kosz

jamnik22
Posty: 58
Rejestracja: ndz 23.cze.2019 - 11:15
Moja broń: brak

Re: Parker Hale Enfield 1853

Post autor: jamnik22 »

Nie jesteś człowiekiem z którym można porozmawiać na poziomie więc pewnie i inni też to widzą . Dlatego skończę dialog bez urazy ale nie chcę cię poznać na żadnej strzelnicy dla mnie jesteś pan nikt pozdrawiam i rozumu życzę
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Parker Hale Enfield 1853

Post autor: FunkyKoval5 »

Ale się narobiło...a ja tylko zapytałem czy to ten sam karabin... :-D
Mimo wszystko sztuka bardzo mi się podoba bo szaleję za wojskowymi karabinami... :ok:
dziechu
Posty: 48
Rejestracja: pt 19.cze.2020 - 12:55
Moja broń: Remington 1858 8" stal oksyda

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: dziechu »

mar_kow pisze: wt 18.sie.2020 - 08:25
dziechu pisze: pn 17.sie.2020 - 22:55 [...]
Ja strzelałem na zawodach z KBKSu ponad czterdzieści lat temu i nikt mnie takich rzeczy nie musiał uczyć - to się wiedziało z doświadczenia. I nie trzy pozycje, a niekończoność - brało się poprawki na odległość, na wiatr itp. "na wyczucie". Niech ci się nie wydaje, że jak ktoś używa kolimatora, to nie ma pojęcia o klasycznych przyrządach - może mieć większe niż ty.
Tylko nie popadnij w samouwielbienie... Bajki o poprawkach "na odległość, wiatr i wyczucie" przy strzelaniu z kbks'u pozostaw dla wnuków, przynajmniej na początku uwierzą...
Dopóki nie narusza to zasad bezpieczeństwa możesz montować co tam sobie chcesz i prezentować na Forum. Zasadnym byłoby stworzyć osobny wątek prezentujący takie "dziwolągi"...
W samouwielbienie wpadłem już bardzo dawno, a co nie wolno? mam ku temu powody, Ty pewnie nie, więc... ;)
dziechu
Posty: 48
Rejestracja: pt 19.cze.2020 - 12:55
Moja broń: Remington 1858 8" stal oksyda

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: dziechu »

dziechu pisze: sob 22.sie.2020 - 12:19
Ostatnio zmieniony sob 22.sie.2020 - 12:59 przez dziechu, łącznie zmieniany 3 razy.
dziechu
Posty: 48
Rejestracja: pt 19.cze.2020 - 12:55
Moja broń: Remington 1858 8" stal oksyda

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: dziechu »

Arab pisze: wt 18.sie.2020 - 17:00 Jesuuuuuu !
Zamknijcie tą dyskusję i wrzućcie do kosza ! Ten wynalazek łamie wszelkie kanony 'strzelectwa CP ' i implikacji wynikających z tego faktu .
Może wskaż w regulaminie fragment "wyłącznie dla przestrzegających kanony... ", potem wskaż link do tych kanonów. No chyba że to forum "użytkowników wzajemnej adoracji" i żaden regulamin nie obowiązuje. Ot grupka znajomych, robimy sobie tu co chcemy i usuwamy kogo chcemy, bo tak chcemy :)
dziechu
Posty: 48
Rejestracja: pt 19.cze.2020 - 12:55
Moja broń: Remington 1858 8" stal oksyda

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: dziechu »

Chłopiec z Chyloni pisze: wt 18.sie.2020 - 22:47 I jak już mówiono na początku:Wstawianie zdjęć jest w pewnym sensie pytanie o opinie. A zwłaszcza jeżeli się wie jakie reakcje oczekiwać na forum które się głownie składa z tradycjonalistów...to jest po prostu trollowanie się potem skarżyć że nastąpiło ocznym się wiedziało że nastąpi.
Niech facet robi co mu się podoba, ale niech nie oczekuje komplementów za budowanie jakiś pokrak i Frankensteinów z tradycyjnej broni.
Jak poczytasz dokładnie wszystkie komentarze, to okaże się że jednak jest kilka komplementów. Nie oczekuję ich od wszystkich, wystarczą te od ludzi rozsądnych :) Dla Ciebie to pokraka, dla mnie bardzo estetyczne połączenie, a pokrakami nazwałbym np. starsze modele Colta. Kwestia gustu i przeznaczenia. Dlatego też gustuję w Remingtonach 1858, bo mają wygląd najbardziej zbliżony do współczesnych i akurat szyna montażowa dobrze z nimi wyglada. Na pweno wyglądałaby gorzej z jakimś Coltem Navy itp. "pokraką" :). Jak już pisałem, nie interesuje mnie historia, nigdy nie marzyłem żeby zostać kowbojem. Wykorzystuję prawo takie, jakie jest i dodatkowo (żeby było śmiesznie) mam do tego prawo!!! :) To forum nazywa się "Forum miłośników broni czarnoprochowej" i nie jest nigdzie napisane z jakiego powodu jest się miłośnikiem - mylę się?
dziechu
Posty: 48
Rejestracja: pt 19.cze.2020 - 12:55
Moja broń: Remington 1858 8" stal oksyda

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: dziechu »

Marek pisze: wt 18.sie.2020 - 21:53 Arab, nie bądź taki !
On szuka kolegów !
Na fejsie nie znalazł to może tu znajdzie :lol:
Takie tematy zbierają ludzi podobnie myślących, prawie jak zlot LGBT, mają szansę się wyłonić z tłumu.
Widzę że forum ma także podbarwienie światopogladowe i polityczne. Zlot LGBT ci sie nie podoba? A zlot katoli na pielgrzymkach są ok? Lubisz PiS? Bo ja wolę PO, a jeszcze bardziej SLD... Bedziemy prowadzić tu takie dyskusje? Ciekawe forum :)
dziechu
Posty: 48
Rejestracja: pt 19.cze.2020 - 12:55
Moja broń: Remington 1858 8" stal oksyda

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: dziechu »

Derek pisze: śr 19.sie.2020 - 11:05
gureb pisze: śr 19.sie.2020 - 10:04 Oczywiście co innego jak ktoś jawnie łamie prawo, ale tu nawet nie ma co dyskutować.
To nie to forum jak ktoś u nas zamieszcza takie dziwolągi to niech się nie dziwi, że nie znajdzie tutaj zrozumienia ani aprobaty. Jeżeli się komuś nie podoba tradycjonalistyczne podejście do broni CP jakie jest na tym forum to niech się wypisze zamiast się tu męczyć i zbierać cięgi.
Obecność na naszym forum nie jest obowiązkowa są inne miejsca dla przyjaciół kolimatorów, wbijania młotkiem pocisków płaszczowych i innych tego typu wynalazków ale nie tu.
Wskaż gdzie to jest napisane w regulaminie dla kogo to forum, ok? Chyba że regulamin jest nie ważny, ważne jest czy ci sie podoba jakie ktoś ma podejście do tematu, czy nie. Zamordyzm i dyktatura może występować nie tylko w państwach, ale także w internecie, widzę że idziesz t a drogą :)
A mi sie podejście tradycjonalistyczne nie podoba i co więcej, nie mam z tego powodu bólu dupy, a ty masz. Więc to ty masz problem i się wypisz. No i to typowe wciskanie bzdur komuś, kto sie nie podoba - wbijanie młotkiem pocisków płaszczowych... niech ci sie nie wydaje, że wszyscy robią to co ty.
dziechu
Posty: 48
Rejestracja: pt 19.cze.2020 - 12:55
Moja broń: Remington 1858 8" stal oksyda

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: dziechu »

Derek pisze: wt 18.sie.2020 - 11:20 p.s. Dziechu proszę nie cytuj całego fragmentu wypowiedzi tylko tą istotna część do której się odnosisz.
Ok, ale jak to robić? "Ręcznie"? Na innych forach jest np. opcja zaznaczenia fragmentu, i po kliknieciu "cytat" pojawia sie tylko ten fragment. Tu zawsze pojawia się całość, chyba że czegoś nie wiem. Przydałaby się także opcja "usuń", bo takiej też nie widzę.
dziechu
Posty: 48
Rejestracja: pt 19.cze.2020 - 12:55
Moja broń: Remington 1858 8" stal oksyda

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: dziechu »

mar_kow pisze: wt 18.sie.2020 - 08:25
Tylko nie popadnij w samouwielbienie... Bajki o poprawkach "na odległość, wiatr i wyczucie" przy strzelaniu z kbks'u pozostaw dla wnuków, przynajmniej na początku uwierzą...
Bajki? Jeżeli mam wiatr od lewej i celuję wtedy nie w środek tarczy, ale w jej lewą krawędź itp. to bajki??? Musisz być strasznym cieniasem w tych sprawach :) Polecam kolimator, pracuje bez bajek ;)
Awatar użytkownika
roundball
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 19:10
Lokalizacja: Żywiec
Moja broń:

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: roundball »

Ta szyna to tak "estetycznie" wygląda na Remingtonie jak spojler na Fordzie T.

To jest forum zajmujące się tematem broni historycznej i reprezentuje przez to pewne kanony i gusty.
To się rozumie samo przez się (dla inteligentnego człowieka) i nie wymaga wpisania w regulamin czy nazwę.

Jak nie rozumiesz to kup samochód z lat 30-40tych, załóż mu spojler, alufelgi i czarne szyby a potem jedź na zlot miłośników zabytkowej motoryzacji i płacz że jadą po Tobie jak po psie.
dziechu
Posty: 48
Rejestracja: pt 19.cze.2020 - 12:55
Moja broń: Remington 1858 8" stal oksyda

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: dziechu »

roundball pisze: sob 22.sie.2020 - 14:34 Ta szyna to tak "estetycznie" wygląda na Remingtonie jak spojler na Fordzie T.

To jest forum zajmujące się tematem broni historycznej i reprezentuje przez to pewne kanony i gusty.
To się rozumie samo przez się (dla inteligentnego człowieka) i nie wymaga wpisania w regulamin czy nazwę.

Jak nie rozumiesz to kup samochód z lat 30-40tych, załóż mu spojler, alufelgi i czarne szyby a potem jedź na zlot miłośników zabytkowej motoryzacji i płacz że jadą po Tobie jak po psie.
No to powtórzę po raz czwarty - nie interesuje mnie ani broń historyczna, ani historyczne samochody. Pisząc brzydko jak na wstępie - mam w dupie twój gust i to co uważasz za stosowne lub nie, tak samo jak mam w dupie szczekanie psa u sasiada. Regulamin jest po to, żeby dokładnie określał co można a co nie, nie po to żeby coś "rozumiało się samo przez się". Nigdzie też nie płaczę że jadą po mnie - to także mam w dupie. To raczej wy placzecie "oj, co ty robisz na naszym forum, musisz mysleć tak jak my, bo innego myslenia nie tolerujemy". A jak bedę chciał, to kupię samochhód z lat 30, założę alufelgi i gówno ci do tego. Jeżeli myślisz że zależy mi w najmniejszym stopniu na twojej ocenie, akceptacji itp. to mylisz się całkowicie :) Pozdrawiam serdecznie! ;)
dziechu
Posty: 48
Rejestracja: pt 19.cze.2020 - 12:55
Moja broń: Remington 1858 8" stal oksyda

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: dziechu »

Jeszcze jedno - oglądałem na Youtube sporo filmów, gdzie ludzie prowadzący poradniki czarnoprochowe, często z dużym autorytetem, strzelają z Remingtonow z założonym kolimatorem. Także wersja "target" ma nieoryginalne przyrządy, a na miejsce muszki przykręcanej śrubą, można przykręcać szynę. Cały pomysł nie jest mój, ale podejrzany u "doświadczonych". Więc to pierdzielenie o tym czy pasuje, czy nie, skierujcie do tych bardziej doświadczonych, którzy to wymyślili. A jakby ktoś tu chciał napisać "bo oni są głupi, tylko my jesteśmy mądrzy", to poprosiłbym o jakiś certyfikat tej mądrości, no chyba że sami siebie uważacie za najmądrzejszych, co jest chyba znakiem obecnych czasów :)
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: Slonik »

Krótkie przypomnienie zasad forum:

„ Użytkownik Forum stosuje w swych wypowiedziach w sposób dorozumiany Netykietę a w szczególności:

nie stosuje wulgaryzmów ani wyrażeń wulgarnych”

Dałoby się zakończyć tą żenującą dyskusję?
dziechu
Posty: 48
Rejestracja: pt 19.cze.2020 - 12:55
Moja broń: Remington 1858 8" stal oksyda

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: dziechu »

A żenująca z czyjego powodu? Czy ja tu kogokolwiek obraziłem pierwszy? Czy też wyraziłem się cynicznie, z ironią o kimś pierwszy? Czy też może wystarczy to tłumaczenie "skoro czytałeś podobne dyskusje, to czego sie spodziewałeś?". A no właśnie, spodziewałem się nie akceptacji, nie pochwał, ale także nie obrażania i wyśmiewania. Dyskusja? Czemu nie, merytoryczna. Była tu taka? Ja nie zauważyłem. A może po prostu wam wolno wyśmiewać i obrażać, ale mi już nie, bo jestem "nowy", bo nie wkupiłem się do "towarzystwa wzajemnej adoracji", bo nie jestem i nie chcę być taki jak wy?
ODPOWIEDZ