37-latek śmiertelnie postrzelony na grillu. Zarzut zabójstwa dla uczestnika spotkania

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: 37-latek śmiertelnie postrzelony na grillu. Zarzut zabójstwa dla uczestnika spotkania

Post autor: jedna_brew »

RedGuy pisze: pn 31.sie.2020 - 16:36 A ja to bym poszedł po całości i do kompletu cofnął wszystkie pozwolenia na broń. Dlaczego? Bo nawet doświadczonym, badanym strzelcom może odwalić korba :-) .
https://trybun.org.pl/2020/04/11/usilow ... y-wyjatek/
https://twojepajeczno.pl/wiadomosci/pow ... rzelanina/
Tu ciekawy kwiatek:
http://www.bialystokonline.pl/strzelani ... 9,1,1.html
A tu o naszych mundurowych:
https://auto.wprost.pl/aktualnosci/1034 ... luzby.html
https://tvn24.pl/lodz/lodz-policjant-z- ... 71-2389491
eeno niemożliwe, badania psychologiczne przeszli przecież... to już nawet naukowym* metodom nie można wierzyć??? szok i niedowierzanie...

* psychologia nauką? serio?
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: 37-latek śmiertelnie postrzelony na grillu. Zarzut zabójstwa dla uczestnika spotkania

Post autor: RedGuy »

jedna_brew pisze: pn 31.sie.2020 - 22:07 * psychologia nauką? serio?
Jak to się panie nie znam ale ;) :
https://sjp.pl/psychologia
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: 37-latek śmiertelnie postrzelony na grillu. Zarzut zabójstwa dla uczestnika spotkania

Post autor: jedna_brew »

RedGuy pisze: pn 31.sie.2020 - 22:26
jedna_brew pisze: pn 31.sie.2020 - 22:07 * psychologia nauką? serio?
Jak to się panie nie znam ale ;) :
https://sjp.pl/psychologia
niby tak, ale jak to się dzieje że np. w budowlance da się wyliczyć np. wytrzymałość, nośność dachu i stwierdzić pod jakim obciążeniem dach może się zawalić, a w takiej psychologii mimo że tytularnie to też nauka, nie da się konkretnie powiedzieć że np. w wyniku takich a takich naprężeń (np. strata pracy + zdrada żony) pan X będzie zdolny do działań sprzecznych z prawem i nie powinien posiadać broni ale w przypadku wystąpienia tylko jednego z ww. czynników pan X powstrzyma się od użycia legalnie posiadanej broni i przestępstwa z jej użyciem nie popełni? naprawdę chciałbym zobaczyć takie wyliczenie na badaniach psychologicznych dot. pozwolenia na broń...
Awatar użytkownika
JohnWayne
Posty: 47
Rejestracja: pt 08.lis.2019 - 22:29
Lokalizacja: Śląsk
Moja broń: różna ;-)

Re: 37-latek śmiertelnie postrzelony na grillu. Zarzut zabójstwa dla uczestnika spotkania

Post autor: JohnWayne »

Polecam "Raport mniejszości".
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: 37-latek śmiertelnie postrzelony na grillu. Zarzut zabójstwa dla uczestnika spotkania

Post autor: RedGuy »

jedna_brew pisze: pn 31.sie.2020 - 23:17
RedGuy pisze: pn 31.sie.2020 - 22:26
jedna_brew pisze: pn 31.sie.2020 - 22:07 * psychologia nauką? serio?
Jak to się panie nie znam ale ;) :
https://sjp.pl/psychologia
niby tak, ale jak to się dzieje że np. w budowlance da się wyliczyć np. wytrzymałość, nośność dachu i stwierdzić pod jakim obciążeniem dach może się zawalić, a w takiej psychologii mimo że tytularnie to też nauka, nie da się konkretnie powiedzieć że np. w wyniku takich a takich naprężeń (np. strata pracy + zdrada żony) pan X będzie zdolny do działań sprzecznych z prawem i nie powinien posiadać broni ale w przypadku wystąpienia tylko jednego z ww. czynników pan X powstrzyma się od użycia legalnie posiadanej broni i przestępstwa z jej użyciem nie popełni? naprawdę chciałbym zobaczyć takie wyliczenie na badaniach psychologicznych dot. pozwolenia na broń...
Zaraz wywalą wpisy do kosza :oops:
Psychika ludzka jest bardziej skomplikowana niż skład materiałów budowlanych, a każdy człowiek jest inny. Poza tym zdarza się że i w budowlance ktoś walnie babola i jest nieszczęście. Jak jeździliśmy z autystyczną córką na badania do Łodzi do "Jasia i Małgosi" to psycholog nam powiedział że po jednej wizycie nikt nie jest w stanie ocenić stanu pacjenta a spędziliśmy tam prawie cały dzień. Prawda jest taka że nie ma 100% pewności że osoba będąca oazą spokoju i opanowania pewnego dnia nie wybuchnie, człowiek to nie robot i nie da się go zaprogramować na każdą sytuację.
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: 37-latek śmiertelnie postrzelony na grillu. Zarzut zabójstwa dla uczestnika spotkania

Post autor: jedna_brew »

zmierzam do tego, że badania psychologiczne takie jak wymagane przy pozwoleniu na broń są niemiarodajne. po pierwsze dlatego, że nie da się przewidzieć ludzkiego zachowania w kontekście posiadania i używania broni na podstawie testu osobowości. szczerze, to już więcej by się dało wyciągnąć z historii haseł wpisywanych w google...

sprzeciwiam się po prostu opiniom, że z powodu jednego czy drugiego buca należałoby wprowadzić jakąś formę czy to badań psychologicznych, czy przynależności do klubu celem odsiania osób nieodpowiedzialnych. to jest kontrproduktywne, nie da się zachowań nieodpowiedzialnych wyeliminować w 100%, za to bardzo łatwo da się wprowadzić ograniczenia.

powiedzcie co sądzić o poniższym przypadku, wprowadzić pozwolenie na widły? a może badania psychologiczne lub przymusowa przynależność do spółdzielni rolniczej zapobiegną takim strasznym wypadkom?

http://www.tygodnik-rolniczy.pl/article ... 6alrw2ECOg
Awatar użytkownika
KUKUŁKA
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: wt 01.lip.2014 - 07:17
Lokalizacja: POGÓRZE SUDECKIE
Moja broń:

Re: 37-latek śmiertelnie postrzelony na grillu. Zarzut zabójstwa dla uczestnika spotkania

Post autor: KUKUŁKA »

Już chyba o tym na forum pisałem-tu chodzi o magiczne słowo "BROŃ " . Ludzie będą dziabać się nożami, nadziewać na widły , rozjeżdżać autami -a debata będzie o ludzkiej agresji. Użyta za to broń palna zwraca szczególną uwagę i jest podświadomie traktowana jak "współwinny".Taki mroczny, samodzielny byt- szczególnie w Polsce-pamiętacie hasło "broń raz do roku sama strzela"? :?
PosiadaczProcy
Bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt 10.maja.2019 - 14:10
Moja broń: brak

Re: 37-latek śmiertelnie postrzelony na grillu. Zarzut zabójstwa dla uczestnika spotkania

Post autor: PosiadaczProcy »

RedGuy pisze: pn 31.sie.2020 - 16:36 A ja to bym poszedł po całości i do kompletu cofnął wszystkie pozwolenia na broń. Dlaczego? Bo nawet doświadczonym, badanym strzelcom może odwalić korba :-) ....
Baaardzo słusznie - jak iść to po całości...tylko kto zechce posłuchać i wybrać Geniusza kiedy wciąż u WAdzy POmiot Parweniusza? :-D :-D https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... 7uzTnnjTnW
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: 37-latek śmiertelnie postrzelony na grillu. Zarzut zabójstwa dla uczestnika spotkania

Post autor: RedGuy »

No przecież lepiej dmuchać na zimne :-D
PosiadaczProcy
Bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt 10.maja.2019 - 14:10
Moja broń: brak

Re: 37-latek śmiertelnie postrzelony na grillu. Zarzut zabójstwa dla uczestnika spotkania

Post autor: PosiadaczProcy »

jedna_brew pisze: wt 01.wrz.2020 - 22:36 nie da się zachowań nieodpowiedzialnych wyeliminować w 100%, za to bardzo łatwo da się wprowadzić ograniczenia.
Trafiłeś w sedno - bingo!! Właśnie o to w tej całej urawniłowce-nagonce chodzi: przez jednostkowe przypadki prosto do odpowiedzialności zbiorowej na wprost marsz!!!...skąd my-50-70 latkowie to znamy chyba nie ma sensu wyjaśniać?!!!
Znaleźć kij na Psa - to marzenie każdego złodzieja radego z tego że mając w ręku pałę łatwiej kogoś oskubie - nie ważne czy z jego praw, z pieniędzy, z własności itp. imponderabiliów, ważne byle się nachapać i mieć więcej bo wtedy Oni-Suweren, będą mieli mniej więc spokornieją! Każdej bez wyjątku Wadzy chodziło, chodzi i chodzić będzie w pierwszym rzędzie o dobro obywateli... a nam już tak niewiele tego dobra we władaniu/posiadaniu zostało!!
Podam przykład z kresów: kiedy bolszewicy weszli drugi raz w czasie IIWŚ na Ukrainę i zaczęli wprowadzać kołchozy opodatkowali każde drzewko w sadzie kułaków więc ludzie - by się ratować przed finansowym morderstwem - nocami własne latami pielęgnowane drzewa wrzątkiem podlewali...i zniknęły sady z jakich dumna była Ukraina...Tak się zarzyna kury znoszące złote jaja, tak się - metodą "pełzającej kontrdemokracji" - zarzyna prawa obywatelskie i każde inne...Kładziesz się z wieczora a rano - po nocnym posiedzeniu Sejmu - budzisz się oskubany-goły i wesoły nawet o tym nie wiedząc, póki kompa czy TV nie włączysz... Tak też może być z UOBiA, i z prawami do posiadania broni CP, mogą zrobić i tak, że broń nadal będzie bez pozwolenia ale na proch, kule i kapiszony - hoho!! - będziesz musiał takie atesta zaliczyć i we Warszawie egzaminy zdać, włącznie z zaświadczeniem od proboszcza i zgodą obydwojga dziadków, że ci w pięty pójdzie i wszystkiego się odechce!! :-D
Przykład pierwszy z brzegu tym razem z POlin - Wadza chce postawić Suwerena w sytuacji: "udowodnij że jesteś wielbłądem mającym prawo do posiadania garba, inaczej my ci tego "garba" tępą kosą równo z grzbietem urżniemy": https://www.google.com/search?client=fi ... j%C4%85tki
Ps. wszystko to znakomicie podsumował Mark Twain: "Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament" - a obecnie niemiłościwie nam panujący/środkowym paluszkiem miejsce w szeregu wskazujący - w szczególności... :-( :-(

[Kolejne trollowanie i idziesz na urlop!]
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 810
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: 37-latek śmiertelnie postrzelony na grillu. Zarzut zabójstwa dla uczestnika spotkania

Post autor: Czarnowidz »

Wszystko w temacie:
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: 37-latek śmiertelnie postrzelony na grillu. Zarzut zabójstwa dla uczestnika spotkania

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 810
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: 37-latek śmiertelnie postrzelony na grillu. Zarzut zabójstwa dla uczestnika spotkania

Post autor: Czarnowidz »

Nie tylko czarnoprochowcy czasem coś odwalą, nie tylko cywile z pozwoleniem i po badaniach psychologicznych czasem coś odwalą ale nawet weryfikowani przecież i wielokrotnie badani policjanci z długoletnią służbą na karku potrafią nieźle nawiwijać!
https://trybun.org.pl/2020/09/15/bron-p ... o-dziecka/
I o czym to ma świadczyć?
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: 37-latek śmiertelnie postrzelony na grillu. Zarzut zabójstwa dla uczestnika spotkania

Post autor: mar_kow »

Czarnowidz pisze: czw 17.wrz.2020 - 09:17 [...]
I o czym to ma świadczyć?
Tu nie chodzi o przyczynę tylko konsekwencje. W służbach mundurowych zawsze szuka się winnych, nakazuje się bezsensowne dodatkowe szkolenia, wysyła kontrole. W przypadku broni CP najszybszą konsekwencją jest objęcie jej rejestracją lub włączenie jej do pozwoleniowej. Oczywiście to nie będzie miało wpływu na zdarzenia bo się zdarzały, zdarzają i będą zdarzały. W sierpniu (byłem na urlopie) żołnierz po służbie podczas rozładowywania broni nie odłączył magazynka, przeładował i oddał "kontrolny" strzał w ścianę. Mimo iż zawsze udzielając instruktażu o tym mówię i przekazałem na czas urlopu pisemnie zadanie dla mojego zastępcy to zdarzenie wystąpiło. Ze względu na to że dopełniono formalności i nikomu nic się nie stało to ukarano tylko delikwenta i w jednostkach prowadzi się dodatkowe szkolenia...
Im rzadziej to się będzie zdarzało to nikt nie będzie wymyślał konsekwencji. W przypadku młodych adeptów broni CP to my sami musimy dbać o ich rozsądek. Tłumaczyć, tępić dziwne pomysły, przewidywać konsekwencje. Narzekanie tylko na władze o bezsensownych działaniach nic nie da - bo za każdej władzy zawsze tak było, jest i będzie...
Awatar użytkownika
KUKUŁKA
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: wt 01.lip.2014 - 07:17
Lokalizacja: POGÓRZE SUDECKIE
Moja broń:

Re: 37-latek śmiertelnie postrzelony na grillu. Zarzut zabójstwa dla uczestnika spotkania

Post autor: KUKUŁKA »

Kolego Mar kow ponieważ w MON-ie spędziłem wiele lat potwierdzam o przypadkach o których piszesz-ale to jest całkiem inna bajka. Posiadanie broni przez ludzi którzy wiedzę o niej czerpią z filmików internetowych zamieszczanych przez cymbałów nie powoduje rozwoju strzelectwa i jest najkrótszą drogą do zablokowania dostępu ( ktoś kiedyś na forum pisał , nie bez racji , że najbardziej odpowiedzialni są starsi faceci kupujący broń CP wspominający strzelanie z "kałacha" w czasie służby wojskowej- a najmniej "łepki" przykręcające lunety do Remingtonów na działce).Uważam, że nie ma możliwości zweryfikowania użytkowników "z urzędu". Normalnością powinno być ściganie sprawców przestępstw SKUTECZNE I BEZWZGLĘDNE a nie narzędzi- ale to My to tylko wiemy , niestety...
ODPOWIEDZ