Kolejny debil

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 560
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Kolejny debil

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Tu należałoby się raczej głupich policjantów zabronić.
Strzelec
Posty: 4
Rejestracja: czw 02.lut.2023 - 17:55
Moja broń: brak

Re: Kolejny debil

Post autor: Strzelec »

Andy88 pisze: sob 02.gru.2023 - 15:00
PosiadaczProcy pisze: sob 02.gru.2023 - 14:36
Katastrofa to mało powiedziane pytanie czy czepią się wszystkich czarnoprochowców czy tylko rewolwerów bo są wielostrzałowe


Czepią się zapewne każdej broni CP, wiesz ,,łykspyrty'' chcące utrudnić dostęp do broni nie potrafią odróżnić rewolweru od karabinu, i karabinu od pistoletu. dla nich każda broń to narzędzie władcy szatanów w piekle stworzone żeby masowo mordować ludzi. i według nich najlepiej zakazać ich całkowicie w myśl zasady ,, skoro na polskich drogach są osoby jeżdżące pod wpływem alkocholu to trzeba w każdym samochodzie wprowadzić nakaz zamontowania blokady alkoholowej, i maksymalnie utrudnić uzyskanie prawo jazdy oraz wprowadzić prawo jazdy na rower i maksymalnie utrudnić uzyskanie prawo jazdy'' a najgorsze jest to że ludzie im wierzą..
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Kolejny debil

Post autor: mar_kow »

Niestety, któryś przypadek przeleje czarę goryczy i ograniczenia mogą wprowadzić. "Debil" strzelał z dwustrzałowego deringera.
Policjanci też debile skoro go nie zrewidowali i skuli ręce tylko z przodu. Równie dobrze mógł obezwładnić siedzących z przodu uderzając w głowy kajdankami...
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Kolejny debil

Post autor: scraab »

A czy wy łykacie brednie jak mlode pelikany? Typ przy 1 zatrzymaniu NIE MIAL żadnej broni tylko wyrwal ich sluzbową i z niej strzelał. Przy drugim mial cp ale nic z niej nie robil. Tyle w temacie
Skalski
Posty: 55
Rejestracja: czw 13.sty.2022 - 21:36
Moja broń: brak

Re: Kolejny debil

Post autor: Skalski »

@scraab
Na dodatek zamiast odsiadki 6 miesięcy wybrał zabójstwo dwóch policjantów i uciekanie i ukrywanie się do końca życia.
Jak się czyta opisy tego zatrzymania to wygląda jak jakaś ściema, co strona to inna wersja była. A tu na forum się okazuję że jeden forumowicz podaje takie szczegóły jak dokładny rodzaj broni, czego nie udało mi się znaleźć w sieci.
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Kolejny debil

Post autor: scraab »

Nawet na forach policyjnych piszą ze to byla ich sluzbowa broń. Kajdanki nawet jak byl zakuty z tylu to latwo przelozyc na przod. Jechal z tylu sam zwyklym autem a nie radiowozem z wydzielonym przedzialem. Kierowca ma bron po prawej stronie w kaburze....
Tymczasem wyplybelo najprawdopodobniej kolejne zabojstwo 31letniej aresztantki ktora okazalo sie ze zmarla w niejasnych okolicznosciach we Wroclawiu....
Awatar użytkownika
szczupi26
Bywalec
Posty: 242
Rejestracja: śr 12.sty.2022 - 13:07
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Moja broń: Kilka sztuk

Re: Kolejny debil

Post autor: szczupi26 »

scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Kolejny debil

Post autor: scraab »

To nie nam sie powinno zaostrzac prawo dostepu do bp tylko im.
Awatar użytkownika
andrzej11111
Posty: 84
Rejestracja: sob 13.lis.2021 - 19:55
Lokalizacja: inowrocław
Moja broń: remington

Re: Kolejny debil

Post autor: andrzej11111 »

Nikt niczego nie zaostrza . Jak coś się wydarzy z udziałem czarnoprochowca to od razu panika że pozabierają nam te zabawki . Jakby chcieli zabrać to już dawno by zabrali. Dobrze wiedzą jaką ustawę zrobili i co się w niej znajduje.
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Kolejny debil

Post autor: scraab »

andrzej11111 pisze: sob 09.gru.2023 - 17:04 Nikt niczego nie zaostrza . Jak coś się wydarzy z udziałem czarnoprochowca to od razu panika że pozabierają nam te zabawki . Jakby chcieli zabrać to już dawno by zabrali. Dobrze wiedzą jaką ustawę zrobili i co się w niej znajduje.
Racja ale milo bylo by miec bezkwitowy dostep do calosci 19wiecznych wyrobow ;)
maniekmaniek9
Bywalec
Posty: 106
Rejestracja: ndz 10.kwie.2022 - 07:09
Moja broń: Mam legendarną pałę

Re: Kolejny debil

Post autor: maniekmaniek9 »

Ad Arma o tym mówi w kwestiach legislacyjnych, wymaganych z powodu członkostwa wiadomo w czym, szkoda, jakże zakres sprzętowy by się powiększył.
Awatar użytkownika
andrzej11111
Posty: 84
Rejestracja: sob 13.lis.2021 - 19:55
Lokalizacja: inowrocław
Moja broń: remington

Re: Kolejny debil

Post autor: andrzej11111 »

scraab pisze: ndz 10.gru.2023 - 05:06
andrzej11111 pisze: sob 09.gru.2023 - 17:04 Nikt niczego nie zaostrza . Jak coś się wydarzy z udziałem czarnoprochowca to od razu panika że pozabierają nam te zabawki . Jakby chcieli zabrać to już dawno by zabrali. Dobrze wiedzą jaką ustawę zrobili i co się w niej znajduje.
Racja ale milo bylo by miec bezkwitowy dostep do calosci 19wiecznych wyrobow ;)
W sumie to tak :?: . Moim zdaniem to nowoczesna broń np 22lr po jakimś szkoleniu mogła by być już nawet na rejestracje, jeżeli tak chcą pilnować :) , zawsze bezpieczniejsza dla użytkownika niż te nasze repliki :remik: .
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Kolejny debil

Post autor: scraab »

W CZ sa 22lr na rejestracje wiec to oczywiscie mozliwe. Bron historyczna w oryginale jest tam bezpozwoelniowa w takim zakresie ze mozna miec rewolwer na scalone.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Kolejny debil

Post autor: mar_kow »

scraab pisze: pt 15.gru.2023 - 14:35 W CZ sa 22lr na rejestracje wiec to oczywiscie mozliwe. Bron historyczna w oryginale jest tam bezpozwoelniowa w takim zakresie ze mozna miec rewolwer na scalone.
To już nie jest prawda - ponad rok temu zmieniło się prawo - bez pozwolenia jest tylko broń .22 flobert. Reszta już tylko na pozwolenie...
Przy czym flobert jest rejestrowany na czeski dowód, Polacy mieszkający na stałe ale nie posiadający obywatelstwa nie kupią ani broni ani amunicji...
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Kolejny debil

Post autor: scraab »

Są na pewno 22lr wersje historyczne. A flobert to nawet 9mm maja na rejestracje.
ODPOWIEDZ