Kolejny debil

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
ODPOWIEDZ
Skalski
Posty: 55
Rejestracja: czw 13.sty.2022 - 21:36
Moja broń: brak

Re: Kolejny debil

Post autor: Skalski »

Jasne, dam się zabić jakiemuś gnojowi lub zagryźć amstafowi bo wy mędrcy macie taką fanaberię lub boicie się że wam zabiorą. Ja piszę o obronie własnej, a jak ktoś nosi z zamiarem użycia bo jest bandytą lub chory na głowę to nasze morały i pouczenia go przed tym nie powstrzymają.
Larkana
Bywalec
Posty: 175
Rejestracja: czw 10.lut.2022 - 11:56
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moja broń: .44, 9x19

Re: Kolejny debil

Post autor: Larkana »

Osobiście uważam nogi za najlepsze narzędzie do obrony własnej. Jeśli ktoś mieszka w "średniej" okolicy gdzie dresiki z amstafami przesiadują w bramach swoich "willi" i rzeczywiście ma potrzebę - to do nóg chyba najlepiej dołożyć gaz.

Rozumiem jeżdżenie na strzelnicę z bronią przy sobie - zwłaszcza jak ta jest bardziej na uboczu.

Lepiej postrzelić bandytę niż samemu dać się zabić ale lepiej zrobić wszystko inne przed tymi dwoma skrajnościami.

Jak ktoś nie umie/nie może biegać, natężenie dresików i pitbuli w bramach w jego okolicy jest chore, nie może "zmienić okolicy" i już musi nosić broń - to zwyczajnie dobrze aby się tym nie chwalił publicznie bo artykuły o tym, że "do biedry chodzi z klamką" nie służą środowisku.
Prywatnie też bym się dresikom nie chwalił, bo któryś się naćpa i sam zechce klamkę zdobyć, a operacja jej zdobycia obejmować będzie walnięcie czymś długim i twardym w tył głowy chwalipięty.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Kolejny debil

Post autor: mar_kow »

Nessel1 pisze: wt 21.mar.2023 - 11:09 Dokładnie .W naszych warunkach prawnych bezpieczniej jest dostać wpierdol na ulicy niż ratować się w taki czy inny sposób za pomocą broni palnej. Stety lub niestety "This is not America" :?
Gaz, pałka teleskopowa, kawałek gazrurki - też można dostać zarzut, ale nie co kwalifikuje się jako broń.
BROŃ to magiczne słowo klucz - klapki na oczach "proroka" - nic się nie będzie liczyło tylko wyeliminować tego który użył BRONI. Wydać przykładowy wyrok aby inni zaczęli się bać, nagłośnić żeby dotarło do jak największej liczby "nosicieli". A "ZAKŁADKI" a aktach niestety istnieją i mogą się okazać później decydujące.
TAKA JEST NIESTETY PRAWDA...

Sam wątek "Kolejny debil" to rynsztok pełen gówna (sorki już więcej nie będę się wyrażał), zdarzeń negatywnych, artykułów rzeczowych, lewackich, "pastelowych" ale niestety urzeczywistnia stan rzeczy.
Wiem że kole w oczy, nie wszyscy się z nim zgadzają (bo może noszą broń) ale powinien istnieć i być zasilany głupotą bo może się zdarzyć że komuś uświadomi jakie błędy popełnia...


Podobny wątek z forum-broń.pl akurat w kwestii Mosznera:

"Każdy powinien odpowiedzieć sobie szczerze na kilka kwestii . Moje odpowiedzi to.

Czy Moszner szkodzi w tym artykule naszemu środowisku , TAK
Czy Moszner kłamie NIE
Czy spotkaliśmy się z osobami tak noszącymi broń TAK
Czy są wśród nas idioci TAK
Czy takie noszenie broni może doprowadzić do jej użycia TAK
Czy mogą być z tego problemy TAK

To co w takim razie jest nie tak ???"


...
Skalski pisze: wt 21.mar.2023 - 11:41 Jasne, dam się zabić jakiemuś gnojowi lub zagryźć amstafowi bo wy mędrcy macie taką fanaberię lub boicie się że wam zabiorą. Ja piszę o obronie własnej, a jak ktoś nosi z zamiarem użycia bo jest bandytą lub chory na głowę to nasze morały i pouczenia go przed tym nie powstrzymają.
- Wymień ilu gnojów Cię zaatakowało z zamiarem zabicia ??
- Ile amstafów przynajmniej Cię oszczekało (ratlerków nie liczymy...) ??

cd.
- Nie łaziłem i unikam owianą sławą miejsc. Osobiście raz zostałem zaatakowany w czasach studenckich przez zbira w ciemnej bramie - "motylek" jeszcze leży w szufladzie. Wystarczył szybki zamaszysty kopniak w klejnoty i szybka ucieczka. Nierozsądnie zabrałem jeszcze nóż...
- psy pogryzły mnie kilkakrotnie, raz nie uniknąłem szycia ran. Ten najgroźniejszy przegryzł mi udo a podając mu rękę do gryzienia uderzyłem z całej siły drugą w nos - i odpuścił. Dostałem wtedy sporą kasę jako zadość uczynienie.

Jeżeli nie jesteś w stanie obronić się przed sytuacją nagłą to myślisz że obronisz się bronią ?
1. Przed napadem - w zwarciu, nie będziesz w stanie wyciągnąć broni (szybciej użyjesz coś ostrego), jak odskoczysz i stworzysz dystans to masz szansę na ucieczkę - po co wtedy wyciągać broń i strzelać ? - Tak będzie rozpatrywał zdarzenie prokurator kwalifikując to jako użycie nieadekwatne do zagrożenia...
2. W mieście widziałem parę amstafów i pitbull'i, z reguły bez kagańca i na smyczy. Istnieje marginalny procent że będą dla Ciebie zagrożeniem. Natomiast gdyby się faktycznie rzucił do ataku - masz parę sekund na wyciągnięcie broni i oddanie strzału. A jak w panice strzelisz "gdziekolwiek" i trafisz małą dziewczynkę na placu zabaw? Albo rykoszet kogokolwiek ? Paragraf i odsiadka jak nic. Opłaca się?? A wystarczy gaz pieprzowy. W saszetce przy rowerze zawsze mam...

Jest tyle skutecznych możliwości żeby zareagować inaczej niż użycie broni że jak na razie na szczęście nie musimy nosić broni. W naszych warunkach nawet strzał na postrach w powietrze niestety niesie skutki prawne...
alterjorge
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: sob 06.lis.2021 - 22:58
Moja broń: brak

Re: Kolejny debil

Post autor: alterjorge »

Kolega Markow i sekundujący mu Kol. Larkana z godną najwyższego podziwu cierpliwością tłumaczą, dlaczego nie należy robić tego i owego oraz jak uniknąć przykrych konsekwencji prawnych. Jeżeli jednak po tych nacechowanych anielską cierpliwością postach znowu objawią się zwolennicy latania " do biedry z klamką" to chyba zwątpię w rozum.
Magua
Stary bywalec
Posty: 548
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: Kolejny debil

Post autor: Magua »

Czy Moszner szkodzi w tym artykule naszemu środowisku , TAK
Czy Moszner kłamie NIE

Moszner najpierw twierdzi, ze ludzie nie powinni nosić broni, bo nie trenują, a potem oburza się, ze jednak tre nują, szkoląc sie na morderców. Więc jednak w ktorymś momencie łże. Łysy antyterrorysta, to przy tym odgromowcu porzadny chłop.

Noszenie CP do obrony niby jest głupie, ale z drugiej strony ze dwa przypadki, ze jednak sie ktos obronił były.
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Kolejny debil

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Kompletnie przesadza problem i sieje panikę.
Tak jak nasi ORMOwcy tu na forum których nikt nie wołał i którzy i tak za cholerę nie chcą dać spokoju.
Skalski
Posty: 55
Rejestracja: czw 13.sty.2022 - 21:36
Moja broń: brak

Re: Kolejny debil

Post autor: Skalski »

Idź mar_kow do do diabła, nie będę z Tobą milicjancie więcej dyskutował bo nic do Ciebie nie dociera, szkoda czasu na takich jak Ty. Za stary jestem żeby się przed takimi usprawiedliwiać i tłumaczyć, zobacz z jakiego miasta jestem i uwierz że nie jest tu tak pięknie i bezpiecznie jak twierdzi oficjalna narracja. KONIEC
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Kolejny debil

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Ja za to jestem ciekawy na jakie zawody sportowe coś takiego jest potrzebne,co za osoba sobie coś takiego kupuje i w jakim celu.
Po prostu kompletna hipokryzja...
mar_kow pisze: sob 12.mar.2022 - 13:59 A teraz moje kolejne "wiosło" - Mossberg 590A1
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Kolejny debil

Post autor: mar_kow »

Chłopiec z Chyloni pisze: śr 22.mar.2023 - 21:32 Ja za to jestem ciekawy na jakie zawody sportowe coś takiego jest potrzebne,co za osoba sobie coś takiego kupuje i w jakim celu.
[...]
Mam pozwolenie kolekcjonerskie i kupuję broń na wszystkie dostępne w pozwoleniu kalibry. Pięknie się z tego Mossberga strzela dynamikę jeśli chodzi o zawody (oczywiście bez bagnetu).
Posiadanie przez mnie broni pozwoleniowej nie jest związane z tematem jej noszenia do obrony własnej - bo jej nie noszę.
Samo posiadanie w przypadku uzasadnionych zdarzeń może posłużyć do samoobrony ale są to przypadki ekstremalne, na razie w Polsce nierealne i w związku z tym nie trzymam jej załadowanej pod łóżkiem...:)
Nie ma takiej potrzeby, zabić człowieka można ciasno zwiniętą gazetą uderzając na wprost i miażdżąc krtań... Nawet jak będzie więcej napastników to gwarantuję Wam że zanim się otrząsną z szoku to pozwoli to na spokojne szybsze odejście i wezwanie policji...
W swoich postach nigdzie nie zaznaczyłem że że potępiam posiadanie broni czy to CP czy pozwoleniowej - inaczej by mnie tu nie było. Z CP uwielbiam strzelać a jak chcę szybko postrzelać to biorę pozwoleniową i wiadro amunicji i idę "tylko strzelać".
Oczywiście będę komentował "tuningowców" CP typu kolimator na Remiku bo ta broń nie do tego celu służy...
Moje fotki się widzę podobają :) więc wrzucę coś jeszcze:

Obrazek
Obrazek
stare z nowym:
Obrazek
Skalski pisze: śr 22.mar.2023 - 20:58 Idź mar_kow do do diabła, nie będę z Tobą milicjancie więcej dyskutował bo nic do Ciebie nie dociera, szkoda czasu na takich jak Ty. Za stary jestem żeby się przed takimi usprawiedliwiać i tłumaczyć, zobacz z jakiego miasta jestem i uwierz że nie jest tu tak pięknie i bezpiecznie jak twierdzi oficjalna narracja. KONIEC
Pewnie że nie dociera, bo to nie jest Forum o broni do samoobrony tylko o pięknym strzelectwie czarnoprochowym. Jak masz inny cel posiadania to się tym po prostu nie chwal. A jeżeli jest tak faktycznie niebezpiecznie w Krakowie w wyrób pozwolenie do celów samoobrony i "po ptokach". Jeżeli posiadasz doświadczenie które Twoim zdaniem nie przyniesie szkód społeczeństwu lub samej formie strzelectwa to bardzo dobrze ale nie znaczy to że należy upubliczniać swoją postawę. Dlatego że na forach skupi się grupa młodych i bardzo młodych ludzi którzy wynoszą z tego co najgorsze...
Podczas misji w Afganistanie nosiłem broń z załadowanym nabojem do komory bo tego wymagała sytuacja. Było tyle zdarzeń dwuznacznych gdzie w panice można było tylko odbezpieczać i strzelać - a później okazywało się że to tylko wyobraźnia...
I właśnie ta wyobraźnia napędza i powoduje fobie (to co ciągle mi zarzuca @Chłopiec z Chyloni) - spowoduje że będziecie się bali wyjść z domu bez załadowanej armaty w gaciach...
Panicznie boicie się krytyki, nawoływanie do rozsądku od razu traktujecie jako ograniczenie praw. Obrzucacie błotem i obrażacie tych co próbują Wam przetłumaczyć...
No, ale musimy się tolerować bo jestem jaki jestem - ja nie odpuszczam tak łatwo... :)
Larkana
Bywalec
Posty: 175
Rejestracja: czw 10.lut.2022 - 11:56
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moja broń: .44, 9x19

Re: Kolejny debil

Post autor: Larkana »

Abstrahując od tematu - Shadow 2 Tactical to piękna broń. Prawie tak piękna jak rewolwery CP :D
alterjorge
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: sob 06.lis.2021 - 22:58
Moja broń: brak

Re: Kolejny debil

Post autor: alterjorge »

No właśnie, Kol. Markow zadał pytanie : o czym jest to forum? Jak chcecie się licytować na " klamki w biedrze" to może na inne fora, żeby nie powiedzieć " ze dwora" . A co do abstrakcji Kol. Larkana to Shadow owszem, ale dla mnie nic nad MAG- 95 w tym segmencie :-))).
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Kolejny debil

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Tak MarKow, ty możesz być sobie uzbrojony poza zęby w "wiosła" z bagnetem. (Ty chodzisz z bagnetem na strzelnice? Czy to jest raczej do obrony domu? Czy może mentalność którą ty innym zarzucasz?)
A innym trzeba sprawę utrudniać, bo ty jesteś świetny i profesinalny, a my tu na forum jesteśmy plebsem, któremu trzeba czarnoprochowce pozabierać.
Nie.
To jest hipokryzja, paranoja, arogancja. I ja będę się bronił przeciwko samozwańczym milicjantom, którzy bezczelnie i arogancko będą mi tu wołali o ograniczenie moich praw obywatelskich.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Kolejny debil

Post autor: mar_kow »

Chłopiec z Chyloni pisze: czw 23.mar.2023 - 17:56 Tak MarKow, ty możesz być sobie uzbrojony poza zęby w "wiosła" z bagnetem. (Ty chodzisz z bagnetem na strzelnice? Czy to jest raczej do obrony domu? Czy może mentalność którą ty innym zarzucasz?) [...]
He, he, he... Dalej mataczysz...
Jestem pasjonatem strzelectwa w pełnej jego krasie, dziurawię papier na strzelnicy czy to czystym ołowiem czy pełno płaszczowym (jaki wbijał do bębna CP pewien użytkownik Forum)...
Bagnet to oryginalny kontraktowy US M7, zresztą sam Mossberg 590 dalej służy w armii USA jako "wymiatacz" na krótkie dystanse czy też policyjny łamacz zamków.
Chłopiec z Chyloni pisze: czw 23.mar.2023 - 17:56 [...]A innym trzeba sprawę utrudniać, bo ty jesteś świetny i profesinalny, a my tu na forum jesteśmy plebsem, któremu trzeba czarnoprochowce pozabierać.
Nie. [...]
Nikomu żadnej broni formalnie nie mogę odebrać i nie odbieram, w niczym nie utrudniam - tłumaczę tylko zasady które rozsądnie należałoby przestrzegać. I ewentualne reperkusje na jakie się narażacie nie stosując się do dobrych rad. W praktyce na strzelnicy bez wahania zaprotestuję jeżeli ktoś obok na osi będzie łamał zasady bezpieczeństwa narażając nie tylko mnie ale też właściciela strzelnicy na problemy...
Chłopiec z Chyloni pisze: czw 23.mar.2023 - 17:56 [...]To jest hipokryzja, paranoja, arogancja. I ja będę się bronił przeciwko samozwańczym milicjantom, którzy bezczelnie i arogancko będą mi tu wołali o ograniczenie moich praw obywatelskich.
Tupiesz nóżkami jak mały chłopiec w piaskownicy, nie wiedząc nawet że to wszystko w sumie w ramach Twojego dobra... Żebyś mógł swobodnie chodzić na strzelnicę, nie bał się o siebie czy o bliskich na ulicy - że ktoś będzie strzelał w okolicy do kogoś a kula trafi najmniej winnego...
maniekmaniek9
Bywalec
Posty: 106
Rejestracja: ndz 10.kwie.2022 - 07:09
Moja broń: Mam legendarną pałę

Re: Kolejny debil

Post autor: maniekmaniek9 »

mar_kow pisze: czw 23.mar.2023 - 20:05 Tupiesz nóżkami jak mały chłopiec w piaskownicy, nie wiedząc nawet że to wszystko w sumie w ramach Twojego dobra...
Właśnie to jest chyba sedno problemu, dlatego właśnie przyklejono Ci łatkę milicjanta. Nie to, że chciałbym się czepiać, ale dopuść świadomość, że ludzie mogą mieć różne podejście do różnych spraw. Mogą popełniać błędy, mogą się czasem mylić. Jak przekroczą granice prawa to będzie ich problem, nie Twój. Ale Ty panie szanowny prezentujesz postawę całkowicie mentorską jako niezgłębiona skarbnica wszelakiej życiowej mądrości. Jestem przekonany, że nie da się Ciebie przekonać, że ludzie mają prawo robić nawet najbardziej głupie rzeczy, podejmować najbardziej głupie (cokolwiek to znaczy) decyzje. Ale cholera jasna, mają do tego prawo, a Ty jak widzę najchętniej to byś chciał myśleć i podejmować decyzje za innych. Możesz tak chcieć/myśleć, ale nie dziw się, że ktoś się takiemu "patronatowi" mówi stanowcze nie.
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Kolejny debil

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

DOKŁADNIE
MarKow, ty odpieprz się ode mnie i od innych ludzi. Powiem ci to wprost: Ty nie masz prawa się innym ludziom wpierdalać w ich życie i im dyktować swoje morały. Że to trzeba tobie w ogóle tłumaczyć. Ale nawet się to robi i to i tak nie dociera. To jest normalnie patologia u ciebie. Narcyzm. I gdybyś się chociaż tylko czepiał głupków tu na forum. Nie, ty zbierasz przykłady z całego kraju i pouczasz nas pachołków na forum. Za kogo ty się masz?
Ostatnio zmieniony czw 23.mar.2023 - 21:43 przez Chłopiec z Chyloni, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ