Kolejny debil

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 560
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Kolejny debil

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Mnie to tak śmieszy bo tu w Niemczech, gdzie ja żyję, się dziesięć razy więcej takich przypadków zdarza. Mimo tego że tu już dawno prawo jest na poziomie, którego on sobie dla Polski życzy.
Mar-Kow, pojedz sobie do Niemczech zamiast Polsce gotować nową komunę. Raz mnie nazwałeś ksenofobem.
Zobacz sobie na własne oczy jak świat by wyglądał gdyby typy jak ty rządzili.
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Kolejny debil

Post autor: scraab »

Ja żyję tam to wiem, ale tez w Czechach i w Polsce to tak z grubsza. Co ciekawe w UK czy Szwrcji latwo dostac , mieszkajac na wsi strzelbe gladkolufową w wiadomym celu. :) Niemcy sa chyba aktualnie najgorszym krajem dla uczciwego czlowieka, podczas gdy ilosc przestępstw z uzyciem roznej zakazanej broni nie maleje. W Polsce jedynie co to trzeba prokomuszym prokuratorkom kopa w dupke zasadzic zeby sie nie medrkowali.
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 560
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Kolejny debil

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Tak,przede wszystkim noże. Ale też i broń palna. Tu często używana przez ludzi (między sobą z powodów biznesowych) których nasza niedobra władza nie chciała po prostu wpuścić przez granice kiedy Białoruś Polskę nimi obdarowywała. I pro europejska hołota beczała bo nie będzie w Polsce tak pięknie jak na Zachodzie (mafia, morderstwa, strzelaniny, gwałty).

Nie daleko od mojego mieszkania był Kebab, i jego właściciel dwa miesiące temu splajtował. Facet, Turek, się zastrzelił.
Więc zwykły właściciel jakiegoś baru tutaj posiada nie legalną broń (jeżeli nie jest Europejczykiem).

A tu Mar Kow musi raz na dwa miesiące wykopać jakiś pojedynczy przypadek, żeby uzasadnić czemu normalny człowiek nie powinien posiadać repliki staroświeckiego rewolweru. Bo na polskich ulicach krew jak rzeka płynie.
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Kolejny debil

Post autor: scraab »

Tak apropos bohaterskiej policji...
https://fb.watch/l1gDe9ZuXb/
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 560
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Kolejny debil

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Dechy powinno się tylko posiadać na pozwolenie.
Larkana
Bywalec
Posty: 175
Rejestracja: czw 10.lut.2022 - 11:56
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moja broń: .44, 9x19

Re: Kolejny debil

Post autor: Larkana »

Lee Enfield pisze: śr 07.cze.2023 - 12:59 Ważność badań 3 miesiące, owszem. Do złożenia z wnioskiem o rejestrację czy pozwolenie. Potem bez terminu.
I tu jest pies pogrzebany. Bo jeśli się nie mylę (a nie interesuję się przesadnie tematem FAC-ów, więc mogę się mylić, albo może to zależy od konkretnego WPA) to w przypadku KAŻDEJ rejestracji kolejnej wiatrówki FAC potrzebujesz tych badań jeśli od poprzednich minęły 3 miesiące (tak wnioskuję z lektury UoBiA oraz "jakiegoś" wątku na beżowym).

Patrząc na pierwszą pozycję w google obecnie te badania kosztują prawie 800zł.

Sytuacje takie jakie są umieszczane w tym wątku stanowią margines. Wymóg rejestracji CP uderzył by we wszystkich - w większości w odpowiedzialnych obywateli, którzy CP traktują jako formę rekreacji.

Czymś pośrednim byłaby rejestracja na podstawie samego wieku i niekaralności albo chociaż wymóg badań - ale jednorazowy - nie mniej każda forma regulacji uderzała by w środowisko.

Do Kowalewka dawno nie zaglądałem, ostatnio częściej na Belmę jeżdżę.
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Kolejny debil

Post autor: scraab »

Tym razem zdecydowanym bohaterem nie jest tylko dowodca tej zidiocialej formacji ale cala ona sie nadaje na wzor uposledzonych umyslowo, i wg mnie calkiem niebezpiecznych wariatow....
Policja odklepała sukces. Napadli na działające legalnie muzeum, jeżdżące z bronią po całym kraju na wystawy.
Właściciel aresztowany na 3 miesiące, cała broń skonfiskowana. Zaginęła książka inwentarzowa, ale muzeum posiada m. in. wszystkie faktury zakupu i komplet dokumentów wskazujący jasno że broń posiadana jest legalnie.
Brawo Policja. Sukces na miarę waszych możliwości.

PS. Przyponinamy (i przypominać będziemy) że to ta sama Policja której szef przemycił z Ukrainy granatnik i odpalił go w biurze za co otrzymał nie dymisję i zarzuty, tylko odszkodowanie z tytułu wypadku przy pracy
Awatar użytkownika
Powder-11
Posty: 8
Rejestracja: śr 11.maja.2022 - 15:39
Lokalizacja: Wrocław
Moja broń: brak

Re: Kolejny debil

Post autor: Powder-11 »

Wycior pisze: ndz 19.mar.2023 - 19:59
Powder-11 pisze: ndz 19.mar.2023 - 10:19 Ja też chodzę z klamką do biedry, bo mogę i mam ochotę.
Tempora mutantur! Kiedyś, dawno temu, kiepską orientacją, brakiem zdolności przewidywania, egoizmem i niskim IQ nikt się nie przechwalał.
Na inteligencji to ty sie znasz jak świnia na trampolinie.
Załączniki
k.jpg
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Kolejny debil

Post autor: mar_kow »

Wycior pisze: ndz 19.mar.2023 - 19:59
Powder-11 pisze: ndz 19.mar.2023 - 10:19 Ja też chodzę z klamką do biedry, bo mogę i mam ochotę.
Tempora mutantur! Kiedyś, dawno temu, kiepską orientacją, brakiem zdolności przewidywania, egoizmem i niskim IQ nikt się nie przechwalał.
Kolego @Powder-11 - masz niezły zaskok patrząc na daty... Krytykę trzeba przyjmować z godnością...

Obrazek
Awatar użytkownika
Powder-11
Posty: 8
Rejestracja: śr 11.maja.2022 - 15:39
Lokalizacja: Wrocław
Moja broń: brak

Re: Kolejny debil

Post autor: Powder-11 »

Widzisz twój kolega chciał zabłysnąć a wyszło jak zwykle, ty tez nie masz argumentu do dyskusji.
Każdy kto ma inne zdanie niż "linia partii" czyli "bywalcy" forum to dla ciebie debil.
Liżcie sobie dupy dalej, bez odbioru.

Admin usuń moje konto bo szkoda czasu
Magua
Stary bywalec
Posty: 565
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: Kolejny debil

Post autor: Magua »

Po prostu przestań tu zaglądać. Towarzystwo ci nie pasuje, ale co parę dni nos tu wściubiasz. Doda ponoć też należy do mensy. Zacznij zaglądać na jej instagramy, poczujesz sie jak w domu.
PosiadaczProcy
Bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt 10.maja.2019 - 14:10
Moja broń: brak

Re: Kolejny debil

Post autor: PosiadaczProcy »

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/po ... 7b83&ei=10 - obawiam się czy nie stworzył tym postrzałem pretekstu dla WADZY by zadziałała ustawodawczo czarnoprochowianom na pohybel...
Andy88
Bywalec
Posty: 301
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Kolejny debil

Post autor: Andy88 »

PosiadaczProcy pisze: sob 02.gru.2023 - 14:36 https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/po ... 7b83&ei=10 - obawiam się czy nie stworzył tym postrzałem pretekstu dla WADZY by zadziałała ustawodawczo czarnoprochowianom na pohybel...
Katastrofa to mało powiedziane pytanie czy czepią się wszystkich czarnoprochowców czy tylko rewolwerów bo są wielostrzałowe bo naspastnik oddał dwa strzały w krótkim odstępie czasu? O wyszkoleniu policjantów nie wspomnę którzy łatwo dali się zaskoczyć przynajmniej jeden powinien pilnować zatrzymanego.

EDIT:
Już wiem co się stało policjanci popełnili dwa błędy nie przeszukali go tylko spięli kajdankami z przodu zamiast z tyłu i to był kolejny błąd a potem wrzucili na tylne siedzenie samochodu a on ich od tyłu w głowę postrzelił. Obława się zakończyła i go znaleźli miał iść do więzienia na pół roku a pójdzie na resztę życia.
PosiadaczProcy
Bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt 10.maja.2019 - 14:10
Moja broń: brak

Re: Kolejny debil

Post autor: PosiadaczProcy »

Myślę że było tak: ci co gagatka zatrzymali nie zrewidowali go a ci, co go przejęli do przewozu pewnie myśleli że ci pierwsi to zrobili...W latach '60 niejaki Sylweriusz Zdanowicz (drugi Ryszard Cholewiński wymigał się od KS'a) też skuty z przodu zastrzelił od tyłu w "NYSCE" w ident. sytuacji 2 milicjantów z posiadanej przy sobie TT'ki...Dostał KS'a.
https://www.google.com/search?client=fi ... w+poznaniu
Skalski
Posty: 55
Rejestracja: czw 13.sty.2022 - 21:36
Moja broń: brak

Re: Kolejny debil

Post autor: Skalski »

@Andy88
Niby dlaczego mieli by się czepiać czegokolwiek, bo Ty i jeszcze jeden tutaj tak chcecie?
Czy po tym:
https://jeleniagora.naszemiasto.pl/strz ... c1-9392837
lub po tym :
https://www.rmf24.pl/regiony/poznan/new ... rp_state=1
czepiali się współczesnej?
ODPOWIEDZ