37-latek śmiertelnie postrzelony na grillu. Zarzut zabójstwa dla uczestnika spotkania

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

37-latek śmiertelnie postrzelony na grillu. Zarzut zabójstwa dla uczestnika spotkania

Post autor: Slonik »

https://tvn24.pl/tvnwarszawa/najnowsze/ ... wa-4663371

Prokuratura postawiła zarzut zabójstwa uczestnikowi grilla w Sochaczewie, do którego miała należeć replika rewolweru Colt. Mężczyzna jest podejrzany o śmiertelne postrzelenie 37-latka. Na wniosek śledczych, trafił do tymczasowego aresztu.
Awatar użytkownika
KUKUŁKA
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: wt 01.lip.2014 - 07:17
Lokalizacja: POGÓRZE SUDECKIE
Moja broń:

Re: 37-latek śmiertelnie postrzelony na grillu. Zarzut zabójstwa dla uczestnika spotkania

Post autor: KUKUŁKA »

Niestety razem z pukawką nie kupuje się wiedzy że przy alkoholu powinno się zapomnieć o posiadaniu broni. Nie żyje człowiek i tak się kończy każde alkoholowe pajacowanie -i za kierownicą, i nad wodą i z bronią.
escobar
Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt 01.lut.2019 - 12:51
Moja broń: GA12 . GA12 SLUG GA16 .44 .44 .44 .44 .58 .45

Re: 37-latek śmiertelnie postrzelony na grillu. Zarzut zabójstwa dla uczestnika spotkania

Post autor: escobar »

Niestety przez takich idiotów robi się smród i więcej jak pewne że nam ukrócą wolność co do posiadania .
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: 37-latek śmiertelnie postrzelony na grillu. Zarzut zabójstwa dla uczestnika spotkania

Post autor: mar_kow »

Dlatego trzeba tępić głupotę i dusić w zarodku. Wszystkich "piewców" super wolności, dowolności, poduszkowych obrońców miru domowego trzeba usuwać z Forum. Zgodnie z zasadą że głupota skupia głupców a wielokrotnie powtarzana nosi znamiona prawdy...
Awatar użytkownika
Roland
Posty: 54
Rejestracja: wt 20.mar.2018 - 22:44
Moja broń: brak

Re: 37-latek śmiertelnie postrzelony na grillu. Zarzut zabójstwa dla uczestnika spotkania

Post autor: Roland »

Dlatego niestety nie wierze, ze tym razem znowu sie uda i wszystko zostanie po staremu. Za duzo idiotow sie obkupilo rewolwerami w ostatnich czasach.

Strzelectwo jest na tyle specyficzne, ze nie da sie kazdego wpuscic jak leci z ulicy. Musi byc jakas preselekcja. Sam mialem ostatnio sytuacje na strzelnicy - juz wiem jak wyglada lufa naladowanego Colt'a od przodu. Gosc przyszedl doslownie z ulicy z naladowanym Colt'em, kapiszony zalozone - pojecia nie mial jak sie z bronia obchodzic - wymachiwal tym na wszystkie strony. Do teraz podziwiam reakcje prowadzacego - opierniczyl, wytlumaczyl i pozwolil dalej strzelac - z argumentem - ze jakby wywalil to idiota pojdzie pewnie gdzies do lasu strzelac i wiecej szkod narobi.
gureb
Posty: 25
Rejestracja: śr 25.wrz.2019 - 15:54
Lokalizacja: Pszczyna
Moja broń: Remington 44

Re: 37-latek śmiertelnie postrzelony na grillu. Zarzut zabójstwa dla uczestnika spotkania

Post autor: gureb »

Za przeproszeniem, ale pierd...cie mocno. Ile się czyta, że z broni myśliwskiej ktoś kogoś zastrzelił lub podobne tematy z bronią nowoczesną, a jak raz na ruski rok jakiś debil komuś krzywdę robi z broni czarnoprochowej, gdzie statycznie pewnie jest najmniej wypadków z nią związaną, to od razu się ciągnie temat jakby nie wiadomo co było.

Koniec końców debile się znajdą w każdej grupie i nie ma co generalizować. Prawda jest taka, że cena danej broni by wystarczyła aby przesiać pasjonatów od przygłupów, ale tak to jest jak rewolwery chodzą po kilka stówek i zawsze w tego typu historiach jest to typowo jeden z tańszych rewolwerów.
Awatar użytkownika
Roland
Posty: 54
Rejestracja: wt 20.mar.2018 - 22:44
Moja broń: brak

Re: 37-latek śmiertelnie postrzelony na grillu. Zarzut zabójstwa dla uczestnika spotkania

Post autor: Roland »

Co innego jak debil znajdzie sie wsrod wedkarzy albo hodowcy golebi. Tam nikomu nie zrobi krzywdy. Debil z bronia to inna bajka. Niejeden co by musial przejsc przez prosty proces zapisania sie do klubu, przejscia szkolenia i zdania patentu zrezygnowalby z zakupu. Dla mnie to bylby wystarczajacy przesiew.
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: 37-latek śmiertelnie postrzelony na grillu. Zarzut zabójstwa dla uczestnika spotkania

Post autor: jedna_brew »

Roland pisze: pt 14.sie.2020 - 12:37 Co innego jak debil znajdzie sie wsrod wedkarzy albo hodowcy golebi. Tam nikomu nie zrobi krzywdy. Debil z bronia to inna bajka. Niejeden co by musial przejsc przez prosty proces zapisania sie do klubu, przejscia szkolenia i zdania patentu zrezygnowalby z zakupu. Dla mnie to bylby wystarczajacy przesiew.
a ilu debili którzy przeszli proces kursu na prawo jazdy i egzaminu a zabiło potem po pijaku albo po prochach? nie wspominając o debilach którzy nie przeszli przez ten proces a i tak kupili samochód a następnie spowodowali wypadek? wniosek: nie ważne jak utrudni się dostęp do broni czy prawa jazdy, zawsze się znajdą debile którzy zrobią coś złego po pijaku. ponadto, zabójstwa z broni palnej (dowolnej, nie tylko CP) w Polsce praktycznie nie istnieją, średnio jest tego 20 przypadków na rok, podczas gdy wypadków śmiertelnych spowodowanych przez pijanych debili za kółkiem jest około 10 razy tyle. co więcej, przypadków zabójstw z użyciem współczesnej broni palnej jest wielokrotnie więcej niż z użyciem CP.

jeżeli chcemy zrobić wszystko aby uniknąć takich sytuacji jak omawiana, to należy broń zabrać każdemu bez wyjątku, nawet policjantom, bo każdy przecież może po pijaku na grilu zastrzelić szwagra i żaden patent, pozwolenie czy certyfikaty nie dają żadnej pewności że broń palna zostanie użyta tylko zgodnie z przeznaczeniem.

statystyki wypadów samochodowych:
https://rankomat.pl/samochod/ile-wypadk ... -i-europie
statystyki zabójstw z użyciem broni palnej, tabelka w Excelu do ściągnięcia
https://trybun.org.pl/2020/06/10/policy ... -istnieja/
Awatar użytkownika
KUKUŁKA
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: wt 01.lip.2014 - 07:17
Lokalizacja: POGÓRZE SUDECKIE
Moja broń:

Re: 37-latek śmiertelnie postrzelony na grillu. Zarzut zabójstwa dla uczestnika spotkania

Post autor: KUKUŁKA »

No tak, Panowie- tylko że do wiadomości o wypadkach śmiertelnych spowodowanych przez nachlanych debili wszyscy się przyzwyczaili . Bo takie rzeczy się przecież zdarzają. Ale na słowo BROŃ społeczeństwo reaguje jak psy Pawłowa- po tym kretyńskim programie "Alarm" kolega, który nie interesuje się bronią zadzwonił do mnie i pyta- "widziałeś ? Bo ty lubisz takie rzeczy." Dlaczego nie zadzwonił jak w Wiadomościach podali że ktoś kogoś rozjechał autem? Przecież mam samochód :D
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: 37-latek śmiertelnie postrzelony na grillu. Zarzut zabójstwa dla uczestnika spotkania

Post autor: jedna_brew »

"No tak, Panowie- tylko że do wiadomości o wypadkach śmiertelnych spowodowanych przez nachlanych debili wszyscy się przyzwyczaili "

no to jak, może trza ich przywyczaić do strzelanian na grilach?
PosiadaczProcy
Bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt 10.maja.2019 - 14:10
Moja broń: brak

Re: 37-latek śmiertelnie postrzelony na grillu. Zarzut zabójstwa dla uczestnika spotkania

Post autor: PosiadaczProcy »

Nie spodziewałem się, że spotkam kogoś, kto sam będąc beneficjantem dobrodziejstwa warunków określonych w UOBiA dot. posiadania broni CP, nieco tylko od niego innych - np. tak tu od czci i wiary odsądzanych "podpoduszkowców" - oskarża o ni mniej ni więcej tylko o przyczynianie się do zaostrzenia rygorów dot. posiadania broni CP!
Jednocześnie na tym samym wdechu nawołuje/głosi jakże łatwy do przechwycenia przez Wadzę i rozdmuchania tegoż do wielkości tzw."niepokoju społecznego" gotowiec-apel o potrzebie wkopania na i tak wyboistej jak rzadko gdzie drodze milionowej i rosnącej rzeszy chętnych posiadać dostęp do broni scalonej "progów zwalniająco-niszczących" ich pasje już na znacznie niższym poziomie - poziomie broni CP.
Wzywa się tu - na Forum CP!- do poszerzonej, z założenia najeżonej licznymi kłodami, preselekcji obywateli dzisiaj predestynowanych do jej posiadania jedynie wywalczonym/wydartym Wadzy z gardła warunkiem pełnoletności...i niczym innym, np. warunkiem posiadania zaświadczenia ze spowiedzi, z odbytej pielgrzymki pieszej, z członkostwa w Sodalicji Mariańskiej itp.
Cz-prochowcy nie są ustawowo zobowiązani do zrzeszania się (jak to robią myśliwi zrzeszeni w kołach a i to nieobowiązkowo, są wśród nich wolni strzelcy) w kółka strzeleckie "pod wezwaniem" itp. Takiego prawnie narzuconego obowiązku na szczęście dla wielu a na nieszczęście dla marzycieli "wzięcia środowiska za twarz" nie ma, i ci, którzy dobrowolnie takie kółka zakładają - mając do tego pełne i niezbywalne obywatelskie prawo! - jednocześnie nie mogą/nie mają prawa ani czuć się lepszymi od reszty CP plebsu ani nie mają prawa wymagać poddaniu się tego rodzaju "sztrychulcowania" od reszty niezrzeszonych/po strzelnicach regularnie nie pukających!
Trzeba pamiętać że dochodzący z wnętrza Środowiska Społeczności Czarnoprochowej głos (miejmy nadzieję że nie przerodzi się we frenetyczny wrzask...) zachęcający Wadzę by czarnoprochowcom dała po nomen omen kulach to krecia, że nie powiem agenturalna, siejąca ferment i skłócenie rozbijacka robota w skutkach gorsza od spokojnego trwania w czarnoprochowym bezruchu "podpoduszkowych obrońców miru domowego" o których tak stęsknieni do posiadania spisu wszystkiego i wszystkich urzędowi frustraci tak wiele chcieliby wiedzieć - a dzięki sile spokoju posiadaczy broni CP "pod poduszkami" wiedzieć nie mogą...
Ps. Gdyby Wadza - per analogiam do zupełnie wyjątkowych, jednostkowych w skali ROKU przypadków śmierci zadanej bronią CP - w przerażeniu spowodowanym kilkunastu/kilkudziesięciu śmiertelnymi wypadkami DZIENNIE!!! na drogach w podobny sposób chciała postępować w stosunku do ogromnej rzeszy kierowców - dziś w Polsce prawa jazdy mieliby chyba tylko ci z pozwoleniami na broń a najniższy mandat zaczynałby się od 20 000 PLN.
Oto do czego - do wytoczenia jakiego kalibru "armat" przeciw pojedynczym "komarom" - może doprowadzić przewrażliwienie z jednej, i usłużne, w moim odczuciu rozbijackie podsuwanie Wadzy chorych prowokatorskich pomysłów z drugiej strony...
Jako że zająłem głos "w temacie" i bez zaangażowania ad personam - nie spodziewam się drugiego z kolei ostrzeżenia jakie dostałem krytykując w innym temacie (może nazbyt osobiście) identyczne postawy i pomysły...

jedna-brew pisze:
jeżeli chcemy zrobić wszystko aby uniknąć takich sytuacji jak omawiana, to należy broń zabrać każdemu bez wyjątku, nawet policjantom, bo każdy przecież może po pijaku na grilu zastrzelić szwagra i żaden patent, pozwolenie czy certyfikaty nie dają żadnej pewności że broń palna zostanie użyta tylko zgodnie z przeznaczeniem.
Dobrych kilkanaście jeśli nie więcej lat temu jedną z miejskich ulic dużego miasta jechał młody, niespełna 20-letni zdrowy i pełen optymizmu życiowego człowiek. Nagle przez szybę trafiła go kula z pistoletu zabijając jadącego na miejscu... Powód? - na jakiejś suto zakrapianej ogrodowej imprezce imieninowej uczestniczący w niej rozochoceni alkoholem panowie ochroniarze z licencją na posiadanie broni(!!) postanowili postrzelać do celu-przydrożnego banera. A że strzelali skośnie do drogi - młodzieniec miał pecha akurat nadjechać od strony przez baner zasłoniętej, zza zakrętu - kula przeszywszy materię ogłoszeniową utkwiła mu centralnie w głowie...
Wniosek? - żadne obostrzenia, wkopki i wykopki, progi i bariery, kursy, egzaminy, patenty i pozwolenia, żadne składane uroczyście po kościołach na sztandary przysięgi na wierność Prawu nie zastąpią zwykłego, ponoć każdemu Homo Sapiens danego... Rozumu.
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: 37-latek śmiertelnie postrzelony na grillu. Zarzut zabójstwa dla uczestnika spotkania

Post autor: Czarnowidz »

Macie rację Panowie. W końcu mnie przekonaliście że broń czarnoprochową powinna być z powrotem na zezwolenie!

Broń czarnoprochową jest szeczegulnym rodzajem broni. Skutki postrzału z broni CP są o wiele groźniejsze niż z broni współczesnej. Broń CP powinna być dostępna wyłącznie dla prawdziwych pasjonatów broni historycznej i wyłącznie dla nich. Nie można więc dopuścić by pierwszy lepszy człowiek z ulicy mógł sobie przyjść do WPA KWP i zrobił sobie pozwolenie na broń historyczną! Dla pospulstwa to są Glock-i Walter P99, Colty i Remingtony powinny być dostępne wyłącznie dla prawdziwych pasjonatów broni historycznej. W związku z powyższym ilość pozwoleń na broń czarnoprochową powinna być odgórnie ograniczona do maksymalnie 100 w całym kraju bo tylko tylu mamy prawdziwych pasjonatów broni czarnoprochowej w Polsce. Zgodę na rozpoczęcie procedury wyrabiania pozwolenia powinno dostawać wyłącznie stu najbardziej aktywnych użytkowników (mających najwięcej napisanych postów) forum "Broń iweb" bo tylko na tamtym forum są prawdziwi pasjonaci broni historycznej i tylko tam. Również tylko tych stu prawdziwych pasjonatów broni historycznej po wyrobieniu pozwoleń na broń czarnoprochową powinno mieć możliwość pisania na forum. Jest to logiczne no bo skoro tylko oni mnieli by broń CP to po co ktoś kto takiej broni nie ma i nie jest prawdziwym pasjonatą mniałby wypisywać jakieś głupoty na forum. Nie zrozumcie mnie źle. Czytać mogli by wszyscy by edukować społeczeństwo i rozwijać strzelectwo ale pisać tylko ta wąska grupa prawdziwych pasjonatów. To by raz na zawsze rozwiązało problem z bronią CP w rękach nie wystarczająco prawdziwych pasjonatów broni historycznej i z wypisywaniem głópot na forum przez strzeleckich dyletantów i wreszcze byłby ład i dobrobyt w Naszym Kraju.

Z resztą uczmy się z histori! Zawsze powtarzam że gdyby przed wojną Liga Narodów stanęła na wysokości zadania i zrobiła co do niej należało czyli w wrześniu 1939 roku odebrała broń Polskim Żołnierzom to do wojny z niemcami przecież by nie doszło! Nie postały by "Polskie obozy koncentracyjne" itp.

Swoją drogą na posiadanie roweru też powinno być pozwolenie no bo przecież co chwilę się słyszy że ktoś wsiadł na niego po pijaku i spowodował tragedię. Bez sensu jest że posiadać samochód mogą wszyscy nawet ci co nie mają prawa jazdy. Gdyby posiadać samochody mogły tylko osoby posiadające prawo jazdy wówczas samochodami nie jeżeli by pijacy którzy stracili prawo jazdy.

Tak ja to teraz widzę po reedukacji... :brawo:
PosiadaczProcy
Bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt 10.maja.2019 - 14:10
Moja broń: brak

Re: 37-latek śmiertelnie postrzelony na grillu. Zarzut zabójstwa dla uczestnika spotkania

Post autor: PosiadaczProcy »

Czarnowidz pisze: ndz 30.sie.2020 - 21:51 Macie rację Panowie. W końcu mnie przekonaliście że broń czarnoprochową powinna być z powrotem na zezwolenie!
Tak ja to teraz widzę po reedukacji... :brawo:
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) !!
Ps. Tylko dlaczego "z powrotem na zezwolenie"? Była już kiedyś na zezwolenie? A poza tym - super!!! :-D :-D :-D
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: 37-latek śmiertelnie postrzelony na grillu. Zarzut zabójstwa dla uczestnika spotkania

Post autor: Czarnowidz »

PosiadaczProcy pisze: ndz 30.sie.2020 - 22:00 Ps. Tylko dlaczego "z powrotem na zezwolenie"? Była już kiedyś na zezwolenie?
Tak. Przed 1 stycznia 2004 roku repliki były na zezwolenie. Przed tą datą tylko oryginały z przed 1850 były bezpozwoleniowe.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: 37-latek śmiertelnie postrzelony na grillu. Zarzut zabójstwa dla uczestnika spotkania

Post autor: RedGuy »

A ja to bym poszedł po całości i do kompletu cofnął wszystkie pozwolenia na broń. Dlaczego? Bo nawet doświadczonym, badanym strzelcom może odwalić korba :-) .
https://trybun.org.pl/2020/04/11/usilow ... y-wyjatek/
https://twojepajeczno.pl/wiadomosci/pow ... rzelanina/
Tu ciekawy kwiatek:
http://www.bialystokonline.pl/strzelani ... 9,1,1.html
A tu o naszych mundurowych:
https://auto.wprost.pl/aktualnosci/1034 ... luzby.html
https://tvn24.pl/lodz/lodz-policjant-z- ... 71-2389491
ODPOWIEDZ