą możliwość jak strzelcy sportowi.
Pozwolenie do celów sportowych jest w sumie najłatwiejsze do ogarnięcia przy czym nie najtańsze. PZSS mocno skomercjalizował to hobby, ale znam klub gdzie nie musisz strzelać żeby zaliczyć start - wystarczy jak opłacisz startowe...:)
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Kolejny debil

Post autor: Jaroslaw78 »

Oba pozwolenia są łatwe, do celów sportowych i kolekcjonerskich. W opolskim patent bardzo prosty, lekarze też. A zawody PZSS? Robimy dwa razy w roku. Mam w tym roku za darmo,bo zrobiłem sobie kurs sędziego 3 klasy, na koszt klubu.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Kolejny debil

Post autor: mar_kow »

Jaroslaw78 pisze: pt 20.sty.2023 - 21:21 Oba pozwolenia są łatwe, do celów sportowych i kolekcjonerskich. W opolskim patent bardzo prosty, lekarze też. A zawody PZSS? Robimy dwa razy w roku. Mam w tym roku za darmo,bo zrobiłem sobie kurs sędziego 3 klasy, na koszt klubu.
No właśnie, więc jak ktoś chce szybko strzelać, nie brudzić rąk smarem to jest prosta droga do tego a nie kaleczyć strzelectwo czarnoprochowe...
Magua
Stary bywalec
Posty: 565
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: Kolejny debil

Post autor: Magua »

Różnie to bywa. Jak sie jest np. wyrokowcem, to nici z tego.
O badaniach u psychiatry nie wspominąjąc.
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Kolejny debil

Post autor: Jaroslaw78 »

To, że mam już scalone,nie oznacza,że przestałem sobie brudzić ręce smarem. Więc nie kaleczę CP.

Jak ktoś ma jakiś konkretny wyrok,to może zapomnieć o pozwoleniu. I bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Kolejny debil

Post autor: mar_kow »

Jaroslaw78 pisze: ndz 22.sty.2023 - 00:12 To, że mam już scalone,nie oznacza,że przestałem sobie brudzić ręce smarem. Więc nie kaleczę CP.

Jak ktoś ma jakiś konkretny wyrok,to może zapomnieć o pozwoleniu. I bardzo dobrze.
Dokładnie tak... Jak życie zmusi do sprzedaży zabawek to w pierwszej kolejności pójdą "scalaki"...
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Kolejny debil

Post autor: Jaroslaw78 »

mar_kow pisze: ndz 22.sty.2023 - 11:45
Jaroslaw78 pisze: ndz 22.sty.2023 - 00:12 To, że mam już scalone,nie oznacza,że przestałem sobie brudzić ręce smarem. Więc nie kaleczę CP.

Jak ktoś ma jakiś konkretny wyrok,to może zapomnieć o pozwoleniu. I bardzo dobrze.
Dokładnie tak... Jak życie zmusi do sprzedaży zabawek to w pierwszej kolejności pójdą "scalaki"...
Otóż to. Zostawiłem sobie mojego niezawodnego od lat Remika,oraz pistolet Corsair .44.
Czesiek

Re: Kolejny debil

Post autor: Czesiek »

mar_kow pisze: śr 18.sty.2023 - 15:09
Vegvisir pisze: śr 18.sty.2023 - 13:06 [...]
Tylkoi rasowy hoplofob moze takie bzdury stwierdzic. Władza jest w rekach ludzi i to jaki bedzie zarzadca niewolników zalezy od tego jakich ludzi sie dopuiszcza do głosu to efekty widac.
Widzę że najlepiej Ci wychodzi obrażanie ludzi w każdy możliwy sposób, bez tego nie rozpoczynasz tematu - inteligentne myślenie nie idzie w parze...
Władza w rękach ludzi - jakoś socjalizm się nie sprawdził. Obecna władza miała zliberalizować zasady dostępu do broni i jakoś tego nie widać..
Ja widze ze ty bładzisz jak we mgle. Czytam i widze ze sie nie mozesz cos odnalezc. Robisz sie irytujący.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Kolejny debil

Post autor: Wycior »

Czesiek pisze: pn 23.sty.2023 - 08:10 Ja widze ze ty bładzisz jak we mgle. Czytam i widze ze sie nie mozesz cos odnalezc. Robisz sie irytujący.
Potrafisz to konkretnie i konstruktywnie wytłumaczyć, czy tylko próbujesz rozładować swoje negatywne emocje? @mar_kow jest bardzo doświadczonym strzelcem i cenionym forumowiczem z długim stażem. Natomiast ty, Kolego, na tym forum jeszcze niczego nie wniosłeś. Reprymenda "Robisz się irytujący" jest pozbawiona merytorycznej wartości. Jeżeli chcesz z kolegą polemizować to postaw konkretne i uzasadnione zarzuty. Poświeć proszę trochę uwagi ortografii, gdyż niechlujne pisanie może być uznane za przejaw niechlujnego myślenia i lekceważącego stosunku do czytelników.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Kolejny debil

Post autor: mar_kow »

Czesiek pisze: pn 23.sty.2023 - 08:10 [...]
Ja widze ze ty bładzisz jak we mgle. Czytam i widze ze sie nie mozesz cos odnalezc. Robisz sie irytujący.
Ja się nie robię irytujący - ja jestem irytujący dla takich jak Ty, zarejestrowanych od tygodnia i w trzech postach próbujących zaistnieć na Forum...
Czesiek

Re: Kolejny debil

Post autor: Czesiek »

mar_kow pisze: pn 23.sty.2023 - 19:42
Czesiek pisze: pn 23.sty.2023 - 08:10 [...]
Ja widze ze ty bładzisz jak we mgle. Czytam i widze ze sie nie mozesz cos odnalezc. Robisz sie irytujący.
Ja się nie robię irytujący - ja jestem irytujący dla takich jak Ty, zarejestrowanych od tygodnia i w trzech postach próbujących zaistnieć na Forum...
Wlasnie o tym pisalem- jestes mocno irytujacym czlowiekiem. Nie ma zadnego znaczenia ze iestem tu godzine czy rok. Wpadlem poczytac z polecenia kolegi o kilku tematach a tam co? Ty itp. 😂
ODPOWIEDZ