Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
dziechu
Posty: 48
Rejestracja: pt 19.cze.2020 - 12:55
Moja broń: Remington 1858 8" stal oksyda

Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: dziechu »

Zdjęcia szyny montażowej 22mm na Remingtonie 1858. Szyna może także pełnić rolę szczerbinki, szerokiej, ale daje się dokładnie celować ;) Szyna ze stopu lotniczego, lekka i bardzo twarda.
Załączniki
6.jpg
5.jpg
4.jpg
3.jpg
2.jpg
1.jpg
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 560
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Aż płakać się chcę!
Nie boisz się że bóg wojny cię ukara?
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: mar_kow »

dziechu pisze: sob 15.sie.2020 - 19:02 Zdjęcia szyny montażowej 22mm na Remingtonie 1858. Szyna może także pełnić rolę szczerbinki, szerokiej, ale daje się dokładnie celować ;) Szyna ze stopu lotniczego, lekka i bardzo twarda.
Rozumiem że to dla Ciebie zamiennik typowej "klamki"... Brakuje tylko laserowego wskaźnika celu...
dziechu
Posty: 48
Rejestracja: pt 19.cze.2020 - 12:55
Moja broń: Remington 1858 8" stal oksyda

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: dziechu »

Nie, to nie zamiennik typowej klamki. Broń czarnoprochowa dostępna jest bez zezwolenia, także jej używanie i wmawianie wszystkim że musi się to odbywać "z zachwytem historią" itp. jest normalną bzdurą. Pewnie bardziej by ci sie podobały zdjęcia butów kowbojskich z ostrogami do kompletu. A ja mam w dupie historię, czarnoprochowych purystów, czy jak to nazywacie "koszerne" żelastwa. Lubię sobie postrzelać do tarczy, na strzelnicy, zgodnie z prawem. I nie twój interes mądralo, czy będę korzystał z fabrycznych przyrządów, czy też sobie coś dokręcę. Nienawidzę takich mądrali, co po jednym zdaniu lub zdjęciu już znają człowieka, już go opiszą i wiedzą czego mu brakuje. Nie mam zamiaru nosić przy sobie itp. choć rozumiem że trzęsiecie dupami, że władza wam zabawki zabierze, jak zbyt dużo ludzi zacznie używać tego sprzętu do czego innego. Ale ja mam to w dupie. Nie używam laserowego wskaźnika, używam kolimatora. Zadowolony?
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1145
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: zbiho »

dziechu pisze: sob 15.sie.2020 - 19:02 pełnić rolę szczerbinki, szerokiej, ale daje się dokładnie celować
I to jest rozwiązanie problemu za wysokiej muchy w Remingtonach. Trza zamocować szyne żeby podnieść szczerbinkę, i już. A ja głupi spiłowałem muchę. :-(
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: mar_kow »

dziechu pisze: sob 15.sie.2020 - 20:31 [...]Broń czarnoprochowa dostępna jest bez zezwolenia, także jej używanie i wmawianie wszystkim że musi się to odbywać "z zachwytem historią" itp. jest normalną bzdurą. [...] A ja mam w dupie historię, czarnoprochowych purystów, czy jak to nazywacie "koszerne" żelastwa. [...]Nienawidzę takich mądrali, [...] choć rozumiem że trzęsiecie dupami, że władza wam zabawki zabierze, j[...] Ale ja mam to w dupie. Nie używam laserowego wskaźnika, używam kolimatora. Zadowolony?
Nic dodać, nic ująć...
dziechu
Posty: 48
Rejestracja: pt 19.cze.2020 - 12:55
Moja broń: Remington 1858 8" stal oksyda

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: dziechu »

Chcesz kogoś ocenić, najpierw go poznaj. Taka ocena jak twoja powyżej, to takie typowe "fejsbukowe" pierdzielenie i wymądrzanie. Trzeba było troszkę inaczej, a nie cynicznym wpisem. Atakujesz, to masz to samo w zamian, ale 10x więcej.
dziechu
Posty: 48
Rejestracja: pt 19.cze.2020 - 12:55
Moja broń: Remington 1858 8" stal oksyda

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: dziechu »

zbiho pisze: sob 15.sie.2020 - 20:34
dziechu pisze: sob 15.sie.2020 - 19:02 pełnić rolę szczerbinki, szerokiej, ale daje się dokładnie celować
I to jest rozwiązanie problemu za wysokiej muchy w Remingtonach. Trza zamocować szyne żeby podnieść szczerbinkę, i już. A ja głupi spiłowałem muchę. :-(
Poważnie??? No to fachura historyczna z ciebie wprost wzorcowa :)
dziechu
Posty: 48
Rejestracja: pt 19.cze.2020 - 12:55
Moja broń: Remington 1858 8" stal oksyda

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: dziechu »

Tak prawdę powiedziawszy, wstawiając te zdjęcia trochę spodziewałem się podobnej reakcji, bo poczytałem tu dużo takich dyskusji. Niemniej miałem nadzieję że jednak racjonalizm zwycięży - niestety nie. Zabobony, gusła i strach zwyciężyły ;)
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1145
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: zbiho »

Zamocować szynę nie jest tak prosto jak wziąć pilnik i spiłować, pilniki są znane od starożytności.
dziechu
Posty: 48
Rejestracja: pt 19.cze.2020 - 12:55
Moja broń: Remington 1858 8" stal oksyda

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: dziechu »

zbiho pisze: sob 15.sie.2020 - 21:06 Zamocować szynę nie jest tak prosto jak wziąć pilnik i spiłować, pilniki są znane od starożytności.
Prawda, ale żeby utrzymać w równoległej do lufy linii szczerbinka - muszka (czyli celowanie z zerowym opadem), to musisz spiłować muszkę praktycznie do podstawy :) Natomiast zamocować dodatkową wyzszą szczerbinkę - bo nie musi to być ani szyna ani na szynie - jest dużo łatwiej. Taką szczerbinkę można nawet wydrukować na 3D i przykleić :) Klejem który nie niszczy oksydy. A nawet wypiłować z kawałka czarnego plastiku :)
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: jedna_brew »

każdy robi z bronią co chce o ile nie łamie przy tym prawa i jak komu przyjdzie do głowy zedrzeć oksydę i pomalować różowym sprajem, to jego sprawa. prawnikiem nie jestem więc w mojej dyletanckiej ocenie montaż kolimatora to nie jest istotna zmiana w konstrukcji broni, jedyna konsekwencja to że nie wpuszczą na zawody - zakończenie tej bajki powinno być takie, że żył długo i szczęśliwie celując z kolimatora, gdzieś mając konkurencję Mariette wg regół MLAIC i negatywne opinie.

z drugiej strony nie ma się co złościć na słowa krytyki, skoro zamieszczasz zdjęcia i z uprzedniej lektury forum wiesz jakiej mniej więcej odpowiedzi się spodziewać. człowiek szybko dorabia się grubej skóry :)
dziechu
Posty: 48
Rejestracja: pt 19.cze.2020 - 12:55
Moja broń: Remington 1858 8" stal oksyda

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: dziechu »

Właśnie o to mi chodzi. To że to forum czarnoprochowców, nie znaczy że tylko "odpowiednich" czarnoprochowców. Nie chcę brać udziału w żadnych zawodach. Strzelać lubię od szkoły podstawowej i zawsze miałem cos do strzelania, najczęściej pneumatyki. Nie traktuję broni jako straszaka itp. Ale też irytuje mnie pouczanie jaki powinien być mój stosunek do tego hobby, co powinienem robić a co nie, bo innym się to nie podoba. Trzymam sie litery prawa i tyle. Zamontowałem szynę, którą odkręcam i mogę używać firmowych celowników. Mogę sobie próbować tak i tak... Przecież to zabawa. Jedni do tej zabawy zakładają kowbojski kapelusz, inni zakładają kolimator - i tyle.
gureb
Posty: 25
Rejestracja: śr 25.wrz.2019 - 15:54
Lokalizacja: Pszczyna
Moja broń: Remington 44

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: gureb »

dziechu pisze: sob 15.sie.2020 - 20:31 Nie, to nie zamiennik typowej klamki. Broń czarnoprochowa dostępna jest bez zezwolenia, także jej używanie i wmawianie wszystkim że musi się to odbywać "z zachwytem historią" itp. jest normalną bzdurą. Pewnie bardziej by ci sie podobały zdjęcia butów kowbojskich z ostrogami do kompletu. A ja mam w dupie historię, czarnoprochowych purystów, czy jak to nazywacie "koszerne" żelastwa. Lubię sobie postrzelać do tarczy, na strzelnicy, zgodnie z prawem. I nie twój interes mądralo, czy będę korzystał z fabrycznych przyrządów, czy też sobie coś dokręcę. Nienawidzę takich mądrali, co po jednym zdaniu lub zdjęciu już znają człowieka, już go opiszą i wiedzą czego mu brakuje. Nie mam zamiaru nosić przy sobie itp. choć rozumiem że trzęsiecie dupami, że władza wam zabawki zabierze, jak zbyt dużo ludzi zacznie używać tego sprzętu do czego innego. Ale ja mam to w dupie. Nie używam laserowego wskaźnika, używam kolimatora. Zadowolony?
Dobrze napisane. Mam dokładnie takie samo zdanie.

Osobiście mam trochę replik i do nich wszystkich przyrządy celownicze typowo z epoki (np. diopter do Sharpsa), ale od dawna mam chrapkę na Rolling Block .50 z szyną i lunetą, dla mnie ta broń wygląda naprawdę dobrze:

https://saguaro-arms.com/pol_pm_Rolling ... 2467_1.jpg

Na pewno kiedyś wpadnie do mojej kolekcji :)
dziechu
Posty: 48
Rejestracja: pt 19.cze.2020 - 12:55
Moja broń: Remington 1858 8" stal oksyda

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: dziechu »

Może i moim następnym zakupem będzie jakiś karabinek, zobaczymy. Na razie muszę znaleźć jakichś czarnoprochowych przyjaciół, bo na razie sami wrogowie ;)
ODPOWIEDZ