Serwis ze sklepami i cenami

Awatar użytkownika
szczupi26
Bywalec
Posty: 242
Rejestracja: śr 12.sty.2022 - 13:07
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Moja broń: Kilka sztuk

Re: Serwis ze sklepami i cenami

Post autor: szczupi26 »

Posiadam i strzelam z każdego wyżej wymienionego. Rewolwery, strzelba. Odrobinę dłuższe czyszczenie rewolwerów mi nie przeszkadza w strzelbie bez różnicy. Na chwilę obecną najprzyjemniej strzela mi się z ZS-a (strzelba) i szwajcara (rewolwery) czy Vesuvitu (gdy mam ochotę ponaparzać do tarczy nie bawiąc się w celowanie)
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Serwis ze sklepami i cenami

Post autor: scraab »

Nie mozesz nie widzuec roznicy bo ona jest ogromna. Mniej dymu, przyjemniejszy zapach, duuuzo mniej syfu oraz duuzo wieksza energia co w przypadku dziurawienia tylko papieru sugeruje stosowac mniejsze nawazki a wiec cenowo wyjdzie podobnie. W Zlotym Stoku ostatnio szwajcar byl po 500 niecale wiec.. ;) Ja nie mam zamiaru wracac do tandety wiec pozbylem sie.
Awatar użytkownika
szczupi26
Bywalec
Posty: 242
Rejestracja: śr 12.sty.2022 - 13:07
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Moja broń: Kilka sztuk

Re: Serwis ze sklepami i cenami

Post autor: szczupi26 »

Szanowny kolego, nigdzie napisałem że różnicy nie ma. Przeczytaj dokładnie mój wcześniejszy post. Szwajcar jest ekstra, wiadomo że energia większa, mniej nagaru ( czyszczenie rewolweru sumarycznie krótsze o 10 minut w przypadku strzelby żadnej różnicy w czasie) itd tylko co z tego skoro dziurawię tylko tarczę (papier + 3mm płytę hdf-u)
Zmniejszenie naważki w Remikach z 15 granów ZS/czecha na ile w przypadku szwajcara ? 11-12 granów ? Jaka na tym oszczędność przy góra 3 wizytach na strzelnicy miesięcznie ?
Oszczędność czasu na czyszczeniu ? Patrz wyżej.
W strzelbie udało mi się wstępnie wstrzelać na 75 granów ZS-a na 25m ile oszczędzę zmniejszając naważkę o 10-12 granów przy oddanych góra 60 strzałach w miesiącu ? Czas czyszczenia ? Żadna różnica.
Zrozum to że Tobie pasuje co pasuje nie musi pasować innym, choćby ze względów najprostszych czyli ekonomicznych.
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Serwis ze sklepami i cenami

Post autor: scraab »

Do papieru 10gn szwajcara wystarcza w zupelnosci zamiast 15gn czeska. Wiec oszczednosc zauwazalna. 10min szybciej to dla mnie bardzo duzo jak mam kilka sztuk do czyszczenia.
Ja lubue strzelac do czegos wiecej niz papier to ek szwajcara znacznie sie przydaje ;)
Larkana
Bywalec
Posty: 175
Rejestracja: czw 10.lut.2022 - 11:56
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moja broń: .44, 9x19

Re: Serwis ze sklepami i cenami

Post autor: Larkana »

Nie dyskutuję z tym, że Szwajcar jest lepszy ;) - zacznę od tego.
Nie mniej czy w czyszczeniu to AŻ 10 minut więcej na rewolwer? Wczoraj czyściłem 2 remiki i 2 bębny po strzelaniu Vesuvitem - lufę na mokro przetarłem raz, na sucho raz, bębny wykąpałem i przetarłem raz... Nie wiem gdzie tu można skrócić ten czas?
Możliwe, że sprawa wygląda zupełnie inaczej przy strzelaniu bez zasmarowywania komór - kiedyś kilka bębnów bez smaru przepuściłem i czyszczenie lufy szło makabrycznie.
Do czego potrzebna Ci większa energia?
z 15gr Vesuvitu strzelałem kiedyś do butelek 5l ustawionych jedna za drugą. Ta emerycka naważka do dziurawienia papieru przebiła 3 butelki a kulka zatrzymała się w 4.
Vesuvitu nasypać można więcej a jak ktoś ma - odpalać jeszcze shortami i energia dobija do 400J na 5,5 calowej lufie - po co Ci wyższy sufit Szwajcara?

Szwajcar jest lepszy ale czy to powód aby w co drugim poście o tym pisać a inne prochy - łatwiej w Polsce dostępne nazywać nawozem?
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Serwis ze sklepami i cenami

Post autor: scraab »

Nie uzywam smaru bo syfi. Szwajcar jest ok a dziiurawie bardziej ambitne przedmioty. 15gn Vesuvitu to ok 180J a ja bawie sie na 300-400
Larkana
Bywalec
Posty: 175
Rejestracja: czw 10.lut.2022 - 11:56
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moja broń: .44, 9x19

Re: Serwis ze sklepami i cenami

Post autor: Larkana »

Nie da się ukryć, że na strzelnicy jest czyściej bez smaru. Zatem tu może być przewaga Szwajcara, że ogarnięcie broni po strzelaniu bez smaru jest szybsze.
Zdradź co dziurawisz, że potrzebujesz do tego 300-400J?
Jak wspomniałem te "marne" ~160J(u mnie na 5,5 cala tyle mam przy 15gr Czesia) przechodzi przez 3 butle 5 litrowe z wodą.
Dla potomnych dodam, że na Vesuvicie 400J też jest jak najbardziej osiągalne - potrzeba ~30gr prochu, kominki dostosowane do strzelnianina 6mm flobert no i same naboje hukowe 6mm flobert.
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Serwis ze sklepami i cenami

Post autor: scraab »

Dziurawie rozmaite deski, ksiązki, tuby ze sprasowanego kartonu po przemyslowych rolkach( ambitne cele) a takze jakies sprzety czy helmy ;) Tarcze sa rzadkoscią bo po wyczuciu nowej broni sa mi juz zbedne. Poza tym sam fun, ze ta broń strzela a nie tylko wypluwa olów tez ma to do siebie, wzbudza respekt i szacunek. Od plucia kulkami to mam wiatrowki co2, ide na strych i wale z 10-15m do tarczy trenujac obycie ;)
Awatar użytkownika
krzysztof81
Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: sob 09.mar.2019 - 00:35
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń: Remington, Snub, Maynard, itd.

Re: Serwis ze sklepami i cenami

Post autor: krzysztof81 »

Wystarczy zmielić "czesia" w młynku do kawy (takim z żarnami - na korbkę) lub w młynku kulowym i strzelać pylistym. Strzelałem zarówno z rewolweru jak i karabinu i różnica jest bardzo duża.
Tylko nie sypać pełnej komory - 1,5 grama to świat i ludzie.
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Serwis ze sklepami i cenami

Post autor: scraab »

Logiczne bo zmieniasz gęstosc zasypową na wiekszą. To samo ze szwajcarem. Ale tylko krotkie lufy
ODPOWIEDZ